Індики Біг 6 вирощування

Авторadmin

Індики Біг 6 вирощування

Зміст:

Індики Біг 6: вирощування в домашніх умовах

Крос індиків Біг 6 створений за допомогою селекційного схрещування, британською фірмою «Brutiss Unaited Tyurrkss» в 2007 році. Для виведення використовувалася батьківська лінія БУТ 8 і материнська БІГ 5.

Птах відноситься до м’ясного типу продуктивності. Біг 6 – це молодий крос, що з’явився на російському ринку порівняно недавно, але вже встиг себе зарекомендувати завдяки великій масі, скоростиглості та життєздатності.

Опис кросу Біг 6

Індики Біг 6 – це великі і масивні сільськогосподарські птиці, що відрізняються кремезним тілом і порівняно невеликою головою. За білим кольором і пухнастому оперення цей крос легко відрізнити від інших видів. По всьому тілу розташоване біле оперення, не рахуючи маленького чорного плямочки на грудях. Самки не такі пухнасті, як самці.

Оперення досить щільне і густе, з характерним блиском. Високо цінується пух індичок Біг 6, завдяки м’якості і легкості він затребуваний в промисловості. Спина птахів рівна і широка. Грудні м’язи виражені, опуклі. Крила великих розмірів.

Зовнішній вигляд породи

Птах варто на великих, сильних і жилавих ногах. На довгій шиї розташовується невелика голова. Відмітна риса індиків – наявність коралів, шкірних складок червоного кольору, що розташовуються в області голови та шиї. На верхній частині дзьоба знаходиться шкірний, що звисає вертикально вниз придаток, який, в період збудження птиці, може досягати 12-15 см.

Яскраво-червоні прикраси на тілі індика свідчать про здоров’я птиці.

У індиків живий темперамент, вони досить сильні і можуть постояти за себе. А ось, що стосується співдружності з іншими птахами, то може виникнути конфлікт, тому утримувати бройлерних індиків рекомендується окремо і сім’ями. Нижче ви зможете прочитати про це більш детально.

Зміст і розведення індиків в домашніх умовах

У промислових умовах індичок містять в спеціально обладнаних широкогабаритних безвіконних пташниках на підстилці, з контрольованим освітленням і мікрокліматом, також часто застосовується і клітинне зміст.

Стадо індиків на вигулі

Крос Біг 6 розводять не тільки на промислових підприємствах, а й у присадибних господарствах. Основні умови утримання індичок практично не відрізняються від вимог, що пред’являються до пташника для інших порід. На домашніх фермах в літній період індички міститися на вигулі і тільки на ніч їх заганяють в сарай. Пташник для індичок повинен бути капітальним.

Стіни зводяться з цегли або інших міцних матеріалів, підлоги заливаються бетоном. Якщо в пташнику є вікна, то вони повинні відкриватися, а щоб птах не полетіла, їх закладають гратами.

Індички погано переносять вогкість і холод, тому приміщення повинно бути утеплено, щоб взимку йшло мінімум витрат на опалення пташника.

Біг 6 показує високі продуктивні результати тільки в сухому і теплому кліматі, тому дуже важливо забезпечити птахам всі необхідні умови.

З південного боку пташника робиться лаз, висота від підлоги повинна становити не більше 15 см. Підлога в пташнику засипається підстилкою з тирси, сіна або соломи. Важливо щоб підстилка була сухою. Оскільки індики не сильно доброзичливі, то при утриманні великого стада приміщення краще розбивати на відділення.

Поради для початківців: як правильно вирощувати бройлерів

В одному відділення не рекомендується вирощувати більше 30-40 особин. На 1 самця припадає 6 самок. Пташники для розведення бройлерів будують з розрахунку 1-2 дорослі птахи на 1 кв. м.

Сідала для утримання індиків

Індичка, як і курям потрібні сідала. Висота сідала від підлоги повинна становити 90-100 см. Сідала робляться з товстих, круглих дерев’яних брусів, в розрахунку мінімум 40 см на 1 індичку. Пташники обладнуються гніздами з розрахунку 4-5 самок на 1 гніздо.

Параметри гнізда: 60х60х60 см, з висотою поріжка в 15 см. Нормальна температура в приміщенні 16-18 ° C, в зимовий період вона не повинна падати нижче 13-15 ° C. Пташники обладнуються системами штучного освітлення, для того різання короткого зимового світлового дня.

Для індичок необхідно ставити ванни з золою і піском, щоб вони могли очищати пір’я від паразитів. Як ванн використовуються дерев’яні ящики: 125 × 80 × 25 см. Пропорційне співвідношення піску і золи 1к1.

Невід’ємною частиною будь-якого тваринницького комплексу є годівниці і поїлки. Вольєри для індиків будують високими і зверху накривають сіткою, щоб птах не міг полетіти.

Оскільки індички добре літають, щоб уникнути проблем птахам підрізають крила.

Характеристики кросу Біг 6

Жива маса самців 20-25 кг, а самок 10-12 кг. Характеристика несучості індичок становить до 100 яєць на рік. Самки починають відкладати яйця в 7-9 місяців. Маса 1 яйця – 80 г.

Висиджування яєць тривати протягом 26-28 днів. Виводимість – 85%. Забійний вихід – 70-75%. М’язова маса становить 80%, з якої 30% знаходиться на грудях. На 1 кг приросту живої маси йде 2 кг корму.

В день на 1 індичка поїдає 250-350 г корму. У 90 днів індички важать – 4, 5-5 кг, а в 150 днів – 11-12 кг. Забивають індиків в 3-4 місяці, оскільки після закінчення цього періоду зростання птиці зупиняється.

Годівля та утримання індиків і індичок

Годування маленьких індичат не представляє собою ніяких складнощів. У перші 3 дні життя пташенятам дають варені яйця і варені зернові каші. У індичат повинен бути необмежений доступ до води. Годують малят кожні 3 години, при цьому корм повинен бути завжди свіжим.

У корм підмішують дрібно нарізану зелень і терту моркву. Порції повинні бути невеликими, але щоб індичатам вистачало наїстися. На 4 день раціон складають з вологих мешанок на молоці і з додаванням трави.

Перші 2 місяці життя для птахів надзвичайно важливі, тому в цей період индюшата повинні бути забезпечені повноцінним раціоном, багатим молочними продуктами. Рекомендується згодовувати сир, сколотини, кисле молоко і обрат.

Обов’язковою складовою раціону індичат вважаються зелені корми. У корм підмішують подрібнену зелень люцерни, кульбаби, кропиви, подорожника і конюшини. Дозволено в раціон додавати трохи зеленої цибулі, як профілактичний засіб від кишкових захворювань.

У міру зростання птиці кількість годувань зменшується. В 2 місяці індичатам досить 4 годувань. Для годування пташенят купуються спеціальні годівниці або робляться самостійно з фанери. Ні в якому разі не можна використовувати метал, оскільки вдаряючи дзьобом, індича може собі нашкодити.

На 7 день пташенятам в раціон вводять вітамін Д, повторна процедура проводиться через 50 днів. На 15 день в корм додається ністатин, спрямований на попередження аспергиллеза. В якості профілактики пташенят з 6 по 11 день пропаивают антибіотиками.

Умови для вирощування індичат

Головна вимога при вирощуванні індичат – це контроль мікроклімату. Перший місяць пташенят містять в спеціально сконструйованих відділеннях на підстилці.

В 1 тиждень температура в приміщенні повинна коливатися від 32 до 35 ° C, у 2 тиждень рівень тепла знижується до 29-32 ° C, а в 3 тижні досить 27-29 ° C.

Світловий день становить 12 годин. У приміщенні заборонені протяги і підвищена вологість.

Якщо порівнювати годування індиків з іншої домашньою птицею, то можна помітити деякі особливості. Раціони для Біг 6 формуються з урахуванням великої кількості білкових кормів і вітамінів.

Який корм давати

Годують індичок 3 рази в день, перегодовувати цих птахів небажано, оскільки великі особини схильні до ожиріння. Вранці та вдень годують вологими мешанками з додаванням зернових, а ввечері індички отримують сухе зерно.

Зернові і бобові корми в раціоні індичок складають до 65%, найбільше індичка згодовують овес і гречку. Зернові корми забезпечують індичку 70% білка і є джерелом жиру. Шроти і макухи становлять невеликий відсоток раціону (1-2%), але, незважаючи на це, в повній мірі забезпечують птахів амінокислотами.

Для забезпечення організму кальцієм і фосфором птахам в раціон вводять м’ясну, м’ясо-кісткове, рибне і кров’яне борошно. Для поліпшення травлення організму потрібно клітковина, яка міститься в сіні та соломі. У літній період індичка згодовують траву.

Корм для індиків Біг 6

Зелені корми, пророщене зерно і корми тваринного походження багаті вітамінами А, В, Е, Н. Раціон індиків балансується по всіх елементах і вітамінах, в разі їх нестачі у молодняка сповільнюється зростання, а у дорослих особин знижується несучість.

Детальний опис хвороб індичок

Хвороба Ньюкасла. Ця хвороба найчастіше вражає молодняк і викликає великий падіж. Симптоми: параліч кінцівок, зелено-сіро-жовтий пронос, в зобі накопичується слизові маси. Хвороба невиліковна, а для її запобігання проводиться своєчасна вакцинація.

Респіраторний мікоплазмоз. При захворюванні на цю недугу у птахів опухають очі, з’являється кашель і хрипи, сповільнюється зростання. Відсоток смертності мінімальний. Для лікування використовують різні препарати, виписані ветеринарним лікарем.

Аспергіллотоксікоз. Захворювання з’являється при поїданні неякісного корму, також джерелом може бути підстилка. Птах стає малорухливі, сидить на місці, багато спить, дихає часто, паплюжить, погано їсть, відстає в рості і вмирає раптово в судомах.

При прояві перших симптомів змінюються корми і підстилка, пташник дезінфікується. У корм необхідно відразу ввести молочнокислу продукцію.

Гістомонозу. Хвороба вражає печінку і викликає захворювання сліпих кишок у молодняка. Недуга може виникнути внаслідок неякісної дезінфекції пташника. У індичок з’являється пінистий пронос зелено-жовтого кольору.

Індичата перестають поїдати корм, слабшають, худнуть, пір’я стає скуйовдженим і брудним. Захворювання лікують за допомогою таких препаратів: фуразолідон і осарсол. Також проводиться дегельмінтизація індичок такими препаратами, як фенотіазином і піперазином.

Переваги і недоліки породи

  • Найбільший по масі крос. М’ясні індики досягають 25 кг.
  • Скоростиглість. Молодняк швидко набирає вагу, при цьому на відгодівлю йде мінімум витрат.
  • Вихід м’ясної продукції становить 80%, з яких 30% важить грудка.
  • Оперення за якістю не поступається гусячому і використовується в промисловості для виробництва різних виробів.
  • Якщо порівнювати з іншими видами, то Біг 6 несе більше яєць.
  • Погано переносять холоду і вогкість, що тягне за собою витрати на утеплення та обігрів пташника в зимовий час.
  • Індички погано контактують між собою і з іншими птахами, тому містять їх в окремих приміщеннях і сім’ями.

висновок

Біг 6 відноситься до кросу м’ясного напряму і вважається великоваговим поїздом в своєму роді. Індички в догляді невибагливі, а для отримання вигоди досить дотримуватися кількох правил годування і вирощування. З огляду на, що птахи стрімко ростуть і споживають небагато кормів, за сезон можна виростити не один кілограм смачного м’яса.

Вважається, що м’ясо індички відрізняється кращими смаковими якостями в порівнянні з курячої, воно дієтичне і добре засвоюється в організмі.

Відгуки

Чому то прийнято вважати, що ростити індиків – це клопітка заняття. Нічого подібного! Часу і сил приділяти необхідно не менше, ніж курей і качок, а м’яса виходить в 2, а то і в 3 рази більше. Так, є деякі нюанси, але вони присутні у будь-якого сільськогосподарського тварини.

Молодняк на вигулі

Недоліків у породи немає, вона практично ідеальна, до кінчиків її білосніжного пір’я. Розводять Біг 6 не тільки заради м’яса, а й заради пера. При правильному годуванні і змісті молодняк росте здоровий і міцний. Крос Біг 6 кращий, з нині існуючих видів.

Оскільки крос Біг 6 з’явився порівняно недавно, то зустріти його можна не у всіх дворах, а тільки у заводчиків, які займаються професійно.

Завдяки своїм продуктивним якостям крос легко затьмарює інші породи. Птах виростає за 3-5 міс., Набираючи до 20 кг ваги і поїдаючи в день 350 г корму. Дає більше яєць, в порівнянні з іншими кросами і породами.

Пташенят виводять, як під індичкою, так і в інкубаторі. Дорослі птахи виглядають дуже красиво, особливо самці. Зміст в домашніх умовах не вимагає яких-небудь надмірностей і важких технологій. Чи впорається навіть початківець фермер: просторий теплий сарай, без протягів і вогкості.

Індик Біг 6

Птахи цієї породи були виведені у 2008 році шляхом схрещування індиків біг 5 та бют 6. Батьківщиною біг 6 є Великобританія. Популярні ці індики м’ясного спрямування переважно у європейських країнах. Спочатку порода була названа BUT (бют), але через значні габарити індиків перейменували на BIG (біг).

Характеристика та опис індиків біг-6

У індиків біг 6 блискуче і легке пір’я, масивна статура.

Вага:

Зростають вони швидко, м’язову масу набирають до п’ятимісячного віку. Цінуються м’яке і щільне пір’я індиків. Але пишне оперення є тільки у самців цієї породи.

Опис зовнішнього вигляду кросів:

  • статура потужна, м’язова;
  • голова невелика;
  • шия довга;
  • груди широкі;
  • крила великі;
  • лапи потужні та великі.

Оперення у біг 6 біле. При цьому кожна особина має невелику пляму в ділянці грудей. У індиків є коралові складки, розташовані на шиї. Є у птахів червоні сережки, довжина яких під час збудження у самців сягає близько 15 см.

Темперамент біг 6

Індики цієї породи мають спокійний темперамент. Між собою самці та самки рідко конфліктують. З іншими птахами не вживаються, тож тримати їх бажано окремо.

По відношенню до власника та своїх родичів агресію можуть виявляти самці в період спарювання. Щоб уникнути бійок, що виникають у цей період між індиками, їх потрібно тримати окремо. Пташник можна розділити на секції та поселити в кожну з них по одному самцю та 4-5 самок.

Основні відмінності від інших видів

Індики біг 6 відносяться до класу кросов. Але, на відміну інших птахів м’ясного напрямку, швидше набирають масу. При цьому для відгодівлі не обов’язково використовувати спеціалізовані комбікорми. Масу птиці добре набирають і на вологих мішанках.

Ще однією відмінністю індиків біг 6 від інших видів є м’ясисті груди. Ця частина тушки цінується більше, ніж інші.

Продуктивність породи біг 6

Індики біг 6 відрізняються високою м’ясною продуктивністю. Несучість у цих кросов середня.

М’ясна продуктивність

Вихід м’яса при забої індиків породи біг 6 – 80-85%. При цьому 1/3 тушки складає грудку. М’ясо дієтичне, смачне та соковите. Птахи цієї породи швидко набирають масу. При цьому самці важать набагато більше за самок.

Таблиця ваги по місяцях індиків біг 6:

Вік птаха в місяцяхСередня вага самців у кілограмахСередня вага самок у кілограмах
10,9-1,50,8-1,2
23-52-3,5
37-105-7
412-148-9
515-2010-13

Несучість

Нести самки починають після того, як їм виповниться 7-8 місяців. Одна індичка в середньому приносить 80-110 яєць на рік. Вони важать близько 80 г. Перші яйця бувають менше. Важать вони близько 60 г.

Переваги та недоліки

Індики біг 6 відрізняються швидким набором маси та відмінною м’ясною продуктивністю, що вважається їх основними перевагами. Але при утриманні бройлерів можуть виникнути труднощі у новачків, оскільки птахи досить вимогливі у догляді.

Переваги:

  • швидкий ріст;
  • хороша несучість у порівнянні з іншими кросами;
  • висока м’ясна продуктивність;
  • м’який пух;
  • дієтичне м’ясо.

Недоліки:

  • непереносимість низьких температур;
  • вимогливість у утриманні;
  • неуживливість з іншими птахами.

Вирощування індиків біг 6 в домашніх умовах

Для вирощування індиків біг 6 використовуються пташники чи клітки. Другий спосіб зручніший при вирощуванні невеликого поголів’я. Незалежно від умов утримання, індики потребують вільного випасу у літні місяці.

Птахи, вирощені в клітинах, важать в середньому на 10-15% менше кросу, що міститься в пташниках.

Особливості утримання та догляду

При облаштуванні пташника для індиків біг 6 слід враховувати кілька важливих нюансів. Знадобиться стежити за рівнем вологості, температурою, станом напувалок і годівниць.

Вимоги до пташника

Пташник рекомендується розділити на кілька секцій, відвівши кожну з них для одного самця та 4 самок. Такий поділ допоможе уникнути конфліктів між особами чоловічої статі.

  1. Підлогу в пташнику рекомендується залити цементом, який запобігатиме проникненню гризунів.
  2. Зверху слід вистелити лінолеум чи викласти дошки.
  3. Вікна необхідно обладнати ґратами.
  4. Вхід до приміщення для птахів на ніч рекомендується замикати.
  5. Додатково в пташнику слід розмістити простору дерев’яну скриньку для чищення пір’я. Його потрібно заповнити піском і золою, взявши в рівних частинах.
  6. Прибирання у приміщенні рекомендується проводити 3-4 рази на місяць.

Щільність заселення пташника в залежності від віку птахів:

Вік птаха в тижняхКількість особин на 1м2
4-89-10
9-164-5
Від 17 і старшеНе більше 2

Годівниці та напувалки

Для їжі та води рекомендується вибирати пластмасові ємності. Вони універсальні, оскільки підходять для сухих та вологих кормів. Стінки біля ємностей мають бути товстими, а дно стійким.

  1. Для їжі можна встановити в пташнику жолобну годівницю або корито. Обсяг таких ємностей підбирається з чисельності птахів. Рекомендується розміщувати їх на висоті 40 см від рівня статі. Щоби різні корми не перемішувалися, бажано встановити розділові перегородки.
  2. Напувалки слід розміщувати на рівні шиї індички. Регулярно воду слід змінювати.
  3. Залишки їжі потрібно утилізувати наприкінці дня.
  4. Поїлки та годівниці щодня необхідно ретельно мити.

Сідало та гнізда

Рекомендована висота сідал – близько 100 см, а довжина поперечини – 40-45 см. Як перекладина рекомендується використовувати дошки або товсті бруски округлої форми. Сідало розміщують у місці, захищеному від протягів.

Оптимальний розмір одного гнізда – 60 на 60 см. Розміщувати їх слід у затіненій частині приміщення на висоті 30 см від підлоги. На одне гніздо повинно припадати до 5 несучок.

Підстилка у приміщенні

Кроси біг 6 не переносять холодів, тому підлоги потрібно утеплити. Слід вистелити їх соломою або тирсою. Рекомендована висота шару – 13-15 см. Міняти підстилку потрібно 1-2 рази на 2 тижні.

Температура та вологість

Оптимальна температура у приміщенні з весни до осені – +16…18°С, а взимку – щонайменше +13°С. Вікна не повинні бути надто великими, інакше через них виходитиме тепло.

Вологість індики цієї породи, особливо молоді, переносять тяжко. У приміщенні має бути сухо, інакше птахи перестануть набирати вагу чи загинуть.

Вентиляція та протяги

Протягів допускати не можна. Слід обшити зсередини пташник утеплювачем, закласти наявні щілини.

Приміщення має бути добре вентильованим. Пари аміаку, що накопичуються в пташнику, негативно відбиваються на здоров’я птахів.

Вигул для індиків

Для індиків біг 6 рекомендується обладнати біля пташника вольєр для вигулу. Його слід захистити високою металевою сіткою, а також облаштувати навіс, щоб птахи не розліталися. Висота огорожі, що рекомендується, – не менше 170 см. Для одного індика відводять близько 2 м2 території. За відсутності вигулу індики цієї породи починають втрачати вагу, а індички гірше несуться.

Землю у вигульному дворі рекомендується засіяти люцерною або конюшиною. Вони будуть додатковим джерелом вітамінів для птахів. Влітку в ньому додатково слід розмістити напувалки. Випускати птахів на прогулянку цієї пори року слід щодня.

Для індиків можна організувати і вільний випас за наявності пасовища неподалік ферми. Але на прогулянку випускати птахів слід лише у теплу пору року.

Раціон та годування породи

Від збалансованості раціону залежить м’ясна продуктивність птахів. Годування самок не відрізняється від харчування самців. Але якщо не планується відправляти несучок на забій, то їх бажано годувати за іншою схемою. Індики біг 6 мають схильність до швидкого набору зайвої ваги, тому важливо їх не перегодовувати.

Чим годувати породу індиків біг 6

Рекомендована їжа для годування дорослих та молодих індиків біг 6:

  1. Зернова суміш. Зерносуміші забезпечують організм птиці протеїном, клітковиною та вітамінами. Такий корм має становити основу раціону. Корисні для індиків кукурудза, ячмінь, овес та пшениця. Ослабленим особинам можна додатково давати невелику кількість подрібненої гречки.
  2. Зелений корм. Зелень є такою ж важливою та обов’язковою складовою раціону індика, як зерносуміш. Давати представникам цієї породи рекомендується зелену цибулю, бурякові та капустяні листя.
  3. Соковитий корм. Як корм використовуються відварені та свіжі овочі. Давати індикам рекомендується моркву та картоплю у відвареному та подрібненому вигляді. Гарбуз та кабачки можна викладати в годівницю, нарізавши великими шматками. Буряк допустимо давати як у сирому, так і відвареному вигляді.
  4. Харчові добавки. Вони є додатковим джерелом протеїну та мікроелементів. Як добавки підійдуть макуха, черепашник, кісткове борошно і жом.
  5. Комбінований корм. Спеціалізований готовий корм для птахів використовують замість зернових сумішей. При годуванні комбікормом можна не включати до раціону індика харчові добавки та соковитий корм. Для біг 6 підходять корми, призначені для індиків важкого типу.

Добова норма споживання корму

Норма споживання корму на кожного індика біг 6 старше 30 діб:

Вік у дняхСередньодобова норма комбікорму у грамах
31-9050-60
91-12060-65
Старше 121 дня65-70

Годування молодняку ​​та дорослих особин

Молодняк віком 1-2 місяців годують 4-5 разів на добу. Їм підходить комбікорм. Замість нього можна використовувати зерносуміші, соковитий та зелений корм. Кількість їжі з розрахунку на одну особу:

  • 30-40 г зернової суміші;
  • 15-20 г зеленого корму;
  • по 10-15 г овочів та сиру;
  • 8-10 г макухи;
  • 4-6 г рибного борошна;
  • по 2 г кормових дріжджів та крейди;
  • 0,3-0,4 г солі.

Дорослих особин переводять на триразове годування. Їм дають спеціалізований комбікорм або складають раціон на основі вологих мішанок. В них додають молочну сироватку. Кількість кормів, що рекомендується, на одного птаха:

  • 60-70 г зернової суміші з додаванням невеликої кількості подрібненого ячменю;
  • 40-50 г соковитого корму;
  • 45-50 г зелені;
  • 13-15 г макухи;
  • 5-6 г рибного борошна;
  • 2-3 г черепашника;
  • 0,3-0,4 г солі.

Раціон для несучок

Приблизний раціон для несучок цієї породи (для однієї особини):

  • Зернова суміш – 100-110 г
  • Висівки – 80-100 г
  • Картопля – 25-30 г
  • Зелень – 10-15 г
  • М’ясо-кісткове борошно – 5-7 г
  • Люцернова мука – 30-35 г
  • Вітамінно-мінеральний комплекс – 5-7 г.

Відгодівля біг 6 на м’ясо

При відгодівлі на м’ясо їжу дорослим особинам дають 4 рази на добу у теплу пору року. Взимку рекомендовано п’ятиразове годування. Починати відгодовувати рекомендується птахів старше 4 місяців.

Приблизний раціон для відгодівлі породи індиків біг 6 (кількість у грамах на одну особину):

  • Подрібнене зерно (овес, ячмінь) – 250-350
  • Кукурудза та просо – 70-80
  • Пшеничні висівки – 40-50
  • Соковитий корм – 60-70
  • Зелений корм – 60-70
  • Черепашник – 8-10
  • Макуха – 10-13
  • Сіль – 2-3

На основі інгредієнтів, що рекомендуються, готується мішанка. До неї додається молочна сироватка, що покращує смак м’яса.

Не рекомендується давати птахам під час відгодівлі м’ясо-кісткове і рибне борошно. Вони негативно впливають на смакові якості м’яса.

Приготування комбікорму індиків біг 6 своїми руками

Комбікорм для кросов можна не лише купити, а й приготувати самостійно. Співвідношення інгредієнтів, що рекомендується:

  • 40% пшениці;
  • 20% кукурудзяних зерен;
  • 20% сої;
  • 10% кісткового борошна;
  • 10% черепашника;
  • близько 0,15% вітамінного преміксу.

Зерна потрібно попередньо пропустити через спеціальну дробарку.

Хвороби індиків Біг 6

У індиків породи біг 6 найчастіше діагностують такі захворювання:

  1. Гістомоноз. Виявити хворобу можна по зеленому проносу. Хворі індички відмовляються від їжі, припиняють чистити оперення, стрімко втрачають вагу.
  2. Респіраторний мікоплазмоз. Хвора особина перестає рости, постійно кашляє та хрипить. У птаха також опухають очі. Страждають від цієї хвороби найчастіше молоді особини.
  3. Аспергілотоксикоз. Основними симптомами хвороби є сонливість, прискорене дихання, відсутність апетиту, пронос і відставання у розвитку. Розвивається захворювання внаслідок годування неякісною продукцією.
  4. Хвороба Ньюкасла. Цю хворобу діагностують у молодих індиків. Вона є невиліковною. При її виникненні в зобі скупчується слиз, кінцівки паралізує. Ще одним симптомом хвороби є пронос жовтувато-сірого кольору.
  5. Кокцидіоз. Хвороба може розвинутися у індичат старше 7-денного віку. Птах відмовляється від корму, стає менш активним. У хворих особин також спостерігається пронос із кров’янистими виділеннями

При виявленні характерних симптомів слід якнайшвидше показати індика ветеринару. Фахівець діагностує захворювання та розробить схему лікування.

Про автора

admin administrator