Від попелиці на перці

Авторadmin

Від попелиці на перці

Попелиця на перці: чим обробити, як боротися в домашніх умовах

Питання, як боротися з тлею на розсаді перцю, хвилює багатьох садівників. Справа в тому, що соковиті пагони цього овоча є улюбленими ласощами для попелиці.

При цьому радикальні методи боротьби з допомогою сильних хімікатів не завжди можуть послужити хорошу службу. Обробка отруйними препаратами може завдати шкоди самим рослинам і зіпсувати урожай. Неоднозначна ситуація і з мурахами, які співіснують в глибокому симбіозі з попелиць. Вони можуть завдавати шкоди рослинам, але приносять і відчутну користь, проганяючи з ділянки безліч видів паразитів, таких як кліщі. Знищувати мурах небажано, але ж саме вони розносять тлю по листю рослин, захищають її від інших комах і ховають на зиму у вуликах. Що робити в цій непростій ситуації?

Спробуємо розібратися, як врятувати перці від вимирання, якщо на городі з’явилася тля, при цьому не порушивши баланс екосистеми свого городу або теплиці.

Як визначити присутність попелиці на рослинах

Потрібно уважно оглянути листя на розсаді перцю. Попелиця на перці в теплиці або в городі видає себе за характерними ознаками:

  • на пагонах почали скручуватися і сохнути листя. Це є показником того, що з’явилася тля п’є сік рослини;
  • на листках з’являються білі розводи паді, яку виділяє попелиця;
  • перець покривається густою липкою слизом, яка блищить при попаданні сонячних променів;
  • якщо відігнути край ураженого листа і подивитися на його зворотний бік, там можна побачити дорослих комах і кладки їх яєць.

Після того, як стало очевидним, що на розсаді перцю тля, потрібно вибрати найбільш прийнятний метод боротьби з нею.

механічний вплив

Найпростіший спосіб регулювання популяції попелиці полягає в тому, щоб вручну видаляти комах з уражених листя. Можна для цієї мети використовувати струмінь холодної води. Уражені попелиць листя також бажано прибирати.

На жаль, даний метод не дозволяє повністю впоратися з паразитом. Попелиця на розсаді перцю плодиться з неймовірною швидкістю, а виробляти щоденний огляд всіх рослин ні у кого не вистачить часу і сил. Комахи і їх кладки потрапляють в грунт, звідки знову забираються на рослини і починають свою шкідливу діяльність.

Важливо! Яйця тлі здатні перебувати в законсервованому стані в грунті до двох років.

біологічний вплив

Шкідник має багато природних ворогів як серед птахів, так і серед комах. Цим можна скористатися, якщо залучити їх на свою ділянку за допомогою приманок. Знищити тлю допоможуть наступні хижаки.

Серед птахів винищують тлю синиці, кропив’яники, пеночки, коноплянки, корольки і горобці. Для того щоб вони частіше навідувалися на ваш город, потрібно розміщувати у себе годівниці, поїлки з водою і будиночки для птахів в безпосередній близькості від розсади перцю.

Комахи, які найбільш ефективно борються з попелиць, – це травневий жучок, оси, сонечка, хижі клопи, жужелиці, златоглазки. Щоб вони з’явилися на городі, потрібно висаджувати в саду рослини, від яких виходить пряний запах. До таких рослин відносяться петрушка, кріп, гвоздика, кропива, морква.

Регулювання популяції шкідника за допомогою біологічного впливу дозволяє боротися з попелиць на перці як в саду, так і в теплиці. Однак, щоб цей механізм почав працювати, потрібно витратити чимало часу на підготовку. Тому планувати його впровадження необхідно задовго до того, як перець буде висаджено в ґрунт, інакше тля встигне знищити посіви абсолютно безкарно до початку плодоношення. Крім того, цей метод працює тільки на відкритому грунті, тепличні посіви застосовувати його не дозволяють.

Важливо! Ефективним способом боротьби з попелиць є біоінсектициди.

Застосування хімічних препаратів

Для позбавлення від попелиці можна використовувати будь-які препарати, до складу яких входять неонікотиноїдів, піретроїди або фосфорорганічних сполук. Перед тим як застосувати засіб, важливо уважно вивчити інструкцію. Справа в тому, що речовини токсичні для людини, а якщо ними боротися з попелиць на перці в теплиці, це вимагає обов’язкового використання респіратора. В даний час прийнята наступна класифікація засобів від попелиці на розсаді перцю.

Штучні препарати налічують великий асортимент засобів від різних виробників. На ринку постійно з’являється щось нове. Вони являють собою радикальний спосіб боротьби з городньої фауною, можуть вбити на ділянці все живе. При надмірному застосуванні хімікати можуть як позбутися від попелиці, так і отруїти грунт. Потрапляючи в кровоносну систему рослини, вони здатні зробити урожай непридатним для вживання і продажу.

Рекомендується уважно читати інструкцію, де дані рекомендації, як і чим обробляти тлю на перці. Важливо точно дотримуватися обсяги внесеного на грунт і розсаду препарату, щоб токсична суміш обробляла якомога меншу ділянку посівів. Також застосовувати такі речовини потрібно тільки в разі, якщо паразити масовано атакують ділянку. Найбільш популярними є Ф’юрі, Актеллік і Фуфанон.

Чим ще обробляти перці від попелиці, щоб не нашкодити рослинам? Компромісним варіантом є біоінсектициди. Вони менш агресивні до зовнішнього середовища, в своїй основі мають природні компоненти, здатні захистити рослини, на які напала тля. Найбільш відомим представником можна вважати Фитоверм. При правильному використанні він дозволяє вирощувати максимально здорові і корисні перці на своїй ділянці. Однак під час запилення потрібно застосовувати такі ж заходи обережності, як і з штучними хімікатами.

Незважаючи на те, що хімічні засоби ефективно борються з попелиць, застосовувати їх потрібно по черзі. Комахи швидко адаптуються і виробляють до них імунітет. Обробити розсаду бажано в суху і безвітряну погоду ввечері. Повторювати цей процес потрібно кожні 10-14 днів.

Народні засоби боротьби з попелицею

Садівники дослідним шляхом визначили безліч способів захисту розсади, що зазнала нападу попелиці. Для цього використовуються підручні засоби для боротьби з попелиць на перці в теплиці. Їх перевагою є низька вартість компонентів і простота приготування складу в домашніх умовах. Крім того, ці методи безпечні для грунту і рослин. Найбільш популярні народні засоби від попелиці включають такі різновиди.

Часниковий розчин готується шляхом змішування протертого часнику з водою. Використовується стакан часнику на відро рідини. Отриману суміш потрібно нанести на болгарський перець. Замість часнику можна також використовувати зелену цибулю. Неприємний гіркий запах часнику змушує тлю залишити рослина в спокої, так як компоненти в його складі токсичні для неї. Оновлювати склад потрібно регулярно після дощу.

Мильний розчин дозволяє позбутися від попелиці на перці, створюючи захисний шар по всій запилюється поверхні. Щоб його приготувати, потрібно взяти один шматок господарського мила і розчинити його у відрі води. Потім обробити сумішшю пагони перцю. Можливо також використання пероксиду водню. Такий захисний шар потребує регулярного оновлення, так як змивається дощем.

Крім вищеописаних, для приготування розчину часто використовують солом’яну або соняшникову золу, тютюновий попіл. Застосування кип’яченої хвойної есенції також показує хороший результат. В цілому обробка городу народними засобами базується на застосуванні компонентів, що мають неприємний запах і токсичних для попелиці, що змушує паразитів змінити облюбоване рослина і шукати інше джерело їжі.

Превентивні методи боротьби

Після зараження городу попелиць вивести її буде непросто. Тому набагато простіше заздалегідь вжити заходів, щоб захистити свій парник з розсадою, ніж згодом намагатися врятувати вмираючий урожай. Позбавтеся від попелиці до посадки розсади, використовуючи наступні рекомендації.

Перекрити попелиці всі шляхи проникнення на город або в теплицю. Для цього необхідно перед внесенням нового грунту знезаражувати його за допомогою прожарювання. Це дозволить знищити яєчні кладки паразита на оброблених посівах. Насіння перед посадкою потрібно попередньо обробляти розчином марганцівки і гарячої води, можна використовувати перекис водню. Всі ємкості і інструменти для роботи на грядках обов’язково обробляти вапном. Також для цієї мети підходить содова суміш.

По периметру ділянки рекомендується висадити розсаду зеленої цибулі і часнику, щоб відлякувати мігруючих комах. Тоді вони не будуть навіть залітати на вашу ділянку або в теплицю.

Якщо на території саду тля була вже успішно переможена, важливо прибрати з землі уражені пагони. Нагадуємо, що яйця попелиці можуть перебувати в законсервованому стані в грунті до 2 років, а потім паразит знову може з’явитися при настанні сприятливих умов.

Попелиця на перці: причини, як боротися в домашніх умовах

Кліщі, червеці або тля на розсаді перцю – страшний сон городника. Посіяні взимку овочі зазвичай ростуть в квартирі на підвіконнях, під якими батареї – джерело жаркого сухого повітря. Саме такий мікроклімат люблять шкідники розсади перцю.

А якщо враховувати, що вдома, крім болгарського перцю, одночасно підростає пів-городу – помідори, баклажани, декоративні культури, – то паразитам є де розгулятися. Не помітивши вчасно шкідників, садівник ризикує залишитися зовсім без розсади. Кліщі та комахи кочують з культури на культуру, знищують ніжну зелень, висмоктуючи живильні соки, прогризаючи листочки.

Звідки в домашніх умовах з’являються комахи? Як попередити напасти? Якими засобами позбавляються від попелиці та інших шкідників на розсаді перців? Пропонуємо читачеві разом розібратися в проблемі, щоб не допустити появу всіляких мошок і блішок на рослинах, в які ми вкладаємо стільки праць і надій.

опис

Попелиця – невелика комаха, що належить до загону равнокрилих. Паразит використовує для харчування сік рослин, висмоктуючи його з листя, неодревесневших стебел, квіток і зав’язі. У природі існує більше 3500 видів попелиці. З них близько 1000 мешкає в європейських країнах. Комахи живуть численними колоніями, швидко розмножуються і поширюються.

В середньому розмір дорослих особин становить від 2 до 3 мм. Але деякі види досягають в довжину до 7 мм. У них овальне тіло з сисним ротовим апаратом на одному кінці. Оболонку листя і стебел комаха проколює за допомогою хоботка. Для пересування шкідник використовує 3 пари кінцівок. Дорослі особини бувають з крилами або без них. Детальніше розглянути тлю можна на фото. Крилаті комахи мігрують, перелітаючи в пошуках їжі з однієї рослини на інше.

З усіх відомих різновидів попелиці на болгарському перці з’являються такі:

  1. Цвітіння в довжину не перевищує 2 мм. Зазвичай її тіло забарвлене в напівпрозорий зелений колір, але іноді зустрічаються червоні особини.
  2. Оранжерейна переважно вражає рослини тепличного або парникового грунту. Дорослі особини досягають довжини 3,6 мм. Їх тіло мають зелене забарвлення, іноді по спинці проходить смуга більш темного відтінку.
  3. Пасльонових або чорна тля найдрібніша. Розмір тіла дорослої особини не перевищує 1 мм. Забарвлення буває різною, але на болгарському перці частіше з’являються чорні комахи.

Розмноження попелиці йде з високою швидкістю. Доросла самка відтворює за місяць 3 покоління. При цьому в одній кладці вона робить до 150 яєць. Вилупилися з них личинки всього через 7 діб перетворюються в статевозрілих особин. Протягом літа попелиця розмножується безстатевим шляхом. Найчастіше на світ з’являються безкрилі особини, але іноді серед них трапляються крилаті. Вони перелітають на здорові рослини і заражають їх. З настанням осені починається статеве розмноження попелиці. Тоді відкладені яйця зберігаються до весни.

Розмноження попелиці відбувається швидше за все при температурі від + 25 ° С до + 30 ° С. При похолоданні до + 20 ° С відтворення сповільнюється вдвічі. Тоді комахи розвиваються повільніше, досягаючи статевої зрілості за 2 тижні.

Що таке попелиця, її види

Попелиця – дрібне комаха з довжиною тільця по 2-3 мм. У шкідника є хоботок. Він призначений для висмоктування соків з рослин. Крім того, що тля харчується рослинністю, вона переносить безліч інфекцій: фітофтора, борошнисту росу та інші небезпечні захворювання. За забарвленням тільце попелиці може бути прозорим, чорним, червоним, це залежить від конкретного виду. Перці найчастіше атакують такі:

  • персикова. Комаха має овальне тільце довжиною до 2 мм зеленого або червоного кольору. Поселяється шкідник із зворотного боку листя, в сприятливих умовах швидко розмножується;
  • оранжерейна. Цей вид помітити легше, оскільки довжина тільця сягає вже до 3,5 мм. Забарвлення зелена. Оранжерейна тля любить тепло, тому живе в парниках і теплицях;
  • пасльонових. Вважається найбільшим представником: довжина тільця становить 4 см. Колір світло-зелений.

Розмноження відбувається дуже швидко: одна самка за раз робить кладку 100-120 яєць, тому колонії зростають за кілька днів в рази, вражаючи все більше і більше рослин. Шкідник активно нападає на перець, оскільки плоди у культури містять багато соку. Комаха в результаті нападу виділяє падь, а це улюблені ласощі інших комах – мурашок.

Попелиця зимує в торішньої осінньому листі та інше судовому смітті. Якщо в минулому році комаха вже ушкоджувало посадки, то не можна висаджувати розсаду на тому ж самому місці, оскільки велика ймовірність повторного зараження.

Причини появи попелиці

Взимку шкідник ховається в грунті або використовує в якості притулку торішнє листя. Яєчні кладки зберігаються під корою дерев. Тому однією з причин появи попелиці на перці в теплиці або на відкритих грядках стає повторна посадка рослин на ділянках, де раніше були випадки зараження цим шкідником. Поширенню паразита допомагають мурашки. Вони допомагають безкрилою попелиці переміщатися з однієї рослини на інше, отримуючи натомість солодке молочко – падь. Завдяки симбіозу, обидва види комах отримують те, що їм необхідно. Мурахи – харчування, а тля – постійне розширення ареалу.

Якщо попелиця з’явилася на розсаді перцю або дорослих рослинах, можливі наступні причини:

  • висока температура повітря, особливо в нічний час;
  • висока вологість грунту у верхньому шарі;
  • використання зараженого або погано обробленого грунту для вирощування розсади або посадки на постійне місце;
  • зараження рослин дорослими комахами з сусідніх грядок або ділянок;
  • посів заражених насіння;
  • велика кількість бур’янів на ділянці;
  • наявність поблизу мурашника.

Які комахи вражають культуру?

Перець атакують різні види попелиці. Зазвичай це:

Фото і опис різних різновидів попелиці можна побачити тут.

Найчастіше заводиться персикова попелиця, яка не дуже вибіркова в культурах. Харчується також баштанними, огірками, капустою, салатами, деякими квітами. Однак перець любить найбільше.

Про появу попелиці на огірках і боротьбі з комахою читайте в цьому матеріалі.

Персикова попелиця вживає рослинний сік, обживаючи нижні частини листя і стебел. Якщо чисельність комах зростає, селиться на внутрішній і зовнішній поверхнях листя. Це викликає скручування і зморщування.

Кількість попелиці безпосередньо залежить від температурного режиму і вологості повітря. Для попелиці оптимальними умовами є температура в межах + 25 ° і рівень вологості в районі 70-90%. Попелиця живе 5-30 днів і приступає до розмноження через тиждень після народження.

шкода попелиці

Тлю в перці приваблюють молоді пагони і листя. У них багато соку, багатого поживними речовинами. Комахи використовують його для харчування, порушуючи клітинну структуру рослин. В результаті розвиток куща сповільнюється. При подальшому поширенні комах ріст припиняється зовсім.

Шкідливий вплив на рослини надає виділяється попелиць долину. Молочко є перероблені надлишки соку, висмоктані з листя і стебел. У невеликій кількості ці виділення не є небезпечними для рослин. Якщо липка рідина покриває велику частину листа, на ній накопичується пил. Вона ускладнює проникнення сонячних променів в рослинні тканини і перешкоджає нормальному здійсненню фотосинтезу. Через велику кількість солодощі в паді на ній розмножується грибок сажі.

У слині попелиці містяться токсини, які пошкоджують рослинні тканини. Крім них, у виділеннях комахи присутні віруси, що передаються від хворих рослин здоровим. Тоді страждають не тільки рослини одного виду, але і інші, що знаходяться поруч.

Як виявити проблему – ознаки і симптоми ураження розсади перців

Виявити проблеми на ранній стадії виникнення можна за такими ознаками:

  • розсада жовтіє, при цьому листочки скручуються, висихають і в підсумку – опадають;
  • відсутність зав’язей, а якщо вони і утворюються, то бутони не розкриваються, а швидко опадають;
  • наявність на культурі в’язкою, липкою рідини;
  • внизу перцю неозброєним поглядом можна виявити личинок паразита і кладки яєць;
  • деформування молодих пагонів, що призводить до зупинки розвитку і зростання куща.

Важливо своєчасно виявити тлю. Це допоможе вжити відповідних заходів і зберегти розсаду перцю. Ігнорування паразита призводить до загибелі всіх кущів і поширенню шкідника на інші культури.

ознаки зараження

При великій кількості комах їх легко розгледіти неозброєним оком на молодих стеблах або зворотному боці листових пластин. Якщо особин трохи, розпізнати уражені кущі можна в’янення листя або зморщеним у верхній частині втеч. Така деформація рослин розвивається через нестачу поживних елементів.

Основним симптомом ураження перцевих кущів попелицею вважають долину. Вона являє собою липкий наліт білого відтінку, що покриває зворотну сторону листя і пагони.

До інших ознак зараження рослин попелиць відносять:

  • скручування і в’янення листя;
  • відсутність зав’язей;
  • опадання нераспустившихся бутонів;
  • колонії паразитів і яєчні кладки на зворотному боці листя;
  • відставання в розвитку зараженого рослини і зупинка зростання.

Дізнаємося ворога в обличчя

Чим раніше виявите непрошених гостей, тим легше з ними боротися.

Ознаки присутності паразитів:

  • горбки на листових пластинах;
  • чорні крапки;
  • нагадує лупу пил;
  • цятки – жовті, коричневі, білі штрихи, отвори;
  • блискучий наліт, який навпомацки виявляється липким;
  • пупирчатая поверхню листя або бляшки на стовбурі.

А вже якщо помічені дірочки на аркушах, деформація (пластини скручуються), терміново починають боротьбу за розсаду. Крихітні комашки, непомітні неозброєним оком при поверхневому огляді, швидко з’їдають ніжні молоді листочки, перегризають бутони і черешки, не залишаючи шансів врятувати посіви.

попелиця

З тисяч видів солодким перцям загрожують три представника сокососущіх комах. Рядовому садівникові необов’язково знати види і підвиди. Важливіше пам’ятати, що тля:

  • здатна повністю знищити молоду поросль;
  • розмножується так стрімко, що за сезон одна самка – джерело не однієї тисячі молодих особин, яким до статевої зрілості достатньо двох тижнів;
  • проколюючи тканини листа, заносить зі слиною небезпечні інфекції – рятувати розсаду доведеться і від вірусних хвороб;
  • скупчення солодкого секрету, який виділяють комахи, не тільки перекриває дихання листа: липке місце – сприятливе середовище для розвитку сажистого грибка.

Лікування запущеного рослини, знесиленого від потрійного удару попелиці, найчастіше марно. Поки садівник не помічає загрози, колонія захоплює кущ за кущем, розносячи побічні інфекції.

Способи позбутися від попелиці на перцях

Для боротьби зі шкідником використовують різні методи: знищення хімічними препаратами, безпечну обробку рослин народними способами або використання сучасних високоефективних біологічних засобів. Як боротися з попелицею на розсаді перцю, вирішують в залежності від місця вирощування сіянців. Більшість городників сіють насіння в домашніх умовах. Хімічні інсектициди не бажано застосовувати в квартирі через їх токсичності. Тому боротьбу з попелиць на розсаді перців ведуть безпечними народними методами.

Методи боротьби зі шкідником

Попелиця – серйозний ворог солодкого перцю. Що робити городнику при зіткненні з цією проблемою? Існує три методи боротьби з афідідамі :

  • хімічний – швидко позбавляє від попелиці (не можна використовувати під час цвітіння рослин);
  • біологічний – використовуються природні властивості деяких видів рослин, птахів, тварин і комах для захисту посадок від афідід;
  • народний – рецепти позбавлення від паразитів, які були випробувані дачниками на власному досвіді.

біологічний спосіб

При вирощуванні перцю у відкритому грунті доцільно приманити ворогів попелиці . Досить одного тижня для того, щоб птахи і комахи позбавили всю ділянку від неї, не зашкодивши розсаді. Пернаті знищать шкідників на ділянці, якщо ви створите їм комфортні умови. Щоб залучити на ділянку виробів і синиць, залиште їм їжу.

Личинка семиточечним сонечка знищує за один день сотню дорослих шкідливих жуків і до трьохсот личинок . Вершники афелінуса і афідіус – головні вороги попелиці. Вони відкладають в тіло афідід яйця. Харчуються попелиць і жужелиці, златоглазки, щипавки і деякі види павуків.

Оберігайте корисних комах , приносите семиточечним сонечок, афелінуса і афідіус на грядки. Наїзників і мух-журчалок легко залучити, якщо посадити на грядках з перцем пряні трави. Спочатку краще вивчити фото комах, щоб не переплутати і не принести на ділянку шкідників.

Крім птахів і комах природа створила рослини, які здатні боротися з шкідливими комахами : далматська ромашка, цибулю, часник. Посадіть ці рослини поряд з перцем, і вони відлякають тлю.

Увага! Мальва, бегонія, калина залучають афідід. Посадіть ці рослини далеко від перцевих грядок, і паразити переключаться на них.

Запах деяких прянощів – морквяної бадилля, кропу, петрушки – також відлякує шкідливих комах.

хімічні засоби

Для боротьби з попелиць випускаються інсектицидні і органічні хімічні засоби . Чим обробити перець від попелиці під час плодоношення? Власники дачних ділянок в цьому випадку використовують біологічні препарати для боротьби зі шкідниками. Головні їх достоїнства – вони не завдають шкоди мікрофлорі грунту, а урожай перців можна вживати в їжу вже через 24 години після обробки рослин.

Увага! Хімічні засоби боротьби з шкідниками рослин токсичні і небезпечні для людини і тварин.

До біологічних належать кошти :

  1. «Акарін» . На обробку грядки площею 10 м² потрібно 1 л розчину. Дієвість кошти знижується при температурі нижче + 18 ° С.
  2. «Фитоверм М» використовують для боротьби з грибковими хворобами рослин. Препарат випускають у вигляді пасти і ампул. Одна ампула розводиться на 4 л розчину. Він впливає тільки на дорослих особин, які гинуть через 72 години після обробки. На личинок цей препарат не діє. Обробку повторюють 3-4 рази.

Інсектицидні препарати діють швидко і ефективно . Головна їхня перевага – знищення паразитів за один раз. Найбільш дієві інсектициди містять в складі неонікотиноїди і піретроїди.

Важливо! Під час цвітіння інсектицидні препарати не застосовують.

Розглянемо найбільш популярні з інсектицидів :

  1. Препаратом «інтавір» обробляють рослини в суху погоду два рази з інтервалом в 7 днів. Препарат випускають у вигляді таблеток. Розчин роблять з розрахунку 1 таблетка на відро води. Цієї кількості вистачає для обробки посівів площею 10 м². Захист діє 2-4 тижні.
  2. «Карбофос» – контактний інсектицид. Гинуть тільки ті шкідники, на яких потрапляє розчин. Обробка проводиться 2 рази з інтервалом в 10 днів. Дія інсектициду зберігається 8-10 днів. Розчин готується з розрахунку 1 ст. л. «Карбофоса» на 10 л води.
  3. «Актара» – препарат контактно-кишкової дії. Головні плюси цього інсектициду в тому, що він не розкладається і не накопичується в грунті, не викликає ефекту звикання у комах. Засіб випускають у вигляді ампул по 5 мл. Розлучається 1 ампула в 10 л води. Обробка проводиться двічі з інтервалом в тиждень. Дія препарату починається через 30 хвилин.

Народні засоби

Народні засоби безпечні для людини, але в більшій мірі попереджають напад попелиці. Досвідчені дачники радять боротися з попелиць із застосуванням соди, нашатирю або перекису водню :

  • перекис водню – змішати 50 мл гидроперита, 2 ст. л. медичного спирту, 0,5 ч. л. рідкого мила і 900 мл води, обприскати рослини;
  • нашатирний спирт – приготувати розчин з розрахунку 20 мл аміаку на 10 л води, розприскати на рослини (аміак відлякує шкідників запахом);
  • харчова сода – зробити розчин з розрахунку 1 ст. л. натертого на крупній тертці господарського мила і 2 ст. л. соди на 1 л води, обприскати кущі перцю.

Народні засоби

Тут можна описати дуже багато власноруч приготованих засобів – настої, відвари, молочні «коктейлі». При цьому в більшості з них буде присутній такий компонент, як мильний розчин. Вірніше, він як раз буде ключовим сполучною речовиною – головне правильно приготувати мильну основу, до якої потім може бути додана зола, нашатирний спирт, соняшникова олія і т.д.

Готується мильний розчин так:

  • на тертці натерти 4-5 грам господарського мила;
  • з’єднати натерту мильну стружку з 1 л води;
  • склад перемішати і збовтати;
  • залишити в спокої на 5 годин;
  • процідити;
  • додати допоміжний компонент;
  • залити в обприскувач;
  • обробити рослини перцю.

Біоборьба

«Технологія» дуже проста – потрібно постаратися заманити, як можна більше комах-ворогів попелиці, а також птахів, поживний раціон яких передбачає поїдання шкідника. Причому, в чомусь особливому потреби немає. Відмінно впораються з попелиць всім звичні синиці і горобці, мухи-журчалки і сонечка, окремі різновиди ос та ін. Щоб вони з’явилися на ділянці потрібно зовсім небагато – забезпечити смачною їжею і водою, ну, а тля піде в якості закуски.

Деякі види ос харчуються попелиць

Увага! Птахам і жучкам-павучки варто допомогти – тлю можна і потрібно збирати вручну, а потім фізично знищувати. Ще один часто застосовуваний метод – змивання під напором струменем води. При цьому вода повинна бути якомога більш холодної. В цьому випадку комахи моментально будуть знерухомлені, а значить без проблем змиються на землю, де без джерела живлення загинуть.

Як своєчасно дізнатися про зараження попелиць?

Обстежте перець – можливо шкідник вже готується знищити врожай

  1. Листя скручуються і сохнуть.
  2. Поява на поверхні стовбура і листів сіроповідной паді.
  3. Рослини стає липким і блищить.
  4. З вивороту листа повзають дрібні комахи, а також виявляються яєчні кладки.

Про автора

admin administrator