Відгодівля телят у домашніх умовах

Авторadmin

Відгодівля телят у домашніх умовах

Відгодівля телят бичків на м’ясо в домашніх умовах: раціон

Багато тваринники вважають, що в домашніх умовах вирощувати телят бичків нераціонально. Вони вимагають багато корму, а м’яса набагато менше, ніж у телиць. Як отримати максимальну вигоду при економному зміст? Спробуємо розібратися в цьому в нашому огляді.

При раціональному зміст бик може принести не менше прибутку, ніж телиця

Раціон

Телята бичків швидше набирають масу, ніж корови. До року життя вони можуть важити до 400 кг. Якщо оптимізувати раціон, то можна отримати якісне, дієтичне м’ясо не тільки на продаж, але і для власного вживання.

Самці в харчуванні невередливі – все, що потрапляє в годівницю, з’їдається до залишку. Їх ніхто доїти не збирається, тому аромат і смак їжі не має значення при відгодівлі на м’ясо.

Якщо теля відлучений від корови, обов’язково включайте в меню молоко і відходи молочного виробництва. Травна система малюків починає формуватися у віці 21-35 днів. Тому на штучному відгодівлі обов’язково повинні бути присутніми ферменти. Це потрібно, щоб перетравлювати грубий рослинний корм, яким харчується тварина. У підсумку засвоюваність корму у молодняку буде вище. Отже, менша витрата їжі і швидкий набір м’язової маси.

Якщо бичок їсть дуже мало і в невеликих кількостях і особливо корм рослинного походження, то в кишечнику він просто не перетравлюється і залежується. В результаті накопичуються токсини, і відбувається отруєння організму.

Бики набирають вагу швидше, ніж корови

Фермери знають, що при додаванні в меню бичків молока (цілісного, знятого) або сироватки в перші півроку життя, малюки швидше ростуть. Рідину змішують з овочевими очищеннями або комбікормом і годують молодняк. Рекомендується замість води давати злегка теплу сироватку. Вона забезпечить у шлунку нормальну мікрофлору.

Якщо молочної продукції мало, ветеринари призначають прийом пробіотиків. Протягом усього відгодівлі препарат додають у їжу. Він сприяє правильному травленню. Тобто, ваша тварина не буде страждати від проносів, несварений шлунка.

В раціоні бичків при відгодівлі на м’ясо повинно бути більше 100 кг їжі на добу. З чого складається меню:

  • подрібнене зерно (ячмінь, пшениця, кукурудза);
  • сіно;
  • зелень;
  • овочі.

Годують молодняк три рази в день, бажано в один і той же час. Влітку сіно замініть соковитою травою. Подрібнене зерно давайте в сухому і рідкому вигляді (пійло). Тварини потребують великої кількості свіжої води (або сироватки).

Якщо у вашому господарстві багато овочів (картопля, кормові кавуни, кабачки, гарбуз), то молодняк добре годувати такими продуктами. Важливо: овочі обов’язково ретельно промивайте і нарізайте перед подачею.

Ніколи не давайте теляті гнилі або плісняві продукти – тварина захворіє.

Гарбуз можна ввести в раціон маленьких телят

Схема відгодівлі

У кожного фермерського господарства існує своя схема по відгодівлі тварини, в результаті якої бичок в добу зобов’язаний набирати 600 гр живої ваги. В домашніх умовах використовувати такі технології доцільно, так як ви уникнете поширених помилок – перегодовування або морення звіра голодом.

Дотримуючись цю технологію відгодівлі, тварина до року набирає 400 кг живої ваги. М’ясо виходить ніжним, нежирним.

При правильному раціоні можна досягти ваги в 400 кг до кінця першого року життя

Зміст

Щоб бички не хворіли і швидко набирали вагу, за ними потрібен правильний догляд. Жодна технологія відгодівлі не працює при брудних корівниках. Тому прибирання гною проводять три рази в день, після кожного годування. Крайній випадок – хоча б на ніч. Їжу видавайте завжди в один і той же час, кожні 8 годин.

Добову норму допоможе розрахувати ветеринар, відштовхуючись від вихідних даних, породи теляти. Не полінуйтеся отримати консультацію, щоб бичок не голодував або не обжирався. Оптимальне меню – запорука швидкого набору ваги, без хвороб і ожиріння.

Досвідчені фермери рекомендують використовувати як корми дроблений зерновий фураж. Це зекономить кошти і зменшить собівартість м’яса. Добову норму ділять на три частини, заливають гарячою рідиною. Додають сіль і залишають остигати. Ніколи не давайте телятам окріп.

Якщо ви додаєте в пійло пробіотик, пам’ятайте: при температурі вище 45 З всі корисні організми препарату гинуть. Тому дочекайтеся, поки їжа охолоне.

Щоб уникнути агресивної поведінки молодих бичків каструють

На відміну від корів, бичків краще містити в загородах. Через непростого характеру, їх прив’язують до стійла мотузками, ланцюгами. Це обмежує пересування агресивних вихованців, крім сутички з іншими жителями подвір’я і людини. Мінімум руху дозволить швидше набрати вагу, ніж при пасовищному вигулі.

Щоб у теляти поліпшувався апетит, його щодня виводять на свіже повітря. Після прогулянки, звіра відразу годують пійлом і сіном.

Багато фермерів каструють телят в дитячому віці, щоб у майбутньому уникнути проблем з агресивним характером бичка. Апетит тварини підвищується, але м’язова маса набирається повільніше, ніж у некастрованих котів. Такі особини важать на кілька десятків кілограмів менше. Для досягнення ваги їм потрібно більшу кількість їжі. М’язова тканина погано розвинена, найчастіше вони страждають ожирінням. Це негативно впливає на якість м’яса. Щоб цього не допустити, операцію проводять в однорічному віці.

Вирощування телят бичків в домашніх умовах з метою отримання м’яса – це просте заняття. Маючи під рукою наші прості поради, ви без праці швидко откормите молодняк з мінімальними витратами. Головне в процесі – правильний догляд, якісне харчування та дотримання рекомендацій досвідчених фермерів. Якщо тварина захворіла, то не зволікайте і не займайтеся самолікуванням — відразу звертайтеся до ветеринара.

Самий ефективний відгодівля бичків на м’ясо в будинку, раціон, відео

В умовах стабільного попиту та високих закупівельних цін на яловичину розведення великої рогатої худоби може стати для фермера вельми прибутковим бізнесом. У цій публікації буде розглянуто найбільш ефективний відгодівля бичків на прикладі досвіду успішних європейських фермерських господарств.

Перше, на що повинен звернути увагу тваринник – це створення місця для нормального утримання і догляду за телям.

Створити умови для швидкого набору ваги дозволить правильна організація стійла для бичків: в домашніх умовах утримання слід максимально виключити появу протягів, підвищений рівень вологості і різкі перепади температури, які можуть призвести до захворювань.

Правильний догляд за телям передбачає:

Європейська технологія відгодівлі бичків на м’ясо включає в себе закупівлю здорового поголів’я. Досвідчені фермери рекомендують купувати молодняк виключно на племінних фермах з хорошою репутацією.

Ідеальний варіант – купувати бичків для постановки на відгодівлю у віці 2-3 місяців. Незважаючи на низьке виробництво травних ферментів, в кишечнику здорового теляти цього віку вже достатньо розвинена мікрофлора, бифодо– і молочнокислі бактерії, що сприяють правильній переробки вмісту і виведення з організму продуктів життєдіяльності.

Нерідко, тваринники ставлять на відгодівлю місячних телят. Відгодівля телят на м’ясо в домашніх умовах пов’язаний з певними труднощами в підборі раціону. Адже у віці 1-2 місяців в організмі жуйних тільки формується система травлення. У природних умовах, основним продуктом харчування теляти є материнське молоко. Саме тому вони їдять часто, але в малих дозах.

При відгодівлі місячних телят слід пам’ятати, що малі порції корму легко переробляються і засвоюються. Це знижує ймовірність розвитку у травному тракті ентеробактерій, що викликають розлад кишечника.

Скільки бичок набирає за літо? Процес збільшення ваги молодих бичків дуже залежить від породи. Найбільш вигідними в даному аспекті є м’ясні породи:

  • герефордська;
  • абердин-ангуська;
  • калмицька;
  • казахська білоголова;
  • симентальська.

При грамотно підібраному раціоні здоровий молодняк цих порід здатний набирати на день до 1,5 кг м’язової маси.

Годівля телят на відгодівлю: раціон харчування

Дробове і правильне харчування – це запорука здоров’я і швидкого набору ваги у всіх жуйних. Існує величезна кількість схем і принципів годування, дозволяють отримати ефект швидкого набору ваги за оптимальний проміжок часу.

Правильне годування бичків на відгодівлі має переслідувати дві мети:

Фермер має право самостійно підбирати раціон для утримання бичків виходячи зі своїх можливостей. Тим не менш, слід дотримуватися певних правил підбору харчування в залежності від вікової категорії молодняку.

Перший місяць змісту

В перший місяць життя основним кормом для телят є молозиво в кількості 8-10 л на добу, додаючи з десятого дня по 5 г кухонної солі і фосфатної підживлення. Починаючи з двадцятого дня, харчування теляти додаються зернові добавки з запареною ячмінного або вівсяного борошна. Добова норма – 100 р.

Утримання бичків у домашніх умовах припускає доповнення раціону сіном в кількості 200 р. Для набору маси збільшують добову норму зернових добавок до 200 р. Кількість кухонної солі в молозиві необхідно довести до 10 г, а фосфатних добавок до 15 р. Починаючи з сорокового дня, застосовують схему поділу добової норми молока, що на рівні частини незбираного молока і відвійок. На 7 тижні життя збільшують добову норму сіна до 500 г, зернової суміші до 700 р.

Третій місяць відгодівлі

На третій місяць, молодняк повністю переводять на обрат 10 л/добу, збільшують кількість концентратів до 1 кг, вводять картоплю в кількості 200 г/добу. Починаючи з 70 дня, відгодівля биків швидким способом передбачає збільшення добової норми картоплі до 300 г грубого корму до 900 г, концентрованого корму до 1,4 кг. В кінці третього місяця теля повинен отримувати на добу 1 кг сіна, 0,5 кг картоплі, 1,6 кг запареної зернової суміші.

З цього моменту зменшується кількість відвійок до 8 л, але збільшується кількість грубої їжі до 1.2 кг Добова норма коренеплодів і концентратів становить вже 1,5 кг. В середині четвертого місяця живлення бичків вводиться силос в кількості 0,5 кг. В кінці цього періоду кожен теля має отримувати 1,5 кг грубої їжі, 1,6 кг зернової суміші, 1 кг силосу.

Найефективніший раціон відгодівлі бичків п’ятого місяця полягає в отриманні добової норми наступних продуктів: 8 л відвійок; по 1 кг силосу і коренеплодів; 1,8 кг концентратів у формі бовтанки. В кінці місяця норму рослинної їжі збільшують до 2 кг на добу. Норму молока зменшують до 4 л.

Відгодівля телят на м’ясо до цього часу передбачає поступове припинення споживання молока.

Для отримання повноцінного харчування молодий бичок повинен отримувати:

  • 2,5 кг рослинної їжі;
  • 3 кг силосу;
  • 1 кг картоплі;
  • 2 кг концентрованих кормів.

Добова норма солі – 20 г; фосфатів – 25 р. В кінці шостого місяця молоко повністю виводять з раціону. Норма сіна становить 3 кг. Кількість силосу збільшується до 5-6 кг/добу.

При дотриманні даної схеми годівлі в кінці шостого місяця вага бичка може досягати 200 кг.

Раціон годівлі бичків на відгодівлі у віці від 6 до 12 місяців

Правильно підібраний раціон харчування в молочний період є найважливішим для формування в кишечнику необхідної кількості ферментів для хорошого травлення.
Початківці тваринники часто запитують, чим годувати телят для швидкого зростання в період життя від 6 місяців до 1 року. Раціон поставлених на відгодівлю телят формується в залежності від доступності певної кормової бази та обраного типу годівлі. Норми споживання розраховані на збільшення м’язової маси 700-800 г на добу.

Існує три типи годівлі:

До кінця даного періоду вага однорічного бичка може досягати 320-400 кг

Раціон бичків у віці від 12 до 18 місяців

У тваринників, цей проміжок часу називається періодом дорощування. В залежності від обраного типу годівлі молодий бичок повинен отримувати певну кількість продуктів, що сприяють набору м’язової маси до 600-700 кг

Раціон бичків:

При будь-якому раціоні годівлі в цей період добове споживання мінералів становить: кухонна сіль – 40 г, фосфатні добавки – 50 р.

Скільки сіна потрібно бику на зиму? Зимова структура харчування передбачає споживання 45 – 50% сіна від всього добового раціону харчування.

Існує формула, за якою можна розрахувати приблизну кількість сіна, необхідне для годівлі бичків: 4 кг якісного продукту на 100 кг маси тіла.

Самий ефективний відгодівля бичків: раціон і схема живлення

Оптимальний час відгодівлі бичків на м’ясо – 18 місяців. Вітчизняними тваринниками була розроблена схема максимально ефективного раціону годівлі великої рогатої худоби.

Вона передбачає:

В якості кормів фахівці біотехнологічної фірми «Компонент» рекомендують використовувати подрібнений зернофураж. Для телят 2-х місячного віку його добова норма становить 0,6 кг. До шести місяців його кількість збільшують до 3,5 кг на добу. До віку 14 місяців кількість зернофуражной суміші (ячмінь і пшениця) збільшується до 10-14 кг на добу.

Не менш важливим для вирощування здорового поголів’я є застосування спеціальних вітамінних комплексів. Вітаміни для швидкого росту бичків зміцнюють імунітет, допомагають боротися з хворобами, сприяють зміцненню кісткових і м’язових тканин. Серед широкого асортименту різних добавок особливою популярністю у вітчизняних тваринників користуються: «Біовіт-80»; «Элеовит».

Відгодівля бичків — відео

Відгодівля телят на м’ясо в домашніх умовах (фото і відео)

Правильний відгодівлю телят на м’ясо дозволяє вирощувати здорових тварин, які окуплять всі вкладені в них кошти. Існує кілька способів годівлі молодняку, кожен з яких вимагає тривалого часу. Доведеться витратити мінімум 6 місяців, щоб отримати якісне м’ясо, багате вітамінами. Важливо не тільки годувати худобу збалансованим раціоном, але і організувати регулярний вигул на пасовище.

  • Способу відгодівлі молодняку
  • З чого почати вирощування
  • Як годувати молодняк
  • Характеристика раціону худоби
  • Від чого залежить якість м’яса
  • Як організувати нагул тварин

Способу відгодівлі молодняку

Відгодовувати худобу можна трьома способами: коротким, середнім і довгим. У першому випадку передбачається інтенсивне харчування. Процес займає не більше 1,5 років, а підсумковий вага теляти – 400 кг. При другому способі раціон помірно-рясний, тривалість періоду близько півроку, а кінцевий вага – близько 450 кг. Якщо вибрати третій спосіб, на відгодівлю тварин потрібно буде витратити близько 8 місяців, використовуючи помірний раціон. При цьому теля буде важити приблизно 500 кг.

Окупність коштів, витрачених на вирощування телят, залежить від вибору їх породи. На результат відгодівлі тварин впливають наступні фактори:

  • просторе стійло без протягів;
  • наявність необмеженої кількості води;
  • використання подрібненого вівса, ячменю;
  • застосування концентратів.

Найкраще забивати телят до 1,5 років, коли їх маса становить близько 400 кг.

З чого почати вирощування

Перед фермерами не постає питання про те, як правильно годувати теляти з народження, щоб він набрав вагу. Якщо зайнятися цим літом, то вже восени тварина вдасться забити і отримати за продану яловичину хороші гроші. Для вирощування великої рогатої худоби у домашніх умовах потрібно знати, як годувати і як організувати догляд за ним.

Теля краще всього купувати на молочних фермах, де завжди є багато тварин і можна буде придбати бажану породу. При купівлі худоби бажано зупинятися на тієї породи, яка найбільш поширена в регіоні. У цьому випадку складностей з акліматизацією не буде.

Худобу на відгодівлю найкраще купувати у віці близько 4 місяців, коли її вага близько 95-105 кг Телята не вибагливі до умов утримання, а труднощів з їх вирощуванням не виникне. Також необхідно стежити за здоров’ям молодняку, вчасно робити необхідні щеплення, звертатися до фахівця при виникненні захворювань.

Як годувати молодняк

Для планомірного набору маси у телят потрібно дотримуватися певні правила. Так, відгодівля молодняку ВРХ включає два періоди: основний і завершальний.

У першому варіанті потрібно посилено відгодовувати худобу і примусово давати багато їжі. На відміну від корів, молодий худобу менш вибаглива в їжі. Теля їсть солому, сіно і швидко набирає вагу. Після року в раціон потрібно вводити соковиті корми і концентрати. Правильно відгодований худобу до року збільшується в розмірах у 8 разів.

Тварини виростуть здоровими, якщо організувати грамотний режим прийому їжі. Худоба має їсти 3 рази на день через рівну кількість годин. Зерна потрібно запарювати або подрібнювати, коренеплоди мити і чистити, картоплю розминати. Молоду траву слід давати потроху.

Характеристика раціону худоби

В домашніх умовах при відгодівлі телят на м’ясо головне знати, чим годувати тварин. Взимку вони живляться в основному сіном, картоплею, буряком, комбікормом. Коли теплішає, додається свіжа трава. Для швидкого росту на одну тварину потрібно близько 3 кг сіна, 3,5 кг коренеплодів і 1,5 кг комбікорму. Коли теля виростає до року, потрібно 1 кг комбікорму і в два рази більше свіжої трави.

Зелені корми потрібно вводити в раціон поступово, інакше у молодняку почнеться розлад травлення, і вага буде набиратися дуже повільно. Спочатку в добу на одного теляти потрібно 10-15 кг корму, потім його кількість необхідно поступово додавати протягом тижня. Крім цього, рекомендується годувати телят концентратами вранці і ввечері.

Скотина швидко набирає вагу на бобах і злаках. Їй обов’язково потрібно давати листя, у яких міститься безліч вітамінів і мікроелементів. Клітковини ж, навпаки, зовсім небагато.

Від чого залежить якість м’яса

Регулярне і правильне годування телят позначається на смаку м’яса, набирання маси тіла і розвитку мускулатури. Якщо молодняк протягом недовгого періоду отримував убогий раціон, то після підвищення обсягу їжі почнеться посилений ріст. При тривалому обмеженні раціону є ризик відставання у розвитку. Коли близько ферми знаходяться спиртової, пивоварний, цукровий або інший переробний завод, то вже з 6 місяців худобу годують харчові відходами.

Щоб отримати «мармурове» м’ясо, потрібно посилено годувати тварин до року. Завдяки цьому, продукція буде соковитою, легкоперетравлюваної і містити велику кількість корисних речовин. Якщо откармливаемый молодняк отримує недостатній раціон, сухожиль і кісток стає більше, а м’ясо виходить жорстким і малопоживним.

Як організувати нагул тварин

Важливим етапом відгодівлі бичків (телят) є нагул. Але фермери проводять його тільки в тих регіонах, де є необхідна кількість пасовищ. Щоб тварина виросла здоровою і з достатньою вагою, потрібно мінімум 2 га території. Нагул — це найдешевший спосіб збільшення ваги молодняку. Вдасться знизити кількість корму і заощадити працю фахівців. Телята повинні знаходитися на пасовищі близько 15 годин на добу. При цьому щодня їм потрібно давати близько 85-90 г солі, щоб вони вживали більший обсяг корму.

Під час вигулу у худоби має бути достатня кількість води. Особливо в сонячні дні. Якщо пасовищного раціону занадто мало, телятам можна запропонувати іншу траву. При нагулі, також як і під час відгодівлі, тварин дають концентровані корми в обсязі не менше 30% від загального раціону. Траву і концентрати потрібно згодовувати перед денним або нічним сном.

Якщо вам сподобалася стаття, поставте лайк.

В коментарях поділіться своїм досвідом відгодівлі телят на м’ясо.

Про автора

admin administrator