Як гаситься вапно

Авторadmin

Як гаситься вапно

Зміст:

Гасіння вапна – правила і рекомендації професіоналів

Вапно і вапняк застосовують у будівництві і ремонтних роботах вже тисячі років. Не виключено, що і вам у руки може потрапити негашеный матеріал, з яким якось треба працювати. Отже, наше завдання – навчити читачів гасити вапно, щоб вони не втрачали час, проводячи будівельні роботи.

СодержаниеИспользование і гасіння известиГасим вапно правильно для будівельних работКак гасити вапно для побілки та обприскування

Використання і гасіння вапна

Відео про те, як правильно гасити вапно в домашніх умовах

Сфери використання вапна:

  • Вапно підмішується в розчин для штукатурки, кладки цегли для додання міцності і пластики.
  • Вапно робить бетон вологостійким.
  • Вапно володіє антисептичними властивостями, тому їй обробляють стіни підвалів та приміщень для тварин.
  • Розчином вапна білять стелі і стіни в квартирах, проте її вже витіснили сучасні засоби.
  • Використовують у школах, лікарнях, під’їздах з-за низької вартості.
  • Побілка дерев з метою захисту від кори вигорання на сонці і комах.

Стяжка підлоги та штукатурка стін та інші оздоблювальні роботи з використанням вапна не завжди дають хороший результат. Стяжка виходить нещільною, а штукатурка обсипається зі стін. Причина: будівельники не знають, як правильно гасити вапно.

Гасіння вапна потрібно для додання будівельним сумішам всіх потрібних якостей і це не просто залив водою.

У будівництві застосовується тісто з вапна з тривалим терміном зберігання. З готового тіста роблять суміші для будівельних цілей.

Негашене вапно продається у вигляді грудок і порошку. Час, необхідний для гасіння, вказано на упаковці.

Під час змішування грудок вапна з водою запускається гідратація — оксиди кальцію і магнію перетворюються в гідрати. У процесі хімічної реакції виділяється пар, температура суміші підвищується до 150 градусів. Пар робить суміш пухкої, а потім перетворює в порошок.

Вся вапно умовно ділиться на три групи – з часу гасіння і сорту. Відлік часу починається з моменту потрапляння в вапно води до того, як тепло суміші перестає підвищуватися.

  • Бистрогасящаяся – гаситься за 10 хвилин
  • Среднегасящаяся — за 15-20 хвилин
  • Медленногасящуюся — більш півгодини.

Важливо, щоб після гасіння не залишився оксид кальцію або магнію. Залишилися оксиди можуть викликати процес гідратації, що знижує якість суміші.

На повне гасіння йде 24 години, але процес можна продовжувати до 36 годин. Попереджаємо: гасіння вапна у домашніх умовах – трудомісткий процес, тому краще купити пушонку – гашене суміш.

Гасимо вапно правильно для будівельних робіт

Для правильного гасіння вапна дотримуйтесь наведену нижче послідовність і техніку безпеки.

Після заливання води не можна нахилятися над ємністю — пар може заподіяти опіки.

Перемішуйте масу в процесі хімічної реакції. Просто заливати воду не достатньо – верхні шари утворюють щільні лусочки при контакті з водою, що перегороджують шлях для поширення води. Заважаємо кожен раз, коли пара стає менше.

Медленногасящуюся вапно не заливається відразу великими кількостями води. Воду потрібно додавати по чуть-чуть, поки грудки не розтануть, тоді виливайте всю.

Середньо – і бистрогасящаяся вигорають через брак рідини. Воду потрібно підливати постійно, поки йде пара.

Варіант для ємності: зробити на ділянці дерев’яний ящик і засипати в нього порошок. Ящик встановлюємо у яму глибиною 1 м.

В ящик засипається негашене вапно. Беремо лійку і заливаємо водою. Заважаємо граблями. Після закінчення хімічної реакції відкриваємо засувку з ситом на ящику (робимо попередньо), через які рідина потрапляє в яму.

Останній пункт – витримування вапна. Переконуємося, що вода залила всі шари і витримуємо отриману суміш 36 годин в темному приміщенні. Отриману «пушонку» зберігаємо близько місяця в холодному, темному приміщенні – тільки за такої умови вона придбає свої якості. Після витримування проціджуємо рідину через марлю – у ній можуть залишитися перепалені, або непогашені шматочки. Перші схожі на шматки скла, другі на камені.

Якщо вапно потрібна для кладки, її потрібно витримувати не менше 2 тижнів. Вапно для штукатурки витримується близько місяця.

Як гасити вапно для побілки та обприскування

Відео про те, як гасити вапно

Для побілки: на 1 кг порошку вапна беремо 2 літра води. Після гасіння робимо потрібну консистенцію за допомогою води. Залишаємо на 48 годин. Потім проціджуємо через сито. Наносимо на стіни, стеля за допомогою пензля, розпилювача.

Суміш для побілки дерев вимагає воду та вапно в поєднанні 4:1. Вапно засипається в ємність, заливається водою і перемішується. Відстоюємо 48 годин і наносимо пензлем.

Для обприскування готуємо суміш за 2 години до обробки саду і дерев, попередньо проціджуємо. Вапно гасимо у великій кількості води, додаємо мідний купорос.

Як гасити вапно в домашніх умовах – рекомендації від А до Я. Як правильно загасити вапно

Вапно. широко використовуваний для побілки поверхні стін матеріал із дезінфікуючими властивостями, стійкий до утворення цвілі та грибка. Вона являє собою суміш, компоненти якої отримані шляхом випалювання вапняків порід.

У продажу, як правило, зустрічається два види вапна: гашене пушонка і негашена грудкова суміш. Щоб здійснити побілку вапном, необхідно не тільки правильно підготувати основу, а й розвести суміш. Інакше виконана робота не принесе бажаного результату, а всі зусилля будуть зведені до нуля.

Переваги вапна

Матеріал не вирізняється високою декоративністю, але він має багато позитивних якостей, які сприяли його широкому поширенню:

  • Гігієнічність. Будь-які мікроорганізми, що потрапляють у вапно, гинуть. Цією властивістю не може похвалитися жоден інший вид оздоблення. На покритих вапном поверхнях не з’являється грибкових і пліснявих утворень.
  • Вологостійкість і високий показник міцності. Коли побілена поверхня висихає, на ній утворюється спеціальна плівка, що має стійкість до механічних пошкоджень і стирання.
  • Дешевизна. На відміну від інших матеріалів, вапно належить до найбільш економічно вигідних способів оздоблення.

Всі ці переваги і є головною причиною того, що вапно не втратило своєї актуальності з появою більш сучасних оздоблень.

Де використовують побілку стін вапном?

Антисептичні властивості матеріалу зробили його найбільш затребуваним для використання в дитячих садочках, медичних установах, а міцність. у громадських будівлях з високою прохідністю. Вологостійкість вапна дозволяє застосовувати суміш для оздоблення стін у басейнах, лазнях, душових. Низька вартість робить вапно вигідним рішенням для таких приміщень, як гаражі, комори, підвали тощо.

Побілка залишається актуальною не тільки для місць громадського призначення. Її активно задіюють для проведення недорогого косметичного ремонту в офісних приміщеннях, комерційних об’єктах, міських квартирах, приватних будинках і на дачах. Вона застосовується скрізь, де потрібна недорога і якісна обробка стін.

Недоліки вапна

Суміш має не тільки позитивні характеристики, а й мінуси. Вапно є їдким матеріалом. Це накладає певні вимоги до заходів безпеки як у процесі приготування, так і нанесення. Найкраще працювати в старому одязі, який потім можна просто викинути. Необхідно захистити слизову оболонку очей, дихальні шляхи, шкіру обличчя і рук. надіти рукавички, спеціальні окуляри, респіратор.

Якщо не дотримати пропорції в приготуванні побілки, неправильно виконати заміс, то на оброблюваній поверхні з’являться смуги, бульбашки, розводи. Занадто густий розчин під час висихання буде не тільки пузиритися, а й відпадати, а надто рідкий не дасть змоги отримати необхідного відтінку на стіні. Щоб уникнути неякісного виконання побілки, розводити вапно потрібно із суворим дотриманням пропорцій, слідувати інструкціям і рекомендаціям.

Як приготувати вапняний розчин для штукатурки без зайвого клопоту?

Кількість “рецептів” приготування розчинів із застосуванням гашеного вапна така ж, як і кількість майстрів. у кожного знайдеться свій особливий рецепт, завдяки якому виходить унікальний склад. Але основні суміші відомі кожному ремонтнику, адже вони придатні для величезного переліку робіт. Їхня основна відмінність залежить від додаткового компонента, з яким згодом буде змішано вапно.

Зіткнувшись із тим, як приготувати вапняний розчин для штукатурки, вам обов’язково потрібно освоїти основний, класичний рецепт. суміш вапна і піску.

Для роботи нам підійде будь-який тип піску. Перед змішуванням завжди слід подбати про його чистоту. просіяти і промити, оскільки не зробивши цього, ви будете нагороджені сумнівним задоволенням виколупувати великі черепашки або сміття з уже готового складу. Виходячи з так званої жирності вапна, на одну частину цього матеріалу знадобиться як мінімум дві, а як максимум п’ять частин піску. Судити про жирність розчину можна за його липкістю. якщо суміш липне до лопати, якою ви її перемішуєте, значить, потрібно додати ще піску, якщо ж зовсім не липне, потрібно додати вапна.

Для початку з вапном слід змішати менше третини від потрібної кількості піску і води. так зручніше буде розтерти всі грудки. Тільки після того завершення цього процесу слід додати решту води і піску, що залишилися. Досить часто на цьому етапі вам траплятимуться негашені шматочки вапна. їх потрібно обов’язково позбуватися, оскільки вони можуть набрякнути і призвести до утворення тріщин у стіні.

Цемент. у поєднанні з цим компонентом розчин на основі вапна можна використовувати навіть у вологих приміщеннях. Вапняно-цементний розчин рідко коли використовується під час будівництва та оздоблення нових приміщень через дорожнечу цементу, а ось у ремонтній справі він здатний вирішити безліч проблем. Щоб його приготувати, вам знадобиться однакова кількість вапняного тіста і цементу, і в 2-5 разів більше піску, залежно від того, наскільки міцний розчин ви бажаєте отримати. Спочатку змішайте сухі цемент і пісок, а в окремій ємності розведіть вапняне тісто до отримання вапняного молока. для цього додайте до вапна такий самий об’єм води. Вапняне молоко влийте в суху цементно-піщану суміш і розмішайте, додаючи воду для отримання потрібної густоти.

Вапняна штукатурка з гіпсом використовується тоді, коли потрібно отримати склад, що швидко схоплюється. Вапняно-гіпсова суміш має саме цю якість. вона твердне буквально протягом 10 хвилин! Працювати таким складом потрібно дуже швидко. Саме з цієї причини майстри замішують невеликі порції, які тут же йдуть у роботу.

Щоб розмішати такий розчин, вам знадобляться 3-4 частини вже готового звичайного вапняного розчину. Розділяємо розчин на дві частини, і одну перемішуємо з 1 часткою гіпсу. Ретельно перемішавши складові, поверніть у ємність другу половину розчину і ще раз перемішайте. Використовуйте його протягом 6 хвилин, а якщо не встигаєте, попросіть напарника, щоб він постійно розмішував склад. так у вас з’явиться кілька додаткових хвилин.

Найрідше використовують вапняно-глиняну суміш. Глина, як наповнювач, стане в пригоді хіба що тоді, коли потрібно закріпити шар із чистої глини, оскільки він не славиться міцністю. Набагато частіше зустрічається в роботах суміш глини, вапна і піску. такий розчин стане в нагоді при штукатурці печей. Звичайно ж, рецептура вапняних розчинів на цьому не закінчується. крім основних компонентів, існує і маса другорядних, наприклад, для міцності додають подрібнені волоки скловолокна або клей ПВА.

Витрати і пропорції вапна

Гашену суміш розводять у пропорціях 1 до 3. На 3 літри води беруть 1 кілограм порошку або рідкого тіста. Замішаний таким чином розчин дає змогу отримати приблизно 8 кілограмів побілки. Цієї кількості вистачає, щоб покрити ділянку площею 12 квадратних метрів.

Існує альтернативний спосіб розрахунку вихідної пропорції. Він залежить від квадратури. Стіну замиряють, ділять на “ділянки” по 2,5 квадратних метри, на кожну з яких беруть 750 мл води і 500 грам вапна.

Витрата вапна залежить від матеріалу, з якого виконана поверхня. Якщо білиться цегляна кладка, то аналогічного об’єму розчину вистачить не більше ніж на 10 квадратних метрів. Скільки буде витрачено матеріалу залежить і від якості підготовки поверхні, а також інструментів, використовуваних для нанесення побілки.

Використовувати валик для нанесення не можна. Розчин рекомендується наносити спеціальним пензлем. Коли побілка проводиться на цегляній поверхні, щетинки інструменту мають бути натуральними. Максимальну економію суміші дозволяє отримати фарбопульт. Зручніше використовувати не електричні, а ручні прилади, що мають довгий шланг.

Як розвести вапно для курника

У сфері птахівництва знезараження приміщень шляхом побілки вапном є обов’язковою процедурою, яку потрібно проводити кілька разів на рік. Подібна обробка потрібна як для стін, так і для стелі.

Гашене

Базові рекомендації щодо того, як розвести гашене вапно для побілки курника, не надто відрізняються від уже розглянутих. Найчастіше для цих цілей готується вапняне молочко з розрахунку 0,5 кг розведеного продукту на кожні 2,5 квадратних метра поверхні.

Негашене

Для побілки цей продукт потрібно погасити згідно з уже розглянутими вище методиками. У первісному вигляді його можна використовувати тільки для дезінфекції. Для цього негашене вапно потрібно просто насипати на підлогу, а потім надійно вкрити захисною підстилкою.

Як правильно розводити гашене вапно?

Процес приготування побілки не є складним, але вимагає дотримання певних рекомендацій:

  • Змішувати вапно потрібно маленькими порціями. За один раз потрібно розводити не більше 2 кг порошку або рідкого тіста на 1 літр води.
  • Заливати суміш краще холодною водою, оскільки в результаті хімічної реакції, що відбувається при змішуванні, виділяється тепло.
  • Першу порцію ретельно перемішують, заливають літром води, розмішують ще раз. Повторюють цю дію, поки не буде використано необхідну кількість води.
  • Отриманий розчин залишають на добу.

Через 24 години побілка повністю готова до нанесення.

Склад вапняного розчину для штукатурки. компоненти, сфера застосування, рецепти

Штукатурна суміш складається з в’яжучої речовини і наповнювачів, на вапняній основі створюються прості розчини під фарбування або обклеювання шпалерами, склади для декоративної штукатурки стін і фасадів. Головна різниця полягає в компонентах, з якими буде змішуватися вапняне тісто.

Приготування вапняного розчину для штукатурки

Для штукатурки застосовується виключно гідратне вапно, тому перед роботами комове вапно необхідно загасити, на процес, до повного завершення реакції, йде 36 годин, але рекомендується вистояти розчин 2 тижні.

Тара для гасіння: металева, без ознак корозії, дерев’яна, пластикова, без ознак корозії. Гідратне вапно збільшується в об’ємі до 3 разів, що слід враховувати при виборі об’єму тари. У процесі використовується тільки холодна вода. Співвідношення вапно/вода:

  • пушонки (вапняного молока) у співвідношенні 1 кг на 1 л;
  • тісто. на 1 кг вапна 0,5 л води.

Грудкове вапно укладається в тару, заливається водою, починається процес кипіння, по його закінченню, маса добре перемішується кілька разів і вистоюється. Перед застосуванням гідратне вапно пропускається через будівельне сито.

Далі розглянемо, як приготувати вапняний розчин для штукатурки, пропорції компонентів залежно від сфери застосування.

Гіпсовий

Вапняний склад з гіпсом застосовується для оздоблення карнизів, кам’яних, дерев’яних поверхонь, для бетонних поверхонь не використовується. Область застосування. внутрішнє оздоблення стін і стель, зовні застосовується у виняткових випадках. Схоплюється швидко, до повного висихання достатньо півгодини, готується маленькими порціями, в готовому вигляді не зберігається.

Як готується гіпсово-вапняна штукатурка для внутрішніх робіт: 1 ч. гіпсу на 4 год. вапняного тіста. Гіпс замішується до стану сметани, в отриману суміш додають вапно, розчин має бути густим, не стікати зі шпателя.

Вапняно-гіпсова суміш відрізняється дрібною зернистістю, лягає гладко

На цементній основі

Цементно-вапняна штукатурка. складний, універсальний, міцний розчин, підходить для всіх видів штукатурних робіт, зокрема для фасадів, оздоблення ванних, підвалів.

Склад цементно-вапняного розчину для штукатурки залежить від області застосування. Для суміші зазвичай застосовується цемент марки М400-500 і піщаник середньої фракції, просіяний і промитий. Чим більше піску, тим розчин слабкіший.

Вид розчинуцементвапнопісоквода
Пластичний для внутрішнього оздоблення25 кг14 кг або 35 л230 кг60 л
Міцний, що відповідає марочному М5025 кг7 кг або 17,5 л175 кг55 л

Найчастіше в ремонті використовується саме штукатурка цементно-вапняна. Технічні характеристики складу можна поліпшити добавками: для пластичності, найбільшого зчеплення і збільшення вологостійкості додають рідке мило: 0,2 л/20 л суміші або клей ПВА: 0,5 л/20 л розчину.

Як приготувати вапняний розчин для штукатурки з додаванням цементу: У 2/3 від загального об’єму води додають цемент і вапно, вимішують, додають увесь пісок, коли компоненти з’єднаються до однорідної маси, виливають залишок води і знову добре перемішують.

Глиняна суміш

Глиняно-вапняна суміш для штукатурки застосовується рідко, для оздоблення мазанок, печей, камінів.

Популярний рецепт, як зробити глиняно-вапняний розчин своїми руками: глина замочується, перетирається через сито, перемішується з вапняним тістом, додається пісок, пропорції: 1 ч: 0,4 ч: 5 ч, потім порціями доливається вода, добре перемішують до консистенції дуже густої сметани.

Вапняно-піщана штукатурка з додаванням глини не вирізняється міцністю і підходить тільки для приміщень із сухим мікрокліматом.

Екологічна суміш вапна і глини підходить для оздоблення печей і реставрації мазонок

Альтернативний спосіб приготування

Після висихання побілки на стінах, вона залишає сліди на руках і одязі. Щоб уникнути цього, слід додати в суміш соляний розчин, приготований повним розчиненням 2 кілограм солі в 1 літрі води. Використовуючи цей метод замішування побілки, процедура приготування не обмежується настоюванням протягом доби.

У вапно через добу вводять соляний розчин. Все ретельно перемішують. Якщо він вийшов занадто густим, додають трохи води, щоб домогтися потрібної консистенції. Суміш ще раз розмішують і повторно залишають на 24 години. Головною особливістю цього способу є те, що розчин із солі потрібно готувати перед безпосереднім змішуванням. Інакше сіль у воді випаде в осад.

Якщо побілку планується проводити в комірчині або іншому місці, то можна обмежитися звичайним замішуванням. Коли роботи виконуються в місцях з високою прохідністю, то краще відразу приготувати суміш із сольовим розчином, який унеможливить залишення на одязі білих слідів від вапна.

Технологія отримання вапняного тіста

У промислових умовах установка для отримання цього продукту складається з двох робочих ємностей:

У гасильний ящик завантажують негашене вапно, а потім розподіляють його шаром до 10 см. Потім додають холодну воду і суміш перемішують протягом 30-35 хвилин. У результаті такої реакції виходить вапняне молоко, яке зливають у творильну яму.

У ямі відбувається видалення надлишку води. Зневоднення вапняного молока відбувається в результаті видалення води через дерев’яні стінки або піщане дно ями. Через два тижні щільність вапняного тіста досягає 1,35-1,4 кг/л. Вологість такої суспензії має становити до 50 %.

У домашніх умовах отримання вапняного тіста можна здійснити шляхом зневоднення молока або розведення водою пушонки.

Негашене вапно

Застосовується як в’яжуча складова для цементних розчинів, різного виду штукатурок. Вона збільшує адгезію між покриттями і оброблюваною основою, надає матеріалам пластичності, але абсолютно не годиться для побілки поверхонь стін. Якщо з яких-небудь причин у наявності немає готової пушонки у вигляді тіста або порошку, вапно гасять.

У промислових масштабах вапно гасять у великих спеціальних ямах, куди засипають суміш і заливають воду. Провести процедуру гасіння можна і в домашніх умовах. Кількість води розраховують залежно від того, якої консистенції матеріал потрібно отримати. густий або молокоподібний. І в малій, і у великій кількості процес гасіння займає 36 годин. Можна скоротити його і до доби, але це позначиться на якості одержуваної побілки.

Вапно в процесі гасіння кипить і розбризкується в різні боки, але вимагає постійного помішування. Активність суміш проявляє від 5 до 30 хвилин, протягом яких її потрібно розмішувати. Щоб їдкий розчин не потрапив на шкіру і слизову, необхідно використовувати засоби індивідуального захисту і довгий предмет для перемішування.

Як розвести вапно

Природний негашений матеріал являє собою шматки породи або її порошок. Процедура гасіння протікає у вигляді бурхливої реакції з водою і супроводжується виділенням великої кількості тепла. Дотримання правильних пропорцій вапна і води необхідне не тільки для отримання якісного складу, а й з метою безпеки, щоб не отримати опіки.

Для цього береться чиста містка ємність (відро, бак тощо).п.), в неї засипається негашений мінерал, а потім додається вода. Для отримання так званої пушонки, використовуваної для зниження кислотності ґрунту і побілки, дотримуються пропорції 1:1. Отримана суміш починає шипіти, її температура підвищується, летять бризки. це процес гасіння або “кипіння”. Він може тривати від години і більше, залежно від умов і фракцій мінералу. У цей час нічого не потрібно чіпати або якось інакше брати участь у процесі. Після того, як шипіння припиниться, розчин слід акуратно перемішати дерев’яною палицею.

5 практичних порад щодо збирання та сушіння пряних трав на зиму

Розведення вапна водою супроводжується сильною тепловою реакцією, температура якої може доходити до 150200С. Слід захищати очі окулярами від бризок і працювати в захисних рукавичках!

Для приготування так званого “тіста” беруться інші пропорції: на 1 частину негашеного мінералу. 1-1,5 частин води. Збільшивши кількість води до 3 частин, отримують вапняне молоко.

Як правильно гасити вапно?

Порошок рекомендується розводити в металевій ємності. Вона повинна бути чистою, не мати слідів іржі. Її розміри залежать від обсягу необхідної для проведення робіт побілки. Кількість води і негашеного вапна беруть у співвідношенні 1 до 1, тобто на літр води кладуть кілограм порошку. Слід враховувати, що тепло, яке виділяється в процесі гасіння, досягає температури до 150 градусів за Цельсієм.

Помішувати суміш припиняють тоді, коли вона перестає кипіти і бризкати. Але працювати з таким матеріалом ще не можна. Ємність із гашеним вапном накривають, прибирають на два або три тижні в темне місце. Якщо побілка не потрібна терміново, краще почекати 28 днів. Що вищий термін витримки, то краще розчин лягає на поверхню.

На відміну від готового рідкого тіста або порошку, рецепт приготування побілки. розведення вапна після гасіння з водою дещо інший. Якщо бути точніше, пропорції підбираються абсолютно довільно. Воду вливають доти, доки на дерев’яній палиці, використовуваній для перемішування, не залишатиметься білий щільний слід.

При використанні негашеного вапна, слід враховувати, що приблизний вихід з одного кілограма суміші становить близько десяти літрів готового для побілки розчину.

Інструкція з приготування розчину

У магазині будматеріалів продається сухий вапняний порошок. пушонка. Ціна її трохи вища за негашене вапно. Пушонка. це сухе гашене вапно. Пакета вистачить для обробки стін у кімнаті площею 12-15 кв.м.

На рівні бетонні стіни розчин лягає добре, витрата матеріалу. менша. Цегляна кладка вбирає більше рідини і має нерівну поверхню, витрата при цьому збільшується. Якщо побілка проводиться в 2-3 шари, то розчину буде потрібно більше. У будь-якому разі порошку слід взяти із запасом.

  • на 1 кв.м знадобиться 500 мл розчину;
  • на 1 кг сухого порошку треба взяти 3 л води;
  • пасту треба розводити у співвідношенні 1 кг тіста на 3 л води.

Можна взяти для побілки грудкове негашене вапно. Щоб отримати розчин, його заливають 1:3 за об’ємом водою і накривають кришкою. Починається бурхлива реакція.

Треба дочекатися, коли вона повністю завершиться. У результаті вийде сметаноподібна паста. Вапну треба дати відстоятися 14 днів. Потім можна розводити водою до потрібної консистенції.

Для приготування вапняного розчину в нього додають трохи синьки (можна білизняної), 0,5 склянки солі, 20г оліфи. Синька і сіль роблять розчин білосніжним. А оліфа покращує зчеплення зі стіною.

“Облагородження” вапна

Щоб побілені стіни мали ефектний і красивий вигляд, особливо тоді, коли роботи проводять у кімнатах, передпокоях, на веранді та інших місцях, де важлива декоративність, у розведене вапно перед нанесенням вводять різноманітні добавки. Поряд із синькою, яка надає стінам блакитний відтінок на світлі, використовують мило, яєчні білки, клей, сіль, рідке скло, борошно.

Побілка може мати абсолютно будь-який колір. Щоб домогтися потрібного відтінку, в готовий розчин вводять заздалегідь підібраний колер. Введення до складу лляної олії дає змогу наділяти вапно підвищеною адгезією до поверхонь із поганим рівнем зчеплення до лакофарбових матеріалів. Таким чином, вапно можна застосовувати там, де інші види оздоблення не підходять.

Клей аналогічно сольовому розчину робить побілену поверхню стіни абсолютно немаркою. Щоб усунути всі недоліки, які часто призводять до того, що побілка досить рідко застосовується в спальнях, вітальнях, на кухні, у вапно вводять такі складові, як колер, сіль або клей.

Гасіння речовини

Негашене вапно відрізняється підвищеною гігроскопічністю, тому цей природний матеріал майже не застосовується в чистому вигляді. Гасіння його відбувається в результаті взаємодії вихідного матеріалу з необхідною кількістю води.

Залежно від виду гасіння, виходять такі основні склади:

  • вода вапняна за складом містить невелику кількість основного компонента;
  • вапняне молоко виходить за однакового співвідношення води і вапна;
  • вапняне тісто має за густотою вигляд сметани;
  • пушонка є порошкоподібною сумішшю.

Приготування складу можна здійснювати як на будівельному майданчику, так і в домашніх умовах, залежно від потрібної кількості матеріалу.

Технологія гасіння вапна виглядає наступним чином:

  • У заздалегідь підготовлену ємність завантажують негашену речовину.
  • Потім поступово наливають холодну воду і склад повільно розмішують. Це робити необхідно для підвищення активізації процесу.
  • Розмішування складу потрібно здійснювати до припинення реакції (шипіння, виділення бульбашок повітря і тепла).
  • Після завершення реакції розчин залишають у ємності на 40 годин.

Гашене вапно відрізнити від вихідного матеріалу легко зовнішнім оглядом, а також відсутністю виділення тепла, оскільки воно завжди має холодний стан.

Як гасити вапно в домашніх умовах. рекомендації від А до Я

Вибір вапна для побілки стін обумовлений тим, що це покриття має антисептичні властивості, не позбавляє поверхню здатності дихати. Виконати побілку досить просто без залучення фахівця, а з матеріалом досить легко працювати. Вапняна побілка стін дає змогу не переживати про утворення грибка або цвілі. Єдиним нюансом, який слід враховувати, є підготовка складу з дотриманням усіх нюансів. Найбільш затребуваною вважається пушонка. Воно являє собою білий порошок, який пройшов процес гасіння, вимагає додавання рідини і різних закріплювачів перед нанесенням. Продається вапно у двох варіантах. гашене, що має форму тіста (пасти) або порошку, негашене, що випускається у вигляді невеликих або великого розміру грудок, а також гранул. Останній різновид застосовувати для побілки не можна. І якщо в розпорядженні є тільки воно, суміш попередньо гасять. Негашене вапно застосовують як добавку до штукатурних і цементних сумішей для поліпшення властивостей пластичності, зв’язування компонентів між собою.

Навіщо гасити вапно: загальні відомості, поняття та переваги

Гашене вапно (пушонка) затребуване в багатьох сферах і галузях:

  • будівництво та ремонт;
  • сільське господарство;
  • тваринництво;
  • лабораторні випробування;
  • загальноміські потреби;
  • целюлозно-паперова, хімічна і харчова промисловість;
  • шкіряне виробництво;
  • металургія тощо.д.

Гідратне вапно є чудовим в’яжучим для кладок і штукатурних розчинів. У негашеному стані воно не забезпечує необхідну пластичність будматеріалів. Пройшовши процедуру гасіння, речовина набуває водостійкості, прискорює затвердіння і полегшує нанесення будівельних сумішей.

Крім того, гашене вапно запобігає утворенню гнилі та грибків, відлякує паразитів та інших шкідників. Завдяки своїм властивостям пушонка застосовується для побілки приміщень, огорож і будівель різного типу.

Штукатурка вапняним розчином

Підготовка стін

Якщо ви робите ремонт не в новобудові з голими стінами, то потрібно видалити всю колишню обробку. Старі шпалери змочують водою і видаляють скребком або металевою щіткою. Якщо необхідно повністю зняти старий шар побілки, то поверхню можна змочити рідким клейстером. Після його висихання побілку разом із клеєм можна легко зчистити шпателем. Великі тріщини розширюють кутовою шліфмашинкою або ножем, знепилюють, ґрунтують, а потім замазують міцним цементним розчином. Місця їхнього розташування проклеюють стрічкою-серп’янкою.

Для надійного закріплення штукатурки на бетонних, цегляних стінах сокирою або пеоратором роблять насічки приблизно 10 см завширшки. Дерев’яні стіни оббивають дранкою. смужками з дерева. Її закріплюють цвяхами, причому глибоко забивати їх не потрібно. частина цвяха має бути загнута. Замінити дранку можна за допомогою металевої сітки, набитої на поверхню.

Стіни перед нанесенням першого шару потрібно проґрунтувати. Ґрунтовка склеїть пил, що залишився, і збільшить зчеплення штукатурки.

Коли потрібна ідеальна рівність використовують напрямні маяки. Їх кріплять до стіни на невелику кількість шпаклівки, потім вирівнюють за рівнем. Відстань між маячковими профілями має бути на 20 см меншою, ніж довжина правила, яким будуть вирівнювати суміш під час оштукатурювання.

Нанесення штукатурки

Розглянемо технологію штукатурення стін своїми руками, без використання машинного нанесення. Для отримання якісної поверхні за допомогою вапняної штукатурки знадобляться три шари:

  • Обриз використовують для кращого зчеплення наступного шару з поверхнею. Розчин у цьому випадку готується більш рідкий, сметаноподібної консистенції. Його просто накидають на стіни невеликим шаром і не розрівнюють.
  • Основний ґрунтувальний шар. Його товщина 1- 3 см. Є більш густим розчином. Наноситься кельмою або напівтерком між маяковими профілями. Правилом вирівнюється штукатурки і прибираються надлишки.
  • Фінішний шар (накривка). Використовується для загладжування поверхні та видалення дрібних дефектів. За консистенцією розчин схожий з окропом. Товщина шару кілька міліметрів. Після нанесення затирається теркою.

Порада! Оскільки схоплюється вапняний розчин повільніше, наносити занадто товстий ґрунтувальний шар не рекомендується, адже він може “поплисти”. За необхідності його наносять знову другим або третім шаром, просушуючи кожен близько доби. Затирати таку поверхню потрібно лише після повного висихання штукатурки.

Якщо через певний час знадобиться ремонт штукатурки, то зробити його можна в тій самій послідовності, що й первісне нанесення: відколи й тріщини оздоблення зачистити; поґрунтувати стіну; нанести суміш у кілька шарів; затерти після висихання.

Техніка безпеки при гасінні вапна в домашніх умовах

Негашене вапно і процес його гасіння становлять загрозу для здоров’я людини. Взаємодія оксиду кальцію і води вирізняється бурхливою реакцією: виділяється багато тепла, вода закипає, і суміш починає розбризкуватися на всі боки.

Перед тим як гасити вапно необхідно убезпечити шкіру, слизові оболонки очей і рота, захистити дихальні шляхи. Щоб уникнути опіків, варто вдягнути захисні окуляри закритого типу, гумові рукавички та одяг із довгими рукавами.

Не можна проводити процедуру в приміщенні із закритими вікнами та дверима. Якщо немає можливості перевірити кімнату, варто скористатися респіратором або марлевою пов’язкою. Щоб не обпектися парою найкраще не нахилятися над ємністю.

Для чого потрібно гасити

Вапно для побілки можна погасити кількома способами. Важливо це зробити правильно. Але спочатку розберемося з самими поняттями, оскільки з негашеного вапна виходять найрізноманітніші суміші, які відрізняються одна від одної складом і призначенням.

Як правило, в магазині ми купуємо середні або великі шматки обпаленого каменю-вапняку. Вони не до кінця завершили хімічну реакцію, тому поки що це не вапно, а негашене вапно. Додавання води характеризується бурхливою реакцією з виділенням СО2, паралельно виділяється багато тепла. Пожежі не чекайте, але все потрібно робити правильно і всіх запобіжних заходів від опіків дотримуватися суворо.

У будівництві часто застосовується як пушонка, так і вапняне тісто (і вапняне молочко). Подивимося, як потрібно гасити вапно за інструкцією.

Крок 1

Беремо чистий, глибокий посуд. Приносимо холодну воду.

Щоб отримати пушонку, кладемо в посуд наші грудки і заливаємо їх чистою холодною водою. Почнеться дуже бурхлива реакція, суміш буде сильно нагріватися, шипіти і розбризкуватися. У цей час будьте дуже акуратними. Правильним рішенням буде відразу надіти захисні окуляри, а на руки рукавички.

По суті справи, процес кипіння може тривати до півгодини. Потім все затихне і суміш можна акуратно перемішати спеціально зробленою дерев’яною лопаткою.

Крок 2

Для гашеного вапна існує певна формула, за якою його залишають на два або три тижні в холодному темному місці. За цей час воно покращує свої якості, починає прекрасно дезінфікувати і м’яко лягати на поверхню.

Крок 3

Для приготування вапняного тіста всі операції аналогічні. Але потрібно правильно підібрати пропорції. У цьому випадку вам доведеться на одну частину грудкового вапна налити всього 40% води. Це істотно менше, ніж у першому випадку. Причому воду наливайте поступово, маленькими порціями, але з тією умовою, щоб процес гасіння не припинявся. Тому вибір, як гасити вапно, залишається за вами.

Інструкція гасіння вапна для будівельних робіт

Для будівництва використовують пушонку, вапняне тісто або вапняне молоко. Результат гасіння залежить від співвідношення вапна і води, сорту вапна і терміну витримки готової суміші.

Покрокова інструкція гасіння вапна в домашніх умовах:

  • Береться чиста пластикова тара або каструля.
  • Ємність заповнюється вапном.
  • У співвідношенні 1:1 береться чиста водопровідна вода.
  • Вода вливається в ємність невеликими порціями.
  • Коли кипіння призупиняється, розчин потрібно розмішати.
  • По закінченню реакції суміш розмішується до однорідного стану.

Розводити вапно слід за допомогою дерев’яної лопатки. Гідратація може зайняти від 30 хвилин до години. Як тільки пушонка готова, їй потрібно настоятися в прохолодному темному місці. Розчин для штукатурки витримують місяць, для кам’яної кладки. два-три тижні.

Як наносити склад на поверхню за всіма правилами

Інструкції, як побілити стіни вапном, виглядають досить різноманітно. Річ у тім, що у кожного майстра свій рецепт вапняної суміші, свій інструмент, а значить. своя методика. Але можна спробувати об’єднати основні моменти в один алгоритм. Вийде універсальний метод, який кожен має право доповнити або трохи підкоригувати залежно від ситуації.

Чи потрібна підготовка поверхні

Якщо завдання. швидко побілити стіни і декоративний бік питання вас не дуже хвилює, етап підготовки можна і зовсім пропустити. Насправді, білити можна просто зверху інших покриттів, не переживаючи, що результат не виправдає очікувань. Але якщо стіни покриті клейовою фарбою, тоді потрібно її попередньо видалити.

Якщо швидкість. не ваш пріоритет, тоді краще підготувати поверхню до нанесення вапняного розчину. Так результат буде акуратнішим. Змивають стару побілку, здуті місця на штукатурці видаляють, зашкурюють, шпаклюють. Те саме стосується і тріщин, якщо вони є.

Як ґрунтовку використовують звичайну воду. Поверхня злегка змочується для кращого контакту. А якщо в складі суміші є одна або кілька перерахованих вище добавок, тоді адгезія буде ще кращою.

Важливо захистити всі інші поверхні від випадкового потрапляння вапна. Усі меблі, якщо їх не можна винести з приміщення, підлоги і стіни завішують поліетиленовою плівкою. Працівник повинен надіти захисний костюм, рукавиці, окуляри та маску для персонального захисту.

Кілька секретів рівномірного нанесення

Процес нанесення не становить особливої складності. Пензель або макловицю занурюють у ємність із побілкою, наносять розчин на стіни або стелю тонким шаром. Для стелі краще використовувати інструмент із довгою ручкою. Її можна змайструвати своїми руками. Це полегшить роботу і позбавить від необхідності лазити по нестійких конструкціях зі столів і стільців.

Наносять побілку в кілька шарів. 2-3. Кожен шар повинен наноситися перпендикулярно попередньому. Так покриття виявиться більш рівномірним, не буде розводів і потовщень. У кутах часто залишаються непробілені ділянки. У цих місцях краще пройтися пензлем ще раз.

Між нанесенням шарів необхідно витримати інтервал часу. Попередній шар повинен повністю висохнути. Це відбудеться набагато швидше, якщо шари робити тонкими. Найтонший і рівномірний шар вийде при використанні електричного пульверизатора. Вапняна суміш заливається в бак і розбризкується на поверхню крихітними краплями. Це виключає появу розводів.

Незважаючи на те, що процес побілки стін і стель вапном не складає великих труднощів, для того, хто зіткнувся з цим уперше, він може здатися нездійсненним завданням. Особливо якщо йдеться про високу стелю або великий обсяг робіт на великих площах. Ніколи не пізно звернутися до майстра. професіонала своєї справи. Він з легкістю виконає цю роботу якісно і набагато швидше за новачка.

Як погасити вапно для побілки стін

Білити стіни гаражів, підвалів, курників та інших приміщень рекомендується розчинами з так званим вапняним тістом. Процедура приготування тіста аналогічна рецепту традиційної пушонки. Єдиною відмінністю є пропорції. на одну частину грудкового вапна потрібно лише 40% води.

Якщо гідратацію проведено правильно, на оброблюваній поверхні не з’являтимуться розводи або бульбашки, суміш стане лягати набагато рівніше і буде стійкою до вологи.

Порада: Щоб хімічна реакція гасіння протікала рівномірно, воду слід додавати невеликими цівками, користуючись чайником або садовою лійкою. По закінченню години вапняне тісто також залишають мінімум на два тижні в темному приміщенні.

Використання вапняного тіста

У цьому разі склад робиться не рідким, готовим до вживання, а тістоподібним. На стандартне 10-літрове відро беруть 3 кг негашеного вапна і заливають 4 літрами холодної води. Час приготування “тіста”. близько доби. Після цього воно розбавляється в необхідній консистенції водою і використовується за призначенням.

Меблі з масиву дерева: розкішно і надовго

Як загасити вапно для побілки дерев і кущів

Головна перевага побілки дерев вапном полягає в надійному захисті гілок і кори від сонячних опіків, паразитів і різних хвороб. Ідеальний різновид вапна для цієї мети. вапняне молоко.

Для приготування 20% вапняного розчину необхідно змішати одне відро гашеного вапна з двома відрами чистої води. Для 10% розчину знадобиться чотири відра. Невелика кількість білої глини здатна посилити захисні властивості суміші.

Для фарбування стовбурів дерев розчину не потрібно настоюватися тижнями. гасіння проводять за кілька годин до початку робіт. Якщо ви плануєте проводити побілку за допомогою розпилювача, спочатку слід ретельно процідити вапняне молоко через дрібне сито.

У якій воді гасити негашене вапно?

Вода є каталізатором хімічної реакції, яка починається після з’єднання з вапном. Необхідно підготувати ємність, яка підходить за об’ємом, оскільки вода додається в пропорції 1 л на кг речовини.

Відро для гасіння вапна

Реакція супроводжується інтенсивним нагріванням суміші, бризками.

Вода використовується максимально холодна.

Вапном можна обробити стовбури дерев для захисту від ультрафіолету і комах. У цьому випадку в розчин додають білу глину. Молочком проводять обробку від шкідників у саду.

Гасіння вапна для ґрунту

Вапнування ґрунту гашеним вапном дає змогу домогтися таких результатів:

  • відновлюється кислотно-лужний баланс ґрунту;
  • активізуються корисні для рослинності мікроорганізми;
  • ґрунт збагачується кальцієм;
  • поліпшується структура і водопроникність ґрунту;
  • підвищується ефективність інших добрив.

Для перетворення негашеного вапна на пушонку на 100 кг речовини потрібно 3-4 літри води. Порошок гашеного вапна буде готовий до використання через 10-20 хвилин.

Порошкоподібна пушонка найкращим чином підходить для вапнування і може бути з легкістю розподілена на ділянці в потрібних пропорціях. Негашене вапно небезпечне для рослин і його важче вносити в ґрунт.

Де застосовується гашене вапно в саду

Залежно від цілей застосування гашене вапно потрібно правильно розвести, за необхідності змішати з іншими матеріалами:

  • Для удобрення і нейтралізації кислотності ґрунту. Щоб кальцій із вапна краще засвоювався рослинами, із заготовленої сировини потрібно приготувати ацетат кальцію. Для цього 2 ст. л. пушонки заливають 0,5 л 9%-ного столового оцту. Склад перемішують і настоюють 1 годину. Концентрат додають у 12 л води. Під кожен корінь вносять 0,5 л розчину.
  • Для побілки дачних будівель. Для паркану або стін будинку, на 3 л води беруть 1 кг вапняного порошку. Отриманого розчину вистачає на 12 кв. м.
  • Для побілки стовбурів дерев від шкідників. Щоб приготувати розчин, 2,5 кг пушонки заливають 10 л води. Для кращого кріплення побілки додають 2-3 ложки борошняного клейтера, ПВА, 10 ст. л. стружки господарського мила або 1 кг глини.

Дріжджове підживлення для розсади помідорів

Пушонка. необхідний матеріал у підсобному господарстві. Щоб не купувати її в магазині, можна приготувати гашене вапно вдома, не витрачаючи багато зусиль.

Скільки часу гаситься вапно

Умовно вапно ділять на три групи, виходячи з його класу і швидкості гасіння:

  • швидкогаситься (5-10 хв);
  • середньогаситься (15-20 хв);
  • повільногаситься (понад 25 хв).

У вапно, що швидко гаситься, воду додають відразу. Необхідно підтримувати однорідність суміші впродовж усієї процедури, за необхідності додаючи ще трохи води. Розмішування починають з моменту появи пари і перших тріщин на грудковому вапні.

Вапно, що середньогаситься, готується також, але займає більше часу. Останній різновид оксиду кальцію зволожується поступово з використанням лійки. Якщо після гідратації залишилися перепалені шматки вапна, їх видаляють, а недопалені знову заливають водою.

Якою має вийти якісна побілка?

Готовий склад перевіряють, зачерпнувши лопаткою. На ньому повинна з’явитися плівка, щільна і біла. За необхідності можна додати холодну воду.

Процес побілки стіни вапном

Гашена маса однорідна, без грудок. Для підвищення гладкості покриття рекомендується процідити його через сітку. Щоб побілити з фарбопультом, проціджування йде через марлю.

Для поліпшення властивостей готового розчину його витримують у холодному приміщенні протягом декількох днів. Після цього він лягає рівніше.

Щільність робочого розчину визначається також за витратою вихідної речовини. В основі 10 літрів побілки. 1 кілограм вапна.

Вапно можна тільки тонувати. пігменти мають становити не більше 5 % від загального обсягу. Використовуються тільки натуральні або сумісні з лужним середовищем барвники. Для білосніжного покриття додається синька.

Нюанси та особливості гасіння

За процесом гасіння потрібно постійно стежити, щоб не залишилося оксидів кальцію і магнію (непогашених ділянок вапна). При цьому не можна допускати перегорання, інакше якість розчинів буде втрачено. Стандартно гідратація великих партій вапна займає добу, але іноді процес гасіння краще продовжити до 36 годин.

Настільки специфічні моменти слід довірити професіоналам, які можуть гарантувати раціональну витрату сировини і високу якість готової продукції. Щоб не наражати себе на небезпеку під час роботи з вапном і бути впевненим у результаті, найкраще купити вже гашене вапно.

Якщо вас цікавить негашене вапно від виробника за привабливою ціною і можливістю доставки, зверніться за телефоном: 8 (473) 254-93-56.

Недоліки побілки стовбурів

Тим часом існує думка, що білити садові або вуличні дерева не тільки марно, але в деяких випадках і шкідливо. Розглянувши перераховані нижче мінуси цієї процедури, кожен нехай вирішить для себе сам, чи варто білити дерева на своїй садовій ділянці або прибудинковій території.

  • Покриття кори знижує її повітропроникність і, як наслідок, показники необхідного газообміну. Як відомо, живлення рослинних тканин відбувається не тільки через кореневу систему і освітлення, а й у результаті повітрообмінних процесів. Крім того, закупорені пори кори уповільнюють рух соків від коренів до крони, що поступово послаблює рослину і веде до її передчасного старіння.
  • Дуже часто до складу включають клейовий компонент, який ще більше погіршує повітрообмінні властивості кори.
  • Побілка змінює кислотність поверхні деревини, через що вона може поступово розпушуватися, втрачаючи характеристики стійкості.

Про те, як білити дерева читайте в статті

Ухвалюючи остаточне рішення щодо доцільності побілки, слід врахувати, що морози та сонячні опіки можуть зашкодити ніжній корі набагато більше, аніж вапняна чи якась інша побілка.

Що таке гібрид F1 і ГМО. Яке насіння вибрати для посадки на розсаду

Особливості вапняку, так часто використовуваного в ремонтах:

Здатний надати в’язкості та міцності вже готовим стінам приміщень.

Примножує витривалість бетонів від вологи.

Маленька ціна на вапно дозволяє застосовувати його в різних приміщеннях, як удома, так і на вулиці.

Є хорошим антибактеріальним засобом у погребі, курнику та інших місцях проживання худоби.

Захищає дерева від пекучих променів сонця.

Причини, через які необхідно гасити побілку.

Як розвести вапно для побілки ? Для чого її гасити? І чи потрібно взагалі це робити?. ці питання, які часто ставлять недосвідчені господарі будинків, які через деякий час розуміють сенс усіх цих дій. Вапняк можна погасити кількома варіантами. Головне робити все повільно, обдумуючи кожну дію, тоді вапно буде погашене правильно. Однак для початку слід зрозуміти в чому сенс самих понять: гашене вапно і негашене вапно. Адже з другого розчину виходять найрізноманітніші речовини, які різні за своїм складом і призначенням. Найчастіше, приходячи в магазин, ми купуємо немаленькі шматки обпаленої кам’яниці. вапняку.

Як приготувати розчин для штукатурки стін своїми руками. Чим розвести, склад і пропорції

Для штукатурення стін, стель і зовнішніх фасадів за “мокрою” технологією застосовують різні розчини, які прийнято класифікувати як:

  • прості (однокомпонентні): вапняні, глиняні, цементні;
  • складні (багатокомпонентні): вапно глина, вапно гіпс; цемент вапно.

Складовими будь-якої штукатурної суміші є сполучні компоненти, наповнювачі та розріджувач (вода). Щоб штукатурка мала достатню експлуатаційну міцність і була зручна в нанесенні, необхідно дотримуватися послідовності приготування суміші та змішувати компоненти в оптимальних пропорціях.

Різноманітність складів

Вапняна штукатурка. склад, який можна приготувати з додаванням піску, гіпсу або цементу. У кожному окремому випадку він матиме свої відмінні риси і якості:

  • Для приготування цементно-вапняного складу знадобляться не тільки пісок і вапно, а й цемент марки М300. Взявши 1 частину цементу, 1 частину вапна і 3 частини піску і ретельно перемішавши їх, залишиться додати води до отримання суміші, що за своєю консистенцією нагадує густу домашню сметану. Це дуже еластичний склад, який довго сохне і не відрізняється високою стійкістю до різного роду пошкоджень. Працювати таким розчином легко, але потрібно врахувати, що наносити його краще на тверду основу. Це може бути бетонна або цегляна стіна. Використовують цей розчин для виконання внутрішніх робіт, а для штукатурення фасадних стін пропорцію варто змінити. Знадобиться 1 частина цементу, 4 частини піску і всього 10% від кількості цементу має скласти вапно. Штукатурка з вапном буде дуже пластична і доволі стійка до негативного впливу опадів та змін температури навколишнього середовища.
  • Вапняно-гіпсову штукатурку використовують при проведенні робіт виключно всередині приміщень. Це пов’язано з тим, що гіпс прекрасно вбирає вологу, і зроблений на його основі склад не стане ефективним захистом для зовнішніх стін. Нанесений на стіни склад відрізняється високим ступенем міцності, швидким висиханням, еластичністю. Гіпс вводиться в суміш у малих кількостях. Завдяки цій добавці час застигання суміші значно скорочується. Однак, готуючи розчин, потрібно пам’ятати про те, що виробити його доведеться не пізніше, ніж через 3. 5 хв, тому замішують його малими порціями і намагаються якомога швидше закінчити роботу. Виконувати всі маніпуляції набагато простіше рідким розчином, але від цього знижується ступінь міцності готового покриття.

Ця штукатурка підійде як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт

    Вапняна штукатурка з додаванням глини використовується протягом багатьох років для створення покриття на стінах як усередині приміщень, так і на зовнішніх стінах будинків. Найчастіше такою сумішшю користуються в заміських садибах. Штукатурка стін вапняним розчином з глиною не відрізняється високою міцністю, тому фасадні стіни приватних будинків штукатурять, додаючи в розчин цемент, пісок, гіпс. Це збільшує надійність і стійкість покриття, скорочуючи час застигання.

Використання вапняного штукатурного розчину для створення покриття на внутрішніх стінах виправдано можливістю виконувати роботи на будь-якій поверхні. Дерев’яні стіни не зашкодять гризуни та комахи, а суміш із додаванням цементу або гіпсу буде досить міцною.

Як правильно працювати з кожним типом вапна?

За часом гасіння вапно поділяється на три види. Кількість часу обчислюється з моменту взаємодії матеріалу з водою, і до згасання. Вона може бути:

  • швидкого гасіння, яке триває 7-10 хвилин;
  • середнього гасіння. до 20 хвилин;
  • повільного гасіння. від 25 хвилин.
  • Вапно швидкого гасіння не займає багато часу. У підготовлену ємність наполовину насипають вапно, і заливають водою так, щоб воно було покрите. У результаті починає з’являтися пара, і грудки розпадаються. Потім склад повільно і ретельно перемішують за допомогою твердого дерев’яного предмета. Знову доливають невелику кількість води, і перемішують, це роблять до тих пір, поки не закінчиться гасіння, а суміш стане однорідного складу. На повне гасіння такого вапна йде до 10 хвилин.
  • Вапно середнього гасіння так само необхідно залити водою, кількість рідини і матеріалу має бути однаковою. При цьому грудки вапна розсипаються, але в цьому разі не зупиняються, а продовжують процес гасіння, поки склад не стане однорідним.
  • Вапно повільного гасіння насипають у ємність, трохи більше половини, а потім поступово наливають воду маленькими порціями, для цього можна використовувати чайник. Коли грудки починають тріскатися, і починається процес гасіння, порцію води слід зменшити. У підсумку виходить вапно у вигляді тіста, його необхідно добре розмішати до однорідності.

Не всі грудки вапна можуть розсипатися і перетворюватися в порошковий стан або вапняне тісто, іноді трапляються великі шматки недопаленого вигляду, їх необхідно видалити з матеріалу. Процес гасіння повинен відбуватися повною мірою, щоб в результаті не було залишків магнію і кальцію, в іншому випадку якість будівельного складу погіршується.

Під час гасіння підвищується температура до 150 градусів, магній і кальцій перетворюються на гідрати, а грудки вапна набувають пухкого стану.

Як гасити вапно для побілки

Принцип виготовлення гашеного вапна досить простий, що пояснює низьку вартість кінцевого продукту. Однак сам процес вимагає врахування безлічі специфічних нюансів, наявності досвіду і знань.

Ключові моменти, на які слід звернути увагу:

  • вибір методів гасіння;
  • якість, фракція і сорт сировини;
  • пропорції вапна, добавок і води;
  • місце проведення гідратації;
  • необхідний інвентар та обладнання;
  • запобіжні заходи та засоби захисту;
  • підготовка ємностей для гасіння;
  • підтримання стабільної температури;
  • час проведення процедури;
  • тип упаковки і спосіб зберігання продукту.

На питання як гасити негашене вапно фахівці дають однозначну відповідь. на виробництві, де є всі необхідні для гідратації умови. Проте гасіння вапна можна провести на будмайданчику, в саду або вдома за наявності належної підготовки.

Навіщо гасити вапно: загальні відомості, поняття та переваги

Гашене вапно (пушонка) затребуване в багатьох сферах і галузях:

  • будівництво та ремонт;
  • сільське господарство;
  • тваринництво;
  • лабораторні випробування;
  • загальноміські потреби;
  • целюлозно-паперова, хімічна та харчова промисловість;
  • шкіряне виробництво;
  • металургія тощо.д.

Гідратне вапно є чудовим в’яжучим для кладок і штукатурних розчинів. У негашеному стані вона не забезпечує необхідну пластичність будматеріалів. Пройшовши процедуру гасіння, речовина набуває водостійкості, прискорює затвердіння і полегшує нанесення будівельних сумішей.

Крім того, гашене вапно запобігає утворенню гнилі та грибків, відлякує паразитів та інших шкідників. Завдяки своїм властивостям пушонка застосовується для побілки приміщень, огорож і будівель різного типу.

Як правильно гасити вапно для побілки: інструкція

Вибір вапна для побілки стін обумовлений тим, що це покриття має антисептичні властивості, не позбавляє поверхню здатності дихати. Виконати побілку досить просто без залучення фахівця, а з матеріалом досить легко працювати. Вапняна побілка стін дає змогу не переживати про утворення грибка або цвілі. Єдиним нюансом, який слід враховувати, є підготовка складу з дотриманням усіх нюансів. Найбільш затребуваною вважається пушонка. Вона являє собою білий порошок, який пройшов процес гасіння, вимагає додавання рідини і різних закріплювачів перед нанесенням. Продається вапно у двох варіантах. гашене, що має форму тіста (пасти) або порошку, негашене, що випускається у вигляді невеликих або великого розміру грудок, а також гранул. Останній різновид застосовувати для побілки не можна. І якщо в розпорядженні є тільки вона, суміш попередньо гасять. Негашене вапно застосовують як добавку до штукатурних і цементних сумішей для поліпшення властивостей пластичності, зв’язування компонентів між собою.

Техніка безпеки при гасінні вапна в домашніх умовах

Негашене вапно і процес його гасіння становлять загрозу для здоров’я людини. Взаємодія оксиду кальцію і води вирізняється бурхливою реакцією: виділяється багато тепла, вода закипає, і суміш починає розбризкуватися на всі боки.

Перед тим як гасити вапно, необхідно убезпечити шкіру, слизові оболонки очей і рота, захистити дихальні шляхи. Щоб уникнути опіків, слід надіти захисні окуляри закритого типу, гумові рукавички та одяг із довгими рукавами.

Не можна проводити процедуру в приміщенні із закритими вікнами та дверима. Якщо немає можливості перевірити кімнату, варто скористатися респіратором або марлевою пов’язкою. Щоб не обпектися парою найкраще не нахилятися над ємністю.

Як гасити вапно. покрокова схема

Підготовка

Слід знати, що для сировини час гасіння дорівнює щонайменше 24 годинам, хоча для отримання більш якісного матеріалу рекомендується подовжити процес до всіх 36 годин. Для проведення цього нескладного ритуалу вам також знадобиться вода і чиста палиця для розмішування. Оскільки проведення цієї реакції відбувається з виділенням великої кількості тепла, цілком достатнього для закипання води, обов’язковою мірою вам потрібен захист: окуляри для запобігання потрапляння крапель окису в очі, респіратор, оскільки в повітрі буде багато пари з дрібними частками вапна, гумові рукавички та щільний робочий одяг з довгими рукавами і штанинами. Сам по собі оксид кальцію. доволі сильний луг, до того ж, кипляча рідина може бризнути на вас, тож перед тим, як загасити вапно для побілки, не знехтуйте заходами техніки безпеки. Ємність для гасіння повинна спокійно витримувати нагрівання до 200-300 °С. саме така температура буде в частинок вапна під час гасіння. Пластмасове відро, як ви вже зрозуміли, для цих цілей не підійде, а ось металеве. цілком. Реакцію слід проводити на вулиці або в добре провітрюваному підсобному приміщенні.

Заливаємо воду

Засипаємо потрібну кількість вапна, але не більше половини відра. Приготуйте заздалегідь воду. теоретично необхідно для гасіння 350 мл на 1 кілограм сировини, однак під час проведення реакції багато води випаровується, тому на практиці потрібно до 0,7 мл води. Потихеньку, невеликим струменем, починаємо додавати воду, весь час інтенсивно перемішуючи вміст ємності. Просто налити воду недостатньо. верхній шар негашеного матеріалу, вступивши в реакцію з водою, утворює щільні лусочки гідроксиду, які перекриють доступ рідини до шарів усередині відра.

Інструкція гасіння вапна для будівельних робіт

Для будівництва використовують пушонку, вапняне тісто або вапняне молоко. Результат гасіння залежить від співвідношення вапна і води, сорту вапна і терміну витримки готової суміші.

Покрокова інструкція гасіння вапна в домашніх умовах:

  • Береться чиста пластикова тара або каструля.
  • Ємність заповнюється вапном.
  • У співвідношенні 1:1 береться чиста водопровідна вода.
  • Вода вливається в ємність невеликими порціями.
  • Коли кипіння призупиняється, розчин потрібно розмішати.
  • По закінченню реакції суміш розмішується до однорідного стану.

Розводити вапно слід за допомогою дерев’яної лопатки. Гідратація може зайняти від 30 хвилин до години. Як тільки пушонка готова, їй потрібно настоятися в прохолодному темному місці. Розчин для штукатурки витримують місяць, для кам’яної кладки. два-три тижні.

Як гасити вапно. приступаємо до роботи

Технология гашения извести

така, що нам слід зробити пушонку, а для цього необхідно грудкове вапно покласти в підготовлену ємність. Ємність не повинна мати іржі, а глибина її визначається кількістю розведеної суміші.

Далі матеріал заливається тільки холодною водою. Причому, кількість води розраховується зі співвідношення 1:1 (1 кг порошку на 1 л води). Під час взаємодії води і матеріалу температура гасіння може досягати 150 градусів, тому обережність не завадить.

Перед тим, як загасити вапно, потрібно знати, що під час гасіння воно буде розбризкуватися, але залежно від часу проходження процедури (від 5 до 30 хвилин) суміш весь час потрібно буде перемішувати.

Після того, як правильно гасити вапно вийшло, відразу використовувати суміш не рекомендується. Її необхідно накрити кришкою, поставити в темне прохолодне місце і витримати від 2-х тижнів до місяця. Тільки в такому разі розчин буде якісно лягати і виконувати свої функції.

Природно, перед використанням пушонка може потребувати додаткового розведення. Робити це потрібно поступово, щоб домогтися правильної густоти суміші. Якщо на палиці під час розмішування залишається щільний білий слід, значить, суміш готова до використання.

Про те, як гасити вапно, інструкція вам коротко зрозуміла, доповнити знання якимись специфічними порадами щодо конкретної марки матеріалу можна, прочитавши вказівки на пачці купленої суміші. Причому купувати можна вже гашену, готову до використання суміш, тоді ці маніпуляції будуть не потрібні.

  • – вода,
  • – пісок,
  • – вапно,
  • – лопата,
  • – дерев’яний ящик, із забраним дрібною сіткою (осередок 2х2 або 3х3 мм) отвором із заслінкою.

За швидкістю гасіння вапно ділять на три категорії: 1. швидкогаситься. швидкість гасіння до 10 хвилин;

середньогаситься. швидкість гасіння від 10 до 30 хвилин;

повільногаситься. швидкість гасіння понад 30 хвилин.

Загашене невеликою кількістю води (60-100% від ваги) грудкове вапно утворює сухий тонкий порошок. пушонку. Грудкове вапно, загашене з надлишком води, або ж пушонка з додаванням води (1-1,5 частини на 1 частину вапна) утворює вапняне тісто. це маса сметаноподібної консистенції. Вапняне молоко можна отримати, розбавивши водою вапняне тісто з розрахунку на 1 частину пушонки 3 частини води.

Грудкове вапно можна загасити сухим способом. Для цього потрібно грудки вапна укласти шарами заввишки 20-25 см і полити водою. Води не повинно бути мало, інакше вапно перегорить, але й не повинно бути багато. інакше порушиться гасіння. Коли здебільшого вапно погаситься, його потрібно обережно зібрати в купу і прикрити утрамбованим шаром мокрого піску 5-10 см завтовшки, під ним вапно остаточно гаситься.

Через 2-3 дні пісок із вапном просівають через дрібне сито. Якщо необхідна велика кількість вапна, то грудкове вапно потрібно скласти в шар заввишки 20-25 см, полити водою і продовжувати складати та поливати, поки купа не досягне 1 м. Все засипається утрамбованим мокрим піском. Через тиждень вапно погаситься і буде готове до застосування. Вапно, гашене таким способом, можна використовувати тільки для розчину при кладці.

Творильна яма знадобитися для гасіння вапна мокрим способом. Викопавши яму, покладіть біля неї розчинне корито. це дерев’яний ящик із розмірами приблизно 1,5 на 2 м, у нижній частині якого розташований закритий дрібною сіткою отвір із заслінкою.

Грудкове вапно накладається в ящик на висоту ¼ борту. Його потрібно полити водою, коли воно почне розвалюватися на маленькі шматки, додайте воду і перемішайте. Після того, як вапно погашене, розмішайте його до густого вапняного молока, вийміть заслінку і злийте молоко через сито в яму. Якщо води додано при гасінні мало, то вапно може згоріти. якщо води занадто багато. вона “потоне”. І в першому, і в другому випадку вапно використовувати вже не можна.

Щоб уникнути висихання і коксування, вапняну кашу в ямі потрібно прикрити шаром чистого піску близько 10 см завтовшки.

Щоб отримати 1 м³ вапняної каші, вам знадобиться 3 м³ (30 гектолітрів) води і 400-440 кг грудкового вапна. Для кладки гашене вапно застосовується свіже (кілька днів), а в штукатурний розчин йде вапно не раніше 4 тижнів, це потрібно для того, щоб недогашені частинки, які залишилися, не почали гаситися в штукатурці.

При кладці потрібно на 167 л вапняної каші додати 1 м³ піску. При оштукатурюванні у вапняний розчин додається на 1 м³ піску 200 л каші. Для створення 1 гектолітра вапняного молока, необхідного для побілки, знадобитися 90-92 л води і 9-10 кг вапна.

Як погасити вапно для побілки стін

Білити стіни гаражів, підвалів, курників та інших приміщень рекомендується розчинами з так званим вапняним тістом. Процедура приготування тіста аналогічна рецепту традиційної пушонки. Єдиною відмінністю є пропорції. на одну частину грудкового вапна потрібно лише 40% води.

Якщо гідратацію проведено правильно, на оброблюваній поверхні не з’являтимуться розводи або бульбашки, суміш стане лягати набагато рівніше і буде стійкою до вологи.

Порада: Щоб хімічна реакція гасіння протікала рівномірно, воду слід додавати невеликими цівками, користуючись чайником або садовою лійкою. По закінченню години вапняне тісто також залишають мінімум на два тижні в темному приміщенні.

Як правильно і навіщо гасити вапно для побілки

Відмінний будівельний матеріал з чудовими характеристиками, став популярним ще багато років тому. вапно, або як його ще називають вапняк. До сьогоднішнього дня ним білять будинок: стелі, стіни та інші поверхні. Вапно. найдоступніший дешевий будівельний матеріал, призначений для ремонту. Однак не можна просто так узяти й почати працювати з вапном, його насамперед потрібно погасити Саме від цієї дії залежить весь подальший процес.

Основою для виготовлення побілки можуть слугувати різні породи каменю, наприклад, вапняк або крейда. Дезінфікуюча здатність. унікальна особливість побілки з вапняку. Застосування вапняку в будівництві. Вапняк. чудова в’яжуча речовина, яка надає розчину з вапняку пластичності. Вапняна побілка зробила собі хорошу репутацію під час побілки приміщень різного виду, до них відносяться кімнати в приватному будинку, гаражі, сараї, вуличні туалети, курники і так далі. Адже приємно дивитися, коли місця, де Ви буваєте біленькі та чистенькі. Побілка з вапна нам у цьому допомагає.

Не варто забувати, що навіть бордюри і дерева білять цим чудо-засобом. До речі, відмінно вона поширюється на поверхні, якщо, наприклад, після процесу побілки пішов дощ, він тим самим зміг вирівняти шари крейди. Для того щоб на поверхні плівка мала властивість вологості, потрібно знати, як без помилок погасити вапно і як розвести вапно для побілки. Цей процес дуже важливий, оскільки без нього на побіленій ділянці з’являться бульбашки, розводи і всілякі цятки.

Як загасити вапно для побілки дерев і кущів

Головна перевага побілки дерев вапном полягає в надійному захисті гілок і кори від сонячних опіків, паразитів і різних хвороб. Ідеальний різновид вапна для цієї мети. вапняне молоко.

Для приготування 20% вапняного розчину необхідно змішати одне відро гашеного вапна з двома відрами чистої води. Для 10% розчину знадобиться чотири відра. Невелика кількість білої глини здатна посилити захисні властивості суміші.

Для фарбування стовбурів дерев розчину не потрібно настоюватися тижнями. гасіння проводять за кілька годин до початку робіт. Якщо ви плануєте проводити побілку за допомогою розпилювача, спочатку слід ретельно процідити вапняне молоко через дрібне сито.

Гасіння вапна для ґрунту

Вапнування ґрунту гашеним вапном дає змогу домогтися таких результатів:

  • відновлюється кислотно-лужний баланс ґрунту;
  • активізуються корисні для рослинності мікроорганізми;
  • ґрунт збагачується кальцієм;
  • поліпшується структура і водопроникність ґрунту;
  • підвищується ефективність інших добрив.

Для перетворення негашеного вапна на пушонку на 100 кг речовини потрібно 3-4 літри води. Порошок гашеного вапна буде готовий до використання через 10-20 хвилин.

Порошкоподібна пушонка якнайкраще підходить для вапнування і може бути з легкістю розподілена на ділянці в потрібних пропорціях. Негашене вапно небезпечне для рослин і його важче вносити в ґрунт.

Особливості вапняку, так часто використовуваного в ремонтах:

Здатний надати в’язкості та міцності вже готовим стінам приміщень.

Примножує витривалість бетонів від вологи.

Маленька ціна на вапно дає змогу застосовувати його в різних приміщеннях, як вдома, так і на вулиці.

Є хорошим антибактеріальним засобом у погребі, курнику та інших місцях проживання худоби.

Захищає дерева від пекучих променів сонця.

Причини, через які необхідно гасити побілку.

Як розвести вапно для побілки ? Для чого його гасити? І чи потрібно взагалі це робити?. ці питання, які часто ставлять недосвідчені господарі будинків, які з часом розуміють сенс усіх цих дій. Вапняк можна погасити кількома варіантами. Головне робити все повільно, обдумуючи кожну дію, тоді вапно буде погашене правильно. Однак для початку слід зрозуміти в чому сенс самих понять: гашене вапно і негашене вапно. Адже з другого розчину виходять найрізноманітніші речовини, які різні за своїм складом і призначенням. Найчастіше, приходячи в магазин, ми купуємо немаленькі шматки обпаленої кам’яниці. вапняку.

Скільки часу гаситься вапно

Умовно вапно ділять на три групи, виходячи з його класу і швидкості гасіння:

  • швидкогаситься (5-10 хв);
  • середньогаситься (15-20 хв);
  • повільногаситься (понад 25 хв).

У вапно, що швидко гаситься, воду додають відразу. Необхідно підтримувати однорідність суміші впродовж усієї процедури, за необхідності додаючи ще трохи води. Розмішування починають з моменту появи пари і перших тріщин на грудковому вапні.

Вапно, що середньогаситься, готується також, але займає більше часу. Останній різновид оксиду кальцію зволожується поступово з використанням лійки. Якщо після гідратації залишилися перепалені шматки вапна, їх видаляють, а недопалені знову заливають водою.

Нюанси та особливості гасіння

За процесом гасіння потрібно постійно стежити, щоб не залишилося оксидів кальцію і магнію (непогашених ділянок вапна). При цьому не можна допускати перегорання, інакше якість розчинів буде втрачено. Стандартно гідратація великих партій вапна займає добу, але іноді процес гасіння краще продовжити до 36 годин.

Настільки специфічні моменти слід довірити професіоналам, які можуть гарантувати раціональну витрату сировини і високу якість готової продукції. Щоб не наражати себе на небезпеку під час роботи з вапном і бути впевненим у результаті, найкраще купити вже гашене вапно.

Якщо вас цікавить негашене вапно від виробника за привабливою ціною і можливістю доставки, зверніться за телефоном: 8 (473) 254-93-56.

Як правильно загасити вапно для побілки?

Вибір вапна для побілки стін обумовлений тим, що це покриття має антисептичні властивості, не позбавляє поверхню здатності дихати. Виконати побілку досить просто без залучення фахівця, а з матеріалом досить легко працювати. Вапняна побілка стін дає змогу не переживати про утворення грибка або цвілі. Єдиним нюансом, який слід враховувати, є підготовка складу з дотриманням усіх нюансів. Найбільш затребуваною вважається пушонка. Він являє собою білий порошок, який пройшов процес гасіння, вимагає додавання рідини і різних закріплювачів перед нанесенням. Продається вапно у двох варіантах. гашене, що має форму тіста (пасти) або порошку, негашене, що випускається у вигляді невеликих або великого розміру грудок, а також гранул. Останній різновид застосовувати для побілки не можна. І якщо в розпорядженні є тільки вона, суміш попередньо гасять. Негашене вапно застосовують як добавку до штукатурних і цементних сумішей для поліпшення властивостей пластичності, зв’язки компонентів між собою.

Навіщо гасити вапно: загальні відомості, поняття та переваги

Гашене вапно (пушонка) затребуване в багатьох сферах і галузях:

  • будівництво та ремонт;
  • сільське господарство;
  • тваринництво;
  • лабораторні випробування;
  • загальноміські потреби;
  • целюлозно-паперова, хімічна та харчова промисловість;
  • шкіряне виробництво;
  • металургія тощо.д.

Гідратне вапно є чудовим в’яжучим для кладок і штукатурних розчинів. У негашеному стані вона не забезпечує необхідну пластичність будматеріалів. Пройшовши процедуру гасіння, речовина набуває водостійкості, прискорює затвердіння і полегшує нанесення будівельних сумішей.

Крім того, гашене вапно запобігає утворенню гнилі та грибків, відлякує паразитів та інших шкідників. Завдяки своїм властивостям пушонка застосовується для побілки приміщень, огорож і будівель різного типу.

Витрата і пропорції вапна

Гашену суміш розводять у пропорціях 1 до 3. На 3 літри води беруть 1 кілограм порошку або рідкого тіста. Замішаний таким чином розчин дозволяє отримати приблизно 8 кілограм побілки. Цієї кількості вистачає, щоб покрити ділянку площею 12 квадратних метрів.

Існує альтернативний спосіб розрахунку вихідної пропорції. Він залежить від квадратури. Стіну замиряють, ділять на “ділянки” по 2,5 квадратних метри, на кожну з яких беруть 750 мл води і 500 грам вапна.

Витрата вапна залежить від матеріалу, з якого виконана поверхня. Якщо білиться цегляна кладка, то аналогічного об’єму розчину вистачить не більше ніж на 10 квадратних метрів. Скільки буде витрачено матеріалу залежить і від якості підготовки поверхні, а також інструментів, використовуваних для нанесення побілки.

Використовувати валик для нанесення не можна. Розчин рекомендується наносити спеціальним пензлем. Коли побілка проводиться на цегляній поверхні, щетинки інструменту мають бути натуральними. Максимальну економію суміші дозволяє отримати фарбопульт. Зручніше використовувати не електричні, а ручні прилади, що мають довгий шланг.

Техніка безпеки при гасінні вапна в домашніх умовах

Негашене вапно і процес його гасіння становлять загрозу для здоров’я людини. Взаємодія оксиду кальцію і води вирізняється бурхливою реакцією: виділяється багато тепла, вода закипає, і суміш починає розбризкуватися на всі боки.

Перед тим як гасити вапно необхідно убезпечити шкіру, слизові оболонки очей і рота, захистити дихальні шляхи. Щоб уникнути опіків, слід вдягнути захисні окуляри закритого типу, гумові рукавички та одяг із довгими рукавами.

Не можна проводити процедуру в приміщенні із закритими вікнами та дверима. Якщо немає можливості перевірити кімнату, варто скористатися респіратором або марлевою пов’язкою. Щоб не обпектися парою найкраще не нахилятися над ємністю.

Різноманітність складів

На 1 частину вапна береться 1 частина цементу і 3 частини піску Вапняна штукатурка. склад, який можна приготувати з додаванням піску, гіпсу або цементу. У кожному окремому випадку він матиме свої відмінні риси і якості:

  • Для приготування цементно-вапняного складу знадобляться не тільки пісок і вапно, а й цемент марки М300. Взявши 1 частину цементу, 1 частину вапна і 3 частини піску і ретельно перемішавши їх, залишиться додати води до отримання суміші, яка за своєю консистенцією нагадує густу домашню сметану. Це дуже еластичний склад, який довго сохне і не відрізняється високою стійкістю до різного роду пошкоджень. Працювати таким розчином легко, але потрібно врахувати, що наносити його краще на тверду основу. Це може бути бетонна або цегляна стіна. Використовують цей розчин для виконання внутрішніх робіт, а для штукатурення фасадних стін пропорцію варто змінити. Знадобиться 1 частина цементу, 4 частини піску і всього 10% від кількості цементу має скласти вапно. Штукатурка з вапном буде дуже пластична і доволі стійка до негативного впливу опадів і змін температури навколишнього середовища.
  • Вапняно-гіпсову штукатурку використовують при проведенні робіт виключно всередині приміщень. Це пов’язано з тим, що гіпс прекрасно вбирає вологу, і зроблений на його основі склад не стане ефективним захистом для зовнішніх стін. Нанесений на стіни склад відрізняється високим ступенем міцності, швидким висиханням, еластичністю. Гіпс вводиться в суміш у малих кількостях. Завдяки цій добавці час застигання суміші значно скорочується. Однак, готуючи розчин, потрібно пам’ятати про те, що виробити його доведеться не пізніше, ніж через 3. 5 хв, тому замішують його малими порціями і намагаються якомога швидше закінчити роботу. Виконувати всі маніпуляції набагато простіше рідким розчином, але від цього знижується ступінь міцності готового покриття. Ця штукатурка підійде як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт
  • Вапняна штукатурка з додаванням глини використовується протягом багатьох років для створення покриття на стінах як усередині приміщень, так і на зовнішніх стінах будинків. Найчастіше такою сумішшю користуються в заміських садибах. Штукатурка стін вапняним розчином із глиною не вирізняється високою міцністю, тому фасадні стіни приватних будинків штукатурять, додаючи в розчин цемент, пісок, гіпс. Це збільшує надійність і стійкість покриття, скорочуючи час застигання.

Використання вапняного штукатурного розчину для створення покриття на внутрішніх стінах виправдано можливістю виконувати роботи на будь-якій поверхні. Дерев’яні стіни не зашкодять гризуни та комахи, а суміш із додаванням цементу або гіпсу буде досить міцною.

Інструкція гасіння вапна для будівельних робіт

Для будівництва використовують пушонку, вапняне тісто або вапняне молоко. Результат гасіння залежить від співвідношення вапна і води, сорту вапна і терміну витримки готової суміші.

Покрокова інструкція гасіння вапна в домашніх умовах:

  • Береться чиста пластикова тара або каструля.
  • Ємність заповнюється вапном.
  • У співвідношенні 1:1 береться чиста водопровідна вода.
  • Вода вливається в ємність невеликими порціями.
  • Коли кипіння призупиняється, розчин потрібно розмішати.
  • По закінченню реакції суміш розмішується до однорідного стану.

Розводити вапно слід за допомогою дерев’яної лопатки. Гідратація може зайняти від 30 хвилин до години. Як тільки пушонка готова, їй потрібно настоятися в прохолодному темному місці. Розчин для штукатурки витримують місяць, для кам’яної кладки. два-три тижні.

Побілка льоху вапном

Побілка льоху потрібна не тільки для того, щоб це приміщення набуло чистого й охайного вигляду.

Навіщо білити льох

У погребі щорічно ми зберігаємо не тільки овочі та фрукти. Разом з урожаєм туди потрапляють (і залишаються) різні комахи-шкідники та їхні личинки. За неправильних умов (відсутність вентиляції, постійна вологість) у льосі починає розвиватися також пліснява, що руйнує дерев’яні конструкції, які розташовані в льосі. З цими ворогами потрібно постійно вести боротьбу. Один зі способів. обробка льоху вапном. Вона дезінфікує поверхні, знищуючи мікроби та грибки.

Як розвести вапно для побілки льоху

Побілку льоху проводять як гашеним (пушонкою), так і негашеним (комовим) вапном. Перед її нанесенням льох потрібно очистити від сміття, помити всі поверхні та ретельно просушити.

Побілка гашеним вапном

  • Насипте в металеве відро 2,5-3 кг гашеного вапна.
  • Влийте в ємність 10 л води. Розмішайте вапно.
  • Додайте 100 г мідного або 30 г залізного купоросу. Ці речовини посилять дезінфекційну дію вапна.
  • Щоб стіни з вапном не бруднилися, додайте в готовий розчин кухонну сіль із розрахунку 100 г солі на 10 л суміші. Замість солі можна використовувати оліфу (пропорції ті самі).

Побілка негашеним вапном

Негашене вапно, на відміну від пушонки, розводиться у два етапи.

Перед роботою обов’язково вдягніть захисний одяг і всі дії виконуйте дуже обережно, т.к. у процесі гасіння вапна відбувається виділення тепла (температура підвищується до 150°С) і їдкої пари.

  • Насипте в металеве відро (заздалегідь приготуйте кришку) 3 кг грудкового вапна. Подрібніть грудки.
  • Долийте 10 л води.
  • Накрийте відро кришкою і притисніть вантажем приблизно на 40-50 хвилин. час найбільш активної реакції, коли гарячі бризки розлітаються в різні боки і можуть стати причиною опіків. Коли “кипіння” закінчиться, розмішайте вапно до отримання однорідної консистенції.
  • Залиште суміш приблизно на добу. до повного гасіння. За цей час розчин набуде всіх позитивних якостей вапна.
  • Перед використанням готовий розчин ще раз розмішайте і розведіть з водою у співвідношенні 1 частина розчину на 3 частини води.
  • За бажання додайте залізний і мідний купорос і сіль (пропорції такі самі, як і з гашеним вапном).
  • Як підготувати льох до зберігання врожаю Незабаром ми почнемо споживати те, що з такою працею вирощували всю весну, літо й осінь. Але як зберегти здобутий урожай? Думати про це треба вже зараз.

Як погасити вапно для побілки стін

Білити стіни гаражів, підвалів, курників та інших приміщень рекомендується розчинами з так званим вапняним тістом. Процедура приготування тіста аналогічна рецепту традиційної пушонки. Єдиною відмінністю є пропорції. на одну частину грудкового вапна потрібно лише 40% води.

Якщо гідратацію проведено правильно, на оброблюваній поверхні не з’являтимуться розводи або бульбашки, суміш стане лягати набагато рівніше і буде стійкою до вологи.

Порада: Щоб хімічна реакція гасіння протікала рівномірно, воду слід додавати невеликими цівками, користуючись чайником або садовою лійкою. По закінченню години вапняне тісто також залишають мінімум на два тижні в темному приміщенні.

Як білити стіни гашеним вапном?

Перед тим як почати побілку поверхні стін, необхідно ретельно підготувати основу. Його необхідно очистити від різних плям та інших забруднень. Плями від іржі можна змити за допомогою води, а потім провести обробку мідним купоросом. На один літр гарячої води, додають до 100 грам купоросу, ретельно розмішують до розчинення. Плями жирного характеру видаляються за допомогою розчину кальцинованої соди, для цього чисту ганчірку опускають у склад, і прикладають до забруднення. Тримають доти, доки пляма не зникне. Якщо поверхня стін має значні забруднення, то їх видаляють оцтовою кислотою шляхом протирання.

Після того як усі плями буде прибрано, стіну вимивають звичайною водою. Якщо на стінах є ущелини, то їх розшивають, наносять ґрунтову суміш, зашпакльовують і розгладжують. Прибрати з поверхні колишню побілку можна за допомогою щітки. Після такої роботи, всі стіни оштукатурюють і ґрунтують. Шпаклювальну суміш можна приготувати самостійно, для цього необхідно перемішати 1 кілограм гіпсу, 2 крейди, 2 клею столярного виду, воду доливають у невеликій кількості, щоб склад був у вигляді густої сметани.

Можна також використовувати інший спосіб: густе гашене вапно 2,5 кілограма розводять у 5 літрах води. Туди ж кладуть близько 100 грамів звичайної солі. Потім поступово знову доливають воду, доводячи її кількість до 10 літрів, суміш добре розмішують і проціджують. Після цього до складу наливають 1,5 літра клею столярного виду, і кладуть 150 грам крейди в порошку. Такий склад для шпаклівки може використовуватись і як ґрунтувальна суміш.

Для приготування ґрунтовки можна використовувати інший спосіб. На 3 кілограми вапна гашеного виду, беруть 200 грам господарського мила, і 100 оліфи. При цьому вапно має бути у вигляді тіста, для його розведення беруть 4 літри води. Мило тонко нарізають, і розчиняють у трьох літрах гарячої води. Обидва склади змішують, і доливають оліфу. Перед початком роботи, ґрунтовку розводять водою до 10 літрів.

Перед тим як приступити до побілки стін або стелі, необхідно накрити підлоги, батареї опалення, розетки, вимикачі та плінтус, це можна зробити за допомогою плівки або скотча. Побілку можна наносити валиками, пилососами або пензликами, які спочатку замочують у воду на дві години, щоб волоски не випадали. При використанні розпилювача, його тримають на відстані від поверхні від 30 сантиметрів під прямим кутом.

Розчин вапна для побілки стін має бути таким, щоб після ретельного розмішування, на поверхні складу утворювався рівний і щільний шар білого кольору. Як розпилювач можна використовувати деякі моделі пилососа. Для того щоб склад побілки був стійкий, в нього додають п’ять крапель оліфи і дрібку солі. Розчин розмішують до однорідності, і проціджують, щоб вилучити великі частки.

Щоб зробити поверхню стін блакитним відтінком, до складу додають синьку. Перед тим як почати роботу, стіни необхідно зволожити. Побілку виконують двома шарами, щоб вона міцно трималася.

Білять стіни або стелю в похмурі або ввечері, коли немає сонця, оскільки вапно не любить вплив на нього ультрафіолету і спеки.

Як загасити вапно для побілки дерев і кущів

Головна перевага побілки дерев вапном полягає в надійному захисті гілок і кори від сонячних опіків, паразитів і різних хвороб. Ідеальний різновид вапна для цієї мети. вапняне молоко.

Для приготування 20% вапняного розчину необхідно змішати одне відро гашеного вапна з двома відрами чистої води. Для 10% розчину знадобиться чотири відра. Невелика кількість білої глини здатна посилити захисні властивості суміші.

Для фарбування стовбурів дерев розчину не потрібно настоюватися тижнями. гасіння проводять за кілька годин до початку робіт. Якщо ви плануєте проводити побілку за допомогою розпилювача, спочатку слід ретельно процідити вапняне молоко через дрібне сито.

Особливості вапняку, так часто використовуваного в ремонтах:

Здатний надати в’язкість і міцність уже готовим стінам приміщень.

Примножує витривалість бетонів від вологи.

Маленька ціна на вапно дає змогу застосовувати його в різних приміщеннях, як вдома, так і на вулиці.

Є хорошим антибактеріальним засобом у погребі, курнику та інших місцях проживання худоби.

Захищає дерева від пекучих променів сонця.

Причини, через які необхідно гасити побілку.

Як розвести вапно для побілки ? Для чого її гасити? І чи потрібно взагалі це робити?. ці запитання, які часто ставлять недосвідчені господарі будинків, які через деякий час розуміють сенс усіх цих дій. Вапняк можна погасити кількома варіантами. Головне робити все повільно, обдумуючи кожну дію, тоді вапно буде погашене правильно. Однак для початку слід зрозуміти в чому сенс самих понять: гашене вапно і негашене вапно. Адже з другого розчину виходять найрізноманітніші речовини, які різні за своїм складом і призначенням. Найчастіше, приходячи в магазин, ми купуємо немаленькі шматки обпаленої кам’яної камінюки. вапняку.

Цей камінь ще не завершив свої хімічні реакції, тому на цьому етапі він є негашеним вапном, але ніяк не вапном. Якщо додати в камінь воду, то відбудеться нова хімічна реакція, і виділиться вуглекислий газ, який буде супроводжуватися чималою кількістю тепла. Він не призведе до великої пожежі або маленького займання, але будьте обережні, оскільки опіки можуть бути. Дотримуйтесь на всі сто відсотків заходів пожежної безпеки. Будівництво може використовувати пушонку і тісто з вапняку, ще його називають молочком.

Алгоритм гасіння вапна за правилами:

Готуємо широку вимиту каструлю. Поруч ставимо велику кількість студеної води. Для отримання пушонки в ємність висипаємо камінь-вапняк і заливаємо достатньою кількістю води. Відбудеться хімічна реакція. суміш почне вирувати, бризкатися і дуже сильно нагріється. Це саме той момент, коли Ваша акуратність і безпека мають стояти на першому місці, щоб Ви не отримали опіку. Чудовим виходом із цієї ситуації буде: одразу надіти окуляри на очі, а руки захистити рукавичками. Загалом цей процес може тривати понад 30 хвилин. Після чого ця речовина заспокоїться, і її можна буде спокійно перемішати спеціально підготовленою паличкою з деревини.

Гашене вапно має спеціальну формулу, за якою його залишають недоторканим на кілька тижнів у холодному приміщенні. За цей період часу вона значно збільшує свої властивості, і чудово надалі лягає на потрібну поверхню.

Молочко з вапна за своїм алгоритмом приготування нічим не відрізняється від пушонки. Однак, найголовніше, це правильно підібрати пропорції для змішування. В даному випадку необхідно на 1частину вапна з каменю використовувати близько 40% води. Його кількість набагато менша, ніж у 1-му варіанті. Воду потрібно заливати повільно, але головне, щоб гасіння не закінчувалося.

Види вапна за темпом гасіння

Різновиди вапна поділяються на 3 групи. Період розраховується від процесу об’єднання з водою до згасання температури. Види :

Гаситься швидким темпом. 5-12 хвилин.

Таке, що гаситься середнім темпом. 13-22 хвилин.

Та, що гаситься повільним темпом. понад 25 хвилин.

Правильна робота з кожним сортом окремо.

Гаситься швидким темпом. Півкаструлі наповнюємо каменем-вапняком, заливаємо водою по самі краї. Коли з’явиться пара. грудки стануть розчинятися. Отриману речовину необхідно перемішати вже підготовленою спеціальною дерев’яною паличкою і долити ще трохи води. Коли закінчиться процес гасіння, продовжуйте розбавляти речовину водою до однорідної кондиції. Після все перелийте в раніше підготовлену велику каструлю або в іншу велику ємність.

Гаситься середнім темпом. Процес ідентичний із першим сортом у пропорції один до одного. Шматки також почнуть розчинятися, проте процес не зупиняйте, продовжуйте гасіння до отримання однорідної кондиції.

Гаситься повільним темпом. Трохи більше половини каструлі заповнюємо каменем-вапняком, і в повільному темпі наповнюємо її водою. Після тривалого процесу тріскання каменів додаємо воду також невеликими порціями. У підсумку виходить вапнякове молочко, яке потрібно дбайливо перемішувати. На превеликий жаль, не всі частини вапняку розчиняться в загальній масі, деякі залишаться, найкращим виходом буде. викинути їх. У процесі цієї дії необхідно стежити, щоб у речовині не залишилося оксидів кальцію і магнію, оскільки за їхньої присутності якість побілки значно зменшиться. Під час безпосередньої побілки вийде не однорідна маса, а маса зі шматочками, які в результаті погіршать всю картину.

Вапно у сфері охорони дерев від сонячних променів. Побілка з вапна не просто засіб для приміщень, вона використовується у ще одній цікавій сфері. Вона служить захисною речовиною кори різних дерев від опіків, що приносяться сонцем у ранній весняний період. Як відомо побілка білого кольору, а він повністю відбиває сонячне проміння, і неважливо, чи вона на північній або на південній стороні стовбура.

Магазини будівельних матеріалів продають готову суміш, яка славиться своєю поганою властивістю при використанні з деревиною. Після того як кору дерева білять цією речовиною вона захищається на невеликий період, адже після сильних дощів вона повністю змивається. Тому люди, які доглядають за деревами, прагнуть наступного разу зробити цей розчин самостійно.

Розширити стіну під двері

Для цього процесу необхідно приготувати камінь-вапно і холодну воду. Гасіння потрібно провести за кілька годин до самої побілки. Не забудьте перед початком побілки пропустити речовину через дрібненьке сито. У разі використання непроцеженной суміші, розпилювач практично з першого разу заб’ється. Але якщо Ви використовуєте звичайний пензель, його проціджувати не потрібно. Крім самого вапняку в розчин можна додавати і білу глину. Вапняна побілка зможе ще сильніше захистити кору від сонця навесні. У разі побілки молочком можна додати в нього фарбопульт, але це зовсім не обов’язково, тому якщо його немає, в магазин бігти не варто. Вапно не дарма найпопулярніший матеріал для ремонту, воно ще знайшло своє застосування і в садівництві. Чудо-речовину додають у різні суміші, щоб збільшити їхні властивості. Молоком змащують стовбури деревини, захищаючи їх від шкідливих комах.

Гасіння вапна для ґрунту

Вапнування ґрунту гашеним вапном дає змогу домогтися таких результатів:

  • відновлюється кислотно-лужний баланс ґрунту;
  • активізуються корисні для рослинності мікроорганізми;
  • ґрунт збагачується кальцієм;
  • поліпшується структура і водопроникність ґрунту;
  • підвищується ефективність інших добрив.

Для перетворення негашеного вапна на пушонку на 100 кг речовини потрібно 3-4 літри води. Порошок гашеного вапна буде готовий до використання через 10-20 хвилин.

Порошкоподібна пушонка якнайкраще підходить для вапнування і може бути з легкістю розподілена на ділянці в потрібних пропорціях. Негашене вапно небезпечне для рослин і його важче вносити в ґрунт.

Як підвищити стійкість одержуваної побілки?

Щоб побілка не тільки добре лягала на стіни, а й тривалий час не обсипалася, у розчин вводять мило або шпалерний клей. Вапно застосовують і для проведення зовнішнього оздоблення стін. Фасади піддаються згубному впливу атмосферних опадів, тому потрібно підвищити стійкість складу, чого дозволяє домогтися оліфа, яка не дає побілці швидко змиватися, відштовхуючи вологу. Ще одним недоліком вапна, який турбує багатьох, є здатність бруднити те, що торкається до вибіленої поверхні. Щоб усунути цей мінус, у розчин додають звичайну кухонну сіль. Його кількість становить 1 кг на 10 л. Кількість оліфи становить близько 100 мл на відро вже готової до використання побілки. Господарське мило обов’язково пропускають через тертку, а потім заливають гарячою водою, щоб отримати розчин, який заливають у процесі приготування суміші. Якщо немає шпалерного або ПВА клею, допустимо брати столярний. Його слід попередньо проварити на паровій бані. Додають подібну домішку гарячою перед безпосередньою побілкою, тобто у вже готову вапняну побілку.

Скільки часу гаситься вапно

Умовно вапно ділять на три групи, виходячи з його класу і швидкості гасіння:

  • таке, що швидко гаситься (5-10 хв);
  • середньогаситься (15-20 хв);
  • повільно гаситься (понад 25 хв).

У вапно, що швидко гаситься, воду додають одразу. Необхідно підтримувати однорідність суміші протягом усієї процедури, за необхідності додаючи ще трохи води. Розмішування починають з моменту появи пари і перших тріщин на грудковому вапні.

Вапно, що гаситься середньо, готується так само, але займає більше часу. Останній різновид оксиду кальцію зволожується поступово з використанням лійки. Якщо після гідратації залишилися перепалені шматки вапна, їх видаляють, а недопалені знову заливають водою.

Темп гасіння

Вапно ділиться на різновиди не тільки за рецептурою, а й за часом здійснення процедури. Період гасіння розраховується залежно від того, коли настає згасання температури, тобто перестає вироблятися тепло при об’єднанні з водою:

  • швидкий темп. від 5 і до 12 хвилин;
  • середній темп. від 13 і до 22 хвилин;
  • повільний темп. від 25 хвилин і більше.

Період згасання безпосередньо впливає на якість одержуваного розчину, готується з деякими відмінностями. Необхідно заздалегідь визначитися з тим, яким темпом буде проводитися гасіння. Інакше якість побілки може постраждати.

Гашена швидкими і середніми темпами

Каструля наполовину заповнюється вапняком, а потім до самих країв наповнюється водою. Грудки або гранули починають розчинятися тоді, коли з’являється пара. Його перемішують дерев’яною паличкою і додають ще трохи рідини. Розбавляти речовину, щоб отримати потрібну консистенцію, продовжують і тоді, коли гасіння вже завершено. Отриманий склад рекомендується перелити вже в робочу ємність, в якій він буде використовуватися для побілки. Вапно, яке гасять середніми темпами, не відрізняється від того, що гаситься швидко. Пропорції теж беруть один до одного. Різниця полягає в тому, що розведення не проводять до тих пір, поки процес хімічної реакції не пройде до кінця.

Одержуване повільним темпом вапно

Каструлю або іншу тару теж наполовину заповнюють оксидом калію, а воду починають наливати досить повільно. Коли вапно закінчить тріскатися, продовжують додавати рідину невеликими порціями. Виходить молочко, яке акуратно перемішують. Недоліком такого приготування є те, що не всі шматки розчиняються. Усунути грудочки після закінчення хімічної реакції досить складно, тому вони просто виймаються. Якщо цього не зробити, по-перше, кількість “корисної” побілки буде важко розрахувати, оскільки грудочки створять оманливе враження більшого об’єму, а, по-друге, якість проведених робіт різко знизиться, оскільки маса не буде однорідною.

Нюанси та особливості гасіння

За процесом гасіння потрібно постійно стежити, щоб не залишилося оксидів кальцію і магнію (непогашених ділянок вапна). При цьому не можна допускати перегорання, інакше якість розчинів буде втрачено. Стандартно гідратація великих партій вапна займає добу, але іноді процес гасіння краще продовжити до 36 годин.

Настільки специфічні моменти слід довірити професіоналам, які можуть гарантувати раціональну витрату сировини і високу якість готової продукції. Щоб не наражати себе на небезпеку під час роботи з вапном і бути впевненим у результаті, найкраще купити вже гашене вапно.

Якщо вас цікавить негашене вапно від виробника за привабливою ціною і можливістю доставки, зверніться за телефоном: 8 (473) 254-93-56.

Якою має бути якісна побілка?

Перевірити отриманий склад можна дерев’яною лопаткою. На інструменті повинна залишатися щільна білого кольору плівка. Цю суміш розбавляють холодною водою, якщо в цьому є необхідність, щоб розчин вийшов однорідним і непрозорим. З кілограма оксиду калію після гасіння і розведення холодною водою виходить приблизно 10 літрів побілки.

Обов’язково контролюють те, щоб у вапні не було ніяких грудочок. Щоб не залишилося навіть дрібних частинок, які не розчинилися в процесі гасіння, слід пропустити побілку через сітку. Слід врахувати і те, який інструмент передбачається використовувати для нанесення складу. Якщо вирішено задіяти фарбопульт, то розчин пропускають крізь марлю. Інакше якісно провести побілку не вийде.

Як правильно фарбування або фарбування стін

Сировина для домашнього виробництва вапна

Вапно. це такий матеріал, який можна ще й зробити в домашніх умовах, звісно ж, у невеликому обсязі.

Натуральний природний камінь вапняк.

Однак для цього вам знадобитися плита. Якщо вона у вас є, ніяких інших витрат, для того щоб отримати негашену сировину, не потрібно, так як випалювання можна проводити в зимовий час, в який ви і так будете топити грубку. Звісно, вам знадобиться вихідна сировина. камінь-вапняк.

За великим рахунком дістати його зовсім неважко. Він досить широко застосовується при спорудженні залізничного насипу, при формуванні будівельного бетону. Дуже часто, перед тим як укласти асфальт, поверхня доріг засипається вапняковою щебінкою.

Відрізнити необхідну нам вихідну сировину від гранітного каменю чи іншого мінералу дуже просто. Камінь-вапняк набагато легший, має світло-сірий колір, легко дряпається звичайним цвяхом.

Існує спосіб ідентифікації потрібної нам сировини. Накапайте на поверхню матеріалу трохи кислоти, і, якщо вона зашипить і запінюється, це означатиме, що ви знайшли те, що потрібно. Якщо біля вашого селища розташований завод з виробництва силікатної цегли, можете вважати, що вам дуже пощастило: на такому підприємстві цієї сировини повнісінько, і видобути пару відер каменю буде неважко.

Слід врахувати, що для домашнього виробництва вапна вам необхідні невеликі шматки, товщина не більше 2 см, можна ще тонше. За наявності великих шматків засмучуватися не варто, оскільки камінь-вапняк досить легко б’ється за допомогою звичайного молотка, тому нічого не потрібно викидати.

Технологія приготування і нанесення вапняного розчину для штукатурення стін

Під час оздоблення зовнішніх і внутрішніх стін застосовують вапняний розчин. Незважаючи на те, що в будівельних магазинах пропонують різні сучасні суміші для оздоблювальних робіт, цей склад вартий уваги. Розглянемо, які види вапняних розчинів застосовують у кожному конкретному випадку, як правильно їх приготувати, і що необхідно пам’ятати під час роботи з вапном.

Вапно: властивості та застосування

Позитивні властивості вапна. міцність і висока адгезивна здатність. Одна з головних її переваг. досить низька вартість, що, в кінцевому рахунку, позначиться на загальному бюджеті будівництва.

Вапно, додане в розчин для штукатурки, має антисептичні властивості, перешкоджаючи утворенню цвілі та грибків на поверхні стін.

Найважливіша властивість вапна. це пластичність, яка пов’язує всі компоненти замісу в однорідну масу. Найтонші частинки гідроксиду кальцію здатні утримувати на шорсткій поверхні воду, що зменшує тертя між складовими, створюючи, так зване, “мастило”. Вапно кладуть у заміс замість синтетичних пластифікаторів.

Існує кілька основних рецептів з приготування суміші. Але перш ніж їх використовувати, потрібно розібратися, як погасити вапно.

Гасіння вапна перед змішуванням

Для приготування різних видів емульсій застосовують гашене (гідратне) вапно. гідроксид кальцію. Спочатку її слід погасити водою. Для цього беруть тару відповідного розміру, наприклад, бочку або корито. Тара має бути металева без іржі, дерев’яна, або пластикова.

З огляду на те, що маса після гасіння значно збільшиться, тару беруть утричі більшу від початкового обсягу негашеного вапна. Для гасіння великих порцій вапна готують яму в землі. У тару закладають грудки вапна або перемелений порошок і заливають достатньою кількістю води.

Увага! При з’єднанні з водою, одразу починається хімічна реакція. вапно починає бурхливо кипіти, тому потрібно бути обережним, щоб не обпектися. До заходів безпеки належить спеціальний захисний одяг, рукавички з гуми або силікону, захисні окуляри.

У процесі гідрації використовують холодну воду в таких пропорціях:

Бурхливе кипіння триває 36-48 годин, масу кілька разів ретельно перемішують. Після гідратації дають відстоятися протягом двох тижнів, після цього пропускають через сито для видалення грудочок. Гідрантна суміш готова до вживання.

Підготовка піску для приготування вапняного розчину

На будівництві застосовують пісок декількох видів:

  • Річковий.
  • Кар’єрний.
  • Подрібнені відходи гірничого виробництва.
  • Кварцовий пісок використовують для фактурної або художньої штукатурки.
  • Баритовий. для медичних установ і для захисту стін від радіаційного фону.

Іноді замість піску наповнювачем служить мармурова крихта для декоративного оздоблення поверхні.

Пісок підбирають, враховуючи фракцію і форму крупинок. Грубозернистий із вкрапленнями черепашок не підійде для формування і вирівнювання стін.

Кар’єрний з невеликим додаванням глини буде ідеальним наповнювачем для цементно вапняної штукатурки. Дрібний перетин і неправильна форма з гострими краями сприяє гарному зчепленню з поверхнею. А невеликий відсоток глини не дасть емульсії швидко осідати.

Перед початком змішування пісок просівають через часте сито з дрібним вічком від 3 до 5 мм. Така фракція підходить для стартової штукатурки. Для фінішної просівають через сито з вічком 1-1,5 мм. У процесі відсіваються камінчики, черепашки та інші сторонні включення великої фракції. Черепашкові вкраплення підійдуть для зовнішнього оздоблення фасадів.

Види вапняних розчинів

На практиці застосовується кілька сумішей із вапном:

  • Гіпсово-вапняний;
  • Вапняно-глиняний;
  • Цементно-вапняний;
  • Теразитовий.

Найпоширеніший цементний. З гіпсом емульсію застосовують для чистового оздоблення, коли потрібна ідеально рівна поверхня і швидке сушіння. А з глиною вживають досить рідко. для печей, камінів і мазанок у сільській місцевості. Для кожного рецепта необхідно підібрати і підготувати всі складові компоненти.

Гіпс для сумішей

Вапняно-гіпсовий розчин для штукатурки стін застосовують тільки всередині приміщень з низькою вологістю.

Переваги гіпсової штукатурки

Таке покриття застосовується на стелях через низьку масу. Стіни покривають шаром близько 5 мм, це дає змогу витрачати значно менше матеріалу, ніж у разі використання штукатурного розчину з цементом.

Переваги покриття таким складом:

  • Легка паропровідність. під шаром матеріалу не накопичується волога, забезпечується хороша вентиляція.
  • Після оздоблення не потрібне покриття лаком, фарбою або шпалерами, оскільки стіна стає гладкою і охайною.
  • Пожежна безпека. гіпс не горючий. Тому жодної небезпеки займання.
  • Висока пластичність. маса легко розтягується, через що стіну покривають тонким шаром, знижуючи витрати на матеріал і трудовитрати.
  • Під час нагрівання і промокання не виділяються токсичні компоненти, тому що маса складається тільки з натуральних компонентів.

Приготування розчину

Інгредієнти попередньо змішуються в сухому вигляді в пропорції 1 частка гіпсу на одну частку вапна. Потім обидва компоненти перемішують до отримання емульсії.

Після перемішування емульсію переносять на стіну протягом півгодини. Площу ділять на невеликі ділянки, а суміш розводять водою маленькими порціями. Якщо прострочити час, заміс доведеться викинути, тому що він застигне і стане непридатним. На вертикальній площині маса твердне дуже швидко, тому її потрібно розрівняти відразу.

Для збільшення терміну сушіння до складу додають оліфу.

Вапняно-глиняна обмазка

Для замісу беруть глину, пісок і вапно. Пропорція залежить від жирності глини, яка в кожній місцевості має різні властивості.

Переваги простої глиняної обмазки

Переваги глиняної обмазки:

  • Легкість роботи.
  • Доступність матеріалів.
  • Дешевизна.
  • Теплопровідність.
  • Підходить для людей, які страждають на алергію, оскільки абсорбує всі запахи, залишаючи повітря в приміщенні чистим.

У зв’язку з тим, що цей спосіб вживають тільки в домашніх умовах у приватному секторі, методики приготування і нанесення відрізняються.

Приготування глиняно-вапняного розчину

До загальних правил належить очищення глини від домішок та її достатня жирність для хорошої пластичності. Перед змішуванням глину заливають водою і залишають на 5 годин для набухання. Потім додають вапняне тісто в пропорції 1:1 і дві частини піску. Після ретельного розмішування приступають до накладання на вертикальну площину. У масу періодично підливають воду, щоб не пересихала.

Вапняно-цементний розчин

Вапняно-цементний розчин вважається універсальним для проведення зовнішніх і внутрішніх робіт.

Де застосовують вапняно-цементний розчин

  • для оздоблення фасадів приватних будівель;
  • господарських будівель;
  • виробничих цехів;
  • балконів і лоджій;
  • житлових приміщень.

Обмеження для застосування вапняно-цементного комплексу:

  • У кліматичних поясах з високою вологістю не рекомендується використання на фасадах будівель.
  • У сирих підвалах.
  • У мокрих виробничих цехах.
  • Для будь-яких зовнішніх і внутрішніх робіт, якщо показник вологості перевищує 65%.

Матеріал призначений для чорнового оздоблення стін. Він міцний, має досить довгий термін експлуатації.

Пропорції та приготування цементно-вапняної суміші

Спочатку вибирають марку цементу. Марка М400 придатна для обробки внутрішніх поверхонь, а для зовнішніх робіт підійде М500. Цемент із вичерпаним терміном придатності краще не брати, тому що доведеться збільшити витрату, а якість при цьому буде низькою. Наприклад, марка М500, через місяць зберігання стає маркою М450, а через шість місяців втрачає близько чверті в’яжучих і скріплювальних властивостей.

Пропорції розчину для штукатурки стін із цементу і піску показані в таблиці.

Сухі компоненти закладають у бетономішалку або іншу ємність, перемішують до однорідності, а потім підливають воду, приблизно половину від загального обсягу. Якщо відразу вилити всю воду, то бовтанка може вийти занадто рідка, тому її вливають порціями, спостерігаючи за консистенцією замісу.

На 1 кг цементу потрібно приблизно 400 г води. Чим менше води, тим густішим буде з’єднання і тим важче накидати масу. Консистенція замісу повинна легко перемішуватися шпателем або кельмою. Якщо розчин недостатньо пластичний, зайва вода не поліпшить його властивості, а тільки знизить якість.

Щоб зробити суміш оптимальною для роботи, замість зайвої води додають пластифікатор. В даному випадку, це вапняне тісто, яке закладається в кінці замісу. Його можна покласти трохи більше, збільшуючи пластичність компонентів і збільшуючи час застигання втричі. А працювати з ним легше і зручніше. Одного замісу вистачає на цілий робочий день. не потрібно витрачати час на повторне змішування.

Пропорції цементу і піску в розчині для штукатурки стін можуть змінюватися в той чи інший бік.

Важкий цементно-вапняний розчин застосовують для зовнішніх робіт. Він водостійкий і захищає будову від низьких температур. Для внутрішніх підходять легкі з великою кількістю піску. Враховується, що легкі штукатурки служать менше і швидше обсипаються. Морозостійкість таких сумішей нижча ніж важких.

Цементно вапняний розчин для штукатурки сохне довго, тому відразу роблять велику порцію. Готову емульсію залишають хвилин на 15 для “дозрівання”, ще раз перемішують і накладають на стіни. Якщо приготовано великий обсяг, масу час від часу підмішують, щоб зберегти однорідність.

Вапно розрізняється складом карбонатних домішок. Тому перед початком основних робіт з вирівнювання площини, роблять пробні заміси і випробовують їх на маленьких площах, щоб визначити оптимальні пропорції цементного розчину для штукатурки стін.

Теразитова штукатурка

Призначена для декоративного оздоблення фасадів. Відрізняється швидким схоплюванням, тому готують увесь склад у сухому вигляді, а замішують із водою малими порціями, відразу наносячи на фасад. Після висихання декоративні частини затирають, щоб оголилося кольорове наповнення.

До комплексу входять такі компоненти:

  • Вапно пушонка.
  • Слюда.
  • Мармурова крихта.
  • Бита кераміка або скло.
  • Білий цемент.
  • Білий пісок.
  • Колер (пігмент).

Оштукатурювання стін

Готовий оздоблювальний розчин наносять на площину. Під час затвердіння відбувається стиснення шару (усадка). У результаті з’являються тріщини, а шар штукатурки відстає від основи. Щоб уникнути подібної ситуації, традиційно використовують металеву армуючу сітку. Ця технологія відпрацьована і надійна. Водночас вона має низку мінусів, серед яких трудомісткість і складність виробничого процесу.

Сучасні методики включають в себе попередню ґрунтовку адгезійним складом для якісного закріплення маси на вертикальній площині. При такій методиці армована сітка не буде потрібна. Штукатурна суміш накидається відразу, не допускаючи висихання ґрунтовки.

Перед накиданням матеріалу на площину виставляють маячки, щоб після висихання було видно, наскільки відбулася усадка. Витрата суміші на 1 квадратний метр при товщині шару 5 мм. 5-6 кг. Якщо товщина дорівнює 10 мм, витрата відповідно буде 10-12 кг на квадратний метр.

Шпателем або кельмою накладають готову емульсію на напівтерок або правило, заводячи його знизу, вгору для рівномірного розподілу по площині.

На невеликі ділянки накидають шпателем або кельмою. Після розподілу по всій площі, штукатурку остаточно розрівнюють теркою. Великі обсяги робіт ділять на окремі ділянки, щоб суміш не відвалилася і не довелося все робити заново.

Висихання готового шару триває кілька днів, іноді потрібно два тижні для повного висихання й усадки цементно вапняного розчину. Бажано, щоб у цей період температура повітря не перевищувала 10-20 градусів. За комфортної температури волога випаровується поступово, що запобігає розтріскуванню і відлущуванню.

У спекотну пору вона сохне швидко, з’являються спочатку мікротріщини, потім великі рвані тріщини. У разі підвищених значень температури, бажано стіну притінити або накрити поліетиленом. Не варто говорити, що мінусові температури для процесу сушіння неприпустимі.

Після висихання наноситься тонкий, фінішний шар і ще раз просушується. Стіна готова до фарбування або іншого декоративного оздоблення.

Вапно завжди буде в сумішах будівельних матеріалів. Вивчивши кілька способів приготування сумішей, обирають оптимальний варіант для заданого проєкту і виконують якісну обробку стін складом:

  • Глиняно-вапняним;
  • Цементно-вапняним;
  • Вапняно-гіпсовим;
  • Теразитовим.

Оброблені вапняним розчином стіни будинку всередині будуть довго зберігати тепло і затишок, декоративна теразитова штукатурка захистить фасад будівлі від руйнування.

Про автора

admin administrator