Виведення бліх у кошенят

Авторadmin

Виведення бліх у кошенят

Як безпечно вивести бліх у кошеняти в домашніх умовах

Домашні вихованці покликані радувати своїх господарів. Людина, заводячи кошеня в будинку, повинен розуміти всю повноту відповідальності на нового друга. Йому доведеться не тільки гратися і милуватися зі своїм улюбленцем, а й доглядати за ним: годувати, прибирати, лікувати і вигулювати. Одна з проблем – блохи у маленьких кошенят. Вивести їх необхідно, але максимально обережно, щоб не нашкодити малюкові.

Як виглядають блохи і чим вони небезпечні

Блохи – це паразитуючі на тваринах комахи. Виглядають вони відштовхуюче: маленькі (до 2-3 мм), з приплющеними тілами, хітиновий покрив з коричневим відливом. Побачити їх непросто, ще складніше спіймати. При спробі доторкнутися до них ці ектопаразити (мешкають на поверхні тіла людини або тварини) виявляють дивовижну стрибучість. При цьому вони можуть жити на будь-якому мешканця квартири, не тільки на кішці. Блохи приживаються на собаках, кроликах, декоративних гризунів, а кусати можуть навіть людини. Потрапивши в житло, вони перескакують на інших мешканців будинку і розмножуються.

Блохи приносять масу незручностей вихованцеві, а господаря можуть заразити неприємними хворобами

Самі по собі блохи доставляють багато неприємностей. Головна проблема – свербіння і подразнення шкіри в місці укусу. Але небезпека бліх полягає в тому, що вони є переносниками небезпечних інфекцій (сибірська виразка, енцефаліт, гепатит, чума та ін.), А також гельмінтів. У котеняти поява бліх призводить до зараження глистами.

Джерела появи і ознаки зараження блохами

Маленький кошеня страждає від бліх сильніше, ніж доросла тварина, тому важливо вчасно помітити, коли вихованець ними заразився.

Звідки з`являються блохи

Варіантів появи бліх у новонародженого кошеняти кілька. Малюк може заразитися від матері-кішки або іншої тварини, що проживає в будинку. Якщо в квартирі кошеня – єдина живність, то існує ймовірність, що бліх він зачепив від колишнього господаря.

Ще дуже поширений шлях – занесення личинок або навіть дорослої комахи на взутті або одязі. Людина, сам того не помічаючи, може принести в квартиру нового мешканця. Після потрапляння в сприятливі умови особини годуються кров`ю нових господарів, спаровуються і розмножуються. Через 21 день відкладені личинки перетворюються на дорослих особин, і їхній життєвий цикл повторюється.

Симптоми зараження блохами

Визначити, що у кошеняти з`явилися блохи, можна тільки при ретельному огляді. Ознаки, на які слід звернути увагу:

  • на шкірі з`являються розчесані ранки;
  • на животі, вушках, мордочці видно самі комахи або їх чорні екскременти і білі яйця, прикріплені до вовни липким секретом.

Ретельний огляд у ветеринара допомагає виявити бліх у кошеняти

Змінюється і поведінка маленького вихованця:

  • сон кошеня стає неспокійним, він смикає лапками або навіть підстрибує;
  • тварина погано їсть;
  • малюк постійно чеше лапками або покусує зубами окремі частини тіла.

Якщо кошеня постійно свербить, то це може бути одним з ознак зараження блохами

Як безпечно вивести бліх у кошеняти в домашніх умовах

Чим молодша кошеня, тим складніше вивести у нього бліх. Більшість препаратів від цих паразитів містять хімікати, які вкрай небажано застосовувати для тварини в такому ранньому віці.

Основний етап боротьби з блохами потрібно почати з дезінфекції кімнати за допомогою спеціальних засобів:

  • Чистий дім,
  • карбофос,
  • рейд,
  • Раптор.

Перед обробкою важливо ознайомитися з інструкцією і ретельно дотримуватись рекомендацій виробника.

Для виведення бліх у кошеняти слід використовувати максимально безпечні засоби

Для знищення паразитів на тварину можна використовувати кілька способів:

  1. Викуповувати малюка, застосовуючи антиблошиний шампуні.
  2. Використовувати краплі або спрей від бліх згідно з інструкцією.
  3. Одягни на тварину інсектоакарицидної нашийник.
  4. Використовувати натуральні трави і речовини, що відлякують бліх.
  5. Вичесати комах дрібним гребінцем або щіткою.

Останні два методи вважаються найбезпечнішими, тому що не піддають кошеня хімічного впливу.

Виведення бліх у кошенят в залежності від віку

Перелік засобів для боротьби з блохами у кошенят залежить від віку тварини. Чим вихованець молодше, тим менше вибір лікарських препаратів і з тим більшою обережністю слід їх застосовувати.

Новонароджене кошеня

При виявленні бліх у новонародженого кошеняти можна піти двома шляхами: почекати, поки він підросте, або відразу взятися за лікування. Новонародженим вважається малюк протягом першого місяця після народження. Для нього дуже небезпечні будь-які ліки, навіть ті, що призначені для двох-тримісячних кошенят. При виборі засобу обов`язково враховуйте наступні моменти:

  1. Нашийники з позначкою «для кошенят» розраховані на тварину з 2-3 місяців, тому застосовувати їх не можна.
  2. Від купання кошеня краще утриматися, так як йому досить материнського догляду, крім того, він може застудитися. Застосування шампунів рекомендується лише з п`ятитижневого віку.
  3. Використання інсектицидів протипоказано, т. К. Кішка-мати при вилизуванні може проковтнути частина препарату, а через молоко отрута передасться кошеняті. Це може привести до серйозної алергії у вихованця.

Відео: як вивести бліх у маленьких кошенят

Зазвичай кішка-мати при вилизуванні знищує частину бліх, тому масового поширення комах у перший місяць життя кошеня не відбувається. В цьому випадку краще почекати, поки малюк підросте і зміцніє. Якщо кошеня росте без матері, або бліх занадто багато, то для боротьби з паразитами можна застосувати щадні методи.

  • Вичісування. Це найбезпечніший спосіб. Буде потрібно м`яка щітка або гребінець, але замість них можна застосовувати вологу ганчірку з замші. Поставте поруч ємність з водою. Взявши кошеня на руки, почніть його вичісувати з максимальною обережністю. Виловлених бліх тут же відправляйте в воду, щоб уникнути їх перескакування назад на тварину.
  • Пудра. У зоомагазинах можна придбати спеціальну антиблошиний пудру, придатну для лікування новонароджених кошенят. Найменш нешкідливими визнані препарати Гамма і Гарц. Алгоритм застосування такий: втерти пудру в шкірку кошеня, потім вичесати бліх способом, описаним вище. Щоб уникнути отруєння кішки і передачі отрути кошеняті через молоко, 3-4 години не слід допускати мати до дитини, годувати його при цьому потрібно самостійно.
  • Купання. Якщо кількість бліх загрожує здоров`ю або життю малюка, то доведеться піти на крайній крок – викупати кошеня. Використовувати інсектициди не слід, можна обійтися дитячим або дігтярним милом. Вода повинна бути теплою – 38-39 oC, краще заміряти її температуру градусником. Алгоритм купання: воду налити в тазик, вуха кошеня заткнути ватою, змочити малюка водою, намилити його (не чіпати мордочку, вона повинна залишитися сухою). Намалювати тварину протягом трьох хвилин, потім ретельно змити піну, висушити вихованця м`якою серветкою і вичесати його шерсть. Більшість бліх буде шукати порятунку від мила на сухий мордочці кошеня. Тому особливу увагу при вичісування важливо приділити саме цієї частини тіла тварини. Можна для цих цілей використовувати зубну щітку, щоб виключити травмування вихованця при необережному русі.

Важливо: для зовсім маленьких кошенят рекомендуються препарати на рослинних екстрактах, наприклад, з лінійок Фітоеліта і Доктор ZOO.

Кошеня другого місяця життя

Місячний кошеня вже є більш сильним, щоб протистояти діям зовнішнього світу. Для боротьби з блохами в цьому віці можна застосовувати більшу кількість коштів, але тільки в тому випадку, якщо він відлучений від матері. Якщо вихованець продовжує смоктати материнське молоко, то краще зупинитися на вичісування і купанні.

Після купання кошеня бліх треба вичесати, приділивши особливу увагу мордочці

Отже, для виведення бліх у кошеняти в віці старше одного місяця можна використовувати:

  • Шампунь. З чотиритижневого віку дозволено застосування шампуню марки Міс Кісс. 1 мл засобу попередньо розводять в 400 мл теплої води і потім миють кошеня. Важливо: не допускайте попадання шампуню в очі, рот або ніс вихованця. Препарат залишають на шерсті 5-7 хвилин, потім його змивають і насухо витирають малюка. Для першого разу шампунь розводять в меншій концентрації, наприклад, на 400 мл води беруть всього 0,5 мл. Це необхідно, щоб перевірити, чи буде у тварини алергія на миючий засіб. Через 2 тижні миття шампунем повторюють, розводячи його за стандартною схемою.
  • Краплі. З 5 тижнів можна застосовувати краплі від бліх на холку, наприклад, Стронгхолд. Засіб наносять на верхню частину шиї тварини і розтирають, але так, щоб кошеня не міг його злизати. Через 2 тижні процедуру повторюють.

Кошеня на третьому місяці життя

Кошеня більш старшого віку може бути позбавлений від бліх вже більш різноманітними способами. Крім традиційного вичісування, можна застосовувати шампуні, спреї, краплі і пудру. Важливо: зверніть увагу на інструкцію, де вказано, з якого віку допустимо застосування того чи іншого засобу.

На думку ветеринарів, добре знищують бліх у кошенят наступні засоби:

  • шампуні Фітоеліта або Рольф Клаб;
  • пудри Гамма або Беафар;
  • спреї Фронтлайн або Гарц;
  • краплі Адвантейдж або Гарц;
  • нашийники Больфо або Гарц.

Звертаємо увагу: всі перераховані кошти (крім нашийників) має використовуватися виключно при відлученні кошеня від матері. Інакше вона буде вилизувати свого дитинчати і може отруїтися.

На третьому місяці життя кошеня від бліх можна використовувати нашийник

Кошенята від півроку і старше

Чотиримісячний кошеня зазвичай переходить на тверду їжу, що сильно полегшує виведення бліх у такого підлітка. Тепер для його лікування можна застосовувати всі засоби і методи, які підходять дорослої кішці:

  • нашийники для профілактики появи бліх,
  • спреї для знищення паразитів,
  • краплі на холку,
  • пудру для вичісування комах,
  • інсектицидні шампуні для знищення бліх,
  • таблетки від паразитів,
  • механічні способи (вичісування і вибирання).

Звичайно, для проведення заходів по знищенню бліх слід звертати увагу на рекомендації виробників. Продукцію для лікування кошенят можна знайти в лінійках препаратів: Беафар, Больфо, Гарц, Фронтлайн, Гамма, Адвантікс.

Здоровий кошеня приносить багато радості свого господаря

Народні засоби

У народній практиці накопичився цілий арсенал засобів для знищення бліх у кошенят. На відміну від лікарських препаратів, вони засновані на травах, які не завдають шкоди здоров`ю кішки і кошеня. До них, наприклад, відносяться:

  • Полин. Столову ложку сухого листя заливають окропом (500 мл) і варять 15 хвилин. Отриманим відваром омивають тварина. Кішка-мати, навіть облизав своє потомство, не отримає отруєння. Свіжу траву полину можна просто покласти в будиночок до кошенят.
  • Пижмо. Аналогічно полину робиться відвар з пижма. Застосовується для обробки шёрсткі кошеня.
  • Часник. Головку часнику пропускають через прес, заливають літром теплої води і настоюють 12 годин. Отриманим настоєм обробляють шкіру кошеня, особливо в місцях найбільшого скупчення комах: під пахвами, на животі, в паху.
  • Герань. 2 столові ложки листя заливають 500 мл води і кип`ятять 20 хвилин. У відварі купають маленьких кошенят.
  • Лимон. Невеликий лимон подрібнюють, заливають склянкою води і настоюють добу. Потім обприскують кошеня готовим настоєм з пульверизатора.
  • Ефірні масла. Проти бліх добре зарекомендували себе масла м`яти, кедра, лимона, герані, розмарину і лаванди. 2-3 краплі олії розводять в 2-3 склянках води і обприскують кошенят.

Вигнати бліх можна ще одним перевіреним способом: заповнити лежанку кошеня сосновими тирсою або свіжої стружкою.

Відео: особистий досвід використання народних коштів проти бліх


Профілактика бліх у кошенят різного віку

Кращим лікуванням кошеня від бліх є профілактика їх появи. Звичайно, в першу чергу потрібно потурбуватися знищенням бліх в квартирі. Для цього житло необхідно щодня пилососити. Звертати увагу важливо на місця, де кішка з`являється найчастіше. Помічено, що до 50% всіх бліх в будинку можна знищити цієї простої гігієнічної процедури. Кошеня важливо захистити від спілкування з бездомними та безпритульними тваринами.

Не рідше разу на тиждень доведеться обробляти спальне місце кошеня. Підстилку можна пропилососити або випрати. Не забувайте про обробку автомобіля і котячої перенесення.

Паралельно потрібно провести профілактичну обробку самої тварини. Можна надіти на нього нашийник (якщо дозволяє вік) і уважно оглянути шкірні покриви вихованця.

Важливо: при помітному погіршенні самопочуття кошеня, не відкладаючи, слід звернутися за допомогою до ветеринара.

Своєчасна профілактика появи бліх – запорука активності і допитливості кошеня

Маленькі кошенята потребують любові і постійної турботи з боку господаря. Виростити з беззахисного пухнастого грудочки прекрасну, віддану і одночасно незалежну особу не вдасться без докладання зусиль. Боротьба з блохами – лише одна з зустрічаються проблем при догляді за кошеням. Але ваші зусилля будуть винагороджені щасливим муркотанням і любов`ю вашого вихованця.

Як вивести бліх у кошеняти – способи виведення паразитів

Найпоширеніша проблема в житті котів різного віку – це блохи. Крім того, що ці паразити завдають фізичний дискомфорт своїми укусами, вони вкрай небезпечні завдяки стерпним ними інфекцій. Особливо небезпечні, якщо мова йде про новонародженого тваринному, коли, по суті, ніякі відомі способи вивести цих комах можна застосовувати. Однак варіантів, які підкажуть, як вивести бліх у кошеняти, маса, потрібно лише уважно подивитися, що пропонують аптеки і великий досвід домашнього лікування звірів.

Особливості в лікуванні кошенят

Важливо запам’ятати, що лікування дорослих кішок кардинально відрізняється від лікування малюків. Все залежить від віку кошеня і від частоти його контактів з матір’ю. Якщо він ще сисунець і харчується материнським молоком, то варіанти лікування від бліх обмежені, оскільки кішка облизує шерсть кошеняти, заносячи разом з цим в свій організм, а потім і в організм малюка, шкідливі хімічні речовини.

Вивести бліх у двотижневого кошеня буде непросто, адже від використання будь-яких засобів тварині може стати гірше, а вичісувати господарі бояться, оскільки він ще зовсім малюк. Деякі фахівці радять почекати, поки кошеня не виросте, адже від бліх не вмирають, але ветеринари наполягають на застосуванні вичісування шерсті в комплексі з лікуванням від бліх матері – це єдиний спосіб допомогти кошеняті позбутися від болісної корости і захистити його від занесення інфекцій через подряпини від корости . Однак тут господареві може допомогти сама кішка – поки малюк ще крихітний, мама буде вилизувати його і викусивать всіх бліх.

Перше застосування шампуню проти бліх можливо тільки з місячного віку і за умови, що кошеня вже відлучений від матері. Проте для лікування намагаються вибирати максимально нешкідливі препарати.

Двомісячного кошеняті, який ізольований від мами-кішки, можна лікуватися і іншими методами, наприклад, краплі від бліх, присипки, спрей і ін. В три місяці тварину можна сміливо починати лікувати вже дорослого кота, боротися з блохами у кошеняти 4 місяців можна з використанням різних протиблошині нашийників.

Способи виведення бліх у кошенят

Як говорилося раніше, виводити бліх у кошенят можна лише тими методами, які підходять до їх віку. Перш за все, це вичісування і використання спеціально призначеного для малюків шампуню проти бліх. Розглянемо кожен спосіб, який допоможе вивести паразитів у тварини, більш докладно.

вичісування

Прибрати бліх у кошеняти цим методом буде непросто, оскільки він вимагає часу і терпіння. Але в той же час це одне з найбільш дієвих засобів – при регулярному вичісування паразитів можна легко вилікувати маленького кота від цієї хвороби.

Вичісувати шерсть необхідно гребенем з дрібними зубчиками. В процесі на них будуть залишатися самі блохи, їх яйця і екскременти. Все це підлягає знищенню – можна розчавити їх самостійно, можна спалити, а можна помістити в очищуючий розчин.

шампуні

Шампуні – дуже популярний засіб серед господарів і, мабуть, саме ненависне серед котів: далеко не всі тварини люблять купатися. Процедура використання шампунів досить проста: господар намилює кота, залишає його шерсть з піною на п’ять хвилин, а потім все змиває теплою водою. У випадку з кошенятами деякі не вирішуються використовувати концентрований шампунь і розбавляють його водою, що, в общем-то, не позначається на ефективності кошти.

У виборі засіб важливо не проявляти недбалість і не купувати шампуні, призначені для лікування собак – вони можуть нашкодити кішці.

  • «Фітоеліта». Широко застосовується шампунь, який підходить як маленьким кошенятам, так і дорослим котам. Багато власників домашніх тварин відзначають його ефективність і рідкість виникнення алергічних реакцій. Під цією маркою випускаються препарати проти бліх в іншій формі.
  • «Барс». Добре й дієвий засіб у боротьбі з блохами у кішок різного віку. Під цією ж маркою випускаються і інші препарати: краплі, спреї і.т.д.
  • «Mr.Kiss». Самий нешкідливий в своїй лінійці шампунь швейцарського виробництва, використовувати який можна вже з місячного віку кошеня.

Краплі на холку

Ще одним популярним засобом, який допомагає вивести бліх у маленьких кошенят, є краплі. Користуватися ними досить просто – пролита на шкіру кота рідина з ампул на холку або уздовж хребта – і протягом 12 годин від паразитів залишаться тільки ранки від укусів. Деякі краплі діють протягом доби і потім протягом 1-2 місяців захищають котів від повторного захворювання. З такими краплями краще бути обережніше – не забуваємо про сприйнятливість кошенят до токсинів.

Краплі існують різних марок:

  • «Beaphar». Даний вид крапель призначений для використання раз на місяць. Продається в ампулах, в кожній знаходиться рівно стільки препарату, скільки необхідно для разової обробки тварини.
  • «Hartz». Найбільш відомі на сьогоднішній день краплі, проте лікувати ними можна кошенят старше 3 місяців. В іншому випадку можна отруїти тварина. Випускається в тюбиках, вмісту вистачає для нанесення уздовж хребта. Діють краплі протягом 24 годин.
  • «Фронтлайн». Універсальний засіб, виводить бліх, глистів і лікує вушну коросту. Увага: препарат призначений для кошенят старше 2 місяців.
  • «Барс». Бюджетний кошт у лінійці препаратів по боротьбі з блохами. Відзначається поява побічних дій, тому перед застосуванням варто проконсультуватися з ветеринаром.

Спреї і присипки для вовни

Спреї – досить ефективний метод в боротьбі з блохами. Вони прості у використанні: досить розпорошити засіб на шерсть вихованця і не дати йому вилизувати себе протягом кількох годин. Паразити гинуть моментально. Приголомшливий ефект від препарату затьмарюється його токсичністю, хоча думка про небезпеку спреїв розходяться: одні вважають їх абсолютно нешкідливими, інші навпаки, побоюються використовувати, щоб вивести паразитів у кошенят, оскільки вміст отруйних речовин в такому миттєвому засобі напевно високо.

Присипка (або пудра) для вовни кішок навпаки є безпечною, але чомусь її популярність набагато менше. Спосіб застосування теж досить простий: присипку втирають в тіло кота, і всі блохи гинуть.

Нашийники проти бліх

Самий простий у використанні спосіб вивести бліх – спеціальний нашийник. Це прекрасний варіант для котів, які «гуляють самі по собі» і не проводять багато часу вдома. Кошенятам такі нашийники надягати можна тільки з 3-4 місяців – концентрація інсектицидів в таких «аксесуарах» вкрай висока, і маленьке кошеня може просто отруїтися. Інструкція по використанню дуже проста: нашийник надівається на тварину і щільно притискається до тіла, щоб почалася дія активного препарату на ньому. У разі довгого відмови від носіння нашийник краще упакувати в пакет, щоб інсектицид не вивітрюється.

Ніякої нашийник, однак, не дає абсолютного захисту від бліх, тому такий метод лікування краще використовувати в якості допомоги до основного – разом з шампунями і спреями. Термін служби виробу – від одного до семи місяців.

Марки нашийників:

  • «Hartz». Еталон серед марок нашийників проти бліх. Володіє водонепроникністю, що дозволяє використовувати його практично в будь-яку погоду. В залежності від ваги і розміру кішки можна підібрати спеціальну модель, проте використовувати цей виріб, щоб вивести паразитів у кошенят можна тільки з 3 місяців.
  • «Beaphar. Єдиний з усіх нашийників, який при великому бажанні можна надіти на кошеня у віці 1,5 місяця. Вся справа в активному компоненті – при виготовленні даного виробу використовується натуральний інсектицид, що робить нашийники даної марки практично нешкідливими для котів.
  • «Bolfo». Нашийники даної марки, як і вироби марки «Hartz» теж діляться залежно від ваги тварини і мають водовідштовхувальні властивості. Термін служби – 4 місяці.
  • «Барс». Відсутність побічних ефектів і дешевизна в порівнянні з іншими марками відрізняє нашийники цієї фірми. Прекрасно підійде домашнім котам.
  • «Доктор Zoo». Аналог попередньої фірми. Відрізняється вкрай рідкісними заявами про виникнення алергічних реакцій. Термін служби – 2 місяці.

Інші засоби позбавлення кошенят від паразитів

Можна спробувати позбавити кошеня від бліх народними засобами. Головне – це використовувати їх з обережністю: організм маленького кота має підвищену чутливість навіть до натуральним інгредієнтам. Важливо пам’ятати, що моментального ефекту від цих коштів, швидше за все, не буде – народні методи боротьби з блохами більше призначені як заходи профілактики, вони скоріше відлякують паразитів, чим завдають їм істотної шкоди.

До них належать такі рецепти:

  • Полин. Для лікування маленьких кошенят краще використовувати тільки відвари з полину, які готуються дуже просто: 50 грам трави залити окропом і дати трохи настоятися. Використовувати під час купання малюка, не допускаючи попадання в вуха, очі і ніздрі. Плюс даного рецепта в тому, що кошеня і його мама можуть спокійно вилизуватися, не побоюючись отруєння.
  • Соляні розчини. Найбільш щадний метод, що дозволяє вивести бліх, який полягає в купанні малюка в соляному розчині протягом 7 хвилин, а потім звичайне купання в теплій воді. Даний метод підходить так само годують і вагітним кішкам завдяки відсутності шкоди для котячого організму.

Зрозуміло, блохи у кошеняти виводити страшно – боїшся тільки нашкодити маленькій істоті. Але, на щастя, сучасна і традиційна медицина має в своєму розпорядженні величезною кількістю засобів і препаратів, які скоротять шкоду до мінімуму. Малюк обов’язково позбудеться від неприємних паразитів і виросте красивим і здоровим членом котячого товариства.

Про автора

admin administrator