Вяне розсада перцю

Авторadmin

Вяне розсада перцю

Як виростити розсаду перцю без пікірування: досвідчені городники роблять саме так

Як виростити хорошу розсаду перцю і обійтися без пікірування – поради щодо посіву, догляду і висадки у відкритий ґрунт.

Як виростити хорошу розсаду перцю без пікіровки / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Розсада перцю – одна з найбільш примхливих. Достатньо трохи помилитися в догляді, і вона починає жовтіти, в’янути, а то й зовсім пропадати. Тому деякі городники вважають за краще не пікірувати перець, щоб зайвий раз не травмувати його. Як виростити перець на розсаду без пікірування і чи дійсно цей спосіб кращий – читайте нижче.

Що таке пікірування розсади перцю

Пікірування (або пікіровка) – це пересадка розсади із загального контейнера в окремі ємності або висадка її в ґрунт.

Традиційно розсаду перцю пікірують, коли на саджанці з’являється 2-3 справжніх листочки. Вважається, що цей прийом дозволяє поліпшити врожайність. Єдиний момент: перець пікірування не дуже любить, таке пересаджування для нього – стрес. І, якщо пікірування зробити неправильно, то сіянці можуть загинути. Тому перець можна і не пікірувати.

Чим гарний спосіб вирощування розсади без пікіровки:

  • саджанці не отримують стресу і не зупиняються в рості;
  • у паростків формується сильна коренева система, оскільки вона не травмується під час пересадки, і саджанці не гинуть;
  • розсада стає більш стійкою до хвороб.

Давайте детальніше розглянемо, як виростити хорошу розсаду перцю без пікірування.

Як сіяти перець на розсаду без пікірування

Посів перцю без подальшої його пересадки нічим не відрізняється від традиційного способу. Різниця лише в тому, що висівати перець потрібно в окремі ємності. Для цього можна використовувати:

  • пластикові стаканчики невеликого обсягу;
  • торф’яні “таблетки”;
  • торф’яні горщики.

Садять по 1 насінині в стаканчик або горщик і по 1 насінині в “таблетку”. Щоб не переживати, що насіння не зійде, напередодні посадки його можна проростити – і посадити вже те, яке “проклюнеться”.

Після посадки стаканчики можна поставити в одну загальну ємність і затягнути її зверху плівкою – це прискорить процес росту. Після появи паростків плівку потрібно буде зняти.

Коли на перці з’явиться 2-3 справжніх листочки, то сіянці з пластикових стаканчиків перевалюють – тобто, розрізають стаканчик, дістають сіянець разом із грудкою землі і висаджують у більшу тару. З торф’яними горщиками і торф’яними таблетками ще простіше: їх не потрібно знімати, вони перегнивають у ґрунті. При перевалці глибоко перець садити не варто – на стеблі у нього утворюється додаткове коріння.

По суті процес нагадує пікіровку, але з тією лише різницею, що сіянці не викопують і не розділяють, унаслідок чого вони не травмуються і не гинуть. Хоча, треба сказати, багато городників пропускають навіть етап перевалки і висаджують розсаду прямо у відкритий ґрунт.

Як доглядати за розсадою перцю без пікіровки

Догляд за розсадою перцю без пікіровки не відрізняється від традиційного:

  • полив потрібен помірний, щоб не залити і не засушити;
  • перець любить хороше освітлення – добре, якщо вдасться організувати 12-годинне освітлення, тоді сіянці не будуть витягуватися;
  • температура має бути близько 20 градусів, але не вище, інакше розсада також почне витягуватися.

Перед висадкою розсади перцю в ґрунт її потрібно загартувати: так перець отримає менше стресу. Для цього за 2-3 тижні до висаджування в ґрунт слід виносити розсаду на вулицю або на балкони – у перші дні достатньо на 20-30 хвилин, а потім збільшити час до кількох годин. На сонце ставити не можна – ніжні паростки можуть отримати опіки.

У ґрунт розсаду висаджують після закінчення заморозків, у теплицю – на 2 тижні раніше. Знову-таки пересаджувати потрібно методом перевалки – тобто, повністю зберігаючи земляну грудку навколо сіянця. Щоб розсаду було простіше витягати зі стаканчиків, до перевалки її потрібно рясно полити.

Крім перцю, погано переносять пікіровку також баклажан, білокачанна і пекінська капуста, селера, базилік, петунія і чорнобривці – їх також краще перевалювати.

Раніше ми розповідали, навіщо потрібне активоване вугілля для квітів – як з нього зробити добриво.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як в домашніх умовах виростити розсаду перцю?

Спочатку розповімо чому вирощування перцю потрібно проводити тільки за допомогою розсади. Це обґрунтовується тим, що у перцю дуже великий період часу проходить від сходів до появи плодів та збору врожаю, і складає цей період 4-5 місяців. Тільки тому садівникам рекомендується висаджувати розсаду перцю у відкритий ґрунт, вік якої становить не менше 60 – 80 днів, тобто на етапі появи бутонів. Для того, щоб міцна розсада була готова до початку травня, насіння даної культури слід висівати у теплицях десь в перших числах лютого. Більш відповідного часу для цього не знайти.

Якщо немає можливості вкластися в потрібні терміни, то пізніше виникне необхідність у освічуванні розсади за допомогою люмінесцентних ламп, період повинен бути не менше 3-4 тижнів після того, як з’явилися перші паростки. Лампи потужністю 40-75 Вт розташовують над розсадою, на відстані від десяти до п’ятнадцяти сантиметрів, а вмикають їх на 10-12 годин щоденно.

Посадка насіння в домашніх умовах і догляд за розсадою перцю

Найбільш оптимальне приміщення для вирощування розсади болгарського перцю в домашніх умовах, кімната з вікнами на сонячну сторону, вирощування виробляють у дерев’яних або пластикових контейнерах. Перед висіванням насіння необхідно приготувати поживну суміш, яка повинна складатися з перегною змішаного з золою і піском, пропорція суміші наступна: на відро перегною потрібно додати склянку золи і склянку піску. Таку суміш заливають двома-трьома літрами води і пропарюють на вогні для знищення можливих паразитів.

Після охолодження суміші до 30-40°С можна приступати до висівання насіння перцю. Процес здійснюється наступним чином: в контейнер насипають шар ґрунту-суміші на висоту 10 сантиметрів, вирівнюють його і злегка втоптують рукою. Далі роблять невеликі борозенки, проміжок між борозенками становить не менше 5 сантиметрів, укладають насіння на глибину не більше 1-2 сантиметрів, відстань між насінням 2-3 сантиметри. Після укладання насіння присипають землею і злегка придавлюють.

Як тільки з’являться перші паростки, розсаду слід поливати раз на 6-7 днів, добре відстояною водою з температурою не нижче 20-22°С, не можна допускати застою води, це загрожує загниванню і загибелі розсади перцю.

Наступна процедура – пікіровка сіянців. Пікіровку слід проводити після появи 2-3 листочків на стеблах розсади. Розсаду заливають водою даючи ґрунту гарненько промокнути і сіянці готові до пікіровки. Для пікіровки придатні невеликі пластикові або паперові ємності, розмір яких не повинен перевищувати 10х10 сантиметрів. Ємності заповнюються такою ж сумішшю як і при висіванні насіння, суміш поливають теплою водою, також можна внести добрива в невеликих кількостях. Коли ґрунт готовий, роблять пересадку молодих паростків на глибину до сім’ядольних листочків.

Наступний захід загартування розсади, сонячне загартування на даному етапі є обов’язковим, в іншому випадку після висадки у відкритий ґрунт верхівки рослин можуть згоріти. Сама рослина не загине, вона почне проростати від кореня заново, таким чином урожай запізниться на місяць-півтора.

Висаджують розсаду у відкритий ґрунт в кінці квітня або початку травня, коли мине загроза холодів. Ось така, не складна технологія вирощування розсади перцю в домашніх умовах. На все добре!

Про автора

admin administrator