Чим обприскувати хвойні восени від хвороб та шкідників

Авторadmin

Чим обприскувати хвойні восени від хвороб та шкідників

Догляд за хвойними восени: полив, підживлення і стрижка

Серед садівників великої популярності набули невибагливі й улюблені всіма хвойні рослини. Мало того, що вони залишаються декоративною прикрасою саду весь рік, хвойні відрізняються різноманітністю форми і кольору, а також за ними зовсім не складно доглядати. Хвойні дерева восени дуже добре виглядають в композиціях з іншими деревами саду, однак осінь – це час, в який необхідно потурбуватися про хвойні рослини.

Осінній полив

Через те, що хвойні рослини не скидають «листя» на зиму, восени у них продовжується вегетаційний період. Тому, особливо якщо осінь видалася сухою і не дощовою варто забезпечити достатній полив. Полив потрібний і тоді, коли йдуть осінні дощі, тому що більшість хвойних (ялини, ялівець, сосни, кипарисовики) мають велику і густу крону внаслідок чого погано пропускають вологу. Часом, не дивлячись на рясний дощ, під ними може бути абсолютно суха земля. Тому потрібно перевіряти ступінь промокання ґрунту під кроною і при необхідності додатково добре підлити. Це потрібно робити до самих морозів. Для збереження вологи можна замульчувати пристовбурні круги. Напередодні настання стабільних морозів провести вологозарядний полив під корінь. При такому поливі ґрунт повинен промокнути на глибину не менше 1-1,5 м. Вологий ґрунт промерзає повільніше, ніж сухий. І це допоможе хвойним краще підготуватись до зими, а під час зимових відлиг рослина зможе частково заповнити втрати вологи.

Захист від хвороб і шкідників

Восени хвойні дерева потрібно обробити від хвороб і шкідників.Одну обробку фунгіцидами та інсектицидами потрібно провести наприкінці літа й повторити приблизно у жовтні.

Підживлення хвойних

Для осіннього підживлення під корінь краще використовувати безазотні добрива для хвойних. Обробку хвойних рослин біостимуляторами потрібно припинити ще до настання осені (до серпня). Інакше молоді пагони активно будуть продовжувати рости і не встигнуть зміцніти або дозріти до настання холодів. Коріння хвойних дерев можна полити (строго під корінь) розчином, який стимулює утворенню коріння. Подібна процедура дозволить забезпечити кращий розвиток кореневої системи перед настанням холодів і зимових морозів. Для туї, ялівця можна зробити позакореневе підживлення препаратами кальцію та фосфору з додаванням магнію, але без азоту. Це посилить фотосинтез здорової хвої. Вона стане яскравішою, щільнішою та краще перенесе несприятливі погодні умови.

Можна замульчувати пристовбурні круги якимось органічним матеріалом, що особливо корисно і важливо для молодих насаджень. Матеріал мульчі повинен бути пухким і товщиною не менше п’яти сантиметрів, тоді він буде захищати коріння від морозів.

Осіння стрижка

  • Сосну потрібно обрізати тоді, коли вона активно росте. Уже в кінці квітня на соснах присутні сформовані свіжі пагони, які називають свічками. При стрижці видаляють однорічні прирости, які ще не здерев’яніли. Таким чином, до холодів встигнуть сформуватися нові бруньки.
  • Ялиці та ялини краще обрізати в період спокою. Оптимальний час для їх обрізки – зима та кінець літа.
  • Хвойні, наприклад, тис та ялиця, характеризуються активним ростом після обрізки. Тому стригти їх рекомендується в той період, коли рослини перебувають у стані спокою. Здебільшого, це зима та кінець осені.
  • Кипарисовик радимо обрізати восени – наприклад, в листопаді. Ця рослина характеризується раннім періодом вегетації.
  • Мертві та хворі гілки повинні видалятися незалежно від пори року.
  • Багато сортів карликових хвойних рослин не потребують обрізки, але трохи прорідити рослину корисно. У проріджені кущі краще проникає повітря та сонячне проміння.
  • Під час обрізки хвойних слід пам’ятати, що однорічний приріст краще прищепнути руками, ніж відрізати секатором. Так не пошкодиться хвоя. Тоді вже за кілька місяців це місце стане платформою для формування нових бруньок. Здеревянілі пагони обрізати краще ножівкою.
  • Для отримання густої та компактної крони потрібно видалити не менше двох третин молодих пагонів. Якщо внаслідок обрізки хочете отримати довгі гілки, то молоді пагони слід укорочувати на одну третину.

Поради:

Восени всі молоді саджанці й карликові сорти необхідно замульчувати, що зберегти вологу верхніх шарів ґрунту. Так не глибока коренева система отримує більше вологи.

Невеликі хвойні з розлогою кроною пізньої осені необхідно акуратно зв’язати гілки, щоб вони не поломились під вагою снігу.

Щоб захистити хвойні від сонячних опіків, можна вкрити їх агроволокном або поставити екрани з сонцезахисної сітки. Кращий час для цього листопад і початок грудня.

Чим обробити сад восени, щоб захистити від хвороб та шкідників

Провести обробку саду від шкідників та хвороб найкраще восени, коли хімічні препарати не впливатимуть на плоди дерев. Розповідаємо, чим обробити сад від парші, гнилі, мучнистої росі тощо перед зимою, щоб наступного року зібрати великий врожай.

Коли найкраще обробляти сад

Досвідчені садівники радять це робити, коли почнуться нічні заморозки, але до настання холодів. Тоді шкідливі комашки почнуть шукати криття у деревах, саме тоді найкраще буде провести радикальну обробку саду від шкідників. Після обробки комахи загинуть, не встигнувши відкласти яйця.

Від яких хвороб та шкідників потрібно обробляти сад

Основні групи хвороб які шкодять садовим деревам можна поділити на три групи:

  • Грибкові інфекції. Це парша, фітофтора, коккомікоз, борошниста роса, іржа, гниль.
  • Бактеріальні інфекції, до них належать некроз, бактеріальний опік.
  • Вірусні захворювання як то проліферація (надмірне розростання, відьмина мітла), мозаїчна кільчастість, підшкірна вірусна плямистість плодів, карликовість, віспа, махровість, інші. Заражені вірусними інфекціями частини дерев необхідно просто видалити та спалити, бо будь-які засоби проти них — безсилі.

Серед шкідників, які живуть в саду можна виділити листоїдів (це білянка, совка, ведмедиця, коконопряд, оса-лісторіз), комах, що висмоктують сік рослин (попелиця, павутинний кліщ, мідяниця, блішки, білокрилка), і таких шкідників як хоботник, листовертка, каліфорнійська щитівка, муха цибуля, малинний жук, стеблова і коренева нематоди, галиця, склянка.

Як захистити сад восени

Частково позбутися комах допоможе ретельне обрізання дерев. У ході процедури відбувається усунення скелетних гілок, гілок, що ростуть усередину дерева, хворих пагонів. Але щоб знищити паразитів, що вже сховалися всередині кори, знадобляться серйозніші заходи.
До таких заходів можна віднести очищення відмерлої кори. оббризкування, осінню побілку.

Очищати стовбур дерева від кори краще руками, але якщо рослина вже старша за шість років, то використовувати металеву щітку. А пошкодження потрібно замазати спеціальним розчином.

Обприскування саду восени потрібно для як для того, щоб знищити небезпеку зараження та пошкодження, так і щоб провести профілактичні роботи.

Чим оббризкувати сад восени: кращі засоби

  • Азотна обробка — виконується сечовиною, яку розводять у пропорції 500/700 г засобу на 10 літрів води. Отриманий розчин потрібно наносити на саму рослину і навколишній ґрунт. Таким чином можна боротися з грибковими захворюваннями, захистити плодові насадження від парші.
  • Розчин мідного купоросу готують із розрахунку 100 грамів гранул на 1- літр води. Мідний купорос дозволяє захистити рослини від борошнистої роси, гниття, плямистостей. Для молодих дерев достатньо 2 літрів суміші, для обробки інших потрібно до 10 літрів.
  • Багато садівників люблять залізний купорос за його здатність насичувати рослини залізом. 1 кілограм порошку розводять у 15 літрах води. Оббризкування залізним купоросом ефективно проти моху, парші, лишаю
  • Фунгіциди такі як хорус, колоїдна сірка – хоча допоміжні, але ефективні засоби. Ці препарати можна купити як з метою лікування та профілактики моніліозу, кучерявості, так і для відлякування гризунів від дерев та чагарників.
  • Бордоська рідина. Її можна придбати або приготувати самостійно. Для цього потрібно змішати 200 грамів мідного купоросу, 10 літрів води та 200 грамів гашеного вапна, розведеного з 10 літрами води. Рідина допомагає позбутися гнильних процесів і парші.

Важливо обприскування проводити до перших заморозків, виключно в суху та безвітряну погоду.

Побілка дерев восени

Перед побілкою потрібно постелити біля основи культури плівку, щоб шкідники з кори не падали на ґрунт, очистити довкола стовбури від старої кори, використовуючи металеву щітку з металу, замазати садовим варом тріщини, що з’явилися.
Є кілька варіантів приготування побілки, що використовується для захисту від шкідника:

  • 80 грамів казеїнового клею, 3 кілограми вапна, пів кілограма мідного купоросу розчинити у воді до досягнення однорідної концентрації, що нагадує сметану.
  • 1 кілограм глини, 2 кілограми вапна (гашеного), 250 грамів мідного купоросу, гній.

Для максимальної ефективності додавайте до суміші інсектициди або купорос. Для змішування поживних речовин зі складом, використовуйте глину або клей. Користь побілки плодових дерев полягає в організації захисної плівки, яка вбиває хвороботворні мікроорганізми, що розповсюджують віруси.

Читайте також:

Про автора

admin administrator