Як боротися із землерийками у теплиці

Авторadmin

Як боротися із землерийками у теплиці

Попелиця на огірках в теплиці: як боротися з тлею та перемагати

Навесні посадкам огірків в теплиці величезної шкоди завдають армади попелиці. Попелиця на огірках в теплиці: як боротися зі шкідниками правильно, щоб не втратити врожаю?

Попелиця в теплицях: види шкідників

На європейській території мешкає майже 1000 відомих науці видів попелиці. Ці шкідники не тільки висмоктують сік з рослин, але ще і поширюють захворювання, особливо вірусні, лікування від яких не існує. Патологічні розростання на різних органах рослини (галли) утворюються після поразки рослин попелиць.

Попелиця. доросла особина

Все попелиці досягають невеликого розміру – всього декількох міліметрів. Тіло попелиці забарвлене в різні тони: зустрічаються шкідники з солом’яним забарвленням, чорні, зелені, під колір гілок і листя. Шкідник має хоботок, який повністю пристосований до проколювання листових пластинок для висмоктування соків.

Поселившись на рослинах в теплиці, колонії попелиці за короткий час можуть непоправно зашкодити огірковим батогами. Листя стають пожухлими, обвисають. Рослина перестає розвиватися, цвісти і плодоносити. Шкідник виділяє цукристий сік, так звану «долину», яка забруднює і склеює огіркові листя. На цукристі виділення попелиці збираються і інші шкідники овочів.

Якщо в теплиці з’явилися мурахи, то обов’язково з’явиться і тля

Особливо принаджує падь мурах, які живуть в симбіозі з попелиць, і готові «доїти» її цілодобово, чекаючи солодкого. Мурахи беруть на себе роль захисника попелиці, переносять шкідника на нові площі, заражаючи навколо все рослини. Доходить до того, що мурахи надають попелиці притулок у власному мурашнику в зимовий період.

Порада! При перших ознаках появи шкідників в теплиці з огірками, необхідно відразу розпочати комплексне знищення попелиці і мурах.

Попелиця має дві фази розвитку – безкрилу і крилату. Безкрилі особини забезпечують розмноження колонії, приріст числа нових шкідників. Шкідники в крилатою фазі переміщаються на достатні відстані, де знаходять нові об’єкти для харчування.

Порада! У теплицю, заражену попелиць, корисно випустити сонечок.

Божа корівка, випущена в огіркову теплицю, здатна на добу знищити до 50 особин попелиці. В стадії ненажерливої ​​личинки, сонечко за період свого існування здатна знищити до 800 штук шкідника. Харчуються попелиць і інші комахи: галлици, златоглазки, афідіус, лізіфлебуси. Цих комах можна використовувати для знищення попелиці на закритих тепличних площах.

Профілактичні прийоми щодо попередження розмноження шкідників в теплиці з огірками

Забезпечити розвиток здорових рослин в теплиці допомагає кваліфікований і своєчасний догляд за огірками . Агротехнічні заходи по вирощуванню огірків в закритому грунті допомагають зібрати відмінний урожай овочів зі здорових рослин.

Дуже важливо дотримуватися правила поливу огірків в теплиці

  1. правильно організований полив огірковим кущів теплою водою (23-25 ​​° С) дозволяє попередити поширення шкідників в теплиці. При зниженні температури зовнішнього повітря, полив огірків в теплиці потрібно зменшити.
  2. Перед висадкою розсади в теплиці, слід ретельно обробити від шкідників тепличні площі. Для цієї мети використовуються каустична сода або хлорне вапно. Густим розчином забілюють стійки і покриття теплиць. Періодично слід використовувати для профілактичного відлякування комах сірчану шашку.
  3. Потрібно уважно оглядати посадки огірків щотижня, це дозволить на ранній стадії помітити появу шкідників і почати з ними своєчасну боротьбу. Забезпечте рослинам циркуляцію повітря – регулярно провітрюйте теплицю
  4. Сплеск розмноження попелиці помічений в теплицях з загущених посадками і поганим провітрюванням. Необхідно забезпечити огіркам постійний приплив свіжого повітря для кращого росту і розвитку. Ослаблені і виснажені рослини в меншій мірі можуть протистояти зараженню шкідниками, тому в теплицях з огірками потрібно проводити рівномірні поливи і своєчасно удобрювати рослини.
  5. Для профілактики зараження посадок огірків попелиць, слід висаджувати поруч з огірковим грядками листову гірчицю і кріп, – улюблені рослини сонечок, охоче поїдають тлю.

Народні методи боротьби з попелиць на огірках

Профілактичні прийоми, які застосовують для захисту посаджених огірків від попелиці, покликані попередити або стримати поява і розмноження шкідників. Але не завжди цими заходами вдається досягти позитивного результату. Незважаючи на всі вжиті заходи, тля може заполонити теплицю в лічені дні.

Якщо з попелиць не боротися, то в лічені дні вона вразить все рослини

Боротьбу з шкідниками можна проводити двома способами: хімічними або народними засобами. Обидва способи мають свої плюси і мінуси. Хімічна обробка огірків в закритому грунті дає більш швидкі і дієві результати, але в самих плодах відбувається накопичення шкідливих речовин. Для початку можна спробувати позбутися від попелиці на огіркових кущах за допомогою народних засобів, благо рецептів для цього існує безліч.

  1. Прекрасно допомагає позбутися від попелиці в теплиці настій чистотілу. 0,3 кг висушеної і подрібненої трави наполягають в 1 відрі води протягом 24 годин. Готовим настоєм оббризкують посадки огірків по зеленій масі.
  2. Настій з 0,5 кг подрібнених зубчиків часнику, доданих на 3 літри води, готується довго, – 5 днів. Природна сировина не шкодить урожаю і дієво справляється зі знищенням попелиці.
  3. Зола допомагає городникам у багатьох випадках. Настій деревної золи і господарського мила позбавить огірки від навали попелиці. Потрібно правильно приготувати зольно-мильний розчин: на 10 л води беруть: 2 ст. л. золи і брусок натертого на крупній тертці господарського мила. Після розчинення мильних стружок, розчин рекомендується використовувати для кроплення теплиць від попелиці. чистотіл
  4. Практикується обприскування посадок огірків в теплиці мильними розчинами, які не завдають шкоди рослинам.
    0,3 кг господарського мила розлучається в 10 л води до повного розчинення. Другий варіант мильного розчину передбачає використання дігтярне мила: шматок мила вагою 0, 1 кг настругати, розвести в 10 л води.
  5. Настій з кульбаби: 0,6 кг листя кульбаби і 0,4 кг подрібнених коренів квітки заливають відром води і настоюють 3 години. Огірки обприскують розчином, намагаючись потрапити на всі частини рослини, особливо під листя.
    На основі цього рецепта роблять аналогічні настоянки з полину, бадилля помідорів і картоплі, гіркого перцю, часнику.

Господарське мило – перевірений засіб боротьби з шкідниками в теплиці

Обприскування проводять періодично весь сезон, до тих пір, поки рослини огірків не знищені. Це допомагає стримати розростання колоній попелиці, але навіть короткочасна перерва в обробках, може викликати швидке розмноження комах і загибель огіркових батогів.

Хімічний спосіб боротьби з попелиць на огірках в теплицях

Допускається застосовувати хімічні засоби для боротьби з попелиць на огірках у випадках, коли шкідник розмножився в великих кількостях, і існує реальна загроза загибелі рослин. Хімічні засоби гарантують високі результати по знищенню шкідників, але недотримання правил застосування препарату може призвести до отруєння.

Якщо народні засоби не допомагають, то зверніться до хімічних препаратів

Найбільш ефективні препарати від попелиці на огірках в захищеному грунті: «Децис»; «Інта-вир»; «Кінмікс»; «Арріво».
Розведення цих препаратів здійснюється відповідно до інструкції, яка додається виробником. Потрібно дотримуватися термінів збору плодів після останньої проведеної обробки.

Ще раз про мурах

Будь-які маніпуляції з обробки тепличних площ від попелиці народними засобами, не досягнуть мети, якщо не знищити мурашок, які розносять тлю і багаторазово збільшують зараження. Існує ряд хімічних препаратів для знищення мурах, які дієво допомагають городникам позбутися від комах: «Грім»; «Машенька»; «Муравьед»; «Абсолют».

Одночасно із засобами проти попелиці не забувайте застосовувати препарати простивши мурах

Застосування хімічних препаратів слід поєднувати з постійним розпушуванням грунту в теплиці. Підземні ходи мурашиного лабіринту при розпушуванні грунту обсипаються. Комахи зайняті постійним відновленням своїх комунікацій. Входи в мурашники можна засипати: меленим гірким перцем, гірчичним порошком, золою, селітрою, вапном. Розчином вапна (100 г на 1 відро води) можна залити вхід в мурашиної житло.

Хороші результати дає відлякування комах пряними травами: петрушкою, базиліком, м’ятою, мелісою, полином.
Прекрасно допомагає в боротьбі з мурахами часник або часниковий настій.

Як боротися з білокрилкою в теплиці: 5 дієвих способів

Тема про те, як боротися з білокрилкою в теплиці, цікавить не тільки садівників-початківців, а й людей, які мають за плечима колосальний досвід рослинництва. Стрімке розмноження комахи призводить до того, що рослина недоотримує вологу та корисні компоненти, починає в’янути. Способів позбавитися її безліч, починаючи з ручного збору або обприскування пестицидами, закінчуючи облаштуванням пасток або підселенням комах-антагоністів (хижаків).

Томати, вражені білокрилкою Джерело stopklopu.com

  • Як визначити присутність білокрилки
  • Як не допустити її появи
  • Методи боротьби
    • Ручний спосіб
    • Використання препаратів
    • Народні методи
    • Пастки

    Як визначити присутність білокрилки

    Комаха має оригінальний зовнішній вигляд, тому сплутати її з іншими просто неможливо:

    • Тільце світло-салатового, а крильця – молочно-білого кольору.
    • Поверхнево нагадує міль, але має витягнуте тільце, довжиною 1-3 мм.
    • Личинки білокрилки можуть мати жовтуватий або сірий відтінок, їхня рухливість залежить від періоду життєвого циклу.

    Цікаво! Харчується шкідник соком рослин та вологою, що концентрується на його листі. Таким чином, останнє недоотримує корисні речовини, сповільнюється в зростанні і починає в’янути.

    Найчастіше білокрилка концентрується на нижній частині листя, тому визначити нещодавно засновану колонію не так просто. Лише через 2-3 дні зараження шкідник починає в достатку вибиратися на верхню сторону. Уражене листя набуває наступного вигляду:

    • Починають виявлятися виразні жовті плями.
    • Спочатку на нижній, а потім і на верхній частині листя з’являються згустки щільного павутиння. Переплутати з рідкісною прозорою мережею павука її неможливо.
    • Рослина покривається своєрідною липкою плівкою, на якій збирається пил, залишки сухого листя.

    Як не допустити її появи

    Дії, пов’язані з боротьбою проти білокрилки, слід починати восени, відразу після збирання врожаю. Для цього з теплиці потрібно повністю прибирати рослинне сміття. Так ви зменшите ймовірність попадання шкідника в ґрунт, де воно легко перезимує і дочекається весни.

    Навесні, на етапі розведення розсади, не розміщуйте сіянці поряд із домашніми культурами. Білокрилка любить герань та пеларгонію, звідки й перебирається на молоді пагони, а з ними потрапляє до теплиці. Тому намагайтеся робити так, щоб кімнатні квіти та розсада помідорів, огірків, перцю розташовувалися на різних підвіконнях.

    Методи боротьби

    Теплична (оранжерейна) білокрилка – найчастіший ворог садівника середньої смуги Росії. Методів боротьби з комахою досить багато, давайте розглянемо найдієвіші з них на конкретних прикладах.

    Білокрилка та її личинки Джерело vseprodachu.ru

    Ручний спосіб

    Під ручним або механічним способом боротьби з білокрилкою називають збирання комах і скупчень яєць, личинок (при їх невеликій кількості). При більшій концентрації метеликів їх можна збити струменем води з поливального шланга. Після того, як рослини очищені, кожен лист (з обох боків) протирається розчином господарського мила (пропорції 1 до 6). За більшої концентрації допускається застосування побутового пилососа. З його допомогою можна не лише збивати шкідливих квартирантів, а й розбризкувати мильний концентрат.

    Як боротися з білокрилкою Джерело vosaduly.ru

    Корисно! Такий спосіб вважається найбільш трудомістким та найменш ефективним. Застосовується на ранній стадії колонізації та за наявності невеликої кількості насаджень.

    Використання препаратів

    Використання хімічних препаратів є одним із найбільш простих та дієвих способів у боротьбі з білокрилкою у теплиці. При цьому слід розуміти, що така профілактика негативно впливає на екологічну чистоту отриманих плодів. Найбільш прості та популярні засоби та методика їх застосування наведена в таблиці, поданій далі:

    ПрепаратДіяЗастосування
    ПегасЗнищує дорослі особини, личинку та яйцяВикористовується не рідше ніж раз на тиждень.
    МусонЗберігає ефект протягом 21 дня.Використовується одноразово.
    Інта-ВірДіє на дорослі особини, личинки, імаго.Обприскується складом, у розрахунку 2 табл. на 10 л. За літо допускається трохи більше трьох обробок.
    АктеллікЗберігає свої властивості протягом 12 діб після обробки.Застосовується пізніше, як місяць до збирання плодів.
    АктораЗахищає рослину на цілий місяць, при внесенні до ґрунту термін продовжується в 2 рази.Обприскується у розрахунку 2л. на 100 м 2 площі. Багаторазовий полив – 10м2 на 10 л.

    Важливо! Повна інструкція щодо застосування та підготовки робочого складу вказана на упаковці товару.

    Не забудьте про засоби індивідуального захисту Джерело ic.pics.livejournal.com

    Народні методи

    Знищуємо білокрилку шляхом поливу рослин Джерело fermoved.ru Обприскування трав’яним розчином Джерело oteplicah.ru

    Такі способи, аналогічно ручному, не такі ефективні, як обприскування хімічними препаратами, але гарантують абсолютну екологічність отриманого врожаю. Застосовуються досвідченими садівниками та переважно на невеликих ділянках:

    • Згадуване раніше, так зване вологе прибирання. Листя протирається водою з доданим у ній господарським милом.
    • Ще один спосіб боротьби з білокрилкою в теплиці – періодичний полив тим самим мильним розчином. Цей захід застосовується не більше ніж 1 раз на тиждень. Інакше є можливість нашкодити рослинам.
    • Також білокрилка боїться часникового розчину. Склад виготовляється з двох часточок і 1 л. окропу. Отриману суміш залишити настоятися протягом 10-12 годин, потім можна обприскувати рослини.
    • Розчин з деревію готується за такими пропорціями: 100 г. листя змішати з 1 л. води. Витримати протягом двох діб та обробити уражені рослини.
    • Склад з листя кульбаби готується наступним чином: дрібно нарізати 40-50 г. листя і стільки ж коренів, замочити в 1 л. води і залишити наполягати протягом 2-3 днів.
    • Концентрат із нашатирного спирту у кількості 30-40 р. розбавляється у відрі води. Обприскування виконується кожні 3-4 дні.
    • Також білокрилка боїться розчину з оцтової есенції, розведеної у відрі воді. Кислоти для цього знадобиться лише 5 ст. л.

    Пастки

    Використання клейових пасток – ще один вірний та перевірений спосіб знищення білокрилок та інших комах-шкідників. Їх можна придбати у садових магазинах або зробити своїми руками. Головне, щоб основа була яскраво жовтого кольору, саме ця умова притягує мушок наче магніт. Як липку основу використовується будь-яка в’язка речовина, здатна не застигати тривалий час. Це може бути рицинова або автомобільна олія, епоксидна смола без затверджувача або щось інше. Окрім білокрилки такі пристрої приманять попелиця, грибного комарика, трипсів, мінуючу мошкару, фруктову муху та інших комах ворогів садівника.

    Липкі пастки у теплиці Джерело img-fotki.yandex.ru Пастки для білокрилок своїми руками Джерело livejournal.com

    Корисно! Якщо використовувати такі пастки протягом усього сезону, проблема з білокрилкою та іншими шкідниками, швидше за все, не виникне. Єдине, що від вас буде потрібно це їхнє періодичне оновлення.

    Біологічні заходи протидії

    Ще одним не менш ефективним, але повністю чистим з екологічного погляду способом боротьби з нею є використання інших комах – суперників. Підсадивши лише кілька представників того чи іншого виду, можна повністю порушити плантацію шкідника без ризику нашкодити насадженням. Нижче представлено кілька найзатятіших ворогів.

    Клоп поїдає білокрилок Джерело mrdachnik.com

    Макролофус Калігінозус – ненажерливий клоп-хижак, який харчується багатьма комахами-шкідниками. Використовується як один з найбільш якісних та перевірених способів боротьби з попелицею, білокрилкою, павутинним кліщем, томатною міллю. Заселяти їх бажано кожні 2 тижні протягом місяця. Після цього комахи приживуться і самостійно підтримуватимуть свою популяцію.

    Найкрасивіший захисник вашої теплиці Джерело fotokto.ru

    Сонечко – один з головних ворогів багатьох комах шкідників садових ділянок. Харчується білокрилкою, попелицею, черв’яками, дрібними гусеницями, павутинним кліщем, личинками колорадського жука та багатьма ворогами садівника.

    Комаха-паразит, що знищує личинки шкідників Джерело newogorod.ru

    Енкарзія – один із найефективніших супротивників нашого шкідника. Належить до категорії паразитичних наїзників, личинка якого заляльковується в оболонці господаря. Приблизно за тиждень до висадки саджанців, помістіть у теплицю 3-4 пакетики з паразитом. Самки самостійно знайдуть білокрилку та відкладуть свої ембріони у її тіло, які й знищать свого носія.

    Цікаво! Непоганий захист від білокрилки дає пижма звичайна, посаджена в теплиці поряд.

    Висновок

    Боротися з білокрилкою потрібно обов’язково, використовувати для цього можна будь-який із перерахованих способів. Якщо не вживати жодних заходів, є велика можливість залишитися без урожаю.

Про автора

admin administrator