Як боротися зі слимаками у підвалі

Авторadmin

Як боротися зі слимаками у підвалі

Як раз і назавжди позбутися від слимаків на городі

24 липня 2021, 20:13 | Сад та город Розповідаємо, як боротися зі слимаками механічними способами, хімічними препаратами і народними засобами.

  • Черевоногим подобається запах пива. Його потроху наливають в пластикові пляшки зі зрізаною шийкою. Посуд вкопують в землю, залишаючи зрізи вільними. Можна покласти таку пляшку боком на землю. В обох випадках слимаки заберуться всередину, вибратися не зможуть.
  • Ґрунт під майбутньою пасткою повинен залишатися сухим протягом 4-5 днів. Увечері на нього укладають змочений у воді картон, дощечку, шифер, ганчірку або капустяне листя. Замість води можна взяти пиво або кефір. Вранці піднімають пастку і збирають шкідників.
  • Добре працює приманка з кукурудзою. Трохи крупи або борошна з цієї культури засипають в банку і вкопують її в землю, або укладають на бік.
  • Шкідники люблять все цитрусові і баштанні культури. Їх скоринки стають хорошими пастками. У знятої з половинки плоду кірці вирізують отвір. Укладають її зрізом вниз на землю. Через деякий час піднімають і збирають черевоногих.

Всі ці пастки добре працюють. Їх використовують не тільки в городі або саду, але і для боротьби зі слимаками в теплиці.

Проста методика, яка запобігає проникненню равликів на територію. Навколо городу або саду облаштовується захисна смуга. Для її виготовлення беруть шорсткі або гострі матеріали, по яких молюскам незручно повзати. Варіантів багато: товчені раковини, крупний пісок, подрібнена горіхова шкаралупа, гашене вапно або деревна зола. Допомагає висушена кавова гуща, гірчичний порошок і суперфосфат.

Найкраще розсипати засіб не однією смугою, а декількома. Відстань між ними має бути 150-200 мм. Аналогічно захищають садові дерева або кущі, якщо вони ростуть на великій відстані один від одного. Навколо них облаштовують захисний бар’єр. Городники відзначають, що часто допомагає мідь і будь-які матеріали що її містять. При контакті черевця слимака з цими покриттями відбувається хімічна реакція, що руйнує слиз. Шкідникам не подобаються різкі і пряні аромати. Тому рослини з таким запахом можна використовувати в якості бар’єру що відлякує для теплиць, погребів, компостних куп. Ними ущільнюють овочеві культури або сіють по периметру гряд. Це часник, петрушка, лавр, чорнобривці, розмарин і шавлія.

Які народні способи використовувати

Щоб вивести слимаків, використовують численні народні засоби. Пропонуємо кілька ефективних способів, як позбутися від равликів і слимаків.

Суміш для опудрювання буває різною. Хороший результат дає гашене вапно або суперфосфат. Їх беруть по 30 г на квадратний метр. Суміші вапна з тютюновим пилом або тютюном і деревною золою. В обох випадках речовини змішуються в однакових пропорціях. Беруть 40 г суміші на 1 кв. метр. Обробка проводиться у вечірній або нічний час.

Гострий перець висушується, потім розтирається в порошок. Для приготування розчину на 500 г сухої сировини потрібно 10 л холодної води. Перемішують, залишають настоюватися на дві доби. Потім суміш кип’ятять і знову не чіпають два дні. Готовим відваром обприскують посадки. Розчин для обробки готують так. На відро з водою беруть 0,5 склянки мила і 0,5 л відвару. Відвар довго зберігається, тому його готують із запасом. Сухий перець рекомендують додавати в мульчу.

Допомагає швидко виводити равликів, оскільки є для них отрутою. Кілограм порошку розчиняють в 10 л води. Отриманим розчином обробляють посадки. Краще робити це два-три рази за добу. Черевоногі покриті слизом, який їх захищає. Вони просто скидають слиз разом з отрутою що потрапила на них. Тому необхідні багаторазові обробки.

Дві столові ложки гірчичного порошку розчиняють в склянці води, дають годину настоятися. Заливають половиною відра води, розмішують. Розчин готовий. Їм обробляють ґрунт і культурні рослини. Аналогічно діє аптечна діамантова зелень. З неї готують водний розчин з розрахунку один флакон на відро.

Сажа і березовий дьоготь

Сажею посипають посадки, міжряддя і доріжки. Дьоготь володіє різким запахом, його застосовують для відлякування. Просочують їм ганчір’я, смужки тканини. Їх укладають під кущиками або обв’язують ними стебла.

Для відлякування молюсків також використовується водний розчин нашатирю, настій часнику, кухонна сіль.

Хімічні препарати

Якщо чисельність популяції черевоногих занадто велика і інші способи не діють, застосовують хімічні речовини. Молюски чутливі до метальдегіду. На його основі розроблені кілька препаратів. Найчастіше використовується “Гроза”. Препарат випускається у формі порошку і невеликих гранул. Запах засобу приваблює молюсків. Після його поїдання протягом короткого часу шкідники гинуть.

Препарат застосовується відповідно до інструкції. Зазвичай розсипається на ділянці або розподіляється точково, близько культур, які потрібно захистити. З обережністю використовують там, де можливе його поїдання домашньою птицею або вихованцями: на дачі в підвалі, поблизу господарських будівель у дворі. Іноді слимаки “атакують” квартири на перших поверхах багатоквартирних будинків. Тоді допомагає безпечний для людини і для тварин засіб “Улицид”.

Профілактика

Боротися зі шкідниками непросто. Вони добре пристосовуються до різних умов і швидко розмножуються. Щоб зменшити їх шанси на поширення, рекомендується використовувати правильну профілактику. Вона спрямована на те, щоб перешкодити слимакам вільно пересуватися по ділянці, знизити так улюблену ними вологість і зменшити кількість їх природних притулків. Перерахуємо ефективні профілактичні прийоми.

  • Обов’язкова весняне та осіннє перекопування. Черевоногі на зиму закопуються в землю. Перекопування позбавляє їх укриття, внаслідок чого вони гинуть.
  • Регулярне прополювання гряд, викошування міжрядь, розташованих поруч територій. Слимаки не люблять спеку, перечікують її в густій траві.
  • Видалення з ділянки сміттєвих куп, дощок, торішнього листя тощо, у теплу пору вони вкривають шкідників від спеки. Восени молюски ховаються тут від холоду.
  • Наявність ефективної дренажної системи, яка позбавить територію від надлишків вологи.
  • Мульчування посадок. Найпростіше равликам пересуватися по гладкій поверхні. Шорсткості їм заважають. Мульчування тирсою, хвоєю, подрібненою яєчною шкаралупою, великим піском, а особливо висушеної кропивою значно ускладнить пересування шкідників. Періодично мульчу ворушать, інакше під нею накопичується волога, що тільки приваблює черевоногих.
  • Рання висадка розсади. Вона встигне зміцнитися до масового виходу слимаків, вони не зможуть її погубити. Особливо це актуально для капусти.
  • Не можна допускати загущення культур. Рослини що розрослися дадуть тінь, в якій буде зберігатися волога. Такі місця дуже люблять равлики.

Профілактичні заходи дуже прості. Якщо виконувати всі заходи вчасно і регулярно, чисельність шкідливої популяції знижується.

Методик, як позбутися від слимаків на ділянці, багато. Але якась одна навряд чи допоможе. Кращий результат дасть комплекс заходів. Обов’язкова профілактика. Добре працюють народні засоби в поєднанні з облаштуванням захисних бар’єрів або пасток. Застосування хімічних препаратів краще залишити на крайній випадок. Вони шкідливі для комах і ґрунту.

Як позбутися від слимаків в будинку — ефективні хімічні і підручні засоби

Часто можна зіткнутися з такою проблемою, як слимаки в будинку. Ці черевоногі сухопутні молюски здатні знищити домашні рослини, переносити інфекційні захворювання. Часто вони стають мешканцями квартир на перших поверхах будинків з підвищеною вологістю, будівель з підвалами, ванних кімнат. Ідеальною для розмноження є тепле і сире середовище.

Народні методи

Зрозуміти, що вдома з’явилися слимаки, можна по липкому сліду на стінах або підлозі. Перше, що потрібно зробити – це обстежити приміщення, особливу увагу звернути на вікна, двері, уважно оглянути ванну кімнату або кухню.

Рекомендується закрити отвори, через які молюски можуть проникати всередину будинку. Далі приступити до їх знищення. Боротися з шкідниками можна різними способами. Допоможуть позбутися такі народні методи:

  1. Нашатирний спирт або оцет. Необхідно розкласти поруч з місцями виявлення шкідників тампони, змочені в цих рідинах. Запах відлякує черевоногих.
  2. Сіль, нерозчинний кави, порошок гірчиці. Будь-який з продуктів можна насипати на аркуш паперу і помістити поряд з місцем проживання слимаків. Сіль додатково рекомендується посипати уздовж плінтусів, підвіконь. Шорстка поверхня не дозволить слизнякам переповзти через неї, буде дратувати тіло.
  3. Перепони. Особливість цих черевоногих – дуже ніжне тіло. З цієї причини вони не можуть переповзати через тверді, шорсткі поверхні, наприклад, попіл, сіль, товчену шкаралупу, вапно, тирсу, крупний пісок і т. д. Можна посипати ними вздовж місць проникнення молюсків. Зверніть увагу: таким способом можна захистити рослини. Речовини посипаються навколо кожного примірника. Сипуча перешкоду потрібно насипати навколо рослини щільним кільцем, без проходів або дірок.
  4. Хвойні голки. Молюсків дратує не тільки їх гостра поверхню, але і сильний аромат.

Читайте також: Граунд від бур’янів – інструкція по застосуванню засобу

Важливо: всі перераховані кошти будуть тільки відлякувати слимаків, але не знищувати. Для цього використовуються більш радикальні способи, наприклад, хімічні препарати.

При обробці приміщень важливо передбачити всі заходи безпеки, особливо якщо там зберігаються продукти харчування, консервація або проживають люди. Після процедури обов’язково зробити наскрізне провітрювання. В обробленому приміщенні люди не повинні перебувати добу. Купувати потрібно не інсектициди, а моллюскоциды – препарати, які містять мідний купорос.

Пастки і приманки

У місцях проживання шкідників робляться пастки – ефективний засіб боротьби, щоб позбутися від слимаків. Ставити їх краще ввечері. Приклади виготовлення та принципи дії пасток і приманок:

  1. Невелику ємність встановити поруч зі слимаками.
  2. Налити в неї темне пиво, заповнити наполовину.
  3. Залишити на пару днів.
  4. Слимаків, що знаходиться поруч з пасткою, зібрати вручну. Залити їх окропом.
  1. Розрізати навпіл будь-цитрус.
  2. Поставити його розрізаною частиною вгору поруч з місцем існування черевоногих.
  • Зверніть увагу: замість фруктів можна взяти сік або компот. Рідина наливається у ємність, ставиться поруч з молюсками. Змінюється через пару днів.
  1. Сильно зволожити землю або іншу поверхню.
  2. Зверху накидати вологу ганчірку, мокру плівку або інший підручний матеріал.
  3. У денний час слимаки заповзуть під мокрі предмети.
  4. Прибрати ганчір’я, залити слимаків окропом.

Боротьба зі слимаками в підвалі

До радикальних методів позбавлення від черевоногих відноситься сірчана димова шашка. Вона гарантовано вб’є не тільки самих черевоногих, але і їх личинки. Боротьба з шкідниками в погребі за допомогою шашки є також і профілактичним заходом. Важливо чітко дотримуватися інструкції:

  1. Винести з приміщення всі їстівні припаси, навіть якщо вони зберігаються упакованими.
  2. Ретельно закрити всі дірки, щоб дим не виходив назовні.
  3. Всі поверхні рясно змочити водою. Важливо: металеві предмети потрібно винести. Якщо це неможливо, необхідно їх обробити солідолом або пофарбувати щоб уникнути корозії. Сірчаний дим, вступаючи в реакцію з вологою, утворює дуже шкідливу для металу кислоту.
  4. Надіти рукавички, маску, окуляри.
  5. Встановити всередині погреби сірчані шашки. Кількість залежить від площі приміщення, на 6-8 кв. м. буде потрібно 4 штуки. Важливо: шашки повинні стояти на вогнетривкої поверхні. Нерідко спеціальні підставки продаються в комплекті.
  6. Підпалити гніт за допомогою м’якого паперу. Зверніть увагу: оптимальна температура повітря всередині приміщення – 0 градусів. Чим тепліше, тим гірше сірка буде краще поглинатися поверхнею.
  7. Щільно закрити вихід. Тління триває 0,5-1,5 години. Не відкривати підвал три доби. Важливо: використовувати шашку в житлових багатоповерхових будинках заборонено, тому що летючі властивості диму високі. Він здатний підніматися на кілька поверхів. Приватний будинок на час обробки потрібно залишити.
  8. Відкрити всі вікна, двері, провітрити погріб добу.
  9. Зібрати загиблих шкідників, провести вологе прибирання.

У профілактичних цілях рекомендується проводити такі заходи, які позбавлять не лише від слимаків, але і від інших паразитів:

  • періодична чистка підвалу;
  • регулярне просушування, провітрювання;
  • перед відправленням продуктів в підвал потрібно добре просушити;
  • вапняне запилення;
  • обробляти поверхні розчином мідного купоросу.

Як позбутися від слимаків в підвалі: хімічні і народні засоби

Сумно знайомий всім городникам слимак є справжнім лихом для дачної ділянки. цей представник черевоногих молюсків абсолютно невибагливий у виборі їжі, а тому він їсть все: бульби рослин, пагони, овочі і фрукти.

Додатково до всього, нерідко слимаки поселяються в льохах і підвалах, де псують запаси овочів і фруктів. Розглянемо, як вивести слимаків в підвалі.

  • Загальна інформація
  • Як боротися?
  • Пастки в підвалі
  • Пастки-укриття
  • Пастка з пивом
  • Чим обробити?
  • профілактичні заходи

Загальна інформація

Для благополучного розмноження слимаків необхідна волога і сирість. Тому з настанням сутінків багато види слимаків шукають сприятливі місця, а льох – ідеальне місце не тільки для розмноження, а й для життя, дивіться фото праворуч.

Шкідники заповзають в льох через душник або щілини. Вологе повітря і оптимальна (зазвичай близько 5 ° С) температура дозволяють слимаків вести тут активний спосіб життя цілий рік.

Потрапити в льох слимаки можуть і на овочах, наприклад, сховатися в капустяному листі або залишитися непоміченими в картопляному клубне. Виникає питання: «Як позбутися від слимаків в погребі?».

Тому перед відправкою овочів на зберігання їх варто уважно оглянути.

слимаки, як з ними боротися в погребі, розглянемо далі.

Як боротися?

Боротьба зі слимаками в погребі може включати як хімічні, так і механічні методи. Хімічні засоби боротьби від слимаків можна придбати в «садових» магазинах. Такі препарати зазвичай розсипають по полицях і на підлозі льоху.

Засоби проти слимаків, в основу яких покладено метальдегід або мідний купорос, заборонено використовувати в підвалах (погребах) і в житлових приміщеннях.

Механічні методи контролю мають на увазі спорудження пасток і бар`єрів для шкідників. Крім цього, існують досить дієві народні засоби боротьби від слимаків. Як з ним боротися, читаємо далі.

Пастки в підвалі

багато садівники і дачники задаються питанням: «Як позбутися за допомогою пастки-укриття?», «Як знищити пасткою з пивом?», «Слимаки, як з ними боротися в підвалі?». Про це далі.

Пастки-укриття

Ящики з овочами піднімають вгору на полиці, а на підлозі розкладають шматки лінолеуму, фанерні листи або будь плоский матеріал.

Поступово днища ящиків почнуть підсихати, і слимаки стануть перебиратися в пошуках більш вологого укриття на підлогу. Тут їх і збирають.

Для більшої ефективності під пастки можна покласти шматочки нарізаних овочів і фруктів. Читайте також матеріал про те, як позбавитися від слимаків на ягоді і овочах.

Пастка з пивом

Поставити в льох стакан, наполовину наповнений пивом. Слимаки будуть заповзати в стакан, але вибратися не зможуть. Кожні 3 дні пастку слід міняти.

Рано вранці слимаки все ще повзають по стінах, і в цей час їх можна збирати вручну.

Чим обробити?

Проти слимаків в підвалі допомагає опудривание вапном, а також сумішшю деревної золи і крейди.

З підвалу прибирають все овочі та інвентар, закладають щілини. Потім ретельно опудривают приміщення. Від такої обробки слимаки моментально гинуть, їх збирають і викидають.

Після опудривания весь підвал білять вапном. Підвал висушують, провітрюють і тільки після цього заносять овочі назад. Метод опудривания найбільш ефективний на початковій стадії заселення підвалу слимаками.

профілактичні заходи

Регулярно провітрювати льох і забезпечити в ньому хорошу припливно – витяжну вентиляцію. Своєчасно латали всі щілини і лази.

Восени і на початку весни посипати навколо лазу льоху і всередині уздовж стін сіль або мінеральне добриво. Слимаки НЕ подолають такої перешкоди.

Овочі, що підлягають спуску в льох, слід ретельно перевіряти на наявність слимаків.

Застосовуючи всі вищенаведені рекомендації і поради, ви зможете позбутися від навали слимаків у себе в погребі.

Але слід пам`ятати, що не допустити шкідників до себе в підвал простіше, ніж позбутися їх.

Про автора

admin administrator