Як часто годувати курчат у перші дні

Авторadmin

Як часто годувати курчат у перші дні

Чим годувати курчат у перші дні: фото і відео огляд

Найчастіше, як показує практика, курчата в перші дні і тижні життя гинуть не через якихось хвороб, а з-за неправильного харчування і раціону. Саме тому всіх початківців птахівників, звичайно, хвилює питання — чим годувати курчат у перші дні, щоб зберегти весь виводок здоровим і міцним. Спробуємо знайти відповідь разом.

  • 1 Все про годівлю курчат
    • 1.1 Тільки вилупилися
    • 1.2 Добових
    • 1.3 Тижневих
    • 1.4 Місячних

    Все про годівлю курчат

    Всі курчата, які тільки з’являються на світ, не вміють їсти. Але в желточном мішку залишається певний запас життєво важливих елементів, яких вистачає на перші кілька годин. Після цього малюкам ставлять годівницю, і вони вчаться їсти сухий корм. Основне правило годування маленьких курчат в домашніх умовах – дотримання режиму і меню в залежності від віку.

    Скажемо відразу, що навіть добовим птенчикам підходять усі корми, призначені для дорослих несучок. Однак весь корм має бути подрібненим. Яким має бути годування курчат в різні періоди їх життя, поговоримо більш детально.

    Тільки вилупилися

    Вчені довели, що чим швидше курча почне клювати корм, тим швидше і краще сформується його травна система. Якщо малюк у перші години вже з’їсть смачне зернятко, у нього в мозку закріпиться рефлекс харчування. А ось тривала відсутність їжі після вилуплення призводить не тільки до дефіциту поживних речовин, поганого розвитку органів, але і до подальших серйозних порушень.

    Отже, як ви вже зрозуміли, корм маленьким курчатам слід дати відразу, як вони вийдуть на світло. Трохи зміцнівши і обсохнув, вони будуть намагатися встати на лапки і тут же щось подзьобати. Насипте ним або в плоску годівницю, або просто на дно коробки трохи кукурудзяної крупи. Вона дрібна і не потребує додаткового подрібнення.

    Сьогодні з приводу того, чи варто давати вылупившимся курчатам круто зварений і розтертий яєчний жовток, сформувалося дві думки. Одні птахівники кажуть, що жовток корисний, інші, навпаки, вважають цей вид їжі занадто жирний для малюків. Яку точку зору підтримати? Швидше за все, другу, так як більшість ветлікарів стверджують, що така їжа в перші години життя курчати не надає навантаження на м’язи шлунка. А це означає, що не відбувається належне формування і будова його стінок. Після такої м’якої їжі можуть бути розлади від більш грубих необхідних птиці кормів.

    Крім того, фахівці стверджують, що жовток сприяє розмноженню в кишковій системі курчат патогенну мікрофлору. А також молодий організм отримує занадто багато жиру. Те ж стосується і білка, надлишок якого впливає на погіршення засвоєння вітаміну Ст.

    Добових

    На другий день життя раціон курчат слід різноманітити. Тепер окрім вже звичної для них кукурудзяної крупи можна додавати суміш круп: ячмінну, пшеничну, манку, пшоно, мелені вівсяні пластівці. Давати їжу малюкам слід через кожні дві години і невеликими порціями, щоб курчата не розкидали корм. Якщо деякі з них перебирають крупу і вибирають тільки найбільш вподобану, тоді краще не змішувати все за раз, а давати окремо. При цьому важливо кашу не запарювати, а давати в сухому вигляді.

    Але, як ви розумієте, одних лише круп для розвитку і росту курчат недостатньо. Тому поступово в їх раціон слід вводити і інші продукти. Наприклад, одним з кращих джерел азотистих речовин і кальцію є сир. Його можна давати починаючи з двох-трьох діб. Бажано давати сир вранці, змішуючи з крупами (приблизно 50 грамів на 10 курчат).

    Молочні продукти взагалі дуже корисні малюкам. В поїлку слід регулярно наливати свіжу сироватку або рідкий кефір. Дуже корисна в якості пробіотиків кисляк. Її, до речі, курчата їдять з великим задоволенням.

    На третю добу в меню вводять свіжу зелень. Це може бути кропива трохи подвяленная, кульбаба, мокрець, подорожник, конюшина, зелень цибулі. До речі, саме зелені частини цибулі в маленькому віці для курчат надають профілактику кишкових захворювань. Але ось його рекомендують давати з 5-го дня.

    Якщо ви займаєтеся вирощуванням бройлерів, то у віці кілька діб їм слід купувати і давати спеціальний комбікорм для курчат. Як правило, він збагачений усіма мінералами і вітамінами, необхідними для інтенсивного росту і набору ваги.

    Тижневих

    У тижневому віці основою раціону курчат є суміш кукурудзяного, пшеничного, ячмінного та вівсяної круп в співвідношенні всіх 1:1. Додатковим кормом є зелень, молочні продукти, каші, зварені, наприклад, що недоїли діти. Єдине правило для цього періоду – годувати треба рідше, але великими порціями. Тобто, тепер не годуємо через кожні дві години, а всього 4-5 разів на день.

    Місячних

    Починаючи з 4-х тижневого віку, курчата більший час дня повинні проводити на вигулі, тому і більшу частину їх раціону буде становити зелень. Разом з травою та іншою зеленню вони будуть отримувати всі необхідні вітаміни. Також вже в цьому віці слід поступово переводити підрослих циплят на зерно грубого помелу. В півтора місяця увечері слід давати вже цільне зерно.

    Також в меню курченков слід включити вологі мішанки, додаючи для росту і розвитку кісткове борошно і різні кухонні харчові відходи. Можна згодовувати покупної комбікорм для молодняку.

    І не забувайте про окремій годівниці з піском або дрібним гравієм, меленої черепашкою. Все це підтримає організм птиці в нормальному балансі. При такому раціоні в домашніх умовах, як свідчать численні відгуки, курчата добре ростуть і не хворіють. Удачі і міцних несучок!

    Чим годувати курчат з перших днів

    Найчастіше, як показує практика, курчата в перші дні і тижні життя гинуть не через хвороби, а через неправильне харчування і раціон. Саме тому всіх початківців птахівників, звичайно ж, хвилює питання — чим годувати курчат у перші дні (добових курчат), щоб зберегти весь виводок здоровим і міцним. Спробуємо знайти відповідь разом.

    Все про годування курчат

    Всі курчата, які тільки з’являються на світ, не вміють їсти. Але в жовтку біля пупа курча залишається певний запас життєво важливих елементів, яких вистачає на перші кілька годин. Після цього малюкам ставлять годівницю, і вони вчаться поїдати сухий корм. Основне правило годування маленьких курчат у домашніх умовах — дотримання режиму і меню в залежності від віку.

    Скажемо відразу, що навіть добовим пташеням підходять всі корми, призначені для дорослих несучок. Однак весь корм повинен бути подрібненим. Яким має бути годування курчат в різні періоди їхнього життя, поговоримо більш детально.

    Курчата тільки вилупилися — чим годувати

    Вчені довели, що чим швидше курча почне клювати корм, тим швидше і краще сформується його травна система. Якщо малюк в перші години вже з’їсть смачне зернятко, у нього в мозку закріпиться рефлекс харчування. А ось тривала відсутність їжі після вилуплення призводить не тільки до дефіциту поживних речовин, поганого розвитку органів, але і до наступних серйозних порушень.

    Правильно підібраний раціон курчат запорука гарного приросту курчат

    Отже, як ви вже зрозуміли, корм маленьким курчатам слід дати відразу, як вони з’являться на світ. Трохи зміцнівши і обсохнув, вони будуть намагатися встати на лапки і тут же щось подзьобати. Насипте їм або в плоску годівницю, або просто на дно коробки трохи кукурудзяної крупи. Вона дрібна і не вимагає додаткового подрібнення.

    Чи можна давати добовим курчатам варені яйця

    Сьогодні з приводу того, чи варто давати добовим курчатам круто зварений і розтертий яєчний жовток, сформувалося дві думки. Одні птахівники кажуть, що жовток корисний, інші, навпаки, вважають цей вид їжі дуже жирний для малюків. Яку точку зору підтримати? Швидше за все, другу, так як більшість ветлікарів стверджують, що така їжа в перші години життя курчати не робить навантаження на м’язи шлунка. А це означає, що не відбувається належне формування і будова його стінок. Після такої м’якої їжі можуть бути розлади від більш грубих необхідних птаху кормів.

    Крім того, фахівці стверджують, що жовток сприяє розмноженню в кишковій системі курчат патогенної мікрофлори. А також молодий організм отримує занадто багато жиру. Те ж стосується і білка, надлишок якого впливає на погіршення засвоєння вітаміну В.

    Чим годувати на другий день життя курчат

    На другий день життя раціон курчат слід урізноманітнити. Тепер крім уже звичної для них кукурудзяної крупи можна додавати суміш круп: ячну, пшеничну, манку, пшоно, мелені вівсяні пластівці. Давати їжу малюкам слід через кожні дві години і невеликими порціями, щоб курчата не розкидали корм. Якщо деякі з них перебирають крупу і вибирають тільки найбільш вподобану, тоді краще не змішувати все за раз, а давати окремо. При цьому важливо каші не запарювати, а давати в сухому вигляді.

    Але, як ви розумієте, одних лише круп для розвитку і зростання курчат недостатньо. Тому поступово в їх раціон слід вводити і інші продукти. Наприклад, одним з найкращих джерел азотистих речовин і кальцію є сир. Його можна давати починаючи з двох-трьох діб. Бажано сир давати вранці, змішуючи з крупами (приблизно 50 грам на 10 курчат).

    Молочні продукти взагалі дуже корисні малюкам. У поїлку слід регулярно наливати свіжу сироватку або рідкий кефір. Дуже корисний в якості пробіотиків кисляк. Його, до речі, курчата їдять з великим задоволенням.

    На третю добу в меню вводять свіжу зелень. Це може бути кропива трохи підв’ялена, кульбаба, мокрець, подорожник, конюшина, часнику, зелень цибулі. До речі, саме зелені частини цибулі в маленькому віці для курчат мають профілактику кишкових захворювань. Але ось його рекомендують давати з 5-го дня.

    Якщо ви займаєтеся вирощуванням бройлерів, то у віці кілька діб їм слід купувати і давати спеціальний комбікорм для курчат. Як правило, він збагачений усіма мінералами і вітамінами, необхідними для інтенсивного росту і набору ваги.

    Чим годувати тижневих курчат

    У тижневому віці основою раціону курчат є суміш кукурудзяної, пшеничної, ячмінної і вівсяної круп в співвідношенні всіх 1:1. Додатковим кормом є зелень, молочні продукти, зварені каші, наприклад, які недоїли діти. Єдине правило для цього періоду — годувати потрібно рідше, але великими порціями. Тобто, тепер годують не через кожні дві години, а всього 4-5 разів на день.

    Чим годувати 30-денних курчат

    Починаючи з 4-х тижневого віку, курчата більший час дня повинні проводити на вигулі, тому і більшу частину їх раціону становитиме зелені корми. Разом з травою та іншою зеленню вони будуть отримувати всі необхідні вітаміни. Також вже в цьому віці слід поступово переводити курчат на зерно грубого помелу. В півтора місяця ввечері слід давати вже цільне зерно.

    Також в меню слід включити вологі мішанки, додаючи для росту і розвитку кісткову муку і різні кухонні харчові відходи. Можна згодовувати покупний комбікорм для молодняка.

    І не забувайте про окремі годівниці з піском або дрібним гравієм, меленою черепашкою. Все це підтримає організм птиці в нормальному балансі. При такому раціоні в домашніх умовах, як кажуть численні відгуки, курчата добре ростуть і не хворіють.

    239 людей відзначили цю статтю корисною Відзначити статтю як корисну

    Відзначити статтю як корисну

    239 людей відзначили цю статтю корисною

    Коментарі до статті: “ Чим годувати курчат з перших днів ”

    Що ще крім кропиви, кульбаби, мокрецю, подорожника, конюшини, зелені цибулі можна давати курчатам з зелених кормів? Які трави покращать здоров’я курчат, а які краще не давати?

    Зараз період льоту хрущів (майських жуків). Пробувала давати своїм двомісячним курчатам по 5 хрущів на голову — з’їли і ще просили. А бігали з ними — це не передати словами. Але старші люди кажуть що давати хрущів курям не можна — нібито будуть хворіти. Я вже й не знаю давати далі чи ні — кури бігають здорові та щасливі — не дивлячись на те що вже третій день як даю їм хрущів. Хто має досвід, чи може читав про те чи можна давати хрущів домашній птиці. Пробувала шукати на форумах по птахівництву — не знайшла відповіді.

    Листя буряка, капусти, кріп, петрушка, часник (дуже гарний засіб проти глистів), щириця, лобода (не співачка а є така рослина — бур’ян), спориш (рос. Горец птичий) та багато інших — не згадаю всі

    Я також хрущів давав — живі й здорові бігають. А ще чекаю коли вже почнуть півні співати (кукарікати). Моїм зараз трохи більше 3 місяців, а ще не чув їхнього співу, хоча на вигляд вже майже дорослі. Скажіть в якому віці півні починають кукарікати?

    Вважаю що головне не давати курчатам варені корми – особливо з перших днів – швидко псуються, кишечник позбавлений важкої роботи, на відміну якщо він вимушений перетравлювати тверді корми. Хоча потрохи, вважаю, можна давати будь-які корми, сама даю варену картоплю десь приблизно з 5 дня, але головне – поміркованість. Хоча курчата її їдять з задоволенням – головне щоб з’їдали за 15-30 хвилин, не більше, бо може закиснути. А ще головний принцип – різноманіття і як вже згадувалось поміркованість. Не шкодуйте часу нарвати різної травки – курчата будуть здоровішими.

    Я даю курчатам варене м’ясо — на базарі фарш для собак по 10 грн. — ростуть і не хворіють без антибіотиків, правда не з перших днів, а то дехто в перший день може надумає м’ясо варти для курчат

Про автора

admin administrator