Як часто поливати розсаду огірків після висадки у теплицю

Авторadmin

Як часто поливати розсаду огірків після висадки у теплицю

Зміст:

Висадка розсади огірка в теплиці

Про те, коли садити огірки на розсаду для теплиці, як її виростити та підготувати парник до висадки, ми писали в попередніх публікаціях. І тепер настав час поговорити про наступний важливий захід — висадка розсади огірка.

Схема посадки огірка в теплиці

Огірок — це ліана, якій для повноцінного розвитку потрібне хороше освітлення, провітрювання і достатня площа живлення. У теплиці огірок висаджують за однорядною і дворядною схемами.

Оптимальна густота стояння рослин в теплиці — від 2,5 до 3,3 рослини на квадратний метр. При цьому рекомендована відстань між рослинами в ряду буде коливатися від 25 до 45 см, а міжряддя – 80-100 см.

Рекомендовані схеми посадки огірка в теплиці

Якщо теплиця знаходиться по схилі, то краще садити розсаду з боку, який знаходиться нижче крапельної стрічки. Так волога буде стікати по нахилу і швидше зволожувати рослини.

У теплиці на схилі розсада огірка знаходиться нижче крапельної стрічки

Крім вищесказаного, під час складання схеми посадки, не варто розміщувати крайні ряди занадто близько до краю теплиці. Також біля входу і виходу в теплицю потрібно залишити місце для відкриття дверей і кватирок. У теплиці має бути достатньо місця для обробки рослин, догляду за ними та збирання врожаю.

Посадка огірків у теплиці розсадою

Коли садити розсаду огірків для теплиці? Це буде залежати від температурних показників в укритті та віку розсади. Температура ґрунту повинна прогрітися до + 15°С і більше.

При наявності опалення розсаду можна висаджувати починаючи з другої половини квітня (якщо є ще й досвідчування, то — з середини березня), а без підігріву — на початку травня. Вибираючи сприятливий день для посадки, можна скористатися «Місячний Посівний Календар Садівника I Огородника».

За день до дати, коли потрібно буде садити розсаду огірків для теплиці, ґрунт зволожують за допомогою крапельного поливу. І, при наявності опалення, теплицю необхідно прогріти до температури повітря і ґрунту, в якій наразі знаходиться розсада і зробити її оптимальними для росту огірка.

Ямка для висадки не повинна бути глибше, ніж висота торф’яного кома розсади

Сильний перепад температури знижує стійкість рослин до хвороб і уповільнює їх розвиток. Тому розсаду важливо перенести в теплицю і не висаджувати кілька днів для акліматизації розсади.

Потім слід вирити ямки або борозенки («канавки») за розміром горщика або осередку розсади по задуманій схемі та висадити розсаду, не пошкоджуючи кореневу систему.

Якщо у Вас невелика розсада (15-20 днів), то в продажу є посадочні коли, на яких є шкала для визначення глибини ями. Також дирокол для розсади потрібного розміру можна зробити самостійно.

Глибина лунки повинна відповідати розміру склянки або касетного осередку, в якому росте розсада. Не можна допускати появи повітряної подушки в лунці. Під час висадки розсади рівень торфосуміші осередку повинен знаходиться на одному рівні із землею.

Перед висадкою розсаду рекомендується обробити препаратом з міддю — Медян Екстра, Курзат Р, Блу Бордо або біопрепаратами Гаупсин, Триходермін, ЕМ-1, Байкал і Фітохелп для запобігання появи хвороб.

Горщики або касети за день до висадки зволожують, щоб розсада легко з них діставалася.

Важливо! При перенесенні касет з розсадою огірка з розсадника в теплицю потрібно вкрити рослини, оскільки навіть короткочасне падіння температури може негативно позначитися на їх стані. Тому касети переносять в ящиках з кришкою або іншим способом.

Під час висадки не можна притискати пальцями кореневу шийку. В іншому випадку, розсада буде погано приживатися і страждати від кореневих гнилей.

Заходи після висадки розсади в теплицю

Після висадки розсади, огірки потрібно відразу полити з застосуванням препарату Превікур Енерджі (Магнікур Енерджі). Але якщо перед цим Ви використовували біопрепарати, то можна скористатися препаратами Байкал, ЕМ-1, Фітохелп і т.д.

Також бажано полити розсаду стимуляторами кореневої системи — Корневин, Радіфарм, Рут Міст і т.д.

Після цього необхідно дати ґрунту трохи висохнути. Потрібно зробити так, щоб в огірка з’явилися перші ознаки старіння або як кажуть в народі – «огірок повісив вуха». Це стимулює розвиток кореневої системи. Тільки не можна сильно пересушувати огірок, тому що — це вологолюбна рослина.

Якщо є загроза появи заморозків, на ніч посадки необхідно вкрити за допомогою тунелю з дуг і плівки або агроволокна, а в опалювальній теплиці просто стежити за температурою.

Огірок висаджений на мульчуючу плівку

Слідкуйте за нашими статтями на сайті, сторінці в Facebook і Telegram. Наступна публікація буде на тему: «Підв’язка і формування огірка». Також залишайте свої питання, і ми допоможемо Вам виростити огірки разом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Посадка огірків у травні 2024 за місячним календарем, сприятливі дні

У травні майже по всій Україні настає час садити огірки. Якщо керуватися місячним календарем, то можна поліпшити показники врожайності.

Проте, поспішати з проведенням посадочних робіт не варто. Овочі погано переносять морози, тому садити культуру найкраще після того, як ймовірність нічних заморозків зникне.

Сьогодні поговоримо про те, як вибрати найбільш підходящий термін для висадки культури.

Які сорти огірків можна садити в травні?

В останній весняний місяць необхідно садити середньопізні і пізньостиглі сорти. Ці різновиди мають більш тривалий період схожості, тому навіть при наявності невеликих знижень температури не ушкоджуються.

ВАЖЛИВО! Взагалі, саджаючи огірки на розсаду в травні, можна використовувати всі сорти. Однак перед посадкою насіння необхідно проростити, а також врахувати погодні умови при вирощуванні.

Як вибрати відповідний день для посадки огірків в травні?

Грунт для травневої висадки повинен стабільно прогріватися до +15, інакше огірки просто загинуть.

Для посадочних робіт вибирається сонячний і теплий день. Дачники часто використовують Місячний календар. У ньому пов’язуються всі відповідні дні для овочів.

ДОВІДКА. Відповідний період може відрізнятися залежно від району.

Сприятливі дні для посадки огірків в травні 2024 року за місячним календарем

У травні найбільш підходящими за місячним календарем є період з 12 по 25 травня.

В зазначені в календарі як сприятливі дні, насіння показують хорошу схожість, і, як наслідок, краще плодоносять, а зеленці виростають хрусткими і соковитими.

Коли огірки сіяти не варто в травні 2024 року за місячним календарем

Рекомендації місячного календаря однозначні: варто утриматися від того, щоб садити огірки в молодика (день до і після цієї фази) і повний місяць.

  • молодик 11 травня;
  • повний місяць 26 травня;
  • 10 і 12 травня, як дні «навколо» молодика.

Винятком виступають випадки, коли саджанці занадто переросли і вимагають термінової пересадки. Але і тоді краще садити на збуваючий місяць.

Чи варто садити огірки в травні на розсаду, коли краще сіяти в 2024 році?

Сіяти зерна огірків на розсаду рекомендовано на початку травня.

Для інших регіонів немає сенсу вирощувати культуру розсадним методом. Щоб мати хорошу розсаду, посадку насіння треба було зробити на початку квітня.

Коли в травні 2024 року садити огірки у відкритий грунт?

Садити на городі відповідно до Місячним календарем на травень 2024 слід в періоди зростаючого місяця, період з 12 по 25 травня

Посіяні зерна відразу приймаються і показують хорошу схожість.

Травнева посадка огірків в теплицю

Щоб отримати зеленці якомога раніше, багато дачники садять овочі в травні в парники або теплиці. Щоб швидко з’явилися сходи, садити починають наприкінці квітня і перших числах травня. Процес посадки виглядає наступним чином:

  • в теплиці готується субстрат. Складається така суміш з дерну і перегною, змішаних в рівних пропорціях;
  • посадковий матеріал потрібно попередньо підготувати. Насіння обробляються легким розчином марганцю і пророщують. Після того як насіння проростуть, можна висаджувати;
  • після висаджування огірки ретельно зволожити.

Пророщені насіння сходять протягом 4-7 днів в залежності від температури, яка зберігається в теплиці.

Догляд за розсадою огірків після сходів

Своєчасна висадка не гарантує великий урожай. Скільки зеленців з куща ви зберете, залежить від того догляду, що ви забезпечите посадкам.

Як доглядати за огірковою розсадою на підвіконні?

Розсада огірків дуже часто вирощується на підвіконні. Потрібно дотримуватися рекомендацій щодо догляду:

  • відразу після прокльовування паростків зняти з ємності плівку;
  • зрошувати за допомогою пульверизатора. Для поливу використовується тепла вода, яка попередньо була відстояна;
  • коли рослина випустить перший справжній листочок, можна починати загартовування. Для цього потрібно відкривати вікно на декілька хвилин, регулярно збільшуючи тривалість провітрювання.

Щоб розсада не витягується і росла рівномірно, рекомендовано проводити досвічування за допомогою фітоламп. Таке досвічування дозволяє виростити міцні огірки, які швидко адаптуються на новому місці зростання.

ВАЖЛИВО! Під час вирощування культури на підвіконні рослини слід трохи притіняти. Це знизить ризик появи жовтих плям на листках.

Догляд за сходами в теплиці

Після того, як в теплиці з’являться сходи, дуже важливо за ними правильно доглядати. Процес догляду полягає в наступних правилах:

  • полив. Огірки краще регулярне зрошення. Тому поливати молоду розсаду потрібно кожні 2 дні. Також раз на 5 днів необхідно влаштовувати дощування;
  • пікіровка. Проводити процедуру необхідно тільки після того як з’явиться перші справжні листки. Однак важливо пам’ятати, що рослина важко переносить пересадки. Тому пікіровку необхідно здійснювати обережно, не зачіпаючи коріння;
  • внесення добрив. Перша підгодівля для огірків, вирощуваних в теплиці, проводиться через тиждень після пікіровки. Використовуються комплексні добрива для швидкого зростання;
  • опори. Після того, як розсада почне швидко набирати зелену масу, слід встановити опори. Це прискорить період дозрівання огірків і полегшить збір врожаю.

Також після того, як з’являться перші сходи, необхідно регулярно провітрювати теплицю. Починати провітрювання з 5 хвилин, поступово період збільшуючи.

Догляд за огірками відразу після сходів у відкритому грунті

Як тільки проклюнуться перші паростки огірків, потрібно забезпечити регулярний полив.

Часто в процесі посадки дачники висаджують в одну лунку кілька насіння. Тому слід видалити зайві, залишивши 2 найбільш міцних.

У відкритому грунті важливо проводити своєчасне розпушування. Така процедура насичує грунт киснем і запобігає появі кореневої гнилі.

Після появи другого справжнього листка потрібно провести підгодівлю огірків. Для цього використовуються комплексні добрива. Друга підгодівля застосовується в період появи суцвіть. В якості добрив використовуються органічні речовини.

Часті помилки

При вирощуванні огірків необхідно враховувати всі рекомендації досвідчених фахівців.

Однак дачники часто роблять помилки, які в подальшому можуть призвести до загибелі культури. І це слід віднести:

  • неправильне провітрювання при вирощуванні розсади в домашніх умовах. Для огірків протипоказаний протяг. Провітрювати теплицю або приміщення потрібно таким чином, щоб огірки не виявилися на протязі;
  • часте зрошення. Не дивлячись на те, що огірки – вологолюбні рослини, надмірний полив може привести до появи цвілі і гнилі;
  • занадто густі посадки. Огірки необхідно садити на відстані 30-40 см одна від одної. В іншому випадку кущі будуть слабкими, а урожай відсутні;
  • часте вирощування на одному місці. Для того, щоб отримати великий урожай огірків, рекомендовано дотримуватися сівозміни. Якщо провести таку процедуру неможливо, рекомендовано вносити ранньою весною в грунт добрива;
  • неправильно підібраний посадковий матеріал. Для отримання хорошого врожаю, посадковий матеріал повинен бути витриманий не менше 1 року. Посадка молодих насіння часто закінчується невдачею.

Також слід своєчасно садити огірки на розсаду. Занадто рання висадка може привести до того, що розсада занадто витягується і при пересадці гине.

Відповіді на часті питання

Перед тим, як садити насіння, їх потрібно замочити у воді на 10 хвилин . Примірники, які спливуть, не придатні.

Чи завжди необхідно дотримуватися термінів за місячним календарем?

Місячний календар є посібником для садівників. Не завжди термін посадки збігається з рекомендаціями, зазначеними в календарі. Необхідно враховувати особливості регіону, а Місячний календар використовувати в якості своєрідного довідника.

Як правильно садити насіння огірків, «носиком» вгору або вниз?

Щоб швидко отримати сходи, насіннячко необхідно розташовувати носиком вгору. Таким чином паросток буде направлений до сонця і проросте швидше.

Яке насіння необхідно придбавати для теплиці

Саджаючи огірки в теплиці, перевагу необхідно віддавати раннім видам, передбаченим для вирощування в захищеному грунті. Такі сорти не вимагають запилення комахами і можуть давати великий урожай.

Висновок

Вирощування огірків – процес нескладний. Для того, щоб отримати великий урожай, необхідно провести своєчасну посадку насіння. Для таких цілей використовується місячний календар. Однак також важливо враховувати особливості регіону, в якому проживає дачник, і проводити посадку тільки після того, як грунт ретельно прогріється.

Про автора

admin administrator