Як часто потрібно годувати тернецький

Авторadmin

Як часто потрібно годувати тернецький

Годування дитини – які правила потрібно знати

Миле «Агу!», Перша посмішка, перше лепетання – все це принади материнства, за якими рідко коли можна розглянути проблеми, які очікують молоду матір. Однією з проблем, з якою стикається жінка після пологів, є, звичайно ж, харчування малюка. Чим годувати, як годувати – все це далеко не завжди є очевидним. Тому проблема: як годувати новонароджену дитину, є дуже актуальна.

Годування дитини – які правила потрібно знати

  1. Яке харчування варто вибрати;
  2. Як потрібно годувати дитину, якщо у вас грудне вигодовування;
  3. Як потрібно годувати малюка з пляшки;
  4. Гігієна годування: тонкощі і нюанси;
  5. Пози для годування: які краще вибрати;
  6. Що варто враховувати;

Яке харчування варто вибрати

Природно, найоптимальнішим і ідеальним варіантом для годування малюків є годування грудним молоком. Склад його рясніє необхідними для дитини речовинами, мікроелементами та вітамінами. Причому співвідношення всіх їх в ідеальних пропорціях, тому що природа передбачила зміну складу грудного молока в зв’язку з потребами крихітки.

Білки і жири, які є в складі материнського молока, дуже легко засвоюються і перетравлюються досить швидко. Вуглеводи ж здебільшого представлені лактозою, яка нормалізує роботу травної системи дитини.

Додатковим бонусом є і той факт, що молоко стерильне, тобто в ньому немає ніяких мікробів і бактерій. А це означає, що малюк харчується максимально безпечно. Всесвітня організація охорони здоров’я на основі проведених досліджень і тестів виявила, що діти, які отримують харчування грудним молоком, розвиваються краще і швидше. Крім того, вони мають більш сильний і міцний імунітет, що дозволяє їм рідше хворіти.

Однак непоодинокі випадки, коли мамі доводиться відмовитися від ідеї годування грудьми. Наприклад, в разі серйозного захворювання, що вимагає її тривалої відсутності і складного лікування із застосуванням несумісних з лактацією препаратів. Або якщо у дитини відзначаються ознаки непереносимості лактози. Тоді доводиться замислюватися про штучне вигодовування, тобто годуванні немовляти спеціальною сумішшю.

Сьогодні в магазинах такі суміші представлені дуже широко. Є і поділ по віку, і спеціальні варіанти для алергіків. Знайти підходящу цілком можливо, але варто бути підготовленими до перебору декількох варіантів.

Суміші сьогодні максимально схожі за складом з грудним молоком. Таке стало можливо через ряд проведених досліджень, на основі яких і вибиралася ідеальна формула. Вони також вітамінізовані і включають в себе ідеальне поєднання різних корисних речовин і мікроелементів. Тому таке харчування являє собою гідну альтернативу грудного молока.

Як потрібно годувати дитину, якщо у вас грудне вигодовування

Як годувати новонародженого малюка – це ціла наука. Адже потрібно зрозуміти не тільки, скільки малюкові необхідно, щоб наїстися, а й те, як часто це робити.

Якою кількістю грудного молока наїдається малюк? Вчені розрахували, що в перші кілька діб (до 3-х) дитина харчується тільки молозивом. Адже молока ще немає. Мамі може здатися, що молозиво виділяється невеликими краплями, і малюкові такої кількості явно буде недостатньо, але це не так. Адже молозиво калорійнее і жирніше молока. Крім того, поступовий перехід на годування молоком необхідний, щоб травна система малюка встигла адаптуватися на новий лад роботи.

У молодих матерів часто виникає дилема, як часто потрібно годувати малюка.

На 4-ту добу немовля з’їдає 40 мл грудного молока, на 10-ту – близько 90 мл. До місяця обсяг споживаного їм молока становить близько 100 мл. Разовий об’єм їжі при годуванні молоком можна розрахувати за формулою: кількість днів життя помножити на 10. Після того як дитині виповниться 10 днів, дана формула вже не працює.

У молодих матерів часто виникає дилема, як часто потрібно годувати малюка. У старих підручниках і від лікарів радянського часу нерідко можна почути рекомендацію – годувати раз в 3 години. Є в цьому певний сенс, тому що при годуванні молоком воно повністю засвоюється за 2,5-3 години, і дитина знову відчуває себе голодною.

Однак сучасні батьки виходять з теорії природного батьківства, по якій рекомендується пропонувати дитині харчування на першу вимогу і найменший писк. Навіть тоді, коли немовля вимагає її всього лише через 30-60 хвилин після минулого годування. І в цьому перевага грудного вигодовування, тому що молоко і мамині груди для крихти – це не тільки їжа, але ще і засіб заспокоєння. Тому лікарі на питання: як часто годувати новонародженого, відповідають: за його потребами.

Визначити, чи вистачає дитині їжі, можна по простому тесту, який ще називають тестом на мокрі пелюшки. Він повинен мочити їх не менше 12 разів.

Як потрібно годувати малюка з пляшки

Багатьох мам, які переводять малюка на харчування сумішами, цікавить питання: як правильно годувати новонародженого з пляшки. Тут все трохи складніше, ніж в ситуації з грудним вигодовуванням.

Годувати потрібно малюка не частіше, ніж раз на 3 години. Пов’язано це з тим, що суміші, хоч частково і дублюють материнське молоко, все ж більш важкі в сприйнятті і засвоєнні. Тому більш часті годування можуть привести до досить серйозних труднощів з шлунково-кишковим трактом крихти.

Обсяг в разі із сумішами необхідно розраховувати дуже точно. Так, маляті буде потрібно на добу близько 120-150 мл на кожен кілограм ваги. Порахуйте загальну кількість і розділіть на кількість годувань. Як правило, малюк після пологового будинку з’їдає максимум 60 мл харчування, а до місяця його норма вже близько 120 мл за раз. Коригувати кількість суміші потрібно, дивлячись на стан дитини: те, як він набирає вагу, скільки пісяє і як поводиться.

Гігієна годування: які є тонкощі і нюанси

Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, особливих гігієнічних вимог дотримуватися не доводиться. Єдине, перед кожним годуванням мамі рекомендується мити груди. Особливу увагу цій процедурі слід приділити влітку, коли спекотно. Ну і, звичайно ж, руки. Але вони завжди повинні бути максимально чистими.

У разі, якщо розмова йде про малюків-на штучному вигодовуванні, тут вимог в рази більше. Так, суміш необхідно готувати тільки чистими руками. При цьому баночка, соска, всі мірні ложки також обов’язково повинні бути ретельно вимиті із застосуванням спеціальних засобів і простерилізовані.

Розводити суміш потрібно тільки спеціальної водою – ніяка водопровідна і просто відфільтрована не підійде. Потрібно закуповувати спеціальну бутильовану. Іноді можна зустріти рекомендацію про додаткове кип’ятінні води.

Згодувати маляті суміш необхідно відразу після її приготування – зберігати не варто. Хоча іноді можна знайти згадки про те, що розведене харчування можна поставити в холодильник години на 3, краще так не робити.

Пози для годування: які краще вибрати

Пози для годування, якими можуть скористатися матусі, вражають різноманітністю. Так, наприклад, стандартний варіант – сидячи. Такою можуть користуватися як ті, хто годує грудьми, так і мами з пляшками. Для цього досить сісти зручніше, можна підкласти під спину подушку, взяти крихітку на руки і приступити до годівлі.

Є спеціальні крісла, у яких передбачена підставка для ніг. Така конструкція допомагає матері сидіти більш комфортно і природно.

Жінки можуть також годувати малюка лежачи на боці. Для цього досить лягти на ліжко або диван, укласти крихту поруч і запропонувати йому груди.

Що варто враховувати

Експерти рекомендують під час годування не відволікатися і зосередитися тільки на дитині, використовуючи цей час як ще одну можливість побути разом.

Не варто відволікатися на телефонні дзвінки, перегляд телевізора або читання книги. Все це може негативно позначитися на процедурі годування. Та й ви легко можете не побачити, скільки з’їв малюк і як взагалі йде процес.

Годування дитини, хоч і рутинний процес, але являє собою цілу точну науку, в якій виконання кожного пункту тягне за собою успіх всього підприємства в цілому.

Як часто потрібно ходити до гінеколога?

Планові огляди гінеколога – єдина можливість запобігти розвитку серйозних захворювань жіночої репродуктивної системи та зберегти здоров’я на довгі роки. Незалежно від того, який спосіб життя веде жінка, регулярні спостереження лікаря необхідні, особливо за наявності негативних спадкових факторів. Але і їхня відсутність – не привід нехтувати профоглядом.

Як часто потрібно перевірятись у гінеколога?

Оптимальна частота планових візитів – раз на рік, навіть якщо жінку нічого не турбує, та її менструальний цикл – як годинник. Деякі захворювання можуть протікати безсимптомно на ранніх стадіях, у тому числі ті, які можуть бути небезпечними для життя. Наприклад, рак шийки матки ніяк не дається взнаки на ранніх стадіях, зате швидко виявляється за допомогою кольпоскопії та цитологічного дослідження. Захоплена на ранній стадії онкологія – це врятоване життя.

Чому до гінеколога треба йти після місячних?

Якщо йдеться про менархе (першу менструацію) у дівчини, огляди гінеколога потрібні для того, щоб спостерігати за формуванням менструального циклу і вчасно скоригувати будь-які відхилення. Важливо пам’ятати, що жіноча репродуктивна функція багато у чому залежить від спадкових факторів, тому якщо в анамнезі у матері серйозні розлади циклу або гормональний дисбаланс, дочці краще спостерігатися у гінеколога від початку її статевого дозрівання – це допоможе уникнути таких проблем або захопити їх у самому початку.

Що ж до конкретного дня циклу, оптимальним для відвідування гінеколога вважається період із 7 по 10 день циклу, тобто відразу після закінчення менструації. У цей період тканини матки набувають структури, яка дає найбільш точну діагностичну картинку на УЗД.

Які аналізи слід здавати у гінеколога?

Навіть за відсутності неприємних симптомів, кожній жінці слід щорічно здавати такі аналізи:

  • мазок на флору;
  • ПАП-тест (мазок на онкоцитологію).

Крім цього, потрібно регулярно робити УЗД молочних залоз та органів малого таза, щоб запобігти новоутворенням.

Як підготуватись до прийому у гінеколога?

За добу до візиту до лікаря слід утриматися від статевих контактів. Перед відвідуванням гінекологічного кабінету слід випорожнити сечовий міхур та прийняти душ без використання кремів, гелів та засобів для інтимної гігієни. Спринцюватися, користуватися тампонами та інтимними дезодорантами небажано: дуже ретельний туалет може порушити мікрофлору статевих органів та спотворити результат діагностики.

Що таке ПАП-тест та як часто його треба проходити?

Це дослідження епітелію з каналу шийки матки, що застосовується для діагностики злоякісного переродження клітин та тканин. Тому ПАП-тест також називають “мазком на онкоцитологію”. Своєчасний тест на мазок – це насамперед профілактика раку шийки матки, який зустрічається у кожної п’ятої жінки.

Щорічний ПАП-тест необхідний кожній жінці 21 року та старшій за наявності таких факторів ризику:

  • вірус папіломи людини, особливо високоонкогенні штами;
  • ВІЛ;
  • хронічні захворювання внутрішніх статевих органів;
  • герпетична інфекція;
  • кілька пологів в анамнезі;
  • куріння;
  • рак шийки матки у матері, бабусі тощо;
  • ранній початок статевого життя та часта зміна партнерів.

Це профілактичний скринінг, що дозволяє попередити або виявити на ранній стадії небезпечну для життя недугу. Після 30 років ПАП-тести можна проводити рідше – раз на три роки за умови трьох негативних тестів раніше. Робити їх слід до 65 років, і припиняти цю практику лише за умови трьох негативних результатів поспіль (тобто за останні 10 років).

Чи потрібно йти до гінеколога, якщо нічого не турбує?

Безперечно, потрібно! Не всі захворювання одразу проявляються характерними симптомами – болем, дискомфортом, порушенням циклу тощо. На ранній стадії більшість жіночих хвороб ніяк не дають про себе знати. Саме тому потрібні регулярні профілактичні огляди – щоб вчасно виявити порушення. Лікування на ранній стадії швидше, легше та завдає менше дискомфорту пацієнтці.

Чи потрібно перед відвідуванням гінеколога голитися?

Не рекомендується видаляти волосся менш ніж за добу до візиту до лікаря: подразнення ніжної шкіри легко сплутати із проявом хвороби. Інтервал між епіляцією та візитом до гінеколога має становити не менше 3-4 днів, а краще – тиждень.

З якого віку та як часто потрібно звертатися до гінеколога?

Серед батьків існує думка, що гінеколог дівчинці потрібен лише в пубертатний період, коли дитина починає перетворюватися на дорослу жінку. Насправді дитячого гінеколога теж бажано відвідувати. У дуже маленьких дівчаток лікар оцінює правильність розвитку зовнішніх статевих органів. Пізніше, коли настає перша менструація, візити до гінеколога потрібні, щоб відстежити формування менструального циклу, виключити чи діагностувати гормональний дисбаланс – що раніше його виявити, то швидшою й легшою буде корекція.

З початком статевого життя гінеколога необхідно відвідувати як мінімум щорічно.

Коли потрібно терміново йти до гінеколога?

Збій менструального циклу, занадто рясні або, навпаки, занадто мізерні місячні, кровотечі в середині циклу, біль внизу живота незрозумілого походження, біль під час статевого акту або кровотеча після нього, травми статевих органів – все це вимагає негайного візиту до лікаря та докладного огляду. Жіноча репродуктивна система дуже складна, і занедбаний функціональний розлад або запальний процес можуть серйозно підірвати здоров’я жінки.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

Про автора

admin administrator