Як черенковати акацію

Авторadmin

Як черенковати акацію

Розмноження акації живцями: способи і терміни

Розкажіть, будь ласка, як здійснити розмноження акації живцями? Наш ділянка знаходиться на краю селища, розміри досить великі, майже 40 соток. З вулиці поставили паркан, а ось город поки залишається відкритим. Огорожа ставити там занадто накладно фінансово, вирішили посадити живопліт. І дешевше буде, і від вітру захист хороша. На краю городу якраз зростає стара акація, хочемо укоренити її живці. Коли і як це зробити?

Незважаючи на те, що акація – культура, так би мовити, дика, багато садять її на своїх ділянках. Особливо хороша вона як жива огорожа, надійної і непрохідною, враховуючи гострі шипи. Розмноження акації живцями позбавить вас від витрат на придбання посадкового матеріалу. Якщо неподалік є лісосмуга, в ній напевно повинна рости акація. Потрібно тільки сходити і нарізати живців. Вкорінюються вони добре, ростуть швидко. Вже через пару років у вас вже будуть повноцінні молоденькі деревця.

Розмноження акації живцями: способи

Черенковать акацію можна двома методами, використовуючи:

Перший спосіб більш поширений і дає кращий результат, але ми розглянемо обидва.

Укорінення стеблових живців

Заготовлювати посадковий матеріал можна навесні або в кінці літа. Підійдуть як верхівкові живці, так і чубуки, нарізані з середини втечі, що залишився після обрізки. Довжина кожного повинна становити не менше 10 см. При річному живцюванні видаліть з нижньої частини держака листя.

Щоб процес коренеутворення проходив швидше, перед посадкою потримайте черешки в стимуляторе зростання.

Оброблені стимулятором живці укоренити в ємностях з дерново-піщаною сумішшю і спорудити парник. Коли прокинуться нирки, укриття зніміть. Продовжуйте доращивать акацію при температурі 22 ° тепла. Кущики, отримані в результаті весняного живцювання, можете висадити у відкритий грунт вже восени. А ось літні рослини краще потримати першу зиму в підвалі, а навесні висадити в сад.

Коли і як вкорінювати кореневі живці

До розмноження акації кореневими живцями краще приступайте навесні. Це середина травня, коли пройдуть заморозки і встановиться стабільна плюсова температура. Викопайте у дорослого дерева бічний корінь. Наріжте його на чубуки довжиною не менше 15 см, при цьому верхній зріз робіть під кутом. Присипте зрізи вугіллям. Якщо корінь має вже тонкі бічні корінці, залиште їх, не видаляйте.

Для кореневого живцювання вибирайте добре розвинені молоді коріння діаметром не менше 5 мм.

Укоренити живці в легкому грунті з додаванням піску і торфу, укладаючи їх під ухилом. Зручно використовувати відразу окремі горщики. На перших порах накрийте плівкою. На постійне місце можна буде пересадити молоду акацію на початку осені.

Дерево акації – вимоги, догляд і сорти

Дерево акації – вимоги, догляд і сорти. Акація, а точніше акація, популярне в Україні дерево з сімейства бобових, яке служить декоративним деревом. Його посадка не представляє труднощів і він не вибагливий у догляді. Які сорти акації варто мати в саду, як виглядає акація? Як посадити акації, які вимоги до них і подальший догляд? Які акації добре підходять як декоративні й на що варто звернути увагу при виборі сорту? Дізнайтеся найважливішу інформацію про акації.

Дерево акації – як виглядає акація?

Якщо вам цікаво, як виглядає акація, а точніше акація, дивіться інформацію про конкретний сорт. Хоча вони мають деякі спільні риси, вони можуть досить суттєво відрізнятися. Найпоширеніші акації:

  • Виростають у висоту до 12-18 метрів,
  • вони мають перисті фотони стичне листя,
  • цвітуть красивими гронами папілоїдних, запашних і медоносних квітів,
  • плоди з темно-коричневими стручками,
  • вони мають короткий стовбур, який розгалужується на багато гілок,
  • гілки підняті, часто звивисті, викривлені,
  • крона пухка, до 6-12 метрів в діаметрі,
  • вони можуть мати колючки або колючки.

Не плутайте акацію, яку також називають несправжньою акацією, з родом акацій. Хоча ці рослини можуть бути схожі й мати спільних предків – вони належать до одного сімейства, це окремі роди. Часто зустрічається різновид акації в Україні – це так звана Acacia vulgaris – акація звичайна. Походить з Північної Америки, але присутній на всіх континентах.

Правильна посадка акації в саду

Посадка акації в саду чи парку невибаглива, якщо у вас є якісний саджанець. Рослина добре росте практично на будь-якому місці та типі ґрунту, хоча, звичайно, воно має свої переваги, дещо залежно від сорту. Садити її варто трохи далі від місць, де граються діти, адже квітуча акація приваблює бджіл.

Акації можна виростити з насіння, посіявши їх у березні або на початку квітня. Однак таке вирощування досить вимогливе. Краще інвестувати в спеціально підготовлений саджанець, наприклад красиву пухнасту акацію – ROBINIA SZCZECINIASTA на пеньок. Цей вибір має на увазі не тільки вже сформовану форму рослини, але і гарне цвітіння рожевими пишними квітами навесні. Це може виглядати феноменально:

Сприятливий час для посадки акації – весна, але до початку цвітіння саджанців. Пізньої осені може бути занадто холодно, щоб рослина не могла правильно розвинути кореневу систему. Варто правильно підготувати ґрунт, удобривши її й надавши їй лужних властивостей. Ділянку після посадки слід також прополоти й, якщо необхідно, замульчувати. Садити баран також можна влітку або на початку осені за умови правильного поливу.

Після підготовки ґрунту викопайте відповідну яму, розміром більше кореневої частини саджанця. Якщо корінці поламані, саджанець потрібно розпушити й при необхідності обрізати. Також варто обрізати пагони на 1/3 і видалити пошкоджені пагони та сухе листя. Після висаджування на тому ж рівні, що і в горщику, дерева з чіткою кроною і направляючою необхідно поставити колами. Коріння необхідно засипати свіжою землею хоча б на половину висоти, решту можна засипати звичайною землею. Після посадки акацію необхідно рясно полити.

Дерево акації – які вимоги до акації?

Така рослина, як помилкова акація, має не дуже вимогливі вимоги, що робить її досить родючою і швидко росте. Добре себе почуває на сонячному або напівзатіненому місці. Акація також дуже толерантна як до типу ґрунту, так і до його реакції. Крім періоду безпосередньо після посадки, коли акацію варто рясно полити, вологість ґрунту може бути досить високою, помірною або сухою. Сарана здатна пережити навіть досить сильну посуху. Для отримання детальної інформації про оптимальні умови, в яких сарана матиме найкращу декоративність, варто звернутися до деталей вибраного сорту. Акації добре переносять обрізку, тому їх можна формувати потрібним чином.

Декоративні сорти акації – прекрасна прикраса саду

Яка ще акація в саду стане неповторною прикрасою? Крім уже згаданої акації або акації звичайної, варто розглянути посадку акації кулястої – ROBINIA UMBRACULIFERA. Це невеликий сорт дерева, крона якого може утворювати візуально привабливі кулі. Хоча він не має чітких квітів, у нього також немає шипів, тому він не становить потенційної небезпеки для травм. Чудово підходить не тільки як елемент шпальє, але і як невибагливе дерево для міських озеленень і парків. Стійкий до посухи, забруднень, морозів, грибкових захворювань і шкідників.

Багато людей також люблять використовувати золотисту акацію – ROBINIA FRISIA як барвистий сорт у саду. Має красиве золотисто-жовте листя, яке влітку стає жовто-зеленим. Він також не особливо високий, досягає максимум 8 метрів і має широку колоноподібну форму. Красиво виглядає, особливо на сонячних місцях. Завдяки невеликій кількості утворених квітів і насіння, це хороший вибір для парків і міських просторів. Він також добре працюватиме в середньому чи великому саду як яскравий, сонячний акцент.

Як вибрати акацію для саду або інших зелених насаджень?

До вибору рослин для саду чи іншого зеленого насадження варто підходити ретельно. Варто враховувати вегетаційні періоди, особливості росту та потреби окремих дерев, кущів і багаторічних рослин. Якщо у вас немає досвіду в темі, ви можете скористатися послугами професійних садових дизайнерів. Зазвичай акації добре переносять практично всі умови вирощування і не вимагають інтенсивного догляду, тому стануть хорошим вибором для людей, які не мають багато часу на догляд за садом. Однак слід пам’ятати, що акація є експансивною і довгостроково впливає на стан ґрунту.

Про автора

admin administrator