Як цвіте картопля

Авторadmin

Як цвіте картопля

Зробіть це зараз, поки картопля цвіте – і врожай буде величезним

Ми розповідали про просте універсальне добриво для будь-яких культур. Тепер ділимось секретами догляду за картоплею під час цвітіння.

Як тільки посадки зацвіли, треба провести кілька процедур, які допоможуть отримати великий урожай. Про це розповідає ProstoWay .

Полив

Як зазначають досвідчені городники, перш за все слід полити посадки. Це треба зробити хоча б один раз. На кожен кущик піде близько 3 літрів води. В такий період картоплі потрібно більше вологи. Поливати рослини слід обов’язково зранку, поки сонце не вийшло.

У період спеки треба контролювати стан посадок і за необхідності зволожувати ґрунт. Якщо картопля відчуває дефіцит вологи, кущики будуть жовтіти та в’янути.

Підживлення

Необхідно приготувати добриво. Наприклад 3 ст. л. попелу та 1 ч. л. сульфату калію закласти в борозни після поливу.

Також підійде зелений настій і розчин коров’яку – у співвідношенні 1 до 10. Для позакореневої підгодівлі треба використовувати зольний розчин.

Обробка

Якщо хочете отримати відмінний урожай, треба провести обробку від колорадського жука. Тут допоможуть навіть народні засоби. На посадки слід розпорошити суміш із 10 літрів води та шматка дьогтярного мила.

Тепер ви знаєте, як доглядати за картоплею в період цвітітння. Також ми розповідали, що посадити біля цибулі, щоб вона виросла великою та смачною.

Характеристика і вирощування картоплі «Рів’єра»

Картоплю вирощують практично на усіх полях та дачних участках. Попит на неї завжди високий, тому щороку появляється новий асортимент високоурожайних та вдосконалених сортів. На українському ринку добре себе зарекомендували сорти картоплі голландської селекції, серед яких відомий сорт «Рів’єра».

А голландська технологія вирощування дозволяє картоплі розкрити свій потенціал.

Сорт Рів’єра

Рів’єра – це голландьський сорт картоплі раннього терміну дозрівання. Картопля характеризується жовтою шкіркою та світло-жовтим забарвленням м’якоті, форма картоплі – овальна. Картопля Рів’єра не цвіте. Урожай можна уже збирати на 55-60 день після посадки. Рів’єра зарекомендувала себе як високопродуктивний сорт навіть у посушливі періоди. ЇЇ можна вирощувати у всіх регіонах України, включаючи південні та східні області, через потужну кореневу систему, що сприяє кращому проходженню вологи. Завдяки ранньому періоду дозрівання, фітофтороз не встигає вплинути на картоплю. Сорт стійкий до збудників хвороб бактеріальної гнилі, парші та вірусних інфекцій.

Технологія вирощування ранньої картоплі

Технологія вирощування ранньої картоплі майже не відрізняється від загальноприйнятих правил. Але щоб отримати більш ранні сходи, картоплю потрібно проростити. Для цього краще використовувати більш крупнішу фракцію. Бульби розміщують у світлому і теплому приміщенні приблизно на 1 місяць до висадки в грунт. Розкладають картоплю у ящики по декілька кілограм та роблять отвори для провітрування. Для того, щоб клубні повністю проросли, потрібно їх протягом періоду пророщування перевертати. Після того як картопля проросла її висаджують у грунт. Перед висадкою картоплю краще протруїти інсектицидно-фунгіцидним протруйником, таким як Престиж, Шедевр. Це дає можливість захистити картоплю на початкових етапах росту від грибкових захворювань та шкідників, що містяться в грунті. Рів’єру можна висаджувати в середині квітня. Кращими грунтами для сорту Рів’єра вважають грунти легкого механічного складу. Варто, щоб ділянка землі була захищена від холодних вітрів. Картоплю висаджують паростками вверх на глибину 5-6 см., на відстані 30-32 см.

Догляд за посівами

Догляд передбачає використання засобів захисту посівів від бур’янів, шкідників та хвороб. Важливо вчасно підгортати картоплю, а якщо є можливість, то в засушливі періоди поливати. По вегетації обробляють картоплю гербіцидами (Майтус-50 гр+Адвокат-0,2), що дає можливість позбутися поширених дводольних та деяких злакових бур’янів. Через декілька днів після використання гербіцидів можна провести фунгіцидну обробку та підживлення мікроелементами. З фунгіцидів добре себе зарекомендував препарат Чарівник – 2 кг/га, а мікроелементи добре засвоюються в хелатній формі (Наніт В11+Наніт Турбо), що містять в собі важливі для розвитку картоплі елементи – бор, азот, фосфор, магній. Щоб максимально захистити картоплю від шкідників важливо вносити інсектициди. Серед інсектицидів користуються попитом Наповал, Ратибор, Коннадор, Каліпсо тощо.

На продуктивність картоплі значною мірою впливає сівозміна. Хорошими попередниками для картоплі є зернові культури, а от овочі вважаються поганими попередниками, оскільки у них з картоплею є спільні шкідники та хвороби. Отже, вирощування картоплі Рівєра забезпечить вас високим та стабільним урожаєм, навіть за несприятливих погодних умов.

Картоплю Рів’єра купити можна в нашому інтернет-магазині.

Як альтернативу до Рівєра пропонуємо також спробувати інших голландський ультраранній сорт Орла або спробувати набір з 3 сортів

Про автора

admin administrator