Як давити виноград у домашніх умовах

Авторadmin

Як давити виноград у домашніх умовах

Зміст:

Вино з винограду в домашніх умовах — покроковий рецепт з фото

Виноробство — це свого роду мистецтво, щоб пізнати всі тонкощі якого, потрібно кілька років. Але кожен з нас може приготувати домашнє вино самостійно. Звичайно, воно може вийти не настільки чудовим, як у світових виноробів, але тим не менше, знаючи рецепт домашнього вина з винограду і дотримання певних правил, отриманий напій може здивувати своїм прекрасним смаком. Рекомендуємо приготувати натуральне вино з винограду в домашніх умовах, для якого потрібні тільки цукровий пісок і виноград.

Краще всього придбати наступні сорти винограду: Степняк, Дружба, Росинка, Кристал, Фестивальний, Регент, Сапераві, оскільки вони можуть обійтися без постійного догляду за ними і мають великий відсоток цукристості. Але й з інших сортів винограду можна отримати прекрасний напій, просто потрібно буде додати трохи більше цукрового піску. Наприклад, Ізабелла і Лідія додадуть вину прекрасний аромат.

Перед безпосереднім приготуванням необхідно ретельно промити і просушити всі ємкості для майбутнього напою. Інакше в нього можуть потрапити грибки, і напій буде не смачним. Всі використовувані бочки, пляшки або відра обкурюють сіркою, промивають фільтрованою водою і витирають насухо тканиною.

Рецепт домашнього вина з винограду

1. Для початку необхідно зібрати врожай, найкраще це зробити в погодні умови з сонцем і без дощу, оскільки тоді на ягодах залишаться дикі дріжджі, які відіграють важливу роль в бродінні. Самі ягідки повинні бути стиглими, оскільки недозрілі додадуть напою кислоти, а перезрілі зіпсують сік через вміст у ньому оцту. З моменту збору не повинно пройти більше пари днів, далі використовувати ягоди для вина можна. Ретельно перебрати урожай, викидаючи незрілі або підгнилі ягоди або виноград з цвіллю. Всипте його в посуд з емаллю і залиште місця, приблизно чверть. Тисніть ягоди руками, так не ушкодяться кісточки, що містять речовини, що надають гіркуватий смак. Також можливо використовувати дерев’яні пристосування для тисняви ​​винограду. Потім цю ємкість закутують чистою ганчіркою і залишають в мало освітленому і опалювальному місці на чотири дні. Не забувати постійно помішувати за допомогою палиці з дерева або вручну.

2. Через чотири доби напій стане світлого відтінку і можна почути шиплячий звук, що говорить про початок бродіння і можна віджимати сік. Весь напій пропускають через марлю, приблизно три рази. Потім сік розливають в ємкості, не перевищуючи 70% обсягу, так як буде відбуватися бродіння. Ідеально підійдуть пляшки зі скла або банки.

3. Щоб уникнути кислого смаку вина, необхідно надати вихід вуглекислого газу і не дати потрапити кисню. В основному для цього застосовують медичну рукавичку з діркою в ній.

4. Забезпечте потрібну температуру для бродіння, вона становить не менше 8 градусів, інакше дріжджі загинуть, і залишиться цукровий пісок. Іноді на третю добу стає видно, що вино перестало бродити. Далі засипте в пляшку 150 грам родзинок, 50 цукрового піску і влийте теплої води до третьої частини ємкості. Потім закрийте ємкість пробкою, виконаної з вати, і залиште в опалювальному місці на чотири доби. Після того, як родзинки заграють, напій розбавляють з літром суслу і вливають назад.

5. Щоб відбувалося нормальне бродіння вміст цукру не повинен бути більше 10-15%. Цукровий пісок краще всипати частково. Через три доби після початку бродіння вино пробують на смак. Якщо на смак воно кислувате, то додайте 50 грам піску на кожен літр соку. Щоб зробити це було простіше, беруть окрему ємкість і зливають у неї два літри суслу, розмішують в ньому цукровий пісок і потім знову вливають назад.

6. Не забувайте переливати вино в іншу ємкість. Зазвичай, коли рукавичка здувається, через два дні утворюються осади, які не повинні знаходитися у вині.

7. Перевіряйте рівень солодкості. Для цього злийте дві літри вина, додайте в нього цукровий пісок (не перевищуйте 200 грам на літр), розмішайте, вилийте в ємкість і ще раз розмішайте. Якщо за смаком вміст цукру влаштовує, то додавати його більше не потрібно.

8. Щоб отримати кінцевий результат, вино має постояти від 1,5 місяців до 380 діб. Наприклад, для білого вина мінімальний термін витримки становить півтора місяця, для красного 2-3 місяці. Надати вину більш світлий відтінок допоможе періодичне його переливання з однієї пляшки в іншу, робити це краще всього щотижня, не перевищуючи терміну в десять днів. Також необхідно перевіряти його смакові якості.

9. Завершальним моментом є перелив вина в пляшки і щільне закриття пробками. Температура зберігання напою не більше 8 градусів в положенні лежачи. Найважливіше не допустити, щоб вино замерзло.

Ось і весь рецепт домашнього вина з винограду, приготуйте його і воно порадує Вас своїм смаком.

Як зробити вино з винограду в домашніх умовах відео

На цьому все сподіваємося, що Ви зрозуміли, як зробити вино з винограду в домашніх умовах. Залишайтеся з нашим сайтом «Сільське господарство і садівництво» і у Вас усе буде смачно та корисно.

Як давити виноград на вино: правила віджиму своїми руками в домашніх умовах

Процес виготовлення домашнього вина включає декілька стадій. Однією з них вважається розминання ягід для отримання плодів великого об’єму соку. Проводити процедуру варто грамотно. Будь-які помилки призведуть до погіршення аромату та смакових характеристик готового напою. Тому новачки у виготовленні продукту часто задаються питанням, як краще тиснути виноград на вино. Це можна робити різними методами.

Способи віджиму винограду

Віджимати виноград дозволяється різними способами:

  • ногами;
  • вручну;
  • пресами або тисненнями.

Як придушити виноград у домашніх умовах

Щоб розім’яти виноград і отримати в результаті смачне вино, варто дотримуватися певних правил.

Давимо ногами

Виноград м’яли ногами ще до виникнення механічних пристроїв. Для цього плоди складали дерев’яні чани, після чого розминали їх ногами. На цей процес могло йти до 10 години на день.

Вважалося, що саме ногами найлегше видавити максимальну кількість соку. Цей спосіб допомагає роздробити ягоди, вивільнити корисні речовини зі шкірки та очистити м’якоть.

Ногами вдається відчути цілі плоди та холодні ділянки, які негативно позначаються на ферментації.

Проте, в даний час цей метод втратив свою популярність. Головним мінусом процедури вважається недостатня гігієнічність. Метод застосовують невеликі виробники чи любителі.

Преси та тиснення

Щоб переробити велику кількість сировини, варто вибирати особливі пристрої. Механізм роботи приладів базується на русі валів, що обертаються в різних напрямках. Вони здавлюють плоди, що призводить до виділення соку.

Є різні варіанти тиснення, кожен з яких відрізняється певними особливостями:

  1. З гребнеотделителем. Ця деталь дозволяє повністю відокремити плоди від кисті. Завдяки цьому вдається уникнути попадання в напій дубильних компонентів із гребенів. Гребнеотделители відрізняються за конструкцією.
  2. Без гребнеотделителя. Використання такого тиску уповільнює процес отримання соку, оскільки сировина вимагає підготовки. Перед проведенням процедури варто відокремити плоди від стебла.
  3. Валкові гребнеотделители. Такі пристрої допомагають переробляти виноград так само, як це робиться у виробничих умовах.При цьому вали віджимають із плодів сік, після чого фільтрують сусло за допомогою гребнеотделителя. Відстань між валами регулюється. Воно визначається сортом винограду. Стандартним варіантом вважається проміжок за розміром кісточок.
  4. Ударно-відцентрові пристрої. Вони можуть бути горизонтальними чи вертикальними. Механізм роботи базується на ударній силі двигуна. Він здійснює 300-400 оборотів на хвилину. Крім цього, дробарка має гребнеотделитель, що очищає сік від мезги.

Для вина не варто застосовувати пристрої для приготування соку. Під термічним впливом структура речовини порушується. Як наслідок, приготувати вино не вдасться.

Ручні пристрої

Якщо сировини небагато, віджимати її можна руками. Також дозволяється користуватися ручними інструментами. Якщо планується проводити процедуру руками, їх варто добре вимити та надіти рукавички.Розминати ягоди рекомендується не поспішаючи. При цьому руки повинні знаходитися біля дна ємності.

Бажано, щоб сік не стикався з металом. Винятком є нержавіюча сталь. Інакше є ризик погіршення смаку напою та виникнення процесів окислення.

Також для підготовки винограду допустимо скористатися дерев’яною качалкою. Хорошим варіантом стане і маточка.

Щоб прискорити процес переробки, використовують дриль або шуруповерт із насадкою у формі міксера. Цей метод не потребує додаткових пристроїв. Однак у такій ситуації не вдається розбити весь виноград. З плодами в мезгу проникають невеликі фрагменти гребенів.

Як зробити прес для віджимання винограду своїми руками

Преси суттєво полегшують виготовлення соку для вина. Пристрій включає раму, барило, піддон. Також до складу входить пресуючий пристрій, сітка з невеликими отворами та силовий гвинт.

Щоб зробити пристрій, варто взяти 2 труби, які гратимуть роль стійок. Їхній діаметр повинен становити 22 міліметри. Після цього за допомогою зварювання прикріпити до них профіль. Він повинен мати П-подібну форму. Його висота має бути такою, щоб гайка добре розміщалася всередині. На підставі труб повинна розташовуватися струбцина. З її допомогою прес легко кріпиться до підвіконня.

Щоб зробити раму, варто використовувати дерев’яні бруски. Їх перетин має бути 4х10 сантиметрів. По довжині виробу має досягати 60-70 сантиметрів. Розмір вальців впливає ширину пристосування. Відповідний параметр становить 20 сантиметрів.

Інтервал між брусами повинен збігатися з довжиною вальців. Для преса варто використовувати рифлені валки. Їхня глибина повинна досягати 3 сантиметрів. Валки варто направляти до осей гвинтоподібним способом.

З інтервалом 10 сантиметрів варто робити зрушення. Вони мають становити 2 сантиметри. Після цього пристрій кріплять підшипниками до рами. Валки крутяться у різному темпі. Тому шестерні повинні відрізнятися в діаметрі.

Завантажувати ягоди рекомендується в ківш. Він повинен мати пірамідальну форму. Ставити ківш рекомендується на поперечні рейки. Інтервал між ковшем та валиком роблять мінімальним. Він не повинен бути більше сантиметра.

В основі преса має бути посудина для скупчення соку. Для правильного стискання плодів зазори мають бути керованими. Вони допомагають залишати кісточки цілими, що дозволяє отримати смачне вино високої якості. Пошкоджені кісточки роблять гірким напій. Це пов’язано з великою кількістю дубильних елементів.

Кошик роблять з нержавіючої сталі. Її товщина має становити 2 міліметри. Порції сировини рекомендується поділити прокладками. Їх роблять із 2 дисків сталі та фіксують за допомогою точкового зварювання. У них роблять отвори розміром 3 міліметри.

Часті помилки

При виготовленні соку недосвідчені винороби роблять такі помилки:

  • застосовують металевий посуд;
  • кладуть у продукт гребені;
  • перемелюють кісточки;
  • використовують соковарку.

Існує досить багато способів отримання винограду для виготовлення вина. Завдяки цьому кожна людина зможе вибрати відповідний варіант.

Рекомендуємо

Вулик Рута: креслення та розміри, як зробити своїми руками в домашніх умовах

Вулики типу Рута – огляд та особливості вулика, плюси та мінуси, як зібрати самостійно (підготовка, матеріали та інструменти, розміри та креслення, складання), на відміну від Дадановських.

Воскотопка своїми руками: як зробити саморобну в домашніх умовах, креслення та принцип роботи

Воскотопка, виготовлена ​​своїми руками – що це за пристрій, принцип роботи, плюси та мінуси, види та конструкції, креслення та розміри, як виготовити самостійно.

Сонячна воскотопка своїми руками: розміри та креслення, як зробити в домашніх умовах

Виготовлення сонячної воскотопки своїми руками має певні особливості. Щоб отримати хороший результат, важливо чітко дотримуватися інструкцій.

Як зробити домашнє вино з винограду: 13 кращих рецептів

Приготування вина — робота дуже клопітка і вимагає чимало часу і знань. Але не засмучуйтеся, виноробство зможе осягнути навіть початківець. Давайте не будемо втрачати часу і дізнаємося відповідь на всі ваші запитання.

Вино домашнє з винограду Ізабелла — рецепт приготування в домашніх умовах

Продукти для приготування:

  • Виноград Ізабелла — 15 кілограмів;
  • Цукор — 300-450 грам;
  • Вода — якщо буде потрібна.

Вино виноградне у домашніх умовах — простий рецепт, як зробити домашнє виноградне вино

Продукти для приготування:

Краще всього після останнього переливання наполягати домашнє виноградне вино близько 2-3 місяців.

Вино в домашніх умовах з білого винограду — простий рецепт як зробити біле вино

Продукти для приготування:

Домашнє біле вино з білого винограду принесе вам не тільки досвід приготування в домашніх умовах, але й знання того, що ви будете вживати натуральний продукт, а не якийсь сурогат.

Вино з червоного винограду в домашніх умовах простий рецепт

Продукти для приготування:

  • Виноград — 5 кілограмів;
  • Цукор — півтора кілограма.

Вино з винограду з водою — простий рецепт приготування в домашніх умовах

Продукти для приготування:

  • Виноград — 5 кілограмів;
  • Цукор — 3 кілограми;
  • Вода очищена — 12 літрів.

Щоб зробити вино з винограду в домашніх умовах з додаванням води й цукру, не потрібно володіти особливими навиками і знаннями. Головне уважно прочитати мій рецепт і запастися терпінням. Поїхали..

Домашнє сухе вино з винограду — як зробити сухе вино з винограду в домашніх умовах простий рецепт

Біле виноградне вино має дозрівати 30-35 днів, а червоне вино з винограду — 60-90 днів.

Вино з винограду Молдова в домашніх умовах простий рецепт з фото

Продукти потрібні для приготування:

  • Виноград, сорт Молдова — 30 кілограмів;
  • Цукор — 4,5 кілограма;
  • Вода очищена — до 9 літрів.

Беремо виноград Молдова. Вино з нього вийде натуральним, і ви не будете переживати за його якість, так як самі виростили ягоди і знали, чим їх удобрюєте.

Вино з винограду Лідія в домашніх умовах простий рецепт

Продукти щоб приготувати вино з винограду Лідія:

  • Виноград Лідія — 9 кілограм;
  • Цукор — 2,7 кілограма.

Вино з винограду без цукру в домашніх умовах

Зберігати таке вино найкраще в прохолодному місці — холодильнику або льосі.

Вино з винограду в домашніх умовах рецепти в банку з рукавичкою фото

Не у кожної людини є великі бутлі, щоб приготувати вино в домашніх умовах. Тому в таких випадках можна застосовувати звичайні банки зі скла. Вино з винограду в трилітровій банці, літрової або дволітрової — буде таким же смачним і ароматним.

Продукти для приготування:

При останньому переливанні домашнє вино з винограду буде готово. Можна сміливо проводити дегустацію. Зберігати вино з винограду можна в трилітровій банці, в прохолодному приміщенні.

Вторинне вино з макухи винограду

Макуха — пропущений через і віджатий виноград. Не знаючі люди зазвичай викидають, але це помилка. Адже з нього можна зробити вино зі слабким вмістом алкоголю. Зараз по ідеї Ви повинні задатися питанням: «А як зробити вторинне вино з винограду з макухи?» І я вам відповім: «Це зовсім просто!» Сам процес не займе багато зусиль. Давайте приступимо до прочитання.

Продукти для приготування:

  • Макуха віджатий — 7 літрів;
  • Цукор — 1 кілограм;
  • Вода — 5 літрів.

Я сподіваюся, тепер у вас не виникне питань, про те, як зробити вторинне вино з винограду з макухи.

Вино домашнє з соку винограду простий рецепт

Продукти для приготування:

  • Віджатий виноградний сік — 3 літри;
  • Цукор — 800 грам;
  • Дріжджі сухі — Півтори чайної ложки;
  • Вода — 1 літр.

Я думаю ті, хто намагається приготувати за цим рецептом, вже знають, як віджати сік з винограду в домашніх умовах для вина. Якщо ні, то можете знайти у мене на сайті статтю, яка присвячується цього процесу. А ми рухаємося далі.

Вино з кислого винограду в домашніх умовах

Цей рецепт буде корисний садівникам-любителям, які займаються вирощуванням дрібного синього винограду, що відрізняється своєю кислинкою.

Тому давайте я розповім, як зробити вино з кислого винограду. Простий рецепт приготування сподобається всім любителям цього вишуканого напою.

Продукти для приготування:

Зберігати домашнє вино з кислого винограду найкраще в погребі чи холодильнику.

Про автора

admin administrator