Як дістатися на літаку до Єсентуків

Авторadmin

Як дістатися на літаку до Єсентуків

Зміст:

Як дістатися на літаку до Єсентуків

Вартість авіаквитків залежить від багатьох факторів — від виду авіакомпанії (регулярна або лоу-кост), рівня аеропорту (головний або другорядний), часу вильоту/прильоту і навіть від дня тижня, в який ви робите покупку або летите. (Докладніше про те, як придбати вигідний квиток, читайте в нашій статті — «Дешеві варіанти авіаперельотів»).

Клас в салоні літака — це один з найважливіших параметрів, який значно впливає на ціну квитка.

Не всі знають про існування різниці між такими поняттями, як «клас обслуговування в літаку» і «клас бронювання авіаквитків», тому часто змішують їх. Спробуємо пояснити, в чому особливості кожного з них і як ці параметри позначаються на вартості перельоту.

Що таке клас обслуговування в літаку

Зазвичай салон літака ділиться на декілька «відсіків», які відрізняються між собою рівнем комфорту та сервісу. Їх прийнято позначати латинськими літерами, які зазвичай вказуються на квитку. Ціна проїзного документа залежить від обраного класу обслуговування.

Які бувають класи місць в літаку

Перший клас

Квиток в салон першого класу можна придбати далеко не на кожен рейс. Зазвичай такий клас обслуговування надається тільки на авіаперельоти між континентами.

Але пересічному мандрівникові перший клас в літаку навряд чи виявиться по кишені — за комфортабельні умови польоту і підвищену увагу персоналу доведеться викласти кругленьку суму.

За ці гроші вам можуть запропонувати розкладне крісло (на 180°), м’який диванчик або навіть справжнє ліжко. Супутниковий зв’язок, великий екран, вишукане меню та інші приємні бонуси входять у вартість такого квитка.

Крім того, авіакомпанія піклується про пасажирів першого класу не тільки в повітрі, але і на землі. VIP зал очікування, реєстрація без черги або в спеціальному терміналі, доставка до трапу на елітному авто — ось неповний перелік послуг, якими можуть скористатися пасажири в аеропорту.

Бізнес-клас

Авіаквитки бізнес-класу дешевші, ніж перший клас в літаку, а рівень комфорту зберігається на досить високому рівні. Хоча в цьому аспекті багато залежить від перевізника. Частина авіакомпаній пропонують бізнес-клас як альтернативу першому, для пасажирів з «особливими» запитами. А в деяких авіакомпанії (частіше усього вітчизняних) різниця з економ-класом полягає тільки у відношенні персоналу і більш різноманітному меню.

Крісла в салоні такого типу можуть розкладатися на 180° (паралельно підлозі — fully flat seat і під невеликим кутом до підлоги — angled lie flat seat, ширина сидіння 46-58 см, крок крісла 140-170 см), а також на 160° (cradle seat, ширина сидінь 44-86 см, крок крісла 84-202 см).

Свій особливий статус пасажири бізнес-класу зможуть відчути вже в аеропорту: їх зареєструють за окремою стійкою, запропонують відпочити в приємній обстановці Lounge zone (спеціального залу очікування) і доставлять на борт окремо від інших пасажирів.

Безкоштовні напої, свіжі газети і Wi-Fi на борту допоможуть скоротати час в польоті.

Економ-клас

Назва цього класу обслуговування в літаку говорить сама за себе — за рахунок більш низького рівня комфорту ви можете значно заощадити на вартості авіаквитка.

Розташування в середній або задній частині літака, більш вузькі крісла (їх ширина зазвичай від 43 до 46,4 см) з кроком від 74 до 91 см, мінімальний набір безкоштовних послуг на борту — все це дозволяє перевізникам істотно знижувати ціну на квитки економ-класу.

Однак для тих, хто не звик до розкоші, економ-клас запропонує прийнятні умови для перельоту: відкидний столик на кожному кріслі, чай і каву, а на великих відстанях — набір постільних приналежностей і ланч. Список послуг і зручностей у різних перевізників буде відрізнятися, тому при виборі компанії обов’язково поцікавтеся, що входить у вартість квитка. У багатьох з них виділяють ще один специфічний клас, який за ступенем комфорту знаходиться між бізнес-класом і економ-варіантом. Він може називатися «покращений економ», «економ-преміум» і т. п.

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Як дістатися на літаку до Єсентуків

Якщо ви подорожуєте літаком вперше або дуже рідко, ця пам’ятка для вас.

Отже, настав час довгоочікуваної відпустки і валізи зібрані. Перед виходом з будинку, будь ласка, перевірте документи, квитки і гроші.

По приїзді в аеропорт на вас чекають три обов’язкових етапи перед посадкою на літак:

  1. Реєстрація, здача багажу
  2. Митний контроль
  3. Паспортний контроль

Реєстрація

В аеропорт необхідно приїхати заздалегідь, приблизно за 2-2,5 години. Реєстрація пасажирів починається за 2 години і закінчується за 40 хвилин до відльоту. Якщо ви залишаєте Єврозону і бажаєте повернути податки за покупки Tax Free, то в аеропорт потрібно приїхати за 3-3,5 години. Заповнення документів займає певний час і до стійки повернення податків може бути черга.

Реєстрацію на рейс можна оформити кількома методами:

  1. На стійці реєстрації
  2. Використовуючи автомат для реєстрації
  3. On-line реєстрація на рейс по інтернету

Варіант 1. На стійці реєстрації — традиційно.

По приїзді в аеропорт потрібно знайти табло з інформацією про рейси. Навпроти кожного рейсу зазначено актуальний стан та номери реєстраційних стійок. Ставайте в чергу. Тримайте напоготові паспорт і квиток.

Співробітник аеропорту перевірить необхідні дані, у тому числі і візу. Ваш багаж зважується (про норми багажу читайте тут) і до нього прикріплюється багажна бирка. Потім ваш багаж по стрічці надсилається для завантаження на борт літака. Ви отримуєте посадковий талон із зазначенням номера місця в салоні і талон про здачу багажу.

Варіант 2. Автомат для реєстрації на рейс

Автомати розташовуються в аеропорту і виглядають приблизно так.

Користуватися ними досить просто.

Крок 1.

Вставити ваш паспорт або карту постійного пасажира (Miles&More, Panorama club детальніше читайте тут). Також можна ввести номер вашого квитка або номер бронювання. На екрані ви побачите всю інформацію про ваш рейс (з урахуванням транзитних рейсів).

Крок 2.

Обираєте місця в літаку. Також є можливість замовити й оплатити додаткові послуги: підвищити клас перельоту, вибрати місця в Зоні Комфорту. Також є можливість зареєструвати пасажирів, які подорожують з вами і вибрати місця поруч.

Крок 3.

Роздрукуйте посадковий талон. При транзитних рейсах їх буде декілька.

Варіант 3. On-line реєстрація на рейс по інтернету

За добу до вильоту ви отримуєте на електронну пошту, вказану при купівлі квитка, нагадування від авіакомпанії про свій рейс. У цьому ж листі вам запропонують зареєструватися на рейс онлайн за посиланням.

Електронна реєстрація на рейс виглядає наступним чином:

Крок 1. Реєстрація

На сайті авіакомпанії в розділі «Check in online» введіть номер квитка або номер бронювання.

За цим посиланням ви побачите, як виглядає вікно реєстрації на рейс online:

Крок 2. Місце і багаж

Перевірте всю інформацію про політ. Вибиріть місця собі і пасажирам, які подорожують з вами. Зареєструйте багаж, що перевищує норму. Також ви маєте можливість замовити і сплатити додатковий комфорт: підвищити клас перельоту, вибрати місця в Зоні Комфорту.

Крок 3. Посадковий талон

Отримайте посадочні талони в електронному вигляді або sms на мобільний. Дані талони нічим не відрізняються від тих, що видаються в аеропорту, і містять всю інформацію про політ і штрих-код, який сканується при посадці.

Посадковий талон можна отримати двома варіантами:

  1. По електронній пошті. Ви їх можете роздрукувати на принтері вдома (в офісі) або в аеропорту в автоматі для реєстрації.
  2. Sms на мобільний. При заповненні особистої інформації ви вказуєте свій мобільний номер у відповідному полі. Ваш телефон повинен мати доступ до інтернету.

Дана послуга дозволяє вам уникнути довгих черг біля стійок реєстрації і приїхати в аеропорт менш ніж за 2 години і вільний час провести в магазинах Duty free.

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Митний контроль в аеропорту.

Після реєстрації проходимо митний контроль.

Завдання митного контролю — перевірити ваші речі та предмети (ручну поклажу, одяг) на дозволені до вивезення, відповідно до Законодавства країни, яку ви залишаєте. На митному контролі є дві зони:

  • Червоний коридор. Пасажирам, які перевозять велику суму грошей (більше 10 000 доларів США), предмети старовини і мистецтва (антикваріат), коштовності, зброю та інші предмети, які вимагають узгодження митної служби, необхідно задекларувати їх. Бланк видається безкоштовно співробітниками митниці.
  • Зелений коридор. Декларувати нічого не потрібно, всі речі і предмети у вашій ручної поклажі не заборонені і не обмежені до вивозу.

Зазвичай нам, туристам, необхідно до Зеленого коридору.

Ваші речі по стрічці проїжджають сканер, і співробітник митної служби бачить на екрані всі предмети. Рідини, обсягом понад 100 ml, будуть вилучатися (докладніше читайте в статті Багаж і ручна поклажа).

Крім сканування ваших речей, огляду піддають вас особисто. Вам необхідно пройти металодетектор, при цьому пояс, годинник, мобільний телефон потрібно залишити на стрічці сканування. Іноді вас можуть помацати і попросити зняти взуття. Вся процедура митного контролю займає приблизно 10-15 хвилин, якщо ви і ваші речі не викликають підозр.

Паспортний контроль в аеропорту.

Після зони митного контролю прямуємо на паспортний контроль. Звертаю вашу увагу, існують кілька стійок:

  • Для громадян Євросоюзу.
  • Для всіх інших пасажирів.

Показуємо паспорт і посадковий талон уповноваженому співробітнику. Він перевіряє ваш паспорт на легальність, переконується у наявності візи (при необхідності) і ставить штамп про проходження державного кордону.

Ліворуч показано, як виглядають штампи про перетин кордонів.

Офіційно ви залишили державу і знаходитеся на нейтральній території.

У посадковому талоні знаходимо інформацію про час посадки на борт/Boarding time (за 20-30 хвилин до вильоту) і номер воріт/Gate.

Ліворуч показано, як виглядає посадковий талон або Boarding pass.

Якщо в запасі є час, можна прогулятися по магазинах безмитної торгівлі Duty free.

У зазначений час підходимо до воріт і після звірки вашого посадкового талону вас проводять в літак (автобусом або «по рукавах»).

Після приземлення в аеропорту призначення всі вищевказані процедури слід пройти у зворотному порядку:

Отримавши багаж на багажній стрічці, проходимо до виходу з аеропорту. Далі читайте розділ Як дістатися аеропорту та назад.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.

  • Самостійна подорож до Франції
  • Самостійна подорож до Болгарії
  • Самостійна подорож до Греції
  • Самостійна подорож до Іспанії
  • Самостійна подорож до Італії
  • Самостійна подорож до Хорватії
  • Самостійна подорож до Черногорії
  • Самостійна подорож до Чехії
  • Самостійна подорож до Германії
  • Самостійна подорож до Австрії
  • Самостійна подорож до Польщі
  • Самостійна подорож до Швейцарії

Як дістатися на літаку до Єсентуків

О, це знайоме почуття першого польоту в літаку! Незрозуміле хвилювання, очікування поїздки… і страх! Його ми наполегливо рекомендуємо залишати вдома, вирушаючи в подорож. Про те, як позбавитися від страху, можна прочитати в нашій статті «Аерофобія і як її подолати».

У разі, якщо ваш страх пов’язаний лише з тим, що ви не розумієте, як поводитися в літаку і що робити під час польоту, наш матеріал спеціально для вас. Правила поведінки на борту літака досить прості і легко запам’ятовуються. Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете не хвилюватися про те, як пройде ваш перший політ на літаку, будете почувати себе впевнено і спокійно.

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Отже, найпоширеніші правила польоту в літаку:

Чи можна в літаку користуватися мобільним телефоном?

Використовувати мобільні телефони в літаку під час зльоту та посадки заборонено. Про це вам кілька раз нагадають дбайливі стюардеси. Справа в тому, що електромагнітні хвилі, які виходять з мобільного телефону, негативно впливають на точність роботи навігаційних приладів авіалайнера. Крім того, вони можуть спровокувати перешкоди у радіозв’язку пілотів з диспетчерами, що, в свою чергу, позначиться на якості отриманої і переданої інформації.

Погодьтеся, потерпіти півгодини без дзвінків або смсок досить нескладно. Тому відразу ж після посадки на борт, переведіть свій мобільний телефон у режим «В літаку».

Навіщо пристібати ремені в літаку?

Що стосується пристібання, то правила безпеки в літаку не відрізняються від автомобільних. При виникненні непередбачених обставин, екстреного гальмування або в разі аварії, вас може викинути з крісла, і ви полетите через весь салон. Відбутися легким ударом в такому випадку буде досить складно, крім того, ви можете завдати шкоди іншим пасажирам.

Перед тим, як літак почне злітати, переведіть спинки крісел у вертикальне положення.

Це ще один запобіжний захід на борту авіалайнера, недотримання якого в екстремальній ситуації може зіграти злий жарт. Опущена спинка сидіння заблокує вихід пасажирам, які будуть сидіти за вами або ж, що ще гірше — завдасть їм тілесні ушкодження.

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Чому не можна фотографувати в літаку?

Правила поведінки в літаку не забороняють робити знімки. Заборона поширюється на всі важкі предмети, які під час зльоту/посадки або в зоні турбулентності, ви можете не втримати. Випавши з рук, фотоапарат полетить через весь салон і завдасть шкоди іншим пасажирам.

Що таке зона турбулентності і як себе вести в ній

Зона турбулентності — це вихрові вітряні потоки, в які може потрапити літак під час польоту. Боятися їх не варто, так як ще ні одна аварія не відбулася через попадання літака в зону турбулентності. Сучасні авіалайнери проектується таким чином, що витримують навантаження у багато разів більше. Тому все, що від вас вимагається, — це обов’язково пристібнутися, не нервувати, глибоко дихати і думати про хороше.

Що робити на борту літака під час польоту?

Якщо ви та людина, про яку говорять, що вона «може спати навіть стоячи», то сон під час польоту для вас ідеальне заняття. Ви не будете хвилюватися, зможете виспатися і прилетіти в пункт призначення бадьорим і сповненим сил. Якщо ж ви знаєте, що заснути не вдасться, можете почитати книгу, подивитися фільм на ноутбуці або просто послухати музику. Тільки не забувайте, що поруч з вами такі ж пасажири і гучна музика або деякі інші ваші заняття можуть їм заважати.

Сподіваємося, що ваш перший політ на літаку не принесе ніяких хвилювань і труднощів. Літайте, подорожуйте і збирайте приємні спогади по всьому світу!

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.

  • Самостійна подорож до Франції
  • Самостійна подорож до Болгарії
  • Самостійна подорож до Греції
  • Самостійна подорож до Іспанії
  • Самостійна подорож до Італії
  • Самостійна подорож до Хорватії
  • Самостійна подорож до Черногорії
  • Самостійна подорож до Чехії
  • Самостійна подорож до Германії
  • Самостійна подорож до Австрії
  • Самостійна подорож до Польщі
  • Самостійна подорож до Швейцарії

Про автора

admin administrator