Як дізнатися про час роботи компютера за день

Авторadmin

Як дізнатися про час роботи компютера за день

Як дізнатися про час роботи комп “ютера

Дізнатися час роботи комп ‘ютера можна штатними засобами операційної системи. Однак при використанні сторонніх програм можна отримати набагато більш детальну статистику про роботу і простої, включаючи рекорди тривалості робочих і неробочих періодів, час найпершого завантаження системи, точний час попереднього відключення тощо.

Інструкція

1. Скористайтеся системною утилітою systeminfo.exe. Вона працює в командному рядку, тому спочатку вам слід запустити емулятор командного рядка. Відкрийте головне меню на кнопці “Пуск” та виберіть рядок “Виконати”.

2. Введіть команду cmd у діалоговому вікні запуску програм і натисніть Enter. Так ви відкриєте термінал інтерфейсу командного рядка.

3. Надрукуйте systeminfo в командному рядку і натисніть Enter. Можна скопіювати команду звідси і вставити в термінал за допомогою відповідної команди в контекстному меню, яке відкривається за клацанням правою кнопкою миші в терміналі. У результаті пару секунд утиліту буде збирати дані про вашу систему, а потім видасть довгий список самої різної інформації.

4. Якщо ви використовуєте Windows XP, знайдіть рядок “Час роботи системи” – він розміщений ближче до початку списку і містить потрібний вам час роботи системи з точністю до секунди.

5. У разі використання Windows Vista або Windows 7 цей рядок називається по-іншому (“Час завантаження системи”) і показує саме час завантаження, а час роботи вам доведеться порахувати самостійно.

6. Для зручності можна перенести всю таблицю, видану утилітою, в будь-який текстовий редактор. Щоб зробити це, клацніть таблицю правою кнопкою миші, виберіть у меню рядок “Виділити все”, а потім натисніть клавішу Enter – таким способом копіюється в пам ‘ять комп’ ютера вміст дисплея термінала. Потім ви можете вставити його у відкритий документ у будь-якому редакторі.

7. В ОС Windows Vista і Windows 7 є й інший спосіб дізнатися час роботи комп ‘ютера – за допомогою диспетчера завдань. Натисніть комбінацію клавіш CTRL + ALT + Delete, щоб запустити її, і перейдіть на вкладку “Швидкодія”. Час роботи тут поміщено в секцію “Система”.

8. Крім власних ресурсів встановленої операційної системи можна використовувати і сторонні програми. Наприклад, в меню програми Everest, в розділі “Операційна система”, є вкладка “Час роботи”. Там можна знайти найбільш детальну статистику не тільки поточного сеансу, але і за весь період з моменту встановлення.

6 швидких способів перевірити час роботи Windows та час останнього запуску

Час безперебійної роботи комп’ютера – це час, протягом якого комп’ютер безперервно працює з моменту останнього завантаження без вимкнення чи перезавантаження. Час безперебійної роботи ПК корисний для вирішення різних проблем із комп’ютером. Особливо це використовують адміністратори мережі для усунення несправностей.

Час безперебійної роботи комп’ютера є синонімом безперебійної роботи Windows, оскільки обидва вони майже однакові. Існує кілька способів перевірки безперебійної роботи Windows, наприклад, за допомогою статистики мережевого адаптера, за допомогою диспетчера завдань або за допомогою командного рядка або Powershell. Ми розглянемо кожен метод по одному. Короткий підсумок сховатись 1 Різниця між безперебійною роботою та доступністю? 2 Як перевірити безперебійну роботу в диспетчері завдань 3 Перевірте час безперебійної роботи за допомогою мережевого адаптера 4 Як перевірити безперебійну роботу Windows за допомогою командного рядка (CMD) 4.1 Використання Systeminfo 4.2 Використання WMIC 4.3 Використання утиліти Net Statistics 5 Перевірте час роботи системи за допомогою PowerShell 6 Заключні думки

Різниця між безперебійною роботою та доступністю?

Більшість людей плутають час безперебійної роботи з наявністю. Перш ніж рухатися вперед, ми повинні знати різницю між безперебійною роботою та доступністю. Вони не однакові. За даними Вікіпедії:

Час простою – це показник надійності системи, виражений у відсотках часу, протягом якого машина, зазвичай комп’ютер працювала та була доступна.

Наявність – це ймовірність того, що система працюватиме належним чином, коли це потрібно протягом періоду місії.

Комп’ютер може бути запущений, але необхідні ресурси для певної операції можуть бути недоступними залежно від завантаженості системи. Наприклад, комп’ютер може працювати, але його мережева карта може працювати некоректно або його пропускна здатність перевищується. У цьому випадку система має безперебійну роботу, але вона недоступна для конкретного завдання.

Як перевірити безперебійну роботу в диспетчері завдань

  1. відчинено Диспетчер завдань клацнувши правою кнопкою миші на панелі завдань та вибравши Диспетчер завдань (Ctrl + Shift + Esc).
  2. Перейдіть до Продуктивність та перейдіть до Розділ процесора де ви побачите час безперебійної роботи дні: години: хвилини: секунди в режимі реального часу. Відображення часу безперебійної роботи в диспетчері завдань

Перевірте час безперебійної роботи за допомогою мережевого адаптера

  1. Клацніть правою кнопкою миші значок мережі в системному треї та виберіть Відкрийте налаштування мережі та Інтернету .
  2. У розділі Статус натисніть Центр мережі та спільного доступу. Або просто перейдіть до Виконати -> control /name microsoft.networkandsharingcenter
  3. Натисніть на посилання активного мережевого адаптера
  4. У вікні відкриття буде показано час безперебійної роботи. Час безперебійної роботи мережі

Як перевірити безперебійну роботу Windows за допомогою командного рядка (CMD)

Ви також можете перевірити час безперебійної роботи за допомогою командного рядка.

Використання Systeminfo

Systeminfo – це команда, яка містить загальну інформацію про систему Windows. У ньому вказано останній час завантаження Windows. Нам потрібно буде вручну обчислити, скільки часу минуло до цього часу. Відкрийте командний рядок, перейшовши до пункту Виконати -> cmd та виконайте таку команду: systeminfo | знайти час завантаження системи Systeminfo Системний час завантаження

Використання WMIC

Існує ще одна команда WMIC, яка повідомить вам про час завантаження комп’ютера у вигляді рядка. Це може бути корисним для розробників та DevOps. Відкрийте командний рядок і виконайте таку команду: wmic шлях Win32_OperatingSystem get LastBootUpTime Команда WMIC для отримання останнього часу завантаження Якщо ви побачите наведений вище знімок екрана мого комп’ютера, то дізнаєтесь, що час завантаження мого комп’ютера становив: Рік: 2019 + місяць: 09 + день: 13 + година: 15 + хвилини: 24 + секунди: 00 + мілісекунди: 500000. Останні +300 – це часовий пояс. Це означає, що я перебуваю в часовому поясі GMT + 3.

Використання утиліти Net Statistics

Команду Net Statistics можна використовувати для перевірки останнього часу завантаження: Відкрийте командний рядок і виконайте таку команду: робоча станція чистої статистики Команда Net Stats Рядок, що починається зі статистики, – це час завантаження. Цю ж команду можна використовувати для перевірки безперебійної роботи Windows Server, але ця команда стане сервер чистої статистики .

Перевірте час роботи системи за допомогою PowerShell

PowerShell дає більш чітку відповідь, використовуючи той самий рядок, що і командний рядок. Він фактично розраховує час безперебійної роботи замість останнього часу завантаження. Він також показує загальну кількість ні. днів, годин, хвилин та секунд окремо. Відкрийте PowerShell і виконайте таку команду: (get -date) – (gcim Win32_OperatingSystem) .LastBootUpTime Отримайте час безперебійної роботи в PowerShell Якщо ви використовуєте PowerShell 6, ви можете просто скористатися такою командою, щоб отримати час роботи Windows та останній час запуску: Get -Uptime -З тих пір

Заключні думки

Швидкий запуск Windows увімкнено за замовчуванням у Windows 10. Якщо він увімкнено, Windows не скине значення LastBootUpTime. Таким чином, ви не отримаєте точної безперебійної роботи Windows. Щоб швидко вимкнути швидкий запуск, виконайте таку команду: powercfg -h вимкнено Якщо ви хочете перевірити поточний час роботи Windows, вам потрібно буде скористатися методом мережевого адаптера, щоб перевірити мережевий час. Але це працює, тільки якщо ви завжди підключені до Інтернету. Ось кілька способів, за допомогою яких можна швидко отримати останній час завантаження або перевірити загальну безперебійну роботу комп’ютера. Кожна команда має свої переваги. Ви можете використовувати той спосіб, який вам найбільше підходить. Єдине, що мені не вдалося знайти, – це відповідь на питання, скільки років моєму комп’ютеру? Команда systeminfo дає лише інформацію про дату та час встановлення Windows. Можливо, BIOS може мені щось про це показати. Більшість згаданих вище методів працюють із усіма версіями Windows, включаючи Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista. Ви також можете перевірити безперебійну роботу Windows Server за допомогою тих самих команд. Розкажіть, будь ласка, про те, як ви перевіряєте безперебійну роботу свого комп’ютера та з якою метою ви використовуєте цю інформацію?

Про автора

admin administrator