Як доглядати червону смородину після збирання врожаю

Авторadmin

Як доглядати червону смородину після збирання врожаю

Як доглядати смородину після збору врожаю: 6 важливих правил

Після збору врожаю кущі смородини виснажені та потребують особливого догляду, аби підготуватися до наступного сезону. Саме в кінці літа кущі закладають квіткові бруньки на наступний рік. Як допомогти їм відновитися після плодоношення, пояснює KvitkaInfo .

Омолодження куща.

Чим густіший кущ, тим менше на ньому ягід, тому не нехтуйте регулярними обрізками смородини. Зазвичай смородину обрізають весною, до початку сокоруху, але оскільки ця культура починає вегетацію дуже рано, деякі садівники не встигають цього зробити. Чотирирічні і старші пагони краще видалити всі, не лишаючи пеньків, оскільки вони не дадуть вже рясного врожаю, але забиратимуть сили в молодших. Розібратися, яка з гілок стара, просто: старі гілки грубші, і кора на них темніша.

На заміну старим віддаленим гілкам залиште 4-5 найміцніших молодих пагонів, обрізавши їх на третину, а решту прикореневої порослі видаліть. На дво- та трирічних пагонах зріжте верхівки, що старіють, до першого сильного відгалуження. Якщо після обрізки смородини залишаться хороші гілки, їх можна нарізати на живці, а здорове листя додавати в маринади та соління.

Після обрізки кущів смородини потрібно зібрати з-під них всі рослинні рештки і стару мульчу.

Розпушування ґрунту в прикореневому колі.

Ґрунт у прикореневому ділянці обережно розпушіть сапкою або вилами, намагаючись не зачепити коріння. Після цього сформуйте навколо куща лунку під нову мульчу.

Профілактична обробка.

Від хвороб та шкідників про всяк випадок потрібно обприскати як проблемні, так і здорові кущі. Від грибкових інфекцій смородину обробляють фунгіцидом: бордоською рідиною (1%), залізним купоросом, розчином «Топаза», «Фундазолу» або будь-якого іншого мідьвмісного препарату.

Від шкідників здорові кущі можна обприскати не дуже концентрованим розчином «Фітоверми» або карбофосу. Для заражених кліщами, скляницями чи галицями кущів потрібен міцніший розчин та мінімум дві обробки.

Для двох-трирічних кущів потрібно 2-4 відра теплої свіжої води. Надалі смородині буде досить природних опадів, тим більше, якщо ви замульчуєте пристовбурні кола. Якщо осінь буде сухою і спекотною, можливо, доведеться час від часу поливати кущі. Під червону смородину вилийте по 1-2, чорну – 3-4 відра. Наступний полив буде вже тільки восени, перед підготовкою до зимівлі.

Підживлення.

Виснаженій смородині потрібні як органічні, так і мінеральні добрива. З органіки найкраще використовувати перегній, торф або компост, які вносять під кущ в змішаному вигляді або окремо. Витрата на одну рослину – 1 відро кожного виду добрива. Добре відгукується смородина і на розчин коров’яку або пташиного посліду, але якщо їх немає, можна замінити придбаним в магазині рідким біогумусом з фосфором.

Усі види смородини дуже люблять фосфор, який сприяє швидкому дозріванню молодих пагонів, тому після плодоношення під кущі вносять калійно-фосфорний комплекс. Азоту у другій половині вегетаційного періоду смородина вже не потребує, а хлор не переносить взагалі, тому підгодівлі з хлористим калієм в складі краще не вносити.

Застосовувати для підгодівлі смородини можна:

  • по 2 ст. л. суперфосфату і калієвої селітри на 10 л води;
  • 2 ст. л. амофоски і склянку деревної золи на відро води;
  • по 1 ст. л. суперфосфату і сечовини на 10 л води;
  • по 1 ст. л. суперфосфату і сульфату калію на відро води.

Можна розчиняти мінеральні добрива в рідкій органіці – наприклад, у розчині коров’яку. Вносити розчини потрібно в попередньо политу землю, а після внесення підгодівлі слід замульчувати прикореневу ділянку органікою – компостом, перегноєм, торфом або їх сумішшю.

Більше корисних порад – у рубриках «Сад» і «Город»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Закарпаття
  • Новини Хмельницького
  • Новини Тернополя
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Волині
  • Новини Чернівців
  • Новини Рівного
  • Сад
  • Ягоди
  • Дім

Обов’язково зробіть це зі смородиною після збирання врожаю: не знатимете куди складати ягоди

Смородина потребує догляду не лише на початку сезону, а й після збирання останньої ягоди з куща. Саме від правильних дій дачника багато в чому залежатиме якість та кількість врожаю в наступному сезоні.

Підготовка кущів смородини до нового сезону починається не восени, а липні-серпні.

Як обрізати смородину

Після того, як кущ перестає плодоносити, потрібно провести його оновлення — обрізати найнижчі гілки. Листя смородини не повинні торкатися ґрунту, щоб не підхопити грибок. Найчастіше на верхніх пагонах живе попелиця — це можна помітити по листах, що здулися, на яких можна помітити характерні плями. Щоб позбутися від неї, після збирання врожаю молоді пагони можна обрізати приблизно на п’ятнадцять сантиметрів.

Якщо на кущах є пошкоджені гілки, їх теж потрібно обов’язково обрізати, тому що на них ягід точно не буде, але можуть виникнути захворювання або шкідники. Видалення потребують також застарілі гілки — вони темніші.

Якщо після обрізки залишилися здорові та міцні гілки, їх можна використовувати для подальшого розмноження культури — живці можна просто проростити, а потім посадити на новому місці на своїй ділянці.

Чим обробити кущі смородини від шкідників та хвороб

Після того як гілки будуть обрізані, необхідно в обов’язковому порядку обробити рослини від шкідників та хвороб. У продажу є спеціальні комплексні засоби, за допомогою яких за один раз можна провести профілактичні заходи від хвороб, і знищити комах-шкідників, а також грибки.

Обробляти листя будь-яким препаратом потрібно із двох сторін. Вибирайте для цього безвітряний день.

Чим підживити смородину після збору врожаю

Будь-яка рослина після плодоношення буде максимально виснаженою на вміст корисних речовин. Обов’язково потрібно внести підживлення з фосфором. Не варто вносити добрива з хлором — смородина не любить цей компонент, особливо червона. Як добриво найбільше підійде деревна зола.

Одну порцію суперфосфату потрібно змішати з однією порцією сірчанокислого калію і додати у двісті грамів деревної золи. Якщо золи немає, можна взяти подвійну дозу суперфосфату. Отриману суміш розчинити у десяти літрах води. Цієї кількості добрива вистачить на один кущ. Вносити добриво можна лише у вологий ґрунт.

Як поливати кущі смородини після збору врожаю

Вкрай важливо після збирання врожаю не припиняти полив кущів смородини. Завдяки воді кущі зможуть зав’язати нові бруньки, які наступного сезону дадуть нові ягоди та нові паростки. Якщо погода стоїть посушлива, на кущ чорної смородини має йти три відра води раз на три тижні. У сортів смородини червоного типу коренева система глибше сягає в землю, а тому нема потреби її поливати частіше одного разу на місяць. Після поливу обов’язково потрібно розпушити землю та покрити шаром мульчі.

Раніше “Телеграф” розповідав, який засіб допоможе прогнати слимаків із теплиці.

Як доглядати смородину після збирання врожаю

Не важливо, чорну, червону чи білу смородину ви вирощуєте. Головне, забезпечити кущам гарний догляд, тоді й урожай буде на славу.

Подробиці

Після того, як усі ягоди смородини будуть зібрані, кущі потрібно підготувати до наступного врожаю.

Полив

Якщо після закінчення збирання врожаю рослина відчуватиме нестачу води, не варто навіть сподіватися на те, що наступного року смородина порадує гарним врожаєм.

Після повного збирання ягід має бути проведено не менше двох поливів: по одному в серпні та вересні, а в занадто посушливу погоду і ще один – передзимовий.

Підживлення

З настанням осені подбайте про те, щоб внести під кущі смородини як органічне, так і мінеральне добриво.

Візьміть 10 кг компосту, що перепрів, або перегною, 40 г хлористого калію, 100 г суперфосфату. Після внесення підживлення кущі потрібно рясно полити.

Обрізка

Ще одна процедура, потрібний час для проведення якої настає восени.

Говорити про те, що кущ смородини був сформований правильно, можна тоді, коли він складатиметься з 10-15 пагонів різного віку – однорічних та 5-6-річних, причому перших має бути більше, ніж других, на 2-3 пагони.

Про автора

admin administrator