Як досягти стану нірвани

Авторadmin

Як досягти стану нірвани

Стан нірвани можна досягти тільки як наступний ступінь після мокші. Про нірвану згадано у кількох частинах Магабгарати з різними нюансами розуміння. У Бгаґавадґіті Кришна називає нірваною розум, поглинутий ним самим. У цьому тексті також вжите поняття «Брагманірвана».

Буддизм заснований на вченнях Гаутами Будди – духовного лідера і вчителя, який вважав, що позбутися від страждань можна за допомогою медитації і обмеження своїх бажань, свідомого відмови від задоволень. Вчення Будди в буддизмі не є божественним одкровенням, а лише результатом роздумів і медитацій.

Нірвана (санскр. — згасання) або мовою палі ніббана — є концепцією у індійських релігіях (буддизмі, індуїзмі, джайнізмі та сикхізмі), що відповідає стану повного сотеріологічного визволення, звільнення від дукхи, страждань, та сансари, циклу народжень та смертей.

Будди́зм (санскр. बुद्ध धर्म, buddha dharma IAST; палі बुद्ध धम्म, buddha dhamma, «вчення Просвітленого») — релігійно-філософське вчення (дхарма) про духовне пробудження (бодгі), яке виникло близько VI століття до н. е. в Стародавній Індії.

Християнство — найпоширеніша в світі релігія з найбільшим числом вірян. Християнство виникло в середовищі юдаїзму в Палестині і поширилося спочатку в Римській імперії.

Буддизм — найстаріша світова релігія — виник як реакція не брахманських шарів давньоіндійського населення на брахманізм. Спочатку він був внутрішньою реформаторською течією в індуїзмі. Його виникненню сприяло те, що індуїзм, ускладнений і філософський в теорії, став дуже корумпованим, пристосовницьким на практиці.





Нірвана є абстрактною, умоглядною антитезою для Сансари, яка відома і навіть може бути досліджена. Ці два поняття все-таки не вважаються антонімами. Якщо ті, хто живе постійно в Сансарі, страждають час від часу, то в нірвані – ніхто і ніколи. Можливо, так і є, але це нічим не доведено, це …

Про автора

admin administrator