Як карась виживає

Авторadmin

Як карась виживає

Невимогливий до якості води, може жити у дуже замулених водоймах з низьким вмістом кисню, зокрема у болотах. Занурюючись у мул, переносить нетривале пересихання водойми, а взимку залишається нерухомим до скресання льоду і виживає навіть за промерзання водойми. Статевозрілим стає у віці 2-4 років.5 серп. 2022 р.

Кожен вид риб зимує по-різному. Наприклад, коропи та карасі зариваються як можна більше в мул на дно водойми, і переживають так до весни. Вони абсолютно нерухомі. Більшість риб впадають у сплячку – це соми, лящі, лини, плотва.

Виживає там, де інші риби гинуть. Живуть в озерах, в мулистих та тінистих місцях, на границях відкритої води та водоростей. На річках люблять затоки й плеса, особливо мулисті місця де є водорості та кувшинки. В окремих популяціях сріблястого карася спостерігається незвичайне співвідношення статей.

Універсальної наживкою для карася є черв'як. Цікаво, що його найкраще добувати безпосередньо на водоймі. Помічено, що карасю подобається місцевий черв'як, навіть якщо він непоказний і виглядає не апетитно. Так само хорошими наживками є бовтанка (тісто з манної крупи), перловка, м'якуш хліба.

Мешкають лише в болотистих і долішніх озерах та річках. У гірських озерах і взагалі в гірських місцевостях карась трапляється рідко. Карась — дуже живуча риба, тому дрібного карасика часто використовують як живця для ловлі щуки.

Узимку клювання дуже сильно залежить від погодних умов. По першому льоду риба активно проявляє себе в похмурі дні з невеликим морозом й опадами. У середині зими на хороший улов можна розраховувати тільки під час тривалих відлиг, коли у водойму починає надходити тала вода, збагачена киснем.





Карась є яскравим представником сімейства коропових і однойменного роду – роду карасів. У карася високе тіло, стиснуте з боків. Спинний плавець довгий, а сама спина товста. Тіло покрите щодо великою, гладкою на дотик, лускою. Забарвлення риби може незначно змінюватися в залежності …

Про автора

admin administrator