Як користуватися кремом Кандід

Авторadmin

Як користуватися кремом Кандід

Зміст:

Кандід та Кандід Б

Кандидоз або мікоз ротової порожнини – це грибкове захворювання, викликане збудником роду Кандида. Захворювання в більшості випадків грає роль опортуністичної інфекції, яка зустрічається у ВІЛ-інфікованих. Чи знаєте ви, що гриби роду Кандида перебувають в організмі переважно в більшої кількості людей на сьогоднішній день? Але мікоз ротової порожнини не виникає просто так у кожного – для цього потрібно вагома підстава в ролі надмірно-ослабленого імунітету. Хороший імунітет не дасть грибку показати всю свою силу, впливаючи на організм. Крім ротової порожнини, кандидозна інфекція може вражати горло (езофагіт) та статеві органи, а також внутрішні органи – серце, мозок та ін. Лікування кандидозів, де б вони не були зосереджені, має починатися не тільки вчасно, а й правильно. Дієвим засобом проти грибкових уражень є Кандід та Кандід Б, що випускається у формі розчину, мазі та крему.

Опис препарату Кандід Б у вигляді крему

Склад та форма випуску. Кандід Б випускається у вигляді крему, який фасується в тюбики по 10 г. Він має хорошу текстуру, яка дозволяє відмінно та зручно наносити його місцево . Кандід Б – це комбінований препарат, спрямований на боротьбу з грибковими хворобами. Збудником такого роду хвороб є гриби роду Candida, у яких і була запозичена назва препарату. Головними в складі даного препарату є такі речовини, як клотримазол, беклометазон та дипропіонат (Clotrimazol, beclomethasone? Dipropionate). Для створення кремової форми препарату в процесі виробництва також були взяті й такі компоненти, як:

  • Білий парафін з м’якою текстурою (cerua alba et-molli textura);
  • Мінеральне масло (Vaseline mineralisy-oleumi);
  • Неіонний емульгований віск (Nonionic emulsifying cerua);
  • Бензиловий спирт (benzy arcu nunc);
  • Метилпарабен (artificialis methylparabena);
  • Пропіленгліколь (compositionem propylenye);
  • Пропільпарабен (propylparaben praesens Origin);
  • Бутилгідрокситолуол (butylhydroxytoluene);
  • Натрію фосфат (Ex Phosphati-Sodium);
  • Дигідрат (verum dihydratye);
  • Чиста вода (specialiter praeparatum ad solutionem liquidyum).

Показання до застосування. Крем бореться з тими хворобами, збудниками яких став грибок роду Candidа, а саме:

  • Інфекції шкіри грибкового походження (cutis-infectionues, qua originema in fungalu);
  • Дерматомікози, які, причому, можуть вражати різні відділи тіла (Quod daleae, et hostem ferire possunt a varietate corpui sectiones);
  • Епідермофітія стоп (athletia peide pedibusi);
  • Дерматозні захворювання, які навздогін супроводжуються ускладненнями (Poste inpedimentia Dermatoznye morbos-comitatur).

Після нанесення на шкіру Кандід-Б починає надавати свою лікувальну дію, яка підкріплюється протизапальною, протиалергенною, протисвербіжною та протиексудативною діями (anti-inflammationue, antiallergic, anti-viraleis, actioneys anti-exudative). Всі компоненти в складі препарату є дуже важливими в лікуванні місцевих шкірних грибкових інфекцій, в тому числі й беклометазону дипропіонат, який є синтетично-створеним аналогом гормонів кори надниркових залоз (Synthetica analogon adrenal cortex hormones).

Опис Кандіда у вигляді крапель

Склад. Кандід, який здійснюється у вигляді розчину, складається з таких компонентів, як клотримазол, який виконує головну функцію діючої речовини, а також гліцерин та пропіленгліколь. Останні два компоненти, присутні в складі препарату, виступають в ролі розчинника клотримазолу, а також вони зберігають його протигрибкову активність в ємності й після нанесення на слизову ротової порожнини.

Препарат в даній формі володіє повною прозорістю як вода, а також кілька вираженою в’язкістю. Завдяки в’язкості та щільності розчин легко й просто наноситься на уражену грибком слизову оболонку рота.

Показання. Даний розчин призначений виключно для порожнини рота, тому під час застосування варто бути обережним і не ковтати клотримазолову рідину. Засіб активно застосовується в стоматологічній галузі, де його призначають при стоматиті. Найбільш часто такому стоматологічному захворюванню піддаються діти різного віку, проте, Кандід їм не призначають через малу кількість підтвердженої безпечної інформації та ефективності препарату. Для дітей, в тому числі і для новонароджених, існує безліч інших протигрибкових засобів від грибкового стоматиту.

Чи існує Кандід у формі мазі?

Найчастіше маззю помилково називають крем, в формі якого випускається Кандід, оскільки саме такої форми випуску препарату на сьогоднішній день не існує. Крем, про який було сказано трохи раніше, має зручну для нанесення текстуру, яка дозволяє добре намазувати препарат на уражені грибком місця та вбирається досить непогано. Більшість мазевих препаратів не можуть похвалитися такими якостями, оскільки мазі часто липнуть та погано вбираються.

Ще маззю можуть називати й протигрибковий вагінальний гель Кандід, який застосовується при молочниці у жінок. Такий гель часто призначають і для лікування статевої молочниці у чоловіків, де він показує відмінні та швидкі результати.

Якщо вам необхідна саме мазь для лікування місцевих грибкових інфекцій, то ви можете звернути увагу на аналоги засобів в цій формі випуску, які мають в своєму складі клотримазол як діючу речовину.

Інструкція по застосуванню Кандіда

Кандіда альбіканс (Candida albicans) є диплоїдним грибком, який вміє спаровуватися та викликає опортуністичні інфекції у людей. Найбільш часто цьому піддаються пацієнти з імунодефіцитом – мало хто знає, що таке, здавалося б, несерйозне захворювання, порушене грибком, стає частою причиною смерті таких людей. Іноді опортуністичні інфекційні хвороби зустрічаються і у здорових людей з поганим імунітетом, оскільки вони передаються з рота в рот та через геніталії. Для того щоб не зіткнутися з розвитком в організмі грибка роду Candida albicans необхідно завжди добре піклуватися про стан свого імунітету, постійно зміцнюючи його.

Інструкція по застосуванню. Кандід та Кандід Б, як вже відомо, випускається в різних чималих лікарських формах. Кожна лікарська форма препарату, природно, має свій спосіб застосування та дозування. Зазвичай всі ці моменти уточнюються індивідуально, але є також і загальні рекомендації, які стосуються застосування засобу в різних формах.

Крем
Він застосовується зовнішньо не більш 2-3 разів на добу. Попередньо ділянки шкіри, які були вражені грибком, варто помити з милом та акуратно висушити. Далі чистими руками й тонким шаром на них наноситься крем, після чого його втирають в шкіру. Пов’язки накладати заборонено.

Шкірні грибкові хвороби зазвичай лікуються максимум 3-4 тижні, протягом яких симптоми хвороби повинні зникнути

Краплі
Дана лікарська форма призначена для обробки ротової порожнини при стоматиті. Для цього варто спочатку добре вимити руки з милом, а потім візьміть стерильний ватний тампон та нанесіть на нього 10-20 крапель препарату. Далі цим тампоном слід ретельно обробити поверхню ротової порожнини, яка була покрита стоматитними ранками (зазвичай це невеликі виразки в різній кількості, не виключений білий наліт на внутрішній області щік та язиці). Подібна процедура повинна здійснюватися не рідше 3-4 рази на день.

Вже через 3-5 днів настає поліпшення, коли людина частково або навіть повністю позбавляється від болю та неприємних відчуттів у роті, які особливо проявляються під час їжі. Якщо протягом цього часу симптоми стоматиту майже незмінні, то лікування триває до повного зникнення симптомів. Іноді, в особливо важких випадках, під час лікування можуть призначити таблетки всередину.

Порошок
Кандід, крім всіх інших форм випуску, виробляється ще й у формі порошку. Його дія спрямована на те, щоб позбутися від попрілостей на шкірі, які в більшості випадків виникають в жарку погоду. Однак ще порошкоподібний засіб застосовується і від інфекційних уражень шкіри – різнобарвного лишаю, еритразми, дерматомікозів (colorumque lichenas, Erythrasma, tinea).

Перед тим як розпочати застосування препарату в даній лікарській формі хвору ділянку шкіри миють з милом та сушать. Далі порошок наноситься на руку і вже потім на уражену грибком шкіру. Така процедура зазвичай проводиться 2-3 рази на добу протягом 1-4 тижнів (все залежить від виду хвороби та її масштабу, занедбаності).

Після того, як ви позбулися всіх симптомів грибкової хвороби, лікування порошком бажано продовжувати ще щонайменше 2 тижні. Це допоможе уникнути її ймовірного повернення.

Ціна Кандіда в різних формах випуску

Даний препарат, за допомогою якого відбувається лікування грибкових інфекцій, як відомо, випускається відразу в декількох формах. Це необхідно для того, щоб підібрати при тій чи іншій хворобі саме ту форму, яка буде найбільш зручна та ефективна в даному випадку. Вартість засобу в різних формах дещо різниться, але несуттєво. Гель, як мазь та крем, застосовують місцево – його ціна невисока та для деяких навіть занизька. Розчин, яким лікуються від стоматиту у роті, також має привабливу вартість. Ще є недорогі свічки, які допомагають позбутися від молочниці статевих органів у жінок (Fung candelabra candid).

Купити Кандід та Кандід Б можна в будь-якій аптеці. Причому, для цього вам не потрібно навіть брати рецепт у лікаря. При необхідності можна також вибрати максимально близький за дією аналог препарату.

Увага!

Використання Кандід та Кандід Б без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.

Кандід та Кандід Б фото

Нажмите, чтобы увеличить.

Категорії

  • Акушерство та гінекологія
    • Контрацептиви
    • Ліки від молочниці
      • Нормалізація мікрофлори
      • Протитуберкульозні
      • Здорове харчування
        • Замінник цукру
        • Вітаміни для вагітних і годуючих
        • Вітаміни для дітей
        • Вітаміни для шкіри, волосся, нігтів
        • Вітамінно-мінеральні комплекси
        • Загальнозміцнюючі вітаміни
        • Залізовмісні препарати
        • Кальцій Д3 (D3)
        • Полівітаміни
        • Риб’ячий жир
        • Тонізуючі засоби
        • Догляд за зубами і порожниною рота
          • Стоматологічні
          • Гормональні препарати
          • Захворювання щитоподібної залози (лікування)
          • Від болю в горлі
          • Вушні краплі
          • Жарознижуючі
          • Засоби від нежитю
          • Ліки від кашлю
            • Відхаркувальний засоби (препарати)
            • Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема
            • Ранозагоювальні засоби
            • Гіполіпідемічні препарати
            • Лікування ожиріння
            • Антианемічні засоби (препарати)
            • Гемостатичні засоби (препарати)
            • Препарати для розрідження крові
            • Анальгетики (Болезаспокійливі)
            • Анестезія та м’язові релаксанти
            • Вакцини (щеплення)
              • Пневмокок
              • Від нудоти і захитування
              • Плазмозамінники (розчини)
              • Протипаразитарні препарати
              • Очні краплі, мазі, гелі
              • Антидоти і ентеросорбенти
              • Лікування підшлункової залози
              • Препарати для шлунково-кишкового тракту
              • Пробіотики і пребіотики
              • Проносні засоби
              • Ферменти
              • Антидепресанти
              • Антиоксиданти
              • Заспокійливі засоби
              • Ліки для нервової системи
              • Нейролептики і нейропротектори
              • Ноотропи
              • Препарати для поліпшення мозкового кровообігу
              • Протиепілептичні препарати
              • Снодійні
              • Кісткова і хрящова тканина (відновлення)
              • Препарати для зовнішнього застосування
              • Протизапальні засоби
              • Гепатопротектори
              • Ангіопротектори і мікроциркуляція
              • Діуретики
              • Зниження холестерину
              • Серцево-судинні препарати
              • Лікування передміхурової залози
              • Препарати для сечостатевої системи і нирок
              • Гіпоглікемічні засоби
              • Препарати (засіб) для потенції
              • Лікування алкоголізму
              • Нікотинова залежність і тютюнопаління

              Інформація, зібрана на ресурсі, дозволяє максимально скоротити час на пошук інформації про конкретний лікарський засіб.

              Кандід – інструкція, застосування, аналоги препарату

              Кандід, діюча речовина якого клотримазол, є похідним імідазолу з широким спектром місцевої протигрибкової дії на більшість патогенних грибів.

              Застосування Кандіду

              Грибкові інфекції піхви та вульви, включаючи інфекції, спричинені резистентними до ністатину бактеріями.

              Кандід – склад і форма випуску препарату

              Діюча речовина: сlotrimazole;

              1 г гелю містить клотримазолу 20 мг;

              допоміжні речовини: спирт цетиловий, пропіленгліколь, гліцерин, спирт бензиловий, віск неіонний емульгований, карбомер 940, натрію гідроксид, хлоркрезол, вода очищена.

              Лікарська форма. Гель вагінальний.

              Кандід: як приймати препарат

              При лікуванні генітальних інфекцій приблизно 5 г гелю (1 повний аплікатор) вводити якомога глибше у вагіну ввечері (перед сном) протягом 6 днів. Лікування не проводити під час менструації, а необхідно завершити до її початку. Терапія даних захворювань вимагає одночасного лікування обох партнерів.

              Діти. Не застосовувати дітям.

              Кандід – протипоказання, побічні ефекти

              Протипоказання.

              Гіперчутливість до діючої речовини та до інших компонентів препарату.

              Не застосовувати гель для лікування нігтів або інфекцій шкіри голови.

              Побічні реакції.

              З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи алергічні реакції з боку слизової оболонки піхви, набряк, печіння, подразнення, почервоніння, свербіж, шкірні висипання, еритема, пухирі, набряк, кропив’янка, подразнення, лущення, відчуття жару, артеріальна гіпотензія, задишка.

              З боку репродуктивної системи: вагінальна кровотеча; вульвовагінальний дискомфорт, біль у тазу, відчуття поколювання.

              З боку травного тракту: біль у животі.

              Системні реакції: нездужання, непритомність.

              Аналоги Кандіду

              Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

              Кандід-Б (Candid-B) ATC-класифікація

              допоміжні речовини: парафін білий м’який; олія мінеральна; віск неіонний емульгований; спирт бензиловий; метилпарабен (Е 218); пропілпарабен (Е 216); бутилгідрокситолуол (Е 321); пропіленгліколь; натрію гідрофосфат безводний; натрію фосфат, дигідрат; вода очищена.

              Лікарська форма

              Основні фізико-хімічні властивості: м’який крем білого кольору.

              Фармакотерапевтична група

              Протигрибкові препарати для місцевого застосування. Комбінації.

              Код АТХ D01А С20.

              Фармакологічні властивості

              Кандід-Б — комбінований протигрибковий препарат з протизапальною дією для зовнішнього застосування. Фармакологічна дія препарату обумовлена властивостями клотримазолу та беклометазону дипропіонату, що входять до його складу. Клотримазол — протигрибковий засіб широкого спектра дії із групи похідних імідазолу. До клотримазолу чутливі дерматофіти, дріжджові гриби (роду Candida, Torulopsis glabarata, Rhodotorula), плісняві гриби, а також збудники Pityriasis versicolor (різнобарвного лишаю) та еритразми. Ефект клотримазолу пов’язаний з порушенням синтезу ергостерину, що входить до складу клітинної мембрани грибів, у результаті чого змінюються структура та властивості мембран, спостерігається лізис клітин.

              Беклометазону дипропіонат — синтетичний аналог гормонів кори надниркових залоз — чинить протизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію.

              Спеціальні дослідження фармакокінетики препарату не проводились.

              Показання

              Грибкові інфекції шкіри, особливо, якщо вони супроводжуються гострими екзематозними проявами: дерматомікози різних частин тіла; епідермофітії стоп; дерматози, ускладнені вторинною інфекцією.

              Протипоказання

              Підвищена чутливість до компонентів препарату, інших імідазолів або кортикостероїдів.

              Шкірні форми туберкульозу, вітряна віспа, простий герпес, кір, вакцинації, сифілітичні шкірні висипи.

              Поширений бляшковий псоріаз, варикозне розширення вен, періоральний дерматит, рожеві вугри, інші бактеріальні інфекції шкіри без належної антибактеріальної терапії.

              Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

              Було показано, що сумісне застосування препаратів, які здатні інгібувати CYP3A4 (наприклад, кобіцистат), гальмує метаболізм кортикостероїдів, що може спричиняти системний ефект. Наскільки така взаємодія є клінічно значущою, залежить від дози препарату, шляху введення кортикостероїду та потужності інгібітора CYP3A4.

              Особливості застосування

              Препарат застосовують лише у дерматологічній практиці.

              Після зникнення екзематозних симптомів лікування може бути продовжене із застосуванням монопрепаратів клотримазолу для зовнішнього застосування.

              Якщо при застосуванні препарату розвивається подразнення або підвищена чутливість, лікування слід припинити та розпочати відповідну терапію. Слід уникати контакту з обличчям, очима, слизовими оболонками, пахвами, періанальною та генітальною ділянками.

              Місцеві кортикостероїди слід застосовувати з обережністю на ділянках навколо очей, нанесення на повіки може призвести до розвитку глаукоми. Системна абсорбція беклометазону дипропіонату може істотно зростати при застосуванні препарату на великі ділянки шкіри або при застосуванні оклюзійних пов’язок. Тому необхідно уникати застосування препарату на відкриті рани або ушкоджені ділянки шкіри, не застосовують під оклюзійні пов’язки.

              Будь-які побічні явища, що виникають при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, синдром Кушинга та підвищення внутрішньочерепного тиску можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів. Необхідно уникати довготривалого застосування через можливе пригнічення функції кори наднирникових залоз, навіть без застосування оклюзійних пов’язок.

              Порушення зору може спостерігатися при системному і місцевому застосуванні кортикостероїдів. Якщо пацієнт має такі симптоми, як порушення чіткості зору або інші порушення зору, його варто направити до офтальмолога для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або такі рідкісні хвороби, як центральна серозна хоріоретинопатія, про виникнення яких повідомляли після застосування системних і місцевих кортикостероїдів.

              Застосування у період вагітності або годування груддю

              Незважаючи на те, що дані про негативний вплив топічних кортикостероїдів та клотримазолу (при місцевому застосуванні) на плід та дитину при застосуванні у період вагітності і годування груддю відсутні, безпека їх застосування для цієї категорії хворих не визначена.

              Як попереджувальний захід, бажано уникати застосування клотримазолу впродовж І триместру вагітності.

              На період лікування препаратом слід припинити годування груддю. Не застосовувати крем у ділянці молочних залоз протягом усього періоду годування груддю.

              Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

              Спосіб застосування та дози

              Застосовують зовнішньо 2 — 3 рази на добу. Перед застосуванням необхідно промити та підсушити уражену ділянку. Після цього втирати крем. Не застосовувати крем під оклюзійні пов’язки.

              Курс лікування визначає лікар залежно від типу інфекції та ступеня ураження. Зазвичай тривалість лікування дерматозів становить 3 — 4 тижні. Не застосовувати довше 4 тижнів без консультації лікаря.

              Діти

              Досвіду застосування препарату дітям немає.

              Передозування

              Гостре передозування при місцевому застосуванні препарату малоймовірне і не може призвести до наслідків, що становитимуть загрозу для життя. Однак місцеве застосування на великі ділянки шкіри з використанням оклюзійних пов’язок може призвести до системної абсорбції беклометазону. Крім того, при застосуванні під оклюзійні пов’язки можуть з’явитись висипи на шкірі, фолікуліт та піодермія.

              При довготривалому або надмірному застосуванні можливе пригнічення гіпофізарно-адреналової функції з розвитком вторинної адреналової недостатності і появою симптомів гіперкортицизму, у тому числі хвороби Кушинга.

              Призначають відповідну симптоматичну терапію. Симптоми гострого гіперкортицизму зазвичай оборотні. Якщо необхідно, проводять корекцію електролітного балансу. У випадку хронічної токсичної дії рекомендується поступова відміна кортикостероїдів.

              Побічні реакції

              При підвищеній чутливості до компонентів препарату можуть спостерігатися місцеві алергічні реакції: почервоніння шкіри, відчуття печіння та поколювання у місці нанесення крему. При виникненні побічних реакцій препарат необхідно відмінити.

              Алергічні реакції (втрата свідомості, артеріальна гіпотензія, задишка); дискомфорт/біль, висипання, відчуття жару, подразнення шкіри, сухість шкіри, лущення, фолікуліт, гіпертрихоз, вугреподібні висипання, ексудація, пухирці, відшарування епідермісу, набряк, свербіж, кропив’янка, порушення пігментації, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, телеангіектазії, атрофія шкіри, стриї, пітниця, випадіння волосся.

              Реакції, пов’язані із системною дією беклометазону: гіперглікемія, глюкозурія, пригнічення гіпофізарно-адреналової функції, катаракта, синдром Кушинга, гірсутизм, артеріальна гіпертензія, набряк, утворення виразок у шлунку, порушення чіткості зору (частота невідома) (див. розділ «Особливості застосування»).

              Наявні в складі лікарського засобу метилпарабен (Е 218) та пропілпарабен (Е 216) можуть спричиняти алергічні реакції (можливо уповільнені), пропіленгліколь може спричинити подразнення шкіри.

Про автора

admin administrator