Як крутити мячик у тенісі

Авторadmin

Як крутити мячик у тенісі

Правила подачі м’яча в настільному тенісі

Правила гри в настільний теніс затверджені Міжнародною Федерацією настільного тенісу. У них описані багато аспектів, а також спірні моменти, але в нашій статті ми розглянемо самий витік або, по-іншому кажучи, початок гри, а саме подачу м’яча.

Всім відомо, що розіграш очка починається з подачі м’яча. Згідно з правилами подачі в настільному тенісі, на початку подачі м’яч повинен вільно лежати на нерухомій відкритій долоні кисті вільної руки гравця.

Тенісистові, який подає, необхідно підкинути м’яч вертикально вгору, наскільки це можливо, однак не надаючи йому обертання. При цьому м’яч повинен піднятися вгору як мінімум на 16 см після відриву від долоні, а після опуститися вниз, нічого не зачепивши і не торкнувшись до того моменту, як по ньому вдарить гравець.

Слід також уточнити, що з моменту початку подачі до моменту удару по м’ячу, останній повинен знаходитися за кінцевою рискою половини столу тенісиста, що подає і, при цьому, вище за рівень ігрової поверхні. Також противник повинна мати можливість бачити м’яч, тобто не можна його нічим закривати, що б це не було: футболка, сам гравець, що подає або його партнер, якщо гра відбувається пара на пару.

Далі гравцеві потрібно вдарити по падаючому м’ячу. На цей рахунок також є свої вказівки. Під час падіння м’яча, гравець, що подає, б’є по ньому таким чином, щоб в першу чергу він торкнувся його половини столу, а потім перелетів через сітку, не зачепивши її, і впав на бік противника. У разі, коли м’яч торкається сітки, навіть якщо траєкторія м’яча не змінилася, то подача повторюється.

Подача в настільному тенісі при грі пара на пару відрізняється від звичайної тільки тим, що в парових іграх необхідно, щоби м’яч торкнувся спочатку правої напівплощадки гравця, що подає, а потім правої напівплощадки приймаючого гравця. Кожна така половинка або зона відзначена розділювальною смугою.

Судді, які контролюють процес гри, обов’язково повинні мати можливість спостерігати за всім матчем. Цьому повинні сприяти і тенісисти, в тому числі своєю грою. Під час сутички ракеток кожен гравець зобов’язаний подавати м’яч так, щоб ведучий суддя чи суддя-асистент могли переконатися, що спортсмени не порушують вимог, що пред’являються правилами до подачі в настільному тенісі.

При сумніві суддів у правильності подачі в перший раз під час зустрічі суперників, суддя асистент або ведучий суддя мають право зупинити розіграш і попередити гравця, що подає. У разі ж, коли кожна наступна подача цього ж тенісиста або його партнера в цій зустрічі не є очевидно правильною, то вона апріорі зараховується як неправильна.

Якщо гравець, що подає, володіє будь-якою фізичною вадою, який на думку судді перешкоджає правильній подачі, то ведучий суддя, як виняток і на свій розсуд, може пом’якшити вимоги до правильної подачі.

Як можна помітити, правила подачі кульки в настільному тенісі досить прості в освоєнні і нікому не складе труднощів їх дотримуватися.

Техніка подачі в настільному тенісі

У настільному тенісі кожна зустріч починається з подачі м’яча, її завданням є введення м’яча в гру. Новачки часто задаються питанням, як же правильно подавати. На це ми можемо відповісти тільки одне – згідно з правилами, тому що технічних способів подачі безліч. Подача здійснюється за певними правилами, які ми обговорили з вами в минулій нашій статті, а сьогодні трохи поговоримо про техніку.

Розглядаючи техніку подачі в настільному тенісі, варто пам’ятати, що це єдиний удар, при якому гравець спочатку посилає м’яч на свій бік столу. У всіх інших видах ударів, м’яч повинен відразу потрапити на сторону столу противника. До того ж, це такий удар, під час якого перевага на 100% знаходиться на стороні подаючого, так як на нього жодним чином не може вплинути суперник. У всіх інших випадках тенісист під час своїх дій у відповідь виходить з того, який же м’яч, з яким обертанням, під яким кутом і іншими тонкощами, повертається до нього. В цілому, хороша подача може або одразу ж подарувати вам очко, або стати підготовчою до подальших атакуючих дій.

Сама проста подача – це плоский удар по м’ячу. Такі подачі в настільному тенісі можна використовувати хіба що абсолютним новачкам. Однак професійними спортсменами вони використовуються вкрай рідко, у виняткових випадках під час тренувальних спарингів або при тестуванні нового інвентаря.

Техніку виконання ж складної подачі можна розділити на кілька характеристик:

  • вид обертання, з яким вона здійснюється – це може бути верхнє, нижнє або бічне;
  • її дальність – коротка, довга і, відповідно, подача середньої довжини;
  • сторона столу з якої здійснюється подача – права, ліва або з центру;
  • точка відскоку від столу;
  • спосіб підкидання м’яча – може бути, як низьким (але не забуваємо про мінімальні, згідно з правилами, 16 см.), так і високим;
  • загальний стиль виконання подач (сюди можуть входити, як і обманні рухи, положення тіла партнера, швидкість та інші фактори).

Виходячи з перерахованого вище, вгадати яку ж подачу вам відправить суперник непросто, так як їх типологія вельми обширна.

Оскільки розкрити повністю всі види подач в настільному тенісі в одній статті важко, ми перерахуємо лише 6 їх основних типів, а саме:

  • «Топірець» праворуч з правим боковим-верхнім обертанням;
  • «Топірець» зліва з лівим боковим обертанням;
  • «Віяло» з лівим боковим-нижнім обертанням;
  • «Маятник» з лівим боковим обертанням;
  • подача зі зворотним бічним-нижнім обертанням;
  • подача зліва з правим боковим обертанням.

Іноді від новачка можна почути запитання про те, яка ж з подач є «крутою», або, інакше кажучи, кращою. Однак слід розуміти, що не існує самої топової подачі. Є багато хороших подач і вони стають кращими тільки в руках різних професіоналів в настільному тенісі.

Першочерговим же завданням недосвідченого тенісиста є навчиться обертати м’яч. Ми б порадили починати свій шлях в навчанні з подач типу правий «топірець» і подачі зліва з обертанням. Вони найбільш зрозумілі і прості в освоєнні.

Після того як ви опануєте стартовою технікою подач, необхідно буде також навчиться приймати кручені подачі в настільному тенісі. Адже в вашу сторону в більшості випадків також будуть летіти м’ячі з обертанням.

Навчається виконувати технічні елементи найкраще з тренером з настільного тенісу, або, як мінімум, з досвідченим тенісистом. Він не допустить застосування вами грубих помилок. Адже, як відомо, легше навчитися що-небудь виконувати правильно відразу, ніж позбавлятися від помилкової техніки.

Також на швидкість навчання і безпосередньо саму техніку виконання прийомів в настільному тенісі істотно впливає якість застосовуваного інвентаря. Так, наприклад, навіть досвідченому спортсмену буде проблематично, або взагалі неможливо, виконати найпростішою учнівською ракеткою складну кручену і дуже швидку подачу. Тому радимо підбирати для своєї гри якісний інвентар, який ви зможете придбати в нашому інтернет – магазині ТТ-РRО. А наші менеджери з радістю вас проконсультують і запропонують варіант, який повністю відповідає вашому рівню техніки (прим. будь то ракетка, або ж основа і накладки, м’ячики) та ознайомлять з усіма новинками та бестселерами тенісної екіпіровки.

Правила гри в настільний теніс

Настільний теніс — дуже популярний вид спорту для активного відпочинку, особливо влітку. В нього можна пограти практично скрізь: у парку, на пікніку, на дні народження друга або в розважальному комплексі. Багато хто грає в настільний теніс, але при цьому майже не заглиблюється у його правила. Давайте розберемося в основних правилах настільного тенісу, щоб у колі друзів ви могли продемонструвати свої спортивні знання.

Настільний теніс — дуже популярний вид спорту для активного відпочинку, особливо влітку. В нього можна пограти практично скрізь: у парку, на пікніку, на дні народження друга або в розважальному комплексі. Багато хто грає в настільний теніс, але при цьому майже не заглиблюється у його правила. Давайте розберемося в основних правилах настільного тенісу, щоб у колі друзів ви могли продемонструвати свої спортивні знання.

Головні правила гри в настільний теніс

Матч складається з непарної кількості партій. Кожна партія починається з розіграшу, а кожен розіграш — з подачі. Гравця, який подає першим, визначають за допомогою жеребкування. Після цього той, хто подає, змінюється кожні дві подачі. Раніше партія тривала до 21 очка. Зараз партія триває до 11 очок. Переможцем матчу стає той, у кого більше перемог у партіях. Якщо під кінець партії рахунок залишається рівним (10:10), боротьба триває до тих пір, поки один гравець не відірветься на два очки, наприклад, до рахунку 17:15.

Подача в настільному тенісі

У настільному тенісі існує кілька правил для подачі:

  • м’яч потрібно підкинути з відкритої долоні вгору не менше, ніж на 16 см;
  • той, хто подає, повинен вдарити по м’ячу так, щоб він один раз вдарився на своїй половині столу і мінімум один раз на половині столу суперника;
  • подачу потрібно виконувати так, щоб суперник бачив всі її фази, наприклад, не можна прикривати момент подачі одягом або іншими частинами тіла;
  • як тільки м’яч відірвався від руки, подача вважається реалізованою;
  • якщо під час подачі м’яч зачепився за сітку, але інші правила не порушувалися, оголошується переподача;
  • після реалізованої подачі потрібно ударяти по м’ячу так, щоб він торкався лише половини столу суперника.

Як нараховуються очки

Гравець отримує очки, коли його суперник зробив помилку:

  • при подачі м’яч потрапив у сітку;
  • неправильна подача (наприклад, м’яч підкинуто нижче, ніж на 16 см);
  • під час подачі м’яч два рази вдарився об бік столу того, хто подає;
  • після удару ракеткою м’яч потрапив на свою сторону;
  • удар по м’ячу відбувся двічі (рука вважається продовженням ракетки, тому якщо м’яч торкнувся до пальців, вважається, що по ньому вдарили двічі);
  • м’яч не вдарився об половину столу суперника після удару;
  • м’яч відбили до того, як він доторкнувся до столу;
  • стіл змістився або ж вільна рука доторкнулася до столу.

Що заборонено в настільному тенісі

Під час гри в настільний теніс заборонено:

  • одягати футболку однакового з м’ячем кольору;
  • торкатися до ігрової поверхні руками до того, як зробити удар;
  • мочити м’яч;
  • здійснювати швидкий удар з долоні під час подачі.

Щоб дізнатися більше інформації про різні види спорту та активності, заходьте на нашу рубрику «База знань».

Про автора

admin administrator