Як правильно називається хвостик у яблука

Авторadmin

Як правильно називається хвостик у яблука

Як правильно вибрати і зберігати яблука всю зиму: корисні поради

Напевно, не існує більш універсальних фруктів, аніж яблука: з них можна приготувати, як витвори кондитерського мистецтва, так і вічну класику – шарлотку чи пироги. Зазвичай господині звикли купувати готові яблука у магазинах, думаючи, що вони повністю придатні для споживання. Втім, не завжди так буває і правильно обрати яблука теж треба вміти.

Редакція FoodOboz, спираючись на поради та інформацію видань, розповість, як правильно обрати яблука та зберігати їх упродовж всієї зими.

Як повідомляє видання Stemilt, існує декілька універсальних порад по вибору яблук, незалежно від їх сортів:

  1. Колір – не завжди є кращим показником зрілого та смачного яблука. При цьому, якщо ви надаєте перевагу червоним сортам, то бажано аби зелений фон був покритий в основному червоним чи розово-оранжевим відтінком. Це означає, що фрукти поглинули у себе досить сонячного світла, що надає їм бездоганного смаку. Що стосується яблук з менш вираженим забарвленням, то вони ідеально підійдуть для будь-якої випічки.
  2. Аромат має значення. Свіже та якісне яблуко має приємний аромат, який відчувається навіть крізь тверду шкірку.
  3. Щільність шкірки – не на останньому місці. А відповідно, слід уникати помітно м’яких та кашоподібних яблук, а ще з вираженою вм’ятиною, після того, як ви надавите на яблуко. Це не обов’язково не якісні фрукти, але точно не придатні з точки зору свіжого споживання.

Відповідаючи на питання як зберігати яблука упродовж усієї зими видання CNN повідомляє, що копати спеціальний підвал для зберігання фруктів – така собі ідея. Оскільки, сучасний холодильний є ідеальним тому рішенням. При цьому, рекомендується зберігати яблука у закритому поліетиленовому пакеті. Бо більшість холодильників мають сухе повітря, що надалі призводить до морщення та розм’якшення яблук.

Також на OBOZREVATEL ви можете ознайомитися з рецептами:

Рятівні яблука: корисні властивості та правила вживання

Ще у 2004 році була опублікована наукова стаття в Nutrition Journal, у якій Жанель Боєр та Ру Хай Лю із Інституту порівняльної та екологічної токсикології Університету Корнелла США розклали «по поличках» більш як 80 наукових досліджень щодо яблук і їх впливу на організм.

Перший пункт, який спонукає нас їсти яблуко – його поживна цінність та насиченість вітамінами, макро- і мікроелементами. Серед вітамінів у яблуках найбільше вітаміну С – 14% від добової потреби людини, вітаміну К – 5% добової норми. У меншій кількості містяться вітаміни A, E, B1, B2, B6. Офіційний ресурс Міністерства сільського господарства США подає інформацію, що одне середнє яблуко вагою 182 г містить 25 г вуглеводів, 4 г клітковини, 6% від добової потреби калію, марганцю та міді. Виходить, фрукти, а особливо яблука, мають стати невід’ємною частиною раціону, якщо дбаємо про здоров’я у довгостроковій перспективі.

КЛІТКОВИНА, АНТИОКСИДАНТИ ТА ФЛАВОНОЇДИ

Яблука містять клітковину, завдяки чому ефективно нормалізують мікрофлору кишківника. Це, у свою чергу, захищає організм від різних хвороб. Споживання яблук допомагає знизити ризики діабету завдяки високому вмісту поліфенолів та клітковини у складі. Вони здатні регулювати рівень цукру в крові.

Яблука містять флавоноїди. Саме це забезпечує профілактику серцево-судинних захворювань. Дослідження, які проводилися серед 40 тисяч жінок протягом майже семи років, довели зв’язок між споживанням продуктів, багатих флавоноїдами, та розвитком серцево-судинних захворювань. Ті, хто вживав більшу кількість флавоноїдів, мали знижений ризик серцево-судинних захворювань на 35%. Такий ефект частково зумовлений ймовірною здатністю яблук знижувати рівень холестерину.

Інші наукові дослідження підтверджують, що яблука мають беззаперечні антиоксидантні властивості і навіть випереджають банани, цитрусові, виноград та ананас за цим критерієм. Антиоксидант, що називається кверцетин, міститься у яблуках та впливає на наш вуглеводний обмін, допомагаючи попередити різкі стрибки рівня цукру в крові. Невисокий рівень глікемічного індексу забезпечує можливість вживання яблук навіть для людей із діабетом.

«НІ» РАКУ, ХВОРОБАМ СЕРЦЯ ТА ЛЕГЕНЬ

Випрацювати звичку з’їдати по одному яблуку в день доволі просто, а користь звички – неоціненна. Дослідження 2016 року підтвердило, що лише одне яблуко на день попереджує виникнення ракових захворювань, а також є чудовим профілактичним засобом після хіміотерапії.

Інше дослідження пов’язало споживання яблук та цибулі зі зниженим ризиком раку легень як у чоловіків, так і у жінок. Яблука рятують і від розвитку астми, а також зменшують бронхіальну гіперчутливість. Курцям рекомендується їсти ще більше яблук, аби зменшити шкідливий вплив продуктів згоряння тютюну на організм.

Тромби і запальні процеси також не страшні з яблуками, адже флавоноїди ефективні саме при таких станах. Сміливо їжте яблука щодня, тим паче, що корисних властивостей протягом року зберігання вони аж ніяк не втрачають. Регулярність – запорука успіху.

ТІЛЬКИ СВІЖІ ЯБЛУКА?

Цікаво, що користь зберігається і після термічної обробки, головне – залишати шкірку яблука, адже у ній найбільша концентрація того, що ми хочемо отримати з нього – корисної клітковини, флавоноїдів та кверцетину. Важливо ретельно вимити фрукти під проточною водою або із розчином соди.

А далі все обмежується лише фантазією, адже яблука – чудова основа для найрізноманітніших страв – від штруделя до яблучних млинців.

ЯКІ ЯБЛУКА НАЙКРАЩІ?

Різноманіття сортів та видів викликає питання – які ж краще обрати яблука, щоб отримати максимальну користь. Не лише смак, а й вміст корисних речовин залежать від сорту. Так, із найпоширеніших сортів, що використовують для пюре, найвищий вміст фенолу саме у того, який зветься «Римська краса». Найнижчий же – у сорту «Кортленд». Лідер у антиоксидантних властивостях – «Айдаред».

Великий вплив на концентрацію корисних речовин мають і етапи дозрівання плодів. Найвищий вміст катехінів, флоридину, хлорогенної кислоти та кверцетинових глікозидів – у яблуках «Ельстар» та «Джонаголд» саме на початку сезону. Під час дозрівання ж їх рівень знижується до стійкого стану.

Сорт «Ельстар» Сорт «Джонаголд»

Одного яблука раз на тиждень замало! Ефективність підтверджена лише при щоденному вживанні. На щастя, виконати норму нескладно: яблука не втрачають корисних властивостей при зберіганні протягом року.

Олександра Руденко, Київ

Про автора

admin administrator