Як лікувати грушу від хвороб

Авторadmin

Як лікувати грушу від хвороб

Як швидко вилікуватися від застуди народними засобами: ефективні методи

Чи можна вилікуватися від застуди за один день і як позбутися від ГРВІ за рецептами наших бабусь – дізнайтеся на УНІАН.

Кілька днів вже йде війна, яку почала Росія проти України, через що люди змушені довго залишатися в холодних підвалах і квартирах без опалення. Крім того, зміна зими на весну щороку супроводжується сплеском простудних захворювань.

УНІАН з’ясував, як вилікувати застуду в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги ліків.

Чим відрізняється грип від застуди – симптоми

І ГРВІ, і грип відносяться до респіраторних захворювань. Різниця в тому, що застуда нешкідлива, вилікувати її можна швидко, а ось грип – хвороба підступна і може дати серйозні ускладнення. Для того, щоб не переплутати захворювання між собою, звертайте увагу на стан організму.

При застуді ваше самопочуття погіршується поступово. Як правило, спочатку з’являється нежить, потім біль в горлі, потім кашель і температура. Грип наздоганяє раптово і погано стає різко.

Температура і симптоми

ГРВІ супроводжується температурою максимум 37-38 °С, при грипі вона мінімум 38 °С, до того ж людину сильно лихоманить. Що стосується нежиті – при застуді вона з’являється завжди, значно раніше інших симптомів. Якщо ви хворієте на грип, то нежиті може взагалі не бути.

Біль в горлі – обов’язковий атрибут застуди, грипу вона не властива. З кашлем все навпаки – при ГРВІ його немає практично ніколи, а ось хворий на грип кашляє багато, часто і боляче.

Якщо вам діагностували ГРВІ, то ви можете відчувати якусь слабкість, сонливість і запаморочення. При грипі болять м’язи, морозить, кидає в жар і в холод, болять очі і скроні, з’являється світлочутливість.

Як прискорити процес одужання при застуді

Для того, щоб процес лікування не затягнувся надовго, наші бабусі використовували перевірені засоби:

  • рясне пиття – вода, соки, бульйони, чаї та компоти (газована вода, кава і алкоголь заборонені);
  • необхідний рівень вологості – ідеальний показник – 40-60%, адже сухе повітря в приміщенні пересушує слизову;
  • сольові розчини – промивайте ними ніс, щоб підтримувати рівень вологості в слизовій;
  • провітрювання – в теплому і сухому приміщенні віруси поширюються швидше, не дайте їм такого шансу;
  • прогулянки і відпочинок – достатня кількість сну і свіже повітря прискорять процес одужання.

Для того, щоб зняти біль в горлі, полощіть його розчинами на основі соди або солі. Якщо мучитеся загальним нездужанням – прийміть “Парацетамол” або “Ібупрофен”, але не зловживайте – ці препарати збивають температуру.

У деяких випадках при ГРВІ допомагає прийом вітаміну С, краще – до початку хвороби або на перших стадіях. Ця речовина знижує тяжкість симптомів і прискорює одужання.

Чим лікуватися від ГРВІ не потрібно

Ті, хто лікує застуду без допомоги продуктів фармакологічних компаній, настійно не рекомендують приймати антибіотики. Вони діють на бактерії, а не на віруси і, призначаючи їх собі, ви підриваєте захисні здібності організму. Крім того, навантажуєте печінку, яка могла б чистити кров від вірусу. У деяких окремих випадках антибіотики необхідні, але призначити їх може тільки терапевт.

Противірусні препарати – вельми сумнівні ліки, їх ефективність не доведена, особливо, якщо ви самі визначаєте, що купити в аптеці. У кращому випадку засіб виявиться неефективним, в гіршому – зіткнетеся з ускладненнями в організмі.

Те ж саме стосується і самостійних призначень дітям. Імунна система дорослої людини може пережити незнайомі речовини, а ось як відреагує дитячий організм – невідомо. Не ризикуйте здоров’ям дитини і якщо вже хочете купити ліки, то тільки ті, що призначив педіатр.

Вас також можуть зацікавити новини:

Поширені хвороби груші та боротьба з ними

Чим хворіє груша: Опис найбільш поширених захворювань і шкідників

Виявлення ознак хвороби на плодах, листках або корі груші стає справжнім випробуванням для садівника. Адже на зміну радісного передчуття багатого врожаю приходить період копіткої праці, спрямованої на порятунок дерева від паразитуючих мікроорганізмів. Для того щоб лікування мало успіх, необхідно точно його ідентифікувати. Нижче ви знайдете інформацію про те, які існують хвороби груші і боротьба з ними. Фото ми додали для наочності.

Які хвороби вражають грушу: опис і фото

Груші можуть страждати від різних хвороб. Завдання кожного дачника або садівника — навчитися їх розрізняти і правильно лікувати.

Фітопатологія / парша

На початковому етапі з виворітного боку листя дерева з’являються плями з оксамитовим нальотом. Згодом уражаються плоди — вони тверднуть і деформуються, шкірка розтріскується і на ній з’являється безліч темних плям.

Боротьба. Профілактика проти парші — проріджування гілок і розпушування ґрунту. З цією ж метою тричі обприскують дерева бордоською сумішшю. Лікування передбачає більш серйозні заходи: обробка препаратами Денок, нітрофен, Скор.

На фото парша груші

Моніліоз / плодова гниль

Плоди покриваються бурими наростами, м’якоть стає пухкою, смак втрачається. Моніліоз нелегко помітити на початковому етапі, так як великий масштаб хвороби набирає до моменту дозрівання груш. Частина груші засихає на гілках, а частина обсипається, створюючи загрозу зараження в майбутньому сезоні. Всі уражені плоди потрібно зірвати і підібрати, після чого знищити.

Боротьба. З метою профілактики потрібно проріджувати крону, знищувати уражені частини груші і проводити обприскування бордоською сумішшю або Хомом. Препарати для обробки груші від плодової гнилі: Байкал, Здоровий сад, Актофіт, Екоберіни. На початку і наприкінці сезону можна обробити груші розчином вапна (1/10).

Плодова гниль груші

Грибок сажі

Цей гриб проявляє себе як на листках, так і на плодах груші. Гриби утворюють наліт, який нагадує сажу. Він з’являється з другого місяця літа.

Боротьба. Така хвороба, як грибок сажі, вражає ослаблені дерева, тому слід не забувати про гарний полив і добрива. Він також може виникнути як наслідок атак груші комахами-шкідниками. Зважаючи на це його профілактиці може послужити застосування інсектициду, наприклад Каліпсо. У боротьбі з сажистим грибком доцільно використовувати Фитоверм.

На фото хвороба грибок сажі

Борошниста роса груші

Це грибкове захворювання легко виявити на ранньому етапі розвитку. Ще ранньою весною на листках груші з’являється помітний білуватий наліт, який з плином часу буріє. Квіти і листя дерева засихають і опадають, особливо страждають молоді пагони.

Боротьба. Профілактику та лікування хвороби борошнистої роси здійснюють за допомогою сульфітів і фундазолом. Також в цьому випадку часто застосовують розчин кальцинованої соди з господарським милом або розчином марганцівки.

Іржа листя на груші

Прояв хвороби — руді плями на листі, схожі на іржу. Вона може призвести до повного знищення дерева.

Боротьба. Проти іржі дієва обробка бордоською сумішшю ранньою весною. При сильному ураженні застосовують розчин карбаміду і Байлетон. Останній слід використовувати п’ять разів в сезоні.

На фото — іржа листя

Чорний рак груші

Це своєрідні рани на дереві, які здатні знизити його імунітет і врожайність. Боротьба. Необхідно обрізати уражену кору і обробити рану мідним купоросом. Тріщину потрібно замазати глиною, перемішану з коров’яком.

На фото: чорний рак груші

Цитоспороз / стовбурова гниль груші

Місце ураження кори знаходить червоний відтінок і засихає. Причиною цієї грибкової хвороби часто є сонячний опік або обмороження.

Боротьба. Лікувати грушу потрібно так само, як і при чорному раку. Після видалення хворих тканин потрібно замазати тріщину глини. Профілактика є видалення уражених ділянок і білення кори восени.

Цитоспороз / стовбурова гниль груші

Бактеріальний опік на дереві груші

Цю хворобу груші викликає не гриб, а бактерія. Їх переносниками вважаються комахи, вітер і опади. Це дуже небезпечне захворювання. На першій стадії його можна виявити за такою ознакою, як швидке в’янення та придбання коричневого відтінку кольорів. Листя поступово чорніють і скручуються, кора і пагони відмирають.

Боротьба. Уражену кору або пагони видаляють відразу ж після виявлення, а рану обробляють розчином антибіотику. У битві з бактеріальним опіком ефективна бордоская суміш. Але обробку слід проводити не рідше 8-9 раз в сезоні.

Бактеріальний опік на дереві груші

Хвороби груші і боротьба з ними, фото — цією інформацією повинен володіти кожен садівник. Дотримання наведених рекомендацій допоможе швидко повернути дереву колишню врожайність.

Відео: Хвороби груші, профілактика і лікування

Отже, хвороби груші і боротьба з ними — завдання непросте, що вимагає знань і деякого досвіду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вчасно виявляти захворювання та швидко їх усувати. Радимо переглянути наші незмінні рубрики садівництво та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато цікавої інформації. Успіхів і гарного врожаю, шановні читачі.

Читайте також:

Про автора

admin administrator