Як може народитись альбінос

Авторadmin

Як може народитись альбінос

Відсутність меланіну, який є центральним фактором альбінізму, не піддається лікуванню. Причиною захворювання є пошкодження тирозинази — ферменту, який здійснює синтез меланіну. Термін походить від латинського albus, «білий».

Причина хвороби Вважається, що причиною захворювання є відсутність (або блокада) ферменту тирозинази, необхідної для нормального синтезу меланіну (від грец. μελανος — «чорний») — особливої речовини, від якої залежить забарвлення тканин. Отже, білий колір альбіносів — не забарвлення, а його відсутність.

Розрізняють частковий та повний альбінізм. Очний альбінізм (ізольоване ураження очей) успадковується аутосомно-рецесивно або рецесивно, зчеплено з Х-хромосомою. Повний альбінізм (поєднане ураження шкіри та очей) успадковується аутосомно-рецесивно.

Альбіносами називають тих, у кого від народження немає пігменту меланіну. Він відповідає за колір шкіри, очей та волосся. «Альбінізм» походить від латинського albus — «білий». Та у випадку з альбіносами білість — це не колір, а його повна відсутність.

У альбіносів рожеві або червоні очі. Колір їх райдужної оболонки варіює від сірого до блакитного і навіть коричневого. У людей з альбінізмом часто спостерігається одне або кілька порушень зору: поганий зір, ністагм (мимовільний рух очей) і фотобоязнь (чутливість до світла).





Альбіні́зм (від лат. albus — білий) — уроджена відсутність пігменту шкіри, волосяного покриву, пір’я, райдужки ока у тварин. Наприклад, у бджіл альбінізм характеризується відсутністю пігменту в очах (білоокі трутні) .…

Про автора

admin administrator