Як можна боротися із безробіттям

Авторadmin

Як можна боротися із безробіттям

Основним шляхом щодо зменшення рівня безробіття в сучасних умовах України є створення нових робочих місць. Це можна досягти шляхом стимулювання підприємництва, розширення виробництва вітчизняними підприємствами, безкоштовному навчанню тимчасово безробітних новим професіям тощо.

Безробіття спричинене тим, що рівень заробітної плати (ціна праці) є занадто високим відносно рівня продуктивності, в результаті чого функціонуючі в економіці фірми неспроможні з вигодою для себе задіяти усю робочу силу, яка пропонується на умовах даної реальної заробітної плати.

Повномасштабна війна в Україні має серйозний вплив на ринок праці. Збройна агресія рф призвела до руйнування інфраструктури, знищення підприємств та зменшення економічної активності в ряді регіонів. Через це в Україні рівень безробіття зріс до 30% і значно зменшився рівень доходів населення.

Природний рівень безробіття = фрикційне безробіття + структурне безробіття = фактичний рівень безробіття – циклічне безробіття.

Безробітний – особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших, передбачених законодавством доходів, як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи (пункт 2 частини першої статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" (далі – Закон).





Так. За 1995–1998 роки рівень безробіття збільшився на 104,4% через економічну кризу 1998 року в Росії та її вплив на економіку України. Це призвело до затримок у виплатах заробітних плат і пенсій унаслідок платіжного дефіциту, падіння купівельної спроможності та рівня життя …

Про автора

admin administrator