Як називається фільм де королева людожерів

Авторadmin

Як називається фільм де королева людожерів

Зміст:

Пам’яті Єлизавети ІІ. П’ять надихаючих фільмів про життя королеви

Життя королеви Великої Британії Єлизавети ІІ, якої не стало 8 вересня, гідне екранізації.

Кожен етап її життя – це яскравий сюжет для фільму. Адже монархиню, яка правила найдовше в історії країни, вважають людиною-епохою. У дні жалоби за королевою, яка надихала увесь світ, можна згадати її життя за допомогою художніх кінокартин, пише НВ.

Королева, 2006

Фільм показує перші кілька днів із життя королеви Єлизавети після трагічної загибелі принцеси Діани 1997 року. Королеву зіграла британська акторка Гелен Міррен. За цю роль вона отримала премії “Оскар”, “Золотий глобус”, BAFTA та Кубок Вольпі Венеційського кінофестивалю.

Лондонські канікули, 2015

Ця стрічка розповідає про святкування дня перемоги в Лондоні проти ночі 9 травня. Тоді принцеса Єлизавета та її молодша сестра принцеса Маргарет із дозволу батьків беруть участь у народних гуляннях за межами Букінгемського палацу. І хоча у реальному житті принцеси повернулися додому, як і домовлялися з батьками, у фільмі принцеси не слухаються та переживають захоплюючі пригоди.

Спенсер: Таємниця принцеси Діани, 2021

Біографічна драма частково торкається життя Єлизавети ІІ. Фільм про атмосферу в її сім’ї та розлучення принцеси Діани та принца Чарльза. Події картини розгортаються на Різдво 1991 року у Сандрігемському замку, де королівська сім’я щороку проводить різдвяні свята. За три дні, проведені в Сандрінгемі, принцеса Діана вирішує розірвати шлюб зі своїм чоловіком.

Королівські коргі, 2019

В анімаційному фільмі головний герой мультфільму коргі на прізвисько Рекс був улюбленцем королеви. У результаті інтриг усередині собачої зграї, Рекс опинився далеко від Букінгемського палацу. Він переживає безліч пригод і знаходить друзів на шляху додому.

Першого собаку породи коргі Єлизаветі ІІ подарували на її 18-річчя 1944-го. Усього за час правління королеві належало понад 30 коргі та доргі (гібрид коргі та такси).

Корона, 2016

Найбільш повну на сьогодні біографію королеви Великої Британії показали в цьому серіалі. Він розповідає про всі знакові моменти в житті королеви Єлизавети, які відомі публіці. А також намагається поговорити про те, які почуття спонукали королеву при ухваленні того чи іншого рішення у житті, що стосувалося як життя британського народу, так і життя членів її сім’ї.

8 вересня померла королева Великої Британії Єлизавета II. Про смерть повідомив Букінгемський палац. Королеви не стало 97-му році життя.

У Великій Британії оголосили 10-денний траур через смерть королеви Єлизавети ІІ. Вона керувала країною понад 70 років.

Наступним королем став її син. Він називатиметься Карлом ІІІ.

Кролі, секс і війна: правда і вигадка у фільмі “Фаворитка”

І дарма, оскільки її царювання ознаменувалося двома найважливішими для майбутнього країни подіями: Анна стала першим монархом Сполученого Королівства (унія з Шотландією була підписана в 1707 році) і заснувала перегони в Аскоті.

Крім того, на солідну частину її перебування на троні припала так звана Війна за іспанську спадщину. Точніше, практично на все її царювання, причому і життя королеви, і війна закінчилися одночасно, в серпні 1714 року.

Час дії фільму “Фаворитка” передбачає, що на нас чекає традиційний історичний фільм, де буде повно томливих жінок у сукнях з фіжмамі і відважних чоловіків у ботфортах зі шпагами в руках.

Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть “Прийняти та продовжити”.

Прийняти та продовжити

Кінець YouTube допису, 1

Та не так сталося як гадалося, і якщо ви розраховуєте, що “Фаворитка” нічим не відрізняється від інших історичних блокбастерів, то будете розчаровані.

Жінки на чолі та недоладні чоловіки

Автор фото, Wikimedia Commons

Перука на картині XVIII століття. Такі довгі перуки називалися стилем “алонж”

XVIII століття в Англії було століттям переважної присутності чоловіків і у суспільному, і в політичному житті, але у фільмі історію творять жінки.

Чоловіки, щоправда, десь там влаштовують битви, вбивають один одного на війні і ведуть політичні суперечки, але в цілому не становлять значної сили.

Більше того – честь і хвала костюмерам і гримерам – більшість придворних і політиків виглядають досить карикатурно: величезні перуки з буклями, що звисають до пояса (так воно і було), туфлі на високих підборах (знову в точку), набілені обличчя, нафарбовані щоки і підведені очі. Так, і не забудьте про обов’язкові мушки розміром з великий ґудзик у вигляді зірочок і квіточок.

На захист галантних, але недоладно одягнених кавалерів варто сказати, що, по-перше, мода була така. А по-друге, макіяж наносили через свічки. Світла як такого вони давали трохи, і у напівтемряві не розфарбовані як слід обличчя могли б просто злитися з обстановкою.

При цьому, попри не надто комфортний одяг, чоловіки і на війні билися, і політикою займалися.

Популярний сюжет

Автор фото, Wikimedia Commons

Алегорія перемоги союзників над Францією у Війні за іспанську спадщину. Вгорі – портрет королеви Анни

Головну політику в “Фаворитці” творить Сара, герцогиня Мальборо, Абігайль, баронеса Мешем, ну і Анна – вона все ж таки королева.

При цьому врахуйте, що режисер Йоргос Лантімос не може похвалитися пальмою першості у розробці сюжету про протистояння двох вищеназваних придворних дам.

В середині XIX століття французький драматург Ежен Скриб написав п’єсу “Склянка води”, де по-своєму поглянув на зіткнення двох амбітних фавориток. У СРСР її навіть екранізували. У ролі королеви виступала тоненька і молоденька Наталія Білохвостикова.

Анна Лантімоса у виконанні Олівії Колман набагато ближча до оригіналу, значно товстіша й набагато трагічніша.

Три негероїчні героїні

Автор фото, Wikimedia Commons

Сара Черчілль, герцогиня Мальборо. Портрет роботи Чарльза Джервіса

Отже, у нас є три героїні. Анна (Олівія Колман) – старіюча, важкохвора королева, яка перебуває під п’ятою у своєї фаворитки і коханки Сари Черчилль, герцогині Мальборо.

Сара Черчилль (у виконанні Рейчел Вайс) – прихильниця партії вігів, чий чоловік, герцог Мальборо, був одним із найуспішніших генералів у Війні за іспанську спадщину. Сара безсоромно користується своєю інтимною (в усіх відношеннях) дружбою з королевою, щоб проводити політику, вигідну її чоловікові і кабінету, що стоїть за продовження війни.

І Абігайль Гілл (Емма Стоун), яка в середині фільму стає баронесою Мешем, юна родичка герцогині, яка дуже хоче замінити герцогиню як довірену особу її величності – як у політиці, так і в ліжку.

А як було насправді?

Автор фото, National Portrait Gallery

Королева Анна з герцогом Глостерским. Він був єдиною її дитиною, яка дожила до 11 років

Що у всій цій історії відповідає дійсності?

Ну, почнемо з того, що у королеви в спальні не жило 17 кролів. У “Фаворитці” Анна тримає свій звіринець як пам’ять про померлих дітей.

Так, королева була вагітна 18 разів! І всі вагітності закінчилися або викиднями, або мертвонародженими немовлятами, або діти вмирали через кілька днів або місяців після пологів.

Дитиною, яка прожила найдовше, був Вільям, герцог Глостерський, який помер у віці 11 років.

Численні вагітності сильно підірвали здоров’я королеви, яка зокрема страждала від нападів подагри і наприкінці життя практично не могла ходити.

Лесбійське кохання

Автор фото, Tate Gallery

Чи був у Анни інтимний зв’язок із Сарою й Абігайль? Ідея, як то кажуть, хороша, але вона не має жодних підтверджень.

Беручи до уваги те, що, наприклад, про інтимне життя Джеймса (Якова) I і герцога Бекінгема нам відомо досить багато, можна з певною ймовірністю припустити, що до нас дійшли б якісь свідчення того, що королева мала інтимні стосутки зі своєю статс-дамою, якщо вони б мали місце. У XVIII столітті англійці вже не дуже сильно зважали на репутацію своїх монархів.

Чи відповідає історичній правді протистояння між Сарою і Абігайль? Ще й як!

Правда, наскільки нам відомо, Абігайль Сару не труїла, а Сара не намагалася загнати юну родичку на кухню, терти підлоги лугом і драїти каструлі.

Бідна родичка

Автор фото, Wikimedia Commons

Портрет Абігайль, баронеси Мешем

Все було набагато прозаїчніше, але не менш жорстко. Мати Абігайль доводилася тіткою Сарі Дженнінгс, майбутній герцогині Мальборо.

Її сім’я дійсно потрапила у важке фінансове становище через нерозсудливі фінансові спекуляції батька. Тому Абігайль довелося найнятися у служниці до сера Джона Ріверса з графства Кент.

У фільмі Абігайль розповідає, що батько програв її в карти якомусь німцеві з маленьким пенісом. Подробиця пікантна, але вигадана.

Леді Черчилль дійсно брала участь увирішенні долі збіднілої родички. Спочатку та перебувала при ній, а потім Сара здобула для неї і призначення на посаду при дворі.

Королева теж може мати політичні уподобання

Автор фото, Poliphilo

“Фаворитку” знімали в інтер’єрах палацу Гемптон-корт

Анна зовсім не була болісно безхарактерною фігурою, яка автоматично схилялася під натиском будь-якої більш сильної особистості у своєму оточенні. У неї були свої політичні симпатії, які були на боці партії торі.

У той час торі позиціонували себе як “партія церкви” (англіканської). Анна була щиро і глибоко віруючою жінкою (ще один аргумент проти лесбійського сексу), і торі їй були глибоко симпатичні.

Але також симпатична була їй і подруга юності Сара Черчілль.

Проте королева почала втомлюватися від постійного тиску улюбленої наперсниці. Герцогиня не лише всіляко підтримувала продовження війни з Францією, а й наполягала на тому, щоб більша частина міністерських постів діставалася вігам, до яких через жіночу стать не могла належати вона сама, але до яких належав її чоловік.

Абігайль проти Сари

Автор фото, GarthJones

Королева Анна відмовляє герцогині Мальборо у Кенсингтонському палаці. Гравюра початку XX століття

Ми достовірно знаємо, що Абігайль замінила леді Черчілль як найближчу подругу і фрейліну королеви. Ми не знаємо, чи трапилося це в результаті інтриг самої баронеси Мешем, або ж просто саму Анну потягнуло до більш м’якої (як кажуть сучасники) і не такої настирливої ​​жінки, як її колишня фаворитка.

Зрозуміло, що у фільмі це протистояння Сари і Абігайль доведено до межі з отруєннями, ляпасами, перехопленням і спалюванням листів та іншими вчинками з арсеналу записних інтриганок.

Не можу не відзначити, що таємний коридор, який з’єднував спальні королеви і герцогині, швидше за все потрапив до “Фаворитки” з давнішої історії. Такий потаємний хід дійсно існував між спальнями прапрадіда Анни Джеймса (Якова) і його фаворита герцога Бекінгема.

Війна королеви Анни

Автор фото, Les collections du château de Versailles

Головною метою Британії у Війні за іспанську спадщину було обмеження впливу Франції та її короля, Людовика XIV

Попри гротескні костюми і явно другорядну роль чоловіків у фільмі, політична обстановка, яка панувала тоді в країні, показана досить чітко.

Головною метою Англії у Війні за іспанську спадщину було зменшення французького домінування в Європі. На початку XVIII століття Англія (а потім і Британія) була далеко не найвпливовішою європейською країною.

Чесно кажучи, вона взагалі-то була не надто значущою державою, хоча і державою досить багатою. Настільки багатою, що вона єдина із союзників, які виступали проти Франції та короля Людовика XIV, могла дозволити собі вести бойові дії і на суші, і на морі.

У цьому і полягав головний предмет суперечки вігів і торі.

Торі не хотіли витрачати гроші на сухопутні операції, вважаючи, що набагато вигідніше за допомогою флоту нападати на французькі та іспанські кораблі, паралізувати торгівлю цих країн, і розширювати свою власну. З їхньої точки зору військові кампанії на суші не приносили Англії особливих дивідендів і були вигідні виключно її союзникам.

Служити руками, що тягають каштани з вогню для якихось Нідерландів, торі категорично не хотіли.

Автор фото, Wikimedia Commons

Герцог Мальборо під час битви при Бленхеймі. Він був не лише видатним полководцем і активним членом партії вігів, але й чоловіком найкращої подруги королеви, леді Сари Черчилль

Віги стверджували, що самими морськими операціями Францію на коліна не поставити, і вимагали продовження сухопутних кампаній.

Війна втрачала в Англії популярність, оскільки землевласники і багаті комерсанти не хотіли платити податки для того, щоб британські війська відстоювали інтереси інших країн. І взагалі війна заважала успішній торгівлі.

У 1708 році віги виграли загальні вибори під гаслом, що війна на суші – це найближчий шлях до перемоги.

Але Британія вже на той час спробувала плоди демократії, і лише за два роки, в 1710 році, нищівну перемогу здобули вже торі, заявивши виборцям, що збираються війну припиняти і починати переговори.

Усі ці політичні перипетії у “Фаворитці” згадуються побіжно, хоча кілька сцен у парламенті і прибуття лідерів правлячої партії й опозиції на прийом до королеви наочно демонструють, що за минулі три століття процедурна частина британської політики змінилася не так вже й сильно.

Секс, ну як же без нього!

Ну і наостанок, поговоримо про секс. XVIII століття не тільки в Англії, але й у багатьох інших країнах Європи було морально досить розслабленим. До урочистого приходу буржуазної моралі залишалося ще півтори сотні років, і звичаї були зовсім не пуританськими.

Скажімо так: під час перегляду “Фаворитки” у вас не залишиться жодних сумнівів щодо того, чим займаються герої, хоча не лише еротичних, а й просто “відвертих” сцен у фільмі практично немає.

Так, нам показують, як у переповненому диліжансі солдат, який сидить навпроти Абігайль, анітрохи не соромлячись присутністю сторонніх громадян, діловито запускає руку до себе в штани, не перестаючи поїдати красиву молоду жінку очима.

Ми бачимо, як королева цілується і з Сарою, і з Абігайль, але інтиму нам і тут не показують.

Абсолютно геніальна за своєю абсурдністю шлюбна ніч Абігайль і Мешема. Той вважає, що нарешті отримав право інтимно скористатися своєю дружиною, вона ж продовжує обмірковувати стратегію позбавлення від своєї колишньої патронеси, герцогині.

Щоб чоловік відчепився і не заважав думати, вона діловито догоджає йому рукою, продовжуючи вголос міркувати про те, які дії краще зробити. На молодого чоловіка вона при цьому взагалі не дивиться.

Мабуть найвідвертіша сцена – це милі розваги аристократів, у яких, однак, сексу як такого немає.

Розваги складаються з того, що абсолютно голий чоловік у перуці, прикриваючи рукою причинне місце, скаче перед розставленою ширмою, а його друзі-товариші, в тому числі й лідер опозиції Її Величності, радісно закидають його апельсинами.

Показово, що Абігайль, яка стала свідком цих розваг, і бровою не веде, а лідер опозиції, кинувши черговий апельсин, тут же і без жодних проблем розпочинає з новою фавориткою в переговори про перспективну політичну співпрацю.

Чесно кажучи, у деяких сценах фільм небезпечно балансує на межі абсурду і поганого смаку, але в останній момент виправляється.

Браво, Ваша Величносте!

Автор фото, Secretary2006

Статуя королеви Анни на будівлі міської ратуші у Вустері

Олівія Колман у ролі трагічної, комічної і абсолютно нещасної Анни викликає одночасно і симпатію, і жалість, і навіть деяку гидливість. Чесно кажучи, не пригадаю в кінематографі іншого такого чудового жіночого тріумвірату.

Як написав кінокритик журналу Spectator: “Я не рекомендую вам подивитися цей фільм. Я вам наказую його подивитися!”. Залишилося додати: ім’ям королеви!

Хочете отримувати головні статті в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

20 найочікуваніших фільмів 2021 року

Коли цю гостру чорну комедію, зняту режисером Азазелем Джейкобсом, показали на Нью-Йоркському кінофестивалі, всі одразу заговорили про нагороду для Мішель Пфайффер.

Героїня Пфайффер, багата, гламурна вдова, втрачає всі свої статки і розкішну квартиру на Мангеттені, а на останні гроші вирішує переїхати до Парижа.

З нею разом їдуть її невдаха син (Лукас Геджес) та чорний кіт, який розмовляє людською мовою і, вочевидь, є перевтіленням її чоловіка. Особливого шарму фільму додають нетуристичні види Парижа.

Прем’єра 12 лютого у США, 26 лютого у Великій Британії та Ірландії.

США проти Біллі Голідей (The United States vs Billie Holiday)

Автор фото, Paramount Pictures

У травні 1947 року одну з найвідоміших джазових співачок Америки заарештували за зберігання наркотиків.

Судовий процес став відомим як “США проти Біллі Голідей”. “І саме так це й відчувалося”, – написала Голідей у своїй автобіографії.

Нова драма режисера Лі Деніелса стверджує, що насправді Голідей опинилася на лаві підсудних не через наркотики, а за виконання гостро політичних пісень, як-от Strange Fruit.

Роль культової вокалістки виконала номінантка “Греммі” Андра Дей, а її агента під прикриттям зіграв Треванте Роудс (“Місячне світло”). Фільм вражає своїм саундтреком.

Прем’єра – 25 лютого в Нідерландах, 26 лютого у США.

Багато святих Ньюарка (The Many Saints of Newark)

Автор фото, Getty Images

Через чотирнадцять років після завершення серіалу “Клан Сопрано” продюсер і сценарист шоу Девід Чейз випускає приквел.

Події розгортаються у Ньюарку в штаті Нью-Джерсі у 1967 році. Наплив у місто афроамериканських жителів не влаштовує місцевих авторитетів італійської мафії. Збройні сутички набувають масового характеру.

Актор Джеймс Гандольфіні, який зіграв легендарного Тоні Сопрано в його середні роки, помер у 2013 році і замінити його було важко. Але Чейз разом із режисером картини Аланом Тейлором запросили на роль молодого Тоні сина Гандольфіні – Майкла.

У фільмі також знялися Віра Фарміга (мати Тоні) і Рей Ліотта.

В кінотеатрах України – з 11 березня.

007: Не час помирати (No Time to Die)

Автор фото, Alamy

Зйомки стрічки супроводжували травми, аварії і навіть відмова від проєкту Денні Бойла.

Потім дату виходу стрічки довелося перенести через пандемію. І ось нарешті в квітні, більш ніж за 5 років після прем’єри “Спектра”, ми зможемо побачити 25-й офіційний фільм про Бонда.

Чи вартий він такого довгого очікування? Відповідь дають кілька фактів.

По-перше, режисер Кері Джоджі Фукунага (“Безрідні звірі”, “Справжній детектив”) є майстром адреналінового екшена та атмосферних географічних локацій.

По-друге, Фібі Воллер-Бридж (“Погань”, “Вбиваючи Єву”), яка працювала над сценарієм, буз сумніву, надала йому притаманної їй гостроти і шарму.

І нарешті, ролі лиходіїв виконують оскароносні актори – Крістоф Вальц і Рамі Малек. Останній “Бонд” Деніела Крейга, схоже, буде його найкращим.

Прем’єра у світі жовтень.

BIOS (Bios)

Автор фото, Getty Images

Якщо хтось і може навчити робота бути людиною, то це, безперечно, Том Генкс. Фірмове амплуа “найкращого хлопця у світі” стає Генксу як ніколи в пригоді для ролі інженера, який створює робота.

Після чергового апокаліпсиса, який знищив майже усіх людей на планеті, герой Генкса вже 10 років живе у бункері. Але він смертельно хворий, а хтось має подбати про його улюбленого собаку. Для догляду за твариною він і створює робота (Калеб Лендрі-Джонс).

Втрьох вони вирушають у подорож американським Заходом або, точніше, тим, що від нього залишилося.

Фірмовим знаком картини є й той факт, що її зроблено на студії Amblin Стівена Спілберга.

Дата виходу в Україні – 15 квітня.

Тихе місце 2 (A Quiet Place Part II)

Автор фото, Paramount Pictures

2020 рік показав, що багато фільмів не обов’язково дивитися на великому екрані. Абсолютним винятком є фантастична картина Джона Кразінські “Тихе місце”.

Історія розгортається у постапокаліптичному світі, в якому на людей полюють інопланетні монстри. Вони сліпі, однак мають надзвичайно чутливий слух, а значить вижити вдасться тому, хто житиме в абсолютній тиші.

У продовженні горору головні ролі знову виконують Емілі Блант (мати) та Міллісент Сіммондс і Ноа Джуп (діти). Режисер і сценарист стрічки Джон Кразінські, який у першій частині також виконав одну з головних ролей, у “Тихому місці 2” не з’явиться.

Чому? Ті, хто бачили перший фільм, це дуже добре пам’ятають.

Прем’єра в Україні і світі – 22 квітня.

Мисливці на привидів: з того світу (Ghostbusters: Afterlife)

Автор фото, Sony Pictures

“Мисливці на привидів” 2016 року з повністю жіночим складом від режисера Пола Фіга не мали успіху. А тому продюсери нової частини фільму вирішили повернутися до класики 1980-тих років.

“Мисливці” стали у певному сенсі сімейною справою, адже режисером нового сиквелу виступив Джейсон Райтман, син Айвена Райтмана, який зняв перші два фільми комедійної серії.

У нових “Мисливцях” також знімуться багато зірок із першої частини, як-от Білл Мюррей, Ден Айкройд, Сігурні Вівер та інші.

Сюжет нового сиквелу рішуче віддаляється від подій оригінального фільму.

Події фантастичної комедії переміщаються з Мангеттена до сільської місцевості, а дослідниками паранормальних явищ стають школярі (Фінн Вулфард, Маккенна Грейс).

В українському прокаті – з 10 червня.

Лука (Luca)

Автор фото, Pixar

Здійснивши незабутні подорожі до Франції (“Рататуй”), Шотландії (“Відважна”) та Мексики (“Коко”), студія Pixar вирушає до Італії. Її наступна анімаційна стрічка – сонячна комедія про дорослішання, знята режисером Енріко Касароса за сценарієм Джесса Ендрюса та Майка Джонса (співсценарист минулорічної “Душі”).

У 2011 році Касароса зняв короткометражку “Луна”, яка отримала схвальні відгуки, а “Лука” є його дебютним повнометражним фільмом.

“Це дуже особиста історія для мене, – зазначив режисер, – і не лише тому, що події відбуваються на італійській рив’єрі, де я виріс, а й тому, що мультфільм присвячений дружбі”.

Герой анімаційного фільму – хлопчик на ім’я Лука, який проводить чудове безтурботне літо на березі моря у компанії свого нового друга. Щоправда його друг – морське чудовисько.

Світова прем’єра – 18 червня.

Найкращий стрілець: Маверік (Top Gun: Maverick)

Автор фото, Alamy

“Найкращий стрілець” увірвався в кінотеатри у 1986-му. На щастя, Том Круз з того часу ані трохи не змінився. А тому він може просто знову надягнути “авіатори”, промовляючи: “Мені потрібна швидкість!”

У довгоочікуваному сиквелі славетного екшна герой Круза Піт “Маверік” Мітчелл капітан ВМС, а його давній суперник лейтенант “Айсмен” (Вел Кілмер) – тепер генерал.

А от пасію капітана Піта в новій частині замість Келлі Макгілліс зіграє Дженніфер Коннеллі.

Прем’єра в Україні – 8 липня.

Шан-Чі та легенда десяти кілець (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Автор фото, Getty Images

Супергерої всесвіту Marvel були не завжди прихильними до азійських персонажів у коміксах: Залізна Людина перетворює китайського лиходія Мандарина на англійського актора на ім’я Тревор Слеттері (Бен Кінгслі), а доктор Стрендж змушує гімалайця Прадавнього стати білою жінкою (Тільда Свінтон).

Щоб виправити ситуацію, майже весь акторський склад у “Шан-Чі” азійського походження та й сам фільм є копродукцією США і Китаю.

Головну роль у фантастичному бойовику виконує актор Сіму Лю (на фото). Його герой, майстер кунг-фу на ім’я Шан-Чі проникає у таємну організацію “Десять кілець”, щоби розібратися з минулим.

Фільмування стрічки тимчасово зупинили в березні через пандемію, відновили у серпні і завершили в жовтні минулого року.

Прем’єра в Україні – 8 липня.

Минулої ночі в Сохо (Last Night in Soho)

Автор фото, Focus Features

Едгар Райт завжди спеціалізувався на постмодерністських комедіях-екшнах (“Зомбі на ім’я Шон”, “Круті фараони”, “На драйві”). Однак його останній фільм різко змінює жанрову траєкторію.

“Минулої ночі в Сохо”, сценарій до якої Райт написав у співавторстві з Крісті Вілсон-Кернс (“1917”), – це повільний психологічний фільм жахів у дусі “А тепер не дивись” Ніколаса Роуга та “Відрази” Романа Поланські.

Томасін Маккензі грає амбітну фешн-дизайнерку, яка потрапляє у Лондон 1960-х, де знайомиться з молодою попзіркою (Аня Тейлор-Джой із “Королівського гамбіту”).

Решту сюжету творці стрічки тримають у таємниці. Але відомо, що в ролях другого плану з’являться ікони “свінгуючого” Лондона: Теренс Стемп, Рита Ташінгем і Діана Рігг, для якої цей фільм став останнім.

Прем’єра у світі – 23 липня.

Глибока вода (Deep Water)

Автор фото, Getty Images

Жанр еротичного трилера повертається? Його визнаний майстер – Едріан Лайн, відомий такими фільмами, як “Фатальний потяг”, “Лоліта”, “9 1/2 тижнів” знову береться за свій улюблений жанр майже через два десятиліття після свого останнього фільму “Невірна” 2002 року.

79-річний режисер занурюється в “глибокі води”, знявши історію про ревнощі та вбивство за мотивами роману Патриції Гайсміт (“Незнайомці в потягу”, “Талановитий містер Ріплі” ).

Бен Аффлек грає заможного чоловіка, який, щоб уникнути дорого розлучення, заплющує очі на численні інтрижки своєї молодої дружини (Ана де Армас). Але раптом її коханці починають вмирати за підозрілих обставин.

Прем’єра в Україні – 12 серпня.

Кендімен (Candyman)

Автор фото, Universal Pictures

Фільм жахів “Геть” Джордана Піла трансформував горори, відкривши шлях для інтелектуальних і стильних картин, які порушують питання расової нерівності та приваблюють глядачів, які ніколи не були прихильниками цього жанру.

Вочевидь, цей новий підхід позначиться й на останньому сиквелі “Кендімена”, співавтором сценарію якого виступив Піл.

Це – четвертий фільм франшизи про маніяка з гачком замість руки, який з’являється із дзеркала, якщо п’ять разів вимовити його ім’я.

Дія стрічки, як і в оригінальному фільмі 1992 року, відбувається у Чикаго. Головного героя, чиказького художника, який вирішує дослідити історію Кендімена, зіграв Яг’я Абдул-Матін II, лауреат “Еммі” за роль у серіалі “Вартові”.

Режисеркою картини стала талановита Ніа Дакоста. Її наступна робота – “Капітан Марвел 2” зробить її першою чорношкірою жінкою, яка зняла фільм у мегахітовій франшизі.

Дата виходу в Україні – 26 серпня.

Дюна (Dune)

Автор фото, Alamy

“Дюну” Девіда Лінча хтось може вважати культовою класикою, а хтось – одним з найгірших фільмів в історії кіно, але успіху в прокаті стрічка, безсумнівно, не мала.

Тепер за екранізацію однойменного міжгалактичного епосу Френка Герберта взявся Дені Вільнев.

З огляду на шалений успіх двох його останніх науково-фантастичних драм, “Прибуття” і “Той, хто біжить по лезу 2049”, “Дюна” Вільнева буде успішнішою, ніж у Лінча.

Підтверджує це й потужний акторський склад стрічки, яку сам Вільнев називає “Зоряними війнами для дорослих”. У “Дюні” знялися Тімоті Шаламе, Хав’єр Бардем, Шарлотта Ремплінг, Оскар Ісаак, Зендая та інші.

В українському прокаті – з 30 вересня.

Остання дуель (The Last Duel)

Автор фото, Alamy

Сюжет останнього фільму Рідлі Скотта, заснованого на реальних подіях, переносить нас у Францію XIV століття. Фільм присвячений останній в історії судовій дуелі, коли суперечку між двома сторонами вирішували за допомогою фізичного поєдинку.

Головні ролі виконує доволі дивний дует Адама Драйвера і Метта Деймона. Це пояснюється тим, що Драйвера взяли на місце Бена Аффлека, який разом із Деймоном написав сценарій до стрічки. Але був змушений відмовитися від ролі через накладку з іншими зйомками.

У фільмі також знялись Ніколь Голофсенер і Джоді Комер із “Вбиваючи Єву”.

Прем’єра в Україні і світі – 14 жовтня.

Вічні (Eternals)

Автор фото, Getty Images

Поки “Земля кочівників” Хлої Чжао переможно крокувала фестивалями, режисерка взялася за роботу над фільмом із геть іншої вагової категорії. Це нова екранізація коміксів Marvel, головні ролі в якій виконали Анджеліна Джолі, Кумейл Нанджіані, Річард Медден та Сальма Гаєк.

Вічні, безсмертні прибульці, які тисячі років ховалися на Землі, об’єднуються аби захистити людство від злих демонів Девіантів.

“Земля кочівників” показала талант Чжао до зйомки приголомшливих краєвидів. І хоча жанр супергеройського кіно накладає свої особливості, є всі підстави припускати, що режисерка привнесе в нього своє чутливе бачення світу.

Дата виходу в Україні – 4 листопада.

Король Річард (King Richard)

Автор фото, Getty Images

У 2021 році виходить кілька байопіків про видатних афроамериканців, як-от “США проти Біллі Голідей” та “Повага”, присвячена Ареті Франклін. Але найцікавішим з них, мабуть, все ж таки буде “Король Річард”.

Це класична історія зльоту від низів до вершини про чоловіка на ім’я Річард Вільямс (Вілл Сміт), батька тенісних зірок Венери (Санія Сідні) та Серени Вільямс (Демі Сінглтон).

Попри те, що сам він досвіду в тенісі не мав, він почав тренувати своїх доньок на занедбаних громадських кортах Лос-Анджелеса, коли їм було лише чотири роки, поставивши собі амбітну мету виховати чемпіонок.

Спойлер: йому це вдалося.

Дата виходу в Україні – 18 листопада.

Алея кошмарів (Nightmare Alley)

Автор фото, Getty Images

Гільєрмо дель Торо завоював статус одного з найоригінальніших і найсміливіших режисерів сьогодення такими своїми роботами, як “Лабіринт Пана” і “Форма води”, в яких він вдало поєднує жахи і драму.

Тим цікавіше буде побачити його версію класики “нуару” – “Алею кошмарів”, екранізовану вперше у 1947 році.

Головні ролі у фільмі виконали Бредлі Купер і Кейт Бланшетт. Герой Купера – молодий аферист, який намагається ошукати мільйонера, але зазнає невдачі. На відміну від попередніх картин дель Торо, це – реалістична історія і містики в ній не буде.

Серед решти акторського складу – Руні Мара, Тоні Коллетт та Віллем Дефо. А хто ж відмовиться від співпраці з дель Торо?

Прем’єра в США – 3 грудня.

Вестсайдська історія (West Side Story)

Автор фото, Alamy

Музична мелодрама Стівена Спілберга мала вийти ще минулого року, але коли йдеться про такий приголомшливо красивий фільм, то чекати варто. Це – адаптація класичного бродвейського мюзиклу, написаного Леонардом Бернстайном і Стівеном Сондгаймом за сюжетом “Ромео і Джульєтти”.

Енсел Елгорт (“На драйві”) та маловідома акторка Рейчел Зеглер зіграли Тоні та Марію, закохану пару, що опинилась в епіцентрі протистояння нью-йоркських банд “Акул” і “Ракет” у 1957 році.

Прем’єра в Україні та світі – 9 грудня.

Французький вісник (The French Dispatch)

Автор фото, Searchlight Pictures

Якщо акторський склад, вінтажний стиль афіші та назва про щось і говорять, то це – абсолютний Вес Андерсон, стильний і дотепний, як у “Готелі Гранд Будапешт” та решті його шедеврів.

Події фільму відбуваються у вигаданому французькому місті в середині XX століття, де група американських журналістів вирішує заснувати журнал “Французький вісник”. Як зазначає сам режисер, частково це – пародія на New Yorker з його ексцентричною редакцією.

Сюжет, за яким журналісти мають написати три історії з життя міста, відкриває нескінченні можливості для розкішного почуття гумору Андерсона.

У комедійній мелодрамі знялося чимало улюблених акторів режисера: Оуен Вілсон, Тільда Свінтон, Едрієн Броуді, Бенісіо дель Торо, Тімоті Шаламе і Френсіс Макдорманд.

Прем’єра стрічки мала відбутися на Каннському кінофестивалі 2020 року, але через пандемію захід скасували, а вихід фільму в прокат перенесли.

Дата виходу в Україні – 3 грудня.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Culture.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator