Як називається корабель Дрейка

Авторadmin

Як називається корабель Дрейка

Френсіс Дрейк – від пірата до адмірала

Першу навколосвітню подорож здійснив Фернан Магеллан. Сам він загинув, пройшовши приблизно дві третини шляху. А першим англійцем, які вчинили кругосвітню подорож в 1577-1580 рр., Став англійський мореплавець Френсіс Дрейк.

Майбутній сер і віце-адмірал був старшим з дванадцяти дітей, що народилися в родині англійського фермера, що згодом став священиком. У дванадцять років Френсіс (народився в 1540 р) став юнгою на кораблі у свого далекого родича, а у вісімнадцять отримав за заповітом корабель і став його капітаном.

У 1567 іспанці атакували англійські кораблі, які займалися работоргівлею. Корабель Дрейка уцілів, але спроба отримати компенсацію у іспанського короля за понесені втрати успіху не мала. Ох, даремно іспанці образили і розлютили молодого капітана! Через п’ять років на чолі нової експедиції Дрейк спочатку захопив іспанське містечко на Панамському перешийку, кілька іспанських кораблів, а потім і «Срібний караван» з більш ніж 30 тоннами срібла. Удачливий корсар повернувся до Англії багатієм і відомим капітаном [114].

У 1577 р Єлизавета I спорядила флотилію з шести суден під керівництвом капітана Френсіса Дрейка. Офіційно йому доручалося відкрити нові землі. Але насправді він отримав так званий карт-бланш, тобто свободу рук і завдання грабувати іспанські судна з золотом, які поверталися з Америки.

Дрейк пройшов Магеллановою протокою, але був відкинутий штормом південніше Вогненної Землі. Він виявив широкий протоку довжиною 460 і шириною 1120 кілометрів між архіпелагом Вогняна Земля і Південними Шетландських островами, що з’єднує Атлантичний і Тихий океани, який згодом був названий його ім’ям. Дрейк рушив уздовж тихоокеанського узбережжя Південної Америки, «очищаючи» іспанські порти від надлишків цінних металів. Він дійшов приблизно до Ванкувера, а район нинішнього Сан-Франциско оголосив англійським володінням – Новим Альбіоном. Дрейк перетнув Тихий океан, вийшов до Молуккських островів і, обігнувши Африку з півдня, повернувся до Англії у вересні 1580

Завдання королеви було виконано. Єлизавета I вклала в експедицію одну тисячу фунтів стерлінгів, а удачливий корсар Дрейк доставив скарбів на 600 тисяч. Це в два рази перевищувало розмір щорічного доходу англійської держави. Привіз Дрейк і бульби картоплі. Добувач був обласканий королевою і зведений у лицарське достоїнство. У наступні роки він продовжував успішно громити віддалені іспанські порти з їх невеликими гарнізонами.

Даремно іспанці образили молодого Френсіса! У колоніях він отримав ім’я Ель Драке, «Дракон». Його прізвище дійсно могла перекладатися як «дракон», хоча англійське слово «Drake» перекладається як «селезень». У 1588 р Дрейк був одним з англійських адміралів, які розбили іспанську Непереможну армаду і усунули свого головного противника на море.

Дрейк помер від дизентерії в 1596 р в Панамі. У свинцевому труні удачливий корсар опустився на морське дно. Одружений він був двічі, дітей не мав, і всі його стан перейшло до племінника.

У німецькому місті Оффенбург є пам’ятник великому пірату з написом «Серу Френсісу Дрейку, поширюючи картоплю в Європі. Мільйони хліборобів світу благословляють його безсмертну пам’ять. Це допомога біднякам, дорогоцінний дар Божий, який полегшує гірку нужду ». Росіяни, для яких картопля стала «другим хлібом», можуть тільки приєднатися до цих слів.

Протока Дрейка

Протока Дрейка (англ. Drake Passage) — морська протока, ділянка океану між південним кінцем Південної Америки — мисом Горн, і Південними Шетландськими островами біля узбережжя Антарктиди. Протока отримала назву на честь відомого британського капера Сера Френсіса Дрейка, який відкрив її під час своєї навколосвітньої подорожі в 1578 році, хоча насправді він протокою не проходив, обравши маршрут через менш бурхливу Магелланову протоку. Вже після виходу з Магелланової протоки його корабель був віднесений штормом далеко на південь, де він побачив південний край континенту і відкрите море далі на південь.

Коротка інформація Протока Дрейка, Розташування .

Перше зареєстроване плавання протокою Дрейка здійснив в 1616 році голландець Віллем Схоутен на кораблі «Ендрахт» (Eendracht).

Протока має 400 км завдовжки і 820 км завширшки; це найменша відстань, яка відокремлює Антарктиду від решти земної суші. Вважається, що через протоку пролягає межа між Тихим і Атлантичним океанами. За межу беруть або лінію, проведену від мису Горн до острова Сноу (за 257 км від континентального узбережжя Антарктиди), або меридіан, який проходить через мис Горн. Обидві лінії розподілу лежать в межах протоки Дрейка. Максимальна глибина в протоці 5840 м.

Окрім крихітних островів Дієго-Рамірес за 30 км на південь від мису Горн іншої суші в протоці немає. Також значних мас суходолу немає ніде на широті протоки Дрейка, і нічого не перешкоджає бігу Антарктичної циркумполярної течії, яка несе гігантський об’єм морської води (в 600 разів більший, ніж Амазонка) через протоку Дрейка і довкола Антарктиди.

Протока Дрейка відома серед моряків своїми страшенними штормами з хвилями висотою понад 10 метрів, які вирують тут більшу частину року. Розташована між 56º і (приблизно) 60º південної широти, протока якнайкраще відповідає старій моряцькій приказці: «За сороковою немає закону. За п’ятдесятою Бога немає».

Під час спокійної погоди протока Дрейка — чудове місце для спостережень за китами, дельфінами і різноманіттям морських птахів, зокрема гігантських буревісників, альбатросів та пінгвінів. З цією метою ці місця відвідують численні туристські теплоходи під час круїзів.

Скам’янілі знахідки свідчать, що протока з’явилася близько 40 млн років тому. До того часу Тихий океан був повністю відокремлений від Атлантичного, і Антарктида була значно тепліша і не мала льодовиків. Після поєднання двох океанів сформувалася Антарктична Циркумполярна течія, яка створила довкола Антарктиди область надзвичайно холодного клімату, що й привело її до її теперішнього стану.

Клімат

Акваторія протоки лежить у помірному кліматичному поясі [1] . Увесь рік панують помірні повітряні маси. Переважає західний перенос. Найсильніші вітри спостерігаються на півночі протоки (у районі мису Горн). Значні сезонні коливання температури повітря. Середня річна температура повітря коливається від 5 °C на півночі до -3 °C на півдні. Температура води на поверхні коливається від 6 °С на півночі до -1 °С на півдні. Зона антарктичної конвергенції знаходиться в районі 60-ї паралелі. Зволоження достатнє, місцями надлишкове. Цілий рік переважає циклонічна діяльність, погода мінлива, часті шторми ( несамовиті п’ятидесяті ). Морська плавуча крига зустрічається цілий рік. Відносно тепла зима з нестійкою погодою і сильними західними вітрами. Прохолодне літо з більш спокійною погодою, ніж взимку [2] .

Про автора

admin administrator