Як називаються найменші огірки

Авторadmin

Як називаються найменші огірки

Зміст:

Сорта огірків – основні види огірків та кращі їх сорти з докладним описом (135 фото)

Ранні огірки дозрівають до 45 днів, а ультраранні ще швидше, до 40. Ось кілька таких сортів!

Алтайський ранній

Той випадок, коли назва говорить сама за себе, адже сорт починає плодоносити на 37 день. У нього бугристі шипасті плоди до 10 см завдовжки.

Засолювальний

Відмінний бджолозапильний сорт для вирощування у відкритому ґрунті. Плеті довгі та середньої гіллястості, з циліндричними середніми плодами завдовжки до 12 см.

Конкурент

Один з улюблених сортів дачників завдяки стійкості до плямистості та борошнистої роси. Ці огірки вирощують лише у відкритому ґрунті, причому в ідеалі – на шпалері.

Травневий

Універсальний гібрид для відкритого ґрунту та теплиці. Він дає великі плоди вагою до 200 м і завдовжки до 20 см.

Муромський

Ще один дуже скоростиглий сорт із зовсім дрібними, але смачними зеленими огірками. Він рясно плодоносить, але врожай доведеться збирати регулярно, щоб він не пожовк.

Сорти огірків для присадибного господарства

Огірки, батьківщина яких спекотна Індія давно і міцно увійшли в наше життя як один із найулюбленіших видів овочів. Кому не подобаються хрумкі солоні, або мариновані огірочки, або салат, а вже огірковий розсіл – найперший засіб від похмілля.

За характером застосування огірки бувають салатними та огірками для консервування.

За характером запилення огірки бувають самозапильні (партенокарпічні) і ті, для яких необхідні бджоли та інші комахи-запилювачі.

Огірки для засолювання володіють чорними шипиками, у них тонка шкірка, крізь яку легко проникає сіль, ці шипики регулюють випаровування зайвої вологи. .

Саме ці горбки, при засолюванні огірків у щільній упаковці, дозволяє розсолу проникати рівномірно до всіх плодів. Для засолення найкраще підходять огірки довжиною трохи більше 12 сантиметрів, але краще, якщо вони будуть від 7 до 10 сантиметрів. Щільні сорти, з невеликими насіннєвими камерами підходять для засолювання краще, тому що в них утворюються менше порожнин.

Партенокарпічні гібриди, для засолювання годяться гірше, ніж огірки, вирощені у відкритому грунті, оскільки якість продукту, що вийшов, нижче. Хоча партенокарпічні сорти, як правило, врожайніші.

Якщо розрізати зеленець огірка поперек, то можна помітити, що насіння в ньому розташовується або в трьох, або чотирьох сегментах. Насіння, яке розташовується в трьох сегментному зеленці – чоловічі (пустоцвіти), вони мають багато тичинок з пилком, але плодів вони не дають. На насіння треба залишати тільки зеленці з жіночим (пестиковим) насінням, яке дасть урожай.

Усі огірки прийнято ділити на кілька сімейств, залежно від сфери застосування. Наприклад салатні, вони ж фруктові сорти мають солодкуватий смак, гладку, глянсову поверхню, вони ідеально підходять для приготування салатів.

Огірки типу «алігатор» чудово підходять як гарнір до м’ясних та рибних страв.

Для засолювання найкраще підходять огірки типу «корнішони».

Описати всі сорти огірків неможливо, для цього необхідна академічна праця, сторінок так на триста-чотириста, тому обмежимося лише найпоширенішими сортами.

У відкритому ґрунті середньої смуги та Скандинавії підходять гібридні огірки (гібриди позначаються F1).

Це сорти: Фруктовий, Подарунок, Солодка жінка. Добре себе зарекомендували сорти Квітневий, Естафета та Весняна примха. Їхні плоди можна також вживати малосольними. Новими сортами є Музичні пальчики, Пальці Паганіні, Сашко.

Огірки «Алігатори». Це великі (майже до півметра завдовжки) плоди з нерівною, як бугристою поверхнею, з високою врожайністю. П’ять-шість кущів повністю забезпечать потребу в огірках середнього сімейства.

У середній смузі та Скандинавії непогано себе зарекомендували гібриди типу F1 Катерина, Єлизавета, Смарагдовий потік, Алігатор, Крокодил Гена, Хрусткий алігатор, Пекінський смачний, Китайський холодостійкий. Ці сорти походять з Китаю і тому раніше так і називалися китайськими, ще називалися парниковими.

Огірки – альбіноси, мають блідо-зелене забарвлення, відмінний смак і аромат і походять з Японії, де кухарі перед нарізкою в салат злегка відбивають їх широким лезом ножа.

Огірки – корнішони. Сорти Ніжинські, Монастирські, Муромські давно користуються заслуженою репутацією як найбільш відповідні сорти для засолювання. У них великі горбки та білі смужки у поздовжньому напрямку. Практично не поступаються їм нещодавно виведені партенокарпічні сорти гібридів типу F1: Весела компанія, Дружня родина, Квартет, Український стиль.

З бджолозапильних сортів слід згадати гібриди сортів F1: Борис, Герда, Красень, Денек.

Всі ці сорти хороші і для малосолки, і для маринування та соління.

Окрему групу сортів огірків складають корнішони та пікулі.

Їх використовують недозрілими – пікулі розміром 2-3 сантиметри, першого дня після зав’язі, а корнішони використовують, коли вони виростуть до 4 – 6 сантиметрів. До таких сортів відносяться гібриди F1: Бойскаут, Син полку, Метелик, Весна, Пилипок. Відмінний сорт хрустких корнішонів – Білий ангел, плоди якого ростуть з пазух листя по 2-3 штуки відразу. Білий ангел відрізняється від інших сортів білим забарвленням плодів.

Сорти німецької селекції для консервування мають «пухирці» і невеликі чорні шипики, які при засолюванні ламаються, відкриваючи консервуючий розчин всередину плода.

Найбільш зарекомендували себе сорти Лібелла F1 та Бідретта F1. Хоча пізнішої селекції сорту гібридів F1: Мадам, Патті, Диво дивне, Родзинка, Примадонна, більш врожайні та стійкі до хвороб.

Для засолювання також хороші бджолозапильні старовинні українські сорти: Алтай, Береговий, Воронезький, Джерелько F, День F, Чудовий F, Ніжинський, Муромський, В’язніковський, але плоди у них швидко жовтіють.

В даний час виведені сорти огірків з чорними шипами, позбавленими цього недоліку. Це Засолочний, Хабар, F1 Соловей, F1 Вірні друзі.

Серед середньостиглих і пізніх сортів огірків відомі – Прибутковий, Аннушка F1, Благодатний F1, Весела компанія F1, Дружна сімейка F1, Єрофей F1, Застільний F1, Пасадена F1, Український стиль F1, Самородок, Сантана, Філіпп F1 та інші.

Всі ці сорти відносяться до середньостиглих, високоврожайних сортів з відмінними смаковими якостями.

ОГІРОК КВІТНИЙ F1, ОГІРОК КВІТНИЙ F1 ЦВ. ПАК

Належить до скоростиглих, партенокарпічних сортів. Дає переважно квіти жіночого типу, тому високоврожайний. Встигає дружно, в перший місяць може дати до 13 кілограмів з квадратного метра. За весь час здатний дати до 24 кілограмів з квадратного метра. Дозріває за 45-50 днів.

Вирощують у теплицях, можна вирощувати на балконах. Плід слабо горбкуватий, довжиною 15-20 сантиметрів. Маса плода до 200-250 грам. Чи не жовтіє.

Сорт хороший.Сортустійкий до багатьох хвороб, холодостійок, не потребує пасинкування.

ОГІРОК ГІНГУ F1

Плоди корнішонного типу, високоврожайний, ранньостиглий, партенокарпічний. Плоди короткі, бугристі. Засолюються не гірше Ніжинських.

ОГІРОК ГОЛУБЧИК

Довгі головні батоги, які досягають довжини до півтора метра, можна вирощувати на шпалерах, тоді врожайність підвищується до 8-10 кг/кв.м. Сорт бджолозапильний. Плоди довжиною 9-12 сантиметрів, вагою до 95 грам, мають середні або великі горбки. Дозрівають за 40-43 дні. Комплексно стійкий до хвороб.

ОГІРОК ДАЛЕНЕСХІДНИЙ 27.

Середньостиглий, бджолозапильний сорт, підходить і для відкритого ґрунту і для плівкових теплиць. Дозріває за 40-55 днів. Має гарний смак зеленця, який виростає до 11-15 см, масою 100-200 г. Свіжі плоди з легким восковим нальотом. Посухостійкий стійкий до несправжньої борошнистої роси. Сорт мало облистнений, що полегшує збирання врожаю, який може досягати до 1-3 кг/кв.м.

ОГІРОК ДРУЖОК F1

Рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті та під плівкою. Ранньостиглий, бджолозапильний. Виростає досить великим, із середньої величини батогами. Цвіте в основному квітами жіночого типу, тому високоврожайний. Смак зеленців відмінний, гіркоти, як правило, не має. Плоди короткі, горбкуваті з поздовжніми білими смугами. Довжина до 10 сантиметрів з одного квадратного метра під плівкою можна зібрати до 13,2 кілограм. Стійкий до вірусу огіркової мозаїки та борошнистої роси. Застосовують у свіжому вигляді та для консервування.

ОГІРОК ЄРОФЕЙ.

Середньостиглий бджолозапильний сорт для відкритого грунту. Дозріває за 56-65 днів. Зав’язь одиночна, квіти переважно жіночого типу.

Зеленець середнього розміру, зростає від 10 до 15 см. Застосовують у свіжому вигляді та для консервування.

ОГІРОК ЖУРАВЛЕНОК F1.

Плетистий, бджолозапильний, ранньостиглий сорт, від головної батоги довжиною до 190 сантиметрів відходять до 3-5 бічних батогів. Дає до 7-10 кг/кв.м. Плоди відмінного смаку як свіжі, так і консервовані, вагою до 80-109. Довжина зеленця до 12 сантиметрів, форма еліптична, крупно горбиста. Стійкий до борошнистої роси, бактеріозу. Середньостійкий до несправжньої борошнистої роси. Плоди мало бувають порожнистими і добре консервуються.

ОГІРОК ЗАСОЛОЧНИЙ.

Бджолозапильний сорт для відкритого ґрунту, виростає за 44-48 днів.

Зеленці з великими горбками, забезпеченими чорними шипиками, гіркота відсутня, хрусткі і ароматні плоди.

Потребує поливу теплою водою, підживленням добривами, як мінеральними, так і органічними. Міжряддя необхідно регулярно розпушувати.

ОГІРОК ЗОЗУЛЯ F1, ОГІРОК ЗОЗУЛЯ F1 ЦВ. ПАК.

Частково самозапильний сорт середнього терміну дозрівання (46-48 днів).

Циліндричної форми зеленці, з рідкісними, слабкими горбками. Зеленець у поперечному перерізі округло-тригранний, насіння дасть більшість сходів з квітками жіночого типу. Плоди довжиною до 23 сантиметрів, масою до 289 грамів, гарного смаку.

ОГІРОК ЗАКУСОЧНИЙ.

Сорт має дрібні плоди, що відмінно підходять для засолювання. Бджолозапильний, призначений для відкритого ґрунту, ранньостиглий. Зеленець від 8 до 10 сантиметрів довжини, вагою до 90 грам. Урожайний сорт, стійкий до більшості хвороб, плоди не жовтіють і не гірчать.

ОГІРОК ЗУБРЯ F1.

Сорт корнішонного типу, час дозрівання 49-50 днів. Виростає сильно. Зеленець короткий – до 12 сантиметрів. Горбики середні, з сильним опушенням, зеленець дуже смачний. Стійкий до більшості захворювань огірків. Використовується у свіжому вигляді та для консервування.

ОГІРОК Витончений.

Відноситься до бджолозапильних сортів, ранньостиглий. Дозріває за 44-54 дні. Сорт дуже популярний – плоди дозрівають дружно, смак у них чудовий. Еліптичні форми зеленці зі слабкими поздовжніми смужками. Виростають завдовжки 10-13 см, діаметром 3 см.

Горбики дрібні, з білим опушенням. Сорт відрізняється соковитістю та гарним смаком. Для підвищення врожайності потрібно регулярне збирання плодів (не менше двох – трьох разів на тиждень). Дає 2-4 кг/м2.

ОГІРОК ІРИНА F1, ОГІРОК ІРИНА F1 ЦВ. ПАК

Один з найпрекрасніших сортів для засолювання. Ранньостиглий, бджолозапильний сорт. Рослини з батогами середньої довжини (до метра), велике, призначене для відкритого ґрунту, або під плівку. Плоди з великими горбками, темно-зелені, довжиною до 11 сантиметрів. Високоврожайний гібрид, стійкий до багатьох хвороб, у тому числі і до вірусу справжньої борошнистої роси. Переважно садити насіння розсадою, або безпосередньо в прогрітий ґрунт, по 3-4 насіння на квадратний метр. Поливати необхідно регулярно теплою водою, вранці та ввечері. Плодоношення тривале – з липня по серпень.

ОГІРОК КІТ.

Бджолозапильний сорт, що застосовується і у свіжому вигляді і засолювання. Високоврожайний, середньостиглий, зеленці з великими горбками, які розташовані рідко. Уздовж плоду є смуги. Стійкий до бактеріозу середньостійкий до несправжньої борошнистої роси.

ОГІРОК КОНКУРЕНТ.

З одного квадратного метра площі дає до 3,3-3,8 кілограм. Від посіву до дозрівання проходить близько 40 днів.

Плоди довжиною до 14 сантиметрів, мають великі горбики та чорні шипи. Плоди ростуть на довгих (до 7 сантиметрів) плодоніжках. Зеленці гарні в засолюванні та у свіжому вигляді. Дає стійкі врожаї. Стійкий до борошнистої роси.

ОГІРОК КОННІ F1 (ПАРТЕНОКАРПІК), ОГІРОК КОННІ F1 (ПАРТЕНОКАРПІК) ЦВ. ПАК.

Сорт відноситься до ранньостиглих, партенокарпічних. Вирощується і в захищеному та у відкритому грунті. Дозріває за 45-50 днів. Сорт цінний тим, що в ньому гіркота відсутня на генетичному рівні. Зеленці до 13 сантиметрів завдовжки, циліндричної форми, з відмінним смаком та ароматом. З успіхом використовується як у консервуванні, так і у свіжому вигляді. Дозрілі плоди вимагають регулярного збирання, що підвищує врожайність.

ОГІРОК КУЩОВИЙ.

Росте у вигляді куща, з короткими батогами. Призначений для відкритого ґрунту. Є скоростиглим, бджолозапилюваним сортом. Горбковий плід подовженої форми, округло-тригранного перерізу, довжиною до 12 сантиметрів, вагою до 136 грам. Відрізняється добрим смаком як у свіжому вигляді, так і в консервуванні.

ОГІРОК ЛІБЕЛЛЕ F1.

Популярний сорт німецької селекції із чудовими смаковими якостями. Вирощується і у відкритому ґрунті, і в плівкових теплицях. Регулярно дає найвищі врожаї. Дозріває за 49-52 дні. Плід із невеликими ребрами, дрібними горбками, шипи має білі. Гіркота відсутня. Стійкий до плямистості, хибної борошнистої роси. Найкраща сфера застосування – консервування.

ОГІРОК ЛОТОС.

Високоврожайний сорт, що перевищує за врожайністю, стандартний сорт Каскад на 11-88 ц/га.

Сотр відноситься до середньостиглих, бджолозапильних. Має довгі батоги, квіти як жіночого, так і чоловічого типів. Плід має рідкісні, великі горбки, добре окреслені смуги, довжина зеленця до 11 см, вага до 140 грам. Врожайність до 140-358 ц/га.

Перевищує стандартний сорт Каскад щодо виходу готової продукції на 10-15%.

Максимальна врожайність по Приморському краю – 737 ц/га. Занесений до Держреєстру Далекосхідного (12) регіону. Стійкість до помилкової борошнистої роси та незграбної плямистості підвищена. Смакові якості плода підвищені.

ОГІРОК МІГ.

Сорт використовується в засолюванні, є середньораннім, бджолозапилюваним, вирощується і у відкритому грунті, і в теплицях. Плід циліндричної форми, з рідкими горбками, має чорні шпильки. Добре зберігається, дає врожаї 3-6 кг/м2. Має хороший смак. Навіть при сильному поширенні несправжньої борошнистої роси і бактеріозу дає стійкі врожаї.

ОГІРОК МОНАСТИРСЬКИЙ.

Вирощується у відкритому грунті, є скоростиглим (40-45 днів), бджолозапильним сортом. Плеті середньої довжини. Дає квітки двох видів, зеленці з великими горбками, циліндричної форми, хрусткі, з гарним ароматом. Довжина плоду до 12 см.

Прекрасний у малосольному вигляді, стійкий до парші гарбузових культур.

ОГІРОК МОРИНГУ F1.

Сорт високоврожайний, що вирощується у відкритому ґрунті, відноситься до ранньостиглих. Середнього зростання рослина із середньою довжиною батогами дає переважно квітки жіночого типу, зав’язі з’являються у вигляді пучків. Дуже щільні соковиті зеленці з відмінним смаком довжиною до 12 сантиметрів. Горбики дрібні, на плоді короткі смуги. Хороший у засолюванні, виходять чудові, хрусткі огірочки. Вимагає рясного і регулярного поливу, якщо збирати врожай часто, на батогах з’являються нові зав’язі.

ОГІРОК МОСКІВСЬКИЙ КОРНИШОН F1.

ОГІРОК НЕЖИНСЬКИЙ.

Один з найвідоміших, старовинних сортів, що добре себе зарекомендували. Оптимально підходить для засолювання. Названий на ім’я міста Ніжин, де поширений був найбільше. Запилюється бджолами, має довгі (до 2 метрів) батоги. Додає до 1,5-2 кг/кв.м. Сорт пізньостиглий. Зеленець подовжений, яйцеподібної форми, з чорними шипами та великими горбками, вагою до 100 грам. Хрумка м’якоть відрізняється відмінним смаком. Невибагливий до умов вирощування, стійкий до оливкової плямистості та бактеріозу. Урожай можна знімати і тоді, коли всі ранньостиглі сорти припинили плодоношення.

ОГІРОК РЯБНИЙ.

Сорт дає квіти переважно жіночого типу. Бджолозапильний, з довжиною батогів до 125 сантиметрів, головне стебло трохи випереджає в зростанні батоги першого порядку. Дає до 4 кг/м2. Плід з білими шипами, еліпсоподібної форми, має горбки. Ранньостиглий сорт, має комплексну стійкість до хвороб. Так як батоги довгі, на квадратний метр треба висаджувати менше насіння.

ОГІРОК ПАЛЬЧИК.

Районований для Центрального, Центрально-Чорноземного та Нижньоволзького регіонів, де включений до Реєстру в 2001 році.

Ранньостиглий, бджолозапильний сорт. Довго (близько двох місяців) плодоносить, що є його перевагою. Стійкий до смертельно небезпечної для інших сортів несправжньої борошнистої роси.

ОГІРОК ПАРИЗЬКИЙ КОРНИШОН.

Ранньостиглий сорт, використовується, в основному для салатів та консервування. Рослина середнього зросту, з необмеженим зростанням основного стебла (індетермінантна), дає переважно квітки жіночого типу. Зеленець середньої щільності, з великими горбками і чорним опушенням. Корнішони необхідно збирати щодня, тоді вони володітимуть відмінним смаком у засолюванні.

Стійкий до борошнистої роси і хибної борошнистої роси.

ОГІРОК ДЖЕРЕЛОК F1.

Дозріває через 50-60 днів після перших сходів. Використовується в основному для засолювання., Зеленець у перерізі округло-тригранний, насіння буде з переважно жіночого типу квітами. Довжина плоду до 12 см, маса до 104 грам. Плоди гіркоти немає, товарний вигляд зберігають довго. Плоди дуже однакові за розміром, що зручно під час обробки.

ОГІРОК ФЕНІКС.

Пізньостиглий сорт з довгими батогами та квітками жіночого типу. Може плодоносити до заморозків. Плоди великі, хрусткі, з великими горбками, гіркоти не має, з гарним смаком. Мас зеленця до 192 г, довжина до 1 сантиметрів. Використовується для всіх видів консервів. Прекрасно підходить до районів із сухим, жарким кліматом, легкої посухи. До несправжньої борошнистої роси стійкіше за інші сорти огірків. Запилюється бджолами.

ОГІРОК ХАБАР.

Вирощується у відкритому ґрунті, плоди середньої довжини, з невеликими горбками. Дає і чоловічі та жіночі квіти. Утворюється поодинока зав’язь. Зеленці завдовжки до 15 сантиметрів.

Пікас

Потужний гібрид з такими ж рослими потужними пагонами та темними плодами до 210 г. Сорт смачний і дуже врожайний, причому плодоносить досить дружно.

В’язніковський

Невеликі округлі огірки стійкі до хвороб та знижених температур. У сорту досить короткі батоги, так що стебла відмінно провітрюються і не гниють.

Атлет

Цей цікавий сорт огірків можна вирощувати навіть у будинках на підвіконні. За сприятливих тепличних умов плоди можуть зростати до 22 см.

Ніжинський

Потужний і невибагливий сорт стійкий майже до будь-яких хвороб і температурних коливань. Його плоди ідеальні для консервування у будь-якому вигляді.

Пізні сорти огірків

Пізні огірки дозрівають найдовше – понад 60 днів. Вони радуватимуть урожаєм, коли ранні сорти вже закінчать плодоносити.

Аніка

Один із найкращих сортів для того, щоб вживати плоди у свіжому вигляді, тому що вони дуже соковиті та солодкі. Кущі високі, а самі огірки досить мініатюрні – до 9 см.

Водолій

Бугристі плоди добре зберігаються, не змінюють колір і смак, і зовсім не гірчать. Сорт висаджують у травні, і він стійкий майже всім огірковим хворобам.

Регал

Смачні пружні огірки із солодкуватим присмаком ідеальні для засолення та маринування. Сорт не боїться хвороб та холодів, рясно плодоносить і добре почувається у відкритому ґрунті.

Ізід

Чудовий універсальний сорт цінують за хорошу транспортабельність та відмінні смакові якості. Він приємний у свіжому вигляді, соління і навіть після теплової обробки.

Фенікс

Огірки цього сорту відрізняються щільною товстою шкіркою. Завдяки цьому вони довго зберігаються, легко перевозяться і добре підходять для всіх видів консервації.

Тепличні сорти

Сорт огірків Мурашка F1

Це один з найбільш універсальних сортів – рослини добре почуватимуться як у тепличних умовах, так і у відкритому грунті, їх можна вирощувати навіть на балконі. Огірки не вимагають запилення, плоди тривалий час зберігають свою свіжість, у них не виникає гіркоти, урожай завжди стабільно високий. Він з’являється вже на 40 днів після висаджування насіння. Розміри середні, відгалужень не надто багато, проте, якщо вони є, всі будуть детермінантними з переважанням жіночих квіток.

Листів багато, вони невеликі, гладкі на дотик, пустоцвітів майже немає. Плодоношення тривале, рослини стійкі до найпоширеніших хвороб – борошнистої роси та кладоспоріозу, проте слід своєчасно подбати про профілактику захворювань типу кореневої гнилі та несправжньої борошнистої роси. Розміри плодів середні – рідко коли виростають більше 12 см завдовжки, проте збирати їх можна, коли вони будуть хоча б 8 см. Середня маса становить близько 100 грамів. Форма циліндрична, шипів небагато, але вони дуже колючі. Огірки універсальні – підходять як для споживання, так і для засолювання.

Ще: Топ-10 кращих блендерів для смузі, як підібрати смузі мейкер

  • Універсальність і щодо вирощування, і щодо вживання;
  • Висока врожайність;
  • Тривалий період плодоношення.

Сорт огірків Мурашка F1

Сорт огірків Хлопчик з пальчик F1

Є ранньостиглим сортом, який даватиме врожай приблизно на 35-40 день після посіву. Він відноситься до гібридної групи, добре почувається в тунелях, весняних теплицях та у відкритому ґрунті. Довжина плодів становить близько 9-12 см, на поверхні є дрібні горбки, вага сягає 70-80 грамів. М’якуш ароматний, навіть у перестиглих огірків не виникають порожнечі або гіркота. Насіння дрібне, майже непомітне. Плоди мають чудові смакові характеристики – їх можна використовувати в їжу у свіжому вигляді, а також для консервації.

Такий сорт дає оптимальний урожай під час вирощування безрозсадним типом. При цьому рекомендується перед висадкою в ґрунт замочити їх на кілька годин. Насіння перед посадкою уважно оглядають, стежать, щоб вони були повноважними і приблизно одного й того ж розміру. При дотриманні цієї умови вдасться досягти майже 100% схожості. Підгодовувати рослини слід не хімікатами, а різними натуральними засобами – послідом, гноївкою, золою, лушпинням і так далі.

  • Дуже смачні плоди;
  • Висока врожайність;
  • Тривалий період плодоношення;
  • Ідеально пручається різним захворюванням.
  • Трапляються пустоцвіти, особливо на відгалуженнях від основного стебла.

Сорт огірків Хлопчик з пальчик F1

Сорт огірків Бенефіс F1

Цей гібридний різновид також можна віднести до сортів високої врожайності, до того ж такі огірки практично не потребують догляду. Його зараховують до середньо-ранніх сортів, від моменту сходу до дозрівання проходить близько 50 днів, він є самозапильним, квітки в більшості випадків жіночі, пустоцвітів практично не спостерігається, зав’язуються плоди пучками по 3-6 штук. З одного куща можна зняти близько 7-8 кг огірків. У плані умов зростання культура універсальна – вона може рости на грядці, в теплиці або парнику, вживати огірки можна у свіжому вигляді, вони підходять для будь-яких заготовок.

Варто відзначити, що батіг виростає досить довгим, тому її доведеться формувати в процесі зростання, особливо, якщо вона ростиме на вертикальній шпалері. Маса плодів становить близько 100 г при довжині трохи більше 13 див. Форма довгаста, є короткі смужки на шкірці. Смак огірків приємний, гіркоти немає. М’якуш досить щільний, плоди чудово переносять тривале транспортування, добре зберігається довгий час. Рослини стійкі по відношенню до хвороб, нестачі вологи, низьких температур.

  • Висока врожайність;
  • Опірність негативним погодним умовам;
  • Невибагливість у плані догляду.
  • Батога досить довга, її обов’язково потрібно формувати, інакше це негативно позначиться на врожайності.

Сорт огірків Бенефіс F1

Сорт огірків Олексій F1

Досить популярний у дачників та фермерів сорт багато в чому завдяки своїй високій врожайності та швидкому дозріванню плодів – від появи сходів до першого збору огірків минає не більше 45 днів (іноді менше, залежно від кліматичних та погодних умов). Даний гібрид самозапильний, добре почувається під плівковим неопалюваним парником або у відкритому грунті. Рослини виходять не надто великими, бічних пагонів мало. Цвіте вузлами, у кожному з яких формується до трьох плодів.

Форма огірків циліндрична, подовжена, на шкірці є зелені смужки різної довжини, горбків небагато, довжина знаходиться в межах 7-9 см при вазі близько 70 грамів. М’якуш хрумкий, щільний, без гіркуватості. Плоди підходять як для вживання у свіжому вигляді, так і для консервування. З одного квадратного метра посівів можна зібрати близько 14 кг. Можна вирощувати у вигляді розсади, у відкритий ґрунт її дозволяється висаджувати, коли ґрунт прогріється приблизно до 15-16 градусів. На один квадратний метр рекомендується садити не більше 5 пагонів, якщо огірки зростатимуть на шпалерах, то їх має бути ще менше – 3 або 4 рослини на квадрат ґрунту. Грунт попередньо удобрюють, додаючи під зиму листя або тирсу.

  • Дружне формування плодів, за рахунок чого відразу забезпечується високий урожай;
  • Тривале плодоношення;
  • Добре пручається будь-яким хворобам.
  • Ґрунт необхідно готувати під цей сорт наприкінці попереднього сезону.

Сорт огірків Олексій F1

Насіння огірків Санькіна любов F1

Найурожайніший гібрид серед усіх найкращих сортів огірків – плодоношення починається рано і продовжується досить довгий час. Всі рослини жіночого типу цвітіння майже не гілкуються, що значною мірою полегшує догляд за ними. Цвіте вузлами, причому у одному вузлі може бути до 12 плодів. Прийнято вважати, що даний сорт ідеально підходить саме для консервування і засолювання в банку, проте він добре йде і в їжу: плоди не гірчать, мають тонку шкірку і щільну, хрустку м’якуш. На поверхні є яскраво-виражені горбки, довжина огірків знаходиться в межах 8-11 см, вони добре витримують транспортування навіть на довгі відстані. Добре пручається таким захворюванням, як оливкова плямистість, вірус звичайної огіркової мозаїки. Не чутливий по відношенню до всіх різновидів борошнистої роси, у тому числі і до помилкової борошнистої роси.

Ще: Топ-10 найкращих обігрівачів для курника

Досвідчені садівники рекомендують формувати рослини строго в одне стебло – так вони будуть отримувати достатню кількість сонячного світла, а в плоди, що зав’язалися, надійдуть всі необхідні поживні речовини. Після того, як буде отримано перший урожай, слід підгодувати огірки засобами із високим вмістом азоту. Вони повинні рости досить далеко один від одного – на одному квадратному метрі допускається до двох пагонів. Цей сорт любить рясний полив, обов’язково теплою водою. Урожай слід знімати щодня – за дотримання цих рекомендацій можна досягти рекордних показників урожайності: з одного квадратного метра можна отримати близько 40 кг огірків протягом сезону.

  • Дуже висока врожайність;
  • Стійкість до захворювань;
  • Невелика розлогість кущів.

Насіння огірків Санькіна любов F1

Найкращі сорти огірків для теплиць

У теплицях добре вирощувати великі та соковиті огірки, бо там для них найстабільніші умови. Але й хрусткі малюки почуваються чудово!

Абсолют

Навіть за низьких температур Абсолют дає стабільний і багатий урожай. Кущики ростуть міцними, невибагливими і дають темні циліндричні плоди до 12 см, які гарні у свіжому вигляді та на продаж.

Арктика

Дуже ранній гібрид, що самозапилюється, можна вирощувати в кілька заходів за сезон. У закритому ґрунті він набагато стійкіший до хвороб, ніж інші сорти.

Аристократ

У теплиці, що добре підігрівається, перший урожай огірків можна зібрати вже в травні. Сорт стійкий до посухи та температурних перепадів, а ще – рясно плодоносить соковитими та смачними плодами до 11 см.

Артист

Головна перевага сорту – стійкість до нестачі світла, тому такі огірки можна вирощувати навіть восени і взимку. Також Артист славиться стійкістю до мозаїки та борошнистої роси.

Аякс

Один з найврожайніших тепличних сортів серед бджолозапильних. Огірочки виростають маленькими, але з 1 гектара при регулярних добривах та поливі можна зібрати фантастичні 1000 центнерів.

Як вибрати сорт огірків

У процесі підбору найбільш оптимального сорту огірків на своїй ділянці важливо поступово вибирати потрібні різновиди, виходячи з намічених цілей.

  • По-перше, важливо розбити всі огірки на два види: тепличні та городні. Виходячи з вибору, підбирати різновид далі.
  • По-друге, визначитися з цілями вирощування: для вживання у свіжому вигляді або для консервації.
  • По-третє, розуміти бажану врожайність огірків.
  • По-четверте, врахувати погоду, клімат, можливості для догляду за культурою.

Таким чином, має вийти якісне відсівання потрібних сортів з усього відомого різноманіття. В іншому, найбільш оптимальний варіант можна знайти відразу або витратити кілька років, вивчивши характеристики різних огірків на власному прикладі.

Кращі сорти огірків для відкритого ґрунту

У відкритому ґрунті особливо важливо враховувати специфіку ґрунту та погоди регіону. Тут не вдасться уникнути заморозків, вітру та інших зовнішніх факторів.

Джерело

Універсальний гібрид дає широкі світлі плоди з жовтизною та вираженими смугами. Вони солодкі, хрусткі і добре переносять транспортування.

Директор

М’якуш огірків не надто хрумкий, але однорідний і без порожнеч. Директор – один із найпопулярніших сортів салатного призначення.

Паратунка

Універсальний сорт благополучно вирощують по всій території України, тому що він однаково стійкий до посухи та заморозків. Кущі не схильні до загущення та дають стабільний урожай, але не можна допускати, щоб він перезрівав.

Уран

Японський сорт з маленькими укороченими плодами всього до 70 г. Огірки стійкі до різних зовнішніх умов, а плоди дуже акуратні за формою та розміром.

Отелло

Чеський сорт дає невеликі плоди з частими світлими шипами, якими його легко впізнати. Огірки дуже хрусткі та ароматні, не схильні до переростання.

Формування бджолозапильних сортів у відкритому ґрунті

Молоде покоління городників називають бджолозапильні сорти «минулим століттям», тобто застарілими. Але такі огірки мають великий плюс — з них можна отримати насіння і навіть зайнятися селекцією. А партенокарпічні гібриди насіння не утворюють чи утворюють недорозвинені, порожні.

Насіннєвий огірок бджолозапилюваного сорту

Якщо ви щасливий володар раритетного сорту з чоловічими та жіночими квітами, самі виростили насіння або дістали в магазині, то формувати такі огірки потрібно за такою схемою:

  1. Прищипніть верхівки огірків, коли у них з’являться 6 листочків. З пазух нічого не видаляйте. На основному стовбурі розкриються дуже потрібні для запилення чоловічі квіти та пагони з жіночими квітками.
  2. Залишіть 4 пагони, що виросли з пазух нижнього листя. Вони й забезпечать вас урожаєм. Для кращого запилення у 1-2 рослин не прищипуйте основне стебло, щоб було більше чоловічих квітів для запилення.
  3. Якщо хочете сформувати компактний кущ так зване огіркове дерево, то 4 залишені пасинки прищипніть над другим листом. Виростуть пагони другого порядку, тобто вийде кущ з одним коротким стовбуром, чотирма ще більш короткими основними пагонами і вісьмома плетями.

Найвищі врожайні сорти огірків

За сприятливих умов огірки завжди дають добрий урожай, але навіть серед них є справжні рекордсмени.

Сюзанна

Чеський гібрид однаково добре почувається у відкритому грунті і в теплицях. Плоди невеликі, до 8 см, зате з 1 квадрата можна зібрати до 10 кг.

Воронезький середньопізній

Якщо багатий урожай потрібен пізніше – краще сорту просто не знайти. Плоди досить великі, до 15 см та до 120 г, а з 1 квадрата збирають до 12 кг огірків.

Спарта

Дуже ранній сорт стійкий до більшості огіркових хвороб. З 1 квадрата він дає понад 11 кг урожаю із світлих зелених плодів салатного призначення.

Хрумкий

Ще один сорт огірків із промовистою назвою. Плоди виростають досить великими, до 120 г, яскравого яскравого кольору. З 1 квадрата можна зібрати до 9 кг урожаю і це ідеальний вибір для засолення.

Зозуля

Ідеальний сорт для засолення, консервації та салатів. Він самозапильний і не дає насіння, зате з 1 квадрата можна спокійно зібрати до 16 кг огірків.

Урожайні сорти огірка для відкритого ґрунту

Для найврожайніших сортів головне – щоб давали якнайбільше плодів із грядок. Найбільш щедрими сортами вважаються ті, що радують урожаями не менше ніж 13 кг з м². При цьому не варто забувати, що висока врожайність гарантована лише за правильної агротехніки та сприятливих погодних умов.

Найбільш урожайними назвемо сорти огірків:

Анюта

Урожайність у Анюти приголомшлива: з 1 м² можна зібрати до 16-16,5 кг зеленців масою по 120-123 г. При чому терміни дозрівання дуже ранні – перші огірочки можна пробувати трохи більше місяця після сходів. Це типовий партенокарпік – плоди зав’язуватимуться за будь-якої погоди. Огірочки гарні у свіжому вигляді, у салатах.

Рослина є індетермінантною, кущ активно росте, проте практично не гілкується. На рослині переважно жіночі квіти. Форма зеленця веретеновидна, забарвлення темно-зелене, горбки є, але вони середнього розміру, хоча часті і з білим опушенням. Довжина зеленця близько 10-11 см, а діаметр від 3,5 до 3,7 см. Смак дуже добрий.

Сорт стояків до вірусу огіркової мозаїки, оливкової плямистості, а також борошнистої роси і толерантний до несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу).

Амур дає понад 14,3 кг 112-грамових огірків із кожного м².

Партенокарпик салатного призначення. Придатний для вирощування під плівкою, і на відкритому просторі. Приблизно через 38-39 днів після появи сходів можна скуштувати перші плоди. Рослина індетеремінантна, кущ активно росте, формує слабкі батоги. На рослині переважають жіночі квіти. Зеленці визрівають веретеновидної форми, довжиною 13-14 см, з дрібними горбками та короткою шийкою. Плоди з білим опушенням пофарбовані в зелений колір з невеликими світлими смужками, які зазвичай доходять до центру плоду. Смак огірків дуже гідний. При цьому вони відважно протистоять вірусним і грибним хворобам: вірусу огіркової мозаїки, кладоспоріозу, борошнистої роси, несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу).

Абетка

На поживному ґрунті і при належному догляді, Азбука дає 13 кг хрустких огірків масою трохи більше 102 г.

Для хорошої зав’язуваності плодів потрібні запилювачі. Сорт салатного призначення, але чудово виявляє свої смакові якості і в заготовках на зиму: в консервуванні та засолювання. Огірочки просяться на стіл приблизно через 39-41 день після появи сходів. Рослина відрізняється індетермінантністю, проте кущ розгалужується в середньому і формує переважну кількість жіночих квітів, які найчастіше збираються по 3 штуки у вузлі. Зеленець із чорним опушенням не особливо довгий, має овальну форму, ребристу поверхню з великими горбками. Смак зеленців прекрасний, при тому, що вони не зазнають ураження кладоспоріозу.

Самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Самозапильні огірки не запилюються бджолами, і це селекційні гібриди. Їхня головна перевага – можливість гнучко виправити ті чи інші характеристики – вирівняти розмір, позбутися гіркоти, забезпечити лежкість.

Адам

Ранньостиглий гібрид для відкритого грунту та тимчасових теплиць. Він досить врожайний і дає смачні універсальні плоди середнього розміру – до 10 см.

Гірлянда

Універсальний і досить великий гібрид з потужними пагонами та високим плодом до 130 г. Сорт дуже стійкий до нестачі сонця, так що його можна вирощувати навіть у квартирі.

Алекс

Середньорослий універсальний сорт огірків з короткими темними плодами та помітними смугами. Він дуже стійкий до мозаїки, плямистості та борошнистої роси.

Меренга

Дуже смачні невеликі огірочки зовсім без гіркоти хороші у переробці та у свіжому вигляді. Сорт стійкий до вірусних та грибкових захворювань.

Герман

У цих огірків бездоганний товарний вигляд, тому вони гарні на продаж і для засолювання. Плоди яскраві, середнього розміру і можна зібрати до 9 кг на 1 квадрат.

Кращі сорти та гібриди огірків для тінистих ділянок

Погодьтеся, дачна ділянка далеко не з усіх боків однаково висвітлюється сонечком, до якого дуже вимогливі багато городніх культур. Томати, перці, баклажани – всі вони добре ростуть тільки на відкритих сонячних ділянках , і часом для посадки огірків місця вже просто не залишається.

Є сорти огірків, здатні рости навіть у півтіні

Але не все так безнадійно, і якщо відкритого сонячного місця на вашій ділянці вже не залишилося, не біда — сміливо садіть огірки в півтіні , адже є сорти, які чудово ростуть саме в таких умовах.

‘Муромський 36’

Швидкостиглий (35-45 днів) засолювальний сорт, дрібнобугорчасті або гладкі плоди якого в довжину досягають 6-8 см. Порівняно стійкий до короткочасних понижень температури . Огірочки світло-зелені, яйцеподібної або еліпсоїдної форми, у довжину досягають 6-10 см. Особливість сорту полягає в тому, що плоди досить швидко жовтіють, тому збирати їх потрібно часто.

‘Секрет фірми F1’

Партенокарпічний ранньостиглий (38-42 дні) гібрид універсального призначення . Рослина середньогілляста, з жіночим типом цвітіння. Зеленець циліндричної форми, слаборебристий, середнього розміру, масою до 115 г. Сорт стійкий до борошнистої роси, кладоспоріозу.

‘Підмосковні вечори F1’

Партенокарпічний середньостиглий (42-45 днів) гібрид, плоди якого відрізняються відмінними смаковими якостями та придатні як для засолювання, так і для вживання у свіжому вигляді. Рослина переважно жіночого типу цвітіння, сильноплетиста. Плід циліндричний, горбкуватий, темно-зеленого кольору, з білим опушенням. Довжина досягає 14 см, а вага не перевищує 110 г. Сорт стійкий до вірусу огіркової мозаїки, борошнистої роси, кладоспоріозу.

Більшість сортів та гібридів, перерахованих у цій статті, ви можете знайти у нашому каталозі, де зібрані пропозиції різних інтернет-магазинів. Кращим сортам та гібридам для середньої смуги у ньому присвячена окрема товарна добірка.

Найкращі сорти огірків для

У одні з найсприятливіших умов більшості сортів огірків. Але треба враховувати погодні перепади!

Мурашка

Ранній скоростиглий сорт не вимагає запилення і дає середні плоди до 12 см з вираженою бугристістю. Гіркота в них відсутня на генетичному рівні, тому такі огірки гарні свіжими і для консервації.

Бенефіс

Один з найсмачніших сортів для з досить високими плодами до 120 г. Він дуже стійкий до гнил, грибка і борошнистої роси.

Ємеля

Ідеальний вибір для теплиць, що обігріваються в . Сорт цікавий необмеженим зростанням батогів і великим стабільним урожаєм.

Єрофій

Гіллястий і високий бджолозапильний сорт огірків для відкритого ґрунту в середній смузі. Він дає невеликі подовжені огірочки до 7 див.

Марійка

Дуже скоростиглий гібрид відрізняється тривалим плодоношенням. Він дає акуратні корнішони зовсім без гіркоти і з відмінними смаковими якостями.

Кращі сорти огірків для Уралу та Скандинавії

На Уралі та в Скандинавії насамперед врахуй можливі морози та короткий теплий сезон. Найкраще з такими умовами впораються такі сорти.

Гектор

Один із еталонних сортів з погляду товарних якостей та дружного дозрівання. Кущі досить компактні, але огірки зростають до 12 см.

Трилоджі

Голландський сорт із потужними пагонами та слабким розгалуженням дає невеликі плоди, на кшталт корнішонів. Огірки Трилоджі дуже стійкі до стресів, і добре підходять навіть для Північних регіонів.

Бебі міні

Салатний сорт цінується за ароматну, соковиту та хрумку м’якоть. А ще – за стабільну врожайність будь-якого літа, незалежно від погоди.

Буратіно

Середньостиглий гібрид спочатку пророщують у парнику, а потім висаджують у відкритий ґрунт. Це один із найврожайніших сортів навіть в умовах Скандинавії та Уралу – до 13 кг з 1 квадрата.

Артек

Витривалий і сильний гібрид з красивими, акуратними та рівними корнішонами. Це ранній сорт з бездоганними товарними якостями, який дуже вдалий для консервування.

Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

У Ленінградській області мало сонячних днів та багато вологи. Тож і сорти огірків вибирай відповідні!

Біла ніч

Вже сама назва сорту натякає, що його районовано саме під Ленінградську область. Це врожайний середньогіллястий сорт із невеликими огірками до 8 см, які зовсім не жовтіють.

Міранда

Самозапильний гібрид зовсім невибагливий і легко переносить нічні похолодання та температурні перепади. Бугристі плоди дуже хрумкі, солодкуваті і зовсім без гіркоти.

Амур

Невибагливий салатний гібрид дає перший урожай вже за 40 днів після сходів. Рослина досить потужна, але й великі плоди – до 15 см.

Ліліпут

Невеликі салатні огірки рідко виростають більше 9 см та 80 г. Зате сорт дуже врожайний, і з 1 квадрата грядки можна зібрати до 12 кг.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Чим корисні огірки та що з ними приготувати — найкращі літні рецепти

Літо — час, коли доступні свіжі огірки з грядки, і найбільш слушний час для того, щоб готувати страви з огірками. У цій статті розповідаємо, як приготувати суп з огірками, салат з огірками та смузі з огірками.

Торгова марка з насиченою історією якості тривалістю понад півстоліття

Холодний суп з огірками та йогуртом або сметаною, літній суп з огірками й авокадо, незвичайний суп з огірками на айрані, салат з огірками та сметаною, смузі з огірками — ось лише кілька смачних та корисних страв, які можна приготувати з огірками. У цій статті розповідаємо, чим корисні огірки і що з ними можна приготувати.

Чим корисні огірки

Огірок — корисний низькокалорійний овоч, який широко використовується в кулінарії. В огірках міститься клітковина, необхідна для нормальної роботи кишечника. Огірки багаті калієм, який покращує роботу серця та нирок. Крім того, в огірках містяться складні органічні речовини, необхідні для нормального обміну речовин і травлення.
Завдяки низькій калорійності (15 калорій в 100 грамах овоча), вмісту клітковини та інших корисних речовин, огірки відносяться до дієтичних продуктів, які допомагають схуднути.
Свіжі огірки підвищують кислотність шлункового соку, тому можуть бути протипоказані людям, у яких є захворювання шлунково-кишкового тракту.

Літній холодний суп з огірками — як приготувати

Існує багато способів приготувати літній холодний суп. Пропонуємо вам два простих рецепти: літній суп з огірками та сметаною і літній суп з огірками та м’якушем авокадо.

Дуже простий рецепт літнього супу

  • 3–4 середніх свіжих огірки
  • 2 гілочки зеленої цибулі
  • 1,5 чашки овочевого бульйону
  • 0,5 чашки сметани
  • 1 столова ложка свіжовичавленого лимонного соку
  • Сіль, чорний перець — за смаком

Всі інгредієнти, крім сметани, складіть в блендер та добре подрібніть. Додайте сметану, перемішайте і поставте суп в холодильник, щоб він добре охолонув. Смачного!

Також, читайте, як приготувати холодний суп з огірками та кабачками — в статті Продукти з пробіотиками — вчимося готувати холодні супи на кефірі

Літній суп з огірками та авокадо

  • 0,5 кг свіжих огірків
  • 1 велике стигле авокадо
  • 300 мл йогурту без добавок
  • 1 зубчик часнику — за бажанням
  • 1 столова ложка свіжовичавленого лимонного соку
  • 1 столова ложка оливкової олії
  • Сіль, перець, приправи — за смаком
  • Зелень — за бажанням (щоб прикрасити суп)

Огірки та м’якуш авокадо подрібніть в блендері. Додайте інші інгредієнти та знову увімкніть блендер. Якщо суп вийде дуже густий, додайте трохи холодної кип’яченої води або мінеральної води без газу. Готовий суп поставте в холодильник на кілька годин.

Про те, як приготувати літній суп з огірками на айрані, читайте в статті Літні страви за 15 хвилин — холодні супи та напої на айрані

Дуже простий та смачний салат з огірками — як приготувати

  • 4 середніх свіжих огірки
  • Кілька гілочок зеленої цибулі
  • Кілька гілочок кропу
  • 4 редиски
  • Сіль, чорний перець — за смаком
  • Сметана або турецький йогурт для заправки

Огірки та редиску наріжте кружечками. Зелень подрібніть. Перемішайте овочі та зелень, посоліть і поперчіть. Заправте салат сметаною або турецьким йогуртом, знову перемішайте. Смачного!

Салати з огірками та помідорами — рецепти

Багато смачних та корисних салатів можна приготувати з огірками й помідорами: салат з огірками, помідорами, зеленою цибулею і сметаною; салат з огірками, помідорами та моцарелою. Про те, як це зробити, читайте в статті Що приготувати з огірків та помідорів — швидко, смачно, корисно

Смузі з огірком

Крім корисних салатів та холодних супів, з огірками також можна приготувати смачні й низькокалорійні смузі: наприклад, смузі з огірком, кефіром та мінеральною водою; смузі з огірком, зеленню та айраном; смузі з огірком, яблуком та айраном.

А що готуєте з огірками ви?

Інформація та рецепти, викладені в цьому Блозі, можуть не відповідати очікуванням користувача, подані до використання без урахування індивідуальних особливостей здоров’я користувача і застосовуються ним на власний розсуд та особисту відповідальність.

Про автора

admin administrator