Як називаються палаци у Петергофі

Авторadmin

Як називаються палаци у Петергофі

Великий палац у Петергофі: його історія, опис, години роботи

Основною будівлею в Петергофському ансамблі виступає саме Великий палац. Цю величну будову було створено як основну резиденцію для імператора Петра Великого. На сьогоднішній день Великий палац в Петергофі вважається не тільки однією з найкрасивіших будівель Європи, але і складається в списку найбільших пам’яток архітектури XVIII століття.

Історія Великого палацу в Петергофі

Спочатку палац мав назву «Верхні палати», а перший етап його будівництва датується ще 1710 роком, хоча він вважався невдалим. Вся справа в тому, що архітектор Йоганн Браунштейн не врахував особливості ґрунту, і будова почала осідати.

Естафета з будівництва була передана Жан-Батісту Леблону. Завдяки його внеску, значно розширилися дверні прорізи і вікна, надаючи палацу велич. Також Леблон розробив проект, завдяки якому вдалося відвести ґрунтові води і уникнути осідання ґрунту під палацом. Завершальний етап побудови лежав на Ніколо Мікетті. На плечі відомого архітектора того часу лягли всі роботи з доводки палацу. Також завдяки йому Великий палац отримав поздовжні симетричні галереї з обох сторін. Надалі палац неодноразово перебудовували, змінюючи інтер’єр згідно з модними тенденціями. Найбільш вагомий внесок у подальше доопрацювання палацу зробив Б.-Ф. Растреллі.

Палац виступає в ролі певного зв’язувального центру між верхнім і нижнім парками. Фасад будівлі знаходиться з боку моря, так як за часів Петра I саме там знаходився парадний в’їзд в його резиденцію. Сама будова розтягується на 300 метрів і знаходиться на природній терасі. За допомогою чітких ліній фасаду палац розділений на три частини: центральну, західну і східну. Центральна частина палацу покрита сріблясто-сірим дахом, який має складну конструкцію. За рахунок обсягу вона надає палацу непередаваний вигляд, підкреслюючи його парадність. Великі вікна і тераси підкреслюють, що споруда має швидше літній характер.

Зали і приміщення Великого палацу

Незважаючи на те що сьогодні кожна людина може побачити фото Великого палацу в Петергофі, вони ніколи не зможуть передати ту атмосферу, яку таять в собі численні кімнати і зали будови, тому варто витратити свій дорогоцінний час, дістатися до Петергофа і подивитися на цю пам’ятку архітектури. Згідно з палацовими правилами XVIII століття, всі головні приміщення розташовуються на другому поверсі, в той час як на першому знаходилася основна маса побутових приміщень, біломраморний вестибюль і кімнати для прислуги.

  • Парадні сходи. Інтер’єр був створений великим майстром Растреллі і виділяється великою кількістю золочених статуй, різних букетів тощо. Сходи ведуть у парадну частину палацу, де розміщені зали прийомів та офіційного призначення. За нею розташувалися приватні палати, доступ до яких був лише в обмеженої кількості людей і палацової прислуги.
  • Блакитна приймальня. Вона також служила секретарською і входила в парадну анфіладу. Її стіни обтягнуті блакитним шовком, повністю виправдовуючи назву кімнати. Також на стінах присутній різний декор, який зустрічається на віконних і дверних обрамленнях і стінних панелях.
  • Чесменський зал. Дане приміщення вважалося «залом очікування» і знаходилося прямо перед тронною кімнатою. Символіка та оформлення залу покликані прославити перемогу при Чесмі, завдяки чому приміщення отримало відповідну назву.
  • Тронний зал. Це приміщення палацу є найбільшим, його площа становить 330 кв. м. Спочатку зал вражав розкішшю і служив приміщенням для офіційних прийомів і проведення балів, поки в 1777 р. майже весь інтер’єр залу не був знищений. Після перепланування замість розкішних дзеркал на стінах з’явилися портрети династії Романових, а тронне крісло було перероблено на замовлення Меншикова. Автентичною залишилася тільки подушечка для ніг.
  • Танцювальний зал. Подібні приміщення Растреллі включав у всі спроектовані палаци. Вони вражали розкішшю, а їх прототипом виступала відома дзеркальна галерея у Версалі.
  • Аудієнц-зал. На відміну від Чесменського залу, це приміщення було відносно невеликого розміру і служило швидше для невеликих аудієнцій. Частина залу постраждала від пожежі в 1941 році, тому на склепінні кімнати можна спостерігати лише відтворену копію знаменитого плафона Растреллі із зображенням сцени з поеми «Звільнений Єрусалим».
  • Біла їдальня. Це приміщення занадто контрастує з іншими залами і кімнатами Великого палацу, які в достатку прикрашені блиском і позолотою. Стіни їдальні виконані в досить строгому стилі, і на них майже відсутній живопис.
  • Китайські кабінети. Саме ці приміщення мають найбільш екзотичний інтер’єр. Стіни і стеля прикрашені деревом з китайською різьбою. Також у кабінеті представлені японські та китайські меблі, які вважають найціннішим витвором мистецтва XVIII століття.
  • Картинний зал. Це досить просторе і світле приміщення вважається одним з найперших будівель Великого палацу, проектуванням якого займався ще Петро I. Хоч інтер’єр залу неодноразово перероблявся, основне призначення залишилося незмінним, і приміщення служило для демонстрації кращих картин.

Відео про Великий палац у Петергофі

До списку приміщень, які заслуговують на увагу і вважаються справжніми творами мистецтва, можна також віднести диванну і туалетну кімнату, кабінет імператриці, кавалерійські та штандартні приміщення, а також дубовий кабінет і коронну. Всі ці приміщення вважаються шедеврами мистецтва XVIII століття і втілюють одночасно розкіш і практичність, притаманну культурі того часу. У воєнні роки багато залів зазнали серйозних руйнувань, тому багато з них є відновленими копіями оригінальних приміщень.

Години роботи Великого палацу Петергофа

Як відомо, на фонтани Петергофа можна дивитися хоч цілий день, а ось годинник прийому екскурсій у Великому палаці досить обмежений. Причиною тому служить велика кількість туристів з усього світу, які приїхали побачити Петергоф.

Години роботи Великого палацу в Петергофі:

  • З вівторка по п’ятницю: 10.30 – 19.00, при цьому каси закриваються о 17.45, а вхід о 18.00.
  • Субота: 10.30 – 21.00, каси також закриваються о 19.45, а основний вхід о 20.00.
  • Години роботи в воскресіння: 10.30 – 19.00, закриття каси та входу відбувається за стандартним графіком будніх днів.
  • Вихідний день – понеділок.

Купуючи квитки у Великий палац Петергофа, також потрібно враховувати, що кожен останній вівторок місяця – санітарний день. Індивідуальні екскурсії проводяться в строго відведені години:

А Ви бували у Великому палаці в Петергофі? Чим він підкорив Вас? Розкажіть про це в коментарях.

Великий Петергофський палац

Детальна інформація про пам’ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об’єктів.

Великий палац є центром Петергофського ансамблю, який розташований в м. Петергофі в 29 км від Петербурга, на південному березі Фінської затоки. Це так звана «коронна» резиденція російських царів. Майже на 300 м простягнулася вздовж тераси велична триповерхова будівля.
Ідея розташування царської резиденції і початкового вигляду Нагірних палат належала Петру Великому.

Над створенням архітектурного вигляду та оформленням внутрішнього оздоблення Великого палацу протягом 18-19 ст. працювали знамениті західноєвропейські та російські майстри: Ж.-Б.Леблон, І.-Ф.Браунштейн, Ф.-Б. Растреллі, М. Земцов, Н. Мікетті, А.І. Штакеншнейдер. Досі відвідувачі Великого Петергофського палацу не втомлюються захоплюватися його пишністю.

Спочатку палац, побудований в 1714-1725 рр. за проектом Ж.-Б. Леблона і І. Браунштейна, виглядав досить скромно. Пізніше в 1745-1755 рр. він був перебудований Єлизаветою Петрівною за моделлю Версальського палацу за проектом Ф.-Б. Розстрелили в стилі зрілого бароко.

Особливо вражає вид на фасад Великого палацу з Нижнього або Верхнього парку. Але насправді будівля Великого палацу досить вузька і не так величезна, як здається на перший погляд. Великий палац включає в себе приблизно 30 залів, куди входять розкішні парадні зали, оштукатурені під мармур, з інкрустованим паркетом, розписаними стелями, позолоченими стінами.

Серед численних залів палацу виділяють: Блакитну приймальню, Танцювальний зал, Чесменський зал, Білу їдальню, Аудієнц-зал, Китайські кабінети, Картинний зал, Куропаточну вітальню, Кабінет імператриці, Коронну, Велику блакитну вітальню, Кавалерську, Туалетну, Штандартну та ін.

У Петровській частині палацу до теперішнього часу зберігся Дубовий кабінет першого російського імператора. Головний елемент оздоблення цих невеликих затишних покоїв – різкі дубові панно, які були створені ще за життя царя Петра I французьким скульптором Ніколя Піно. У Дубовому кабінеті представлені й особисті речі Петра I, серед яких дорожні годинники, виконані німецьким майстром Йоганном Беннером.

У період царювання дочки Петра I, Єлизавети, в середині 18 ст., у Петергофі працював неперевершений майстер стилю бароко, знаменитий архітектор Франческо Бартоломео Растреллі. Для інтер’єрів, які були створені генієм Растреллі типово велика кількість золоченої дерев’яної різьби, численні дзеркала, набірні паркети, виконані з різних порід деревини, яскраві і барвисті стельові плафони.

Практично все західне крило Великого палацу – це Танцювальний зал (у 18 ст. він називався Купецьким залом). Легенда говорить, що імператриця Єлизавета Петрівна зажадала спеціально, щоб Растреллі побагаче прикрасив цей зал, оскільки основним призначенням цього залу був прийом іменитих представників купечества, які, за словами Єлизавети, дуже любили все золоте.

Нові переробки і зміни інтер’єрів Великого палацу відбуваються в другій половині 18 ст. в модному в той час класичному стилі. Відомі архітектори Ж.. Б. Валлен-Деламот і Ю.М. Фельтен в 1760-1770 рр. займалися оформленням інтер’єрів Чесменського, Тронного залів, Китайських кабінетів.

В результаті двохсотрічного будівництва вийшов чудовий палац, де поруч зі скромними покоями петровських часів блищать розкішшю і пишністю зали середини 18 ст. в стилі бароко. Поруч з ними зберігають спокій і строгість урочисті апартаменти в стилі класицизму. Їх змінюють покої середини 19 століття, в яких відроджуються художні принципи стилю рококо.

Великий палац у Петергофі був центром офіційного літнього життя Росії: саме тут вирішувалися багато важливих для країни питань, проводилися прийоми іменитих гостей, свята, маскаради і бали.

Сьогодні Великий палац – це унікальний історико-художній музей з колекцією, що налічує близько трьох з половиною тисяч експонатів, куди входять живопис, предмети меблів, тканини, світильники, посуд, які відповідали смакам венценосних господарів палацу.

Про автора

admin administrator