Як підгодувати лушпинням цибулі

Авторadmin

Як підгодувати лушпинням цибулі

Зміст:

Чим підживити цибулю, щоб був великий врожай – народні засоби, фото, відео

Цибуля – корисний, смачний і незамінний в кулінарії і народній медицині овоч. Вона росте на кожній дачній ділянці і городніх грядках. У неї немає якихось особливих вимог до вирощування і догляду.

Але отримати великий урожай великих цибулин вдається не кожному. Вся справа в своєчасних і правильних підгодівлі. Адже одні добрива необхідні для нарощування зеленої маси, а інші – для зростання цибулини. Одні використовувати небажано, а без інших рослин просто не обійтися.

Дуже важливо вчасно внести потрібні поживні речовини і не перегодувати культури, тому що від кількості і якості підгодівлі буде залежати не тільки розмір урожаю, але і тривалість його зберігання в холодний період.

  1. Правила внесення підгодівлі для лука
  2. Чим підживити цибулю, щоб отримати великі головки
  3. Мінеральні добрива
  4. Органічні добрива
  5. Народні засоби
  6. Застосування позакореневих підживлень
  7. Чим підживити цибулю, щоб не жовтіло перо
  8. Чим удобрити цибулю, посаджену на перо
  9. Корисні поради
  10. Підгодуйте цим цибулю в червні липні і побачите якою величезною вона стане! Чим підживити цибулю влітку? — відео
  11. Супер підживлення від пожовтіння листя цибулі від шкідників — відео

Правила внесення підгодівлі для лука

За весь період вирощування цибулі підгодівлі вносять три – чотири рази:

  • для нарощування зелені (на початковому етапі зростання);
  • для формування ріпки;
  • для росту цибулини.

Влітку проводять два підживлення з інтервалом у дві — три тижні. Сприятливий час для внесення поживних розчинів і сумішей – ранній ранок або пізній вечір.

При температурі понад двадцять градусів тепла добрива вносити не рекомендується, так як вони можуть випаруватися або завдати рослинам опіки.

Добрива в гранулах можна розчинити у воді, щоб потім внести розчин у грунт, або розсипати по поверхні мокрого грунту, а потім закрити їх на глибину шість – вісім сантиметрів.

  • Не рекомендуєтьсявикористовувати в якості добрива свіжий гній, тому що він негативно позначиться на величині і лежкості врожаю.
  • Не варто використовувати для цибулі тільки органічні добрива, так як вони тільки сприяють зростанню зелені, а сама цибулина при цьому трохи збільшується в розмірах.

Ефективність будь-яких прикореневого підживлення можлива тільки при внесенні їх у вологу землю. Після внесення добрив грунт навколо рослин рекомендується розпушити.

При потраплянні розчинів і сумішей на культури рекомендується провести дощування з лійки, щоб промити їх.

Чим підживити цибулю, щоб отримати великі головки

У червні цибульні головки виростають до чотирьох сантиметрів у діаметрі і кількість азоту необхідно зменшувати, а ось калій і фосфор рослинам дуже необхідний. Ці два корисних елемента не тільки сприяють формуванню міцних і великих цибулин, але ще і впливають на їхній імунітет, який має велике значення в тривалості зберігання врожаю.

Читайте також: Що потрібно знати при посадці і вирощуванні доларового дерева, поради квітникарів

Цибулинні ріпки дозрівають швидше, вони стають більш щільними по структурі. У цей період рекомендується використовувати мінеральні, органічні і змішані підживлення.

Мінеральні добрива

Корисні добавки з мінералами принесуть очікуваний ефект тільки при суворому дотриманні інструкції, без перевищення зазначеного обсягу добрив. Зазвичай на кожен квадратний метр земельної площі вносять чотири – п’ять літрів розчину з мінеральними речовинами.

Варіанти поживних розчинів на основі великого відра води (близько десяти літрів):

  • суперфосфат і препарат «Ефектон — 0» — по дві столові ложки кожного (або тільки суперфосфат);
  • нашатирний спирт – три великі ложки;
  • шістдесят грамів суперфосфату, тридцять грамів аміачної селітри, двадцять грамів калій хлору (можна без селітри);
  • по одній великій ложці аміачної селітри і крупної солі, два – три кристалики марганцівки;
  • сечовина (одна велика ложка) і «Вегета» — дві ложки.

Добре себе зарекомендували універсальні препарати «Агрікола — 2», «ФАСКО для цибулі та часнику», «Вегета», «Гера», «Здравень», «ОМУ для цибулі та часнику» (по інструкції на упаковці).

Органічні добрива

Органічні підгодівлі не так агресивні до овочевим культурам і, на відміну від хімії, приносять рослинам тільки користь.

  • Трав’яні настої на основі кульбаби, кропиви, будь бур’янів готують так: велику ємність наповнюють травою приблизно на шістдесят – сімдесят відсотків, заливають водою, придавлюють пресом і залишають в теплому місці на три доби для настоювання. Після цього проціджують і додають одну склянку добрива на кожні п’ять літрів води. Використовують для внесення під корінь.
  • Можна приготувати настій з ста мілілітрів гною і п’яти літрів води або ста мілілітрів курячого посліду і десяти літрів води з додаванням п’яти грамів аміачної селітри. Наполягати п’ять — сім діб.
  • Третю частину великого відра заповнюють смітної або будь-травою, заливають трьома літрами води, додають десять грамів свіжих дріжджів або столову ложку сухих і настоюють три доби в теплому місці. Перед вживанням процідити і довести об’єм розчину до десяти літрів, долив теплої води. Використовувати для поливів.
  • Для приготування поживного розчину у велику ємність з десятьма літрами теплої води додають по п’ятсот грамів свіжого хліба, сирих дріжджів і свіжозрізаної трави. Настоювати в щільно закритому посуді в теплому місці на дві доби, використовувати для поливів.

Народні засоби

«Народні» підживлення зазвичай поширюються серед дачників та городників після отримання величезного і якісного врожаю не один раз. Найпопулярнішими інгредієнтами в таких рецептах стали деревне вугілля, яєчна шкаралупа, курячі або рибні кістки, кісткове борошно. В них містяться важливі для росту цибулин калій, кальцій, фосфор, азот та інші корисні складові.

Читайте також: Лікувальні властивості і протипоказання до застосування насіння кмину

Наприклад, для поливів готують настій з однієї склянки золи і десяти літрів води. Можна підгодувати рослини і сухою золою. Для цього її розсипають по всій поверхні цибулевих грядок (поблизу рослин), а потім проводять рясний полив.

Для кореневої підгодівлі радять приготувати розчин на основі перекису водню. На три літри води потрібно п’ять столових ложок тривідсоткової перекису. Інтервал між поливами – не менше одного тижня.

При формуванні цибулини добре полити овочеві культури розчином з трьох літрів води і порошку з шкаралупи від п’яти яєць. Цей настій готується протягом тижня.

Застосування позакореневих підживлень

Позакореневі підживлення використовуються на стадії розвитку двох – трьох листків і повторно через п’ятнадцять – двадцять днів для нарощування зеленої маси і посиленого росту кореневої частини. Такий спосіб внесення добрив дозволяє підвищити врожайність за рахунок надходження поживних речовин через надземну частину рослин. Можна брати різні види підгодівлі – наприклад, крапивно-дріжджовий настій (на початку червня), розчин сечовини (наприкінці червня), препарати «Спартан» і «Нутрі-Файт» та інші.

Для приготування крапивно — дріжджового настою потрібно три частини кропив’яного настою і одна частина дріжджового розчину, який складається з десяти літрів теплої води, ста грамів мокрих дріжджів, половини склянки цукру, шматочків чорного хліба, склянки деревної золи. Добрива має перебродити протягом двох – трьох діб, після чого його проціджують, розбавляють водою у співвідношенні один до десяти і застосовують.

Чим підживити цибулю, щоб не жовтіло перо

Цибульні пір’я можуть жовтіти з різних причин – це неправильний полив, недолік або надлишок добрив, поява хвороб і шкідників, затяжні дощі або засуха, можливі й інші причини. В якості профілактики рекомендуються своєчасні підживлення та дотримання всіх правил догляду за овочевими культурами.

Наприклад, високоефективним засобом для повноцінного розвитку цибулевих рослин є мульчування, а також розпушування і прополка.

А ось з добрив можна виділити такі:

  • десять літрів води, столова ложка сечовини, стакан перепрілого гною змішують і настоюють протягом чотирьох – п’яти діб (при нестачі азоту в грунті);
  • десять літрів води, п’ятсот грамів деревної золи – наполягати чотири – п’ять днів (в посушливий період);
  • десять літрів води, двісті грамів солі, одна велика ложка нашатирю – для обприскувань (профілактика від цибулевої мухи та інших шкідників);
  • велике відро води наповнюють свіжою травою, можна насінням, сухою травою, очищеннями від овочів, використаної чайною заваркою, кавовою гущею, заграв або засахарівшійся варенням і т. п., все заливають водою і залишають для бродіння на кілька днів – перед застосуванням на кожен літр добрива додають десять літрів води (при нестачі азоту);
  • сульфат амонію або селітра;
  • по одній чайній ложці червоного меленого перцю і тютюнової пилу, дві склянки деревної золи – змішують і розсипають по цибульним грядок;
  • десять літрів води, столова ложка сечовини, дві столові ложки курячого посліду – для поливу під корінь;
  • десять літрів води і їдальня ложка соди – для поливів;
  • десять літрів води і банку золи (500 мл) – наполягати четверо діб, періодично помішувати;
  • десять літрів води, столова ложка хлороокису міді і стільки ж рідкого мила – для профілактики від іржі.

Читайте також: Ці кімнатні квіти сприяють підтриманню чистоти у квартирі

Чим удобрити цибулю, посаджену на перо

Бурхливе зростання зелених пір’я викликають багато підживлення з вмістом азоту, а також різні комплексні та органічні добрива. Їх застосовують як кореневої, так і позакореневим способом не більше двох разів в літній сезон. Між внесенням добрив рекомендується робити перерву на десять – п’ятнадцять днів.

Найбільш ефективні та перевірені рецепти для поливів під корінь:

  • десять грамів аміачної селітри на велике відро холодної води;
  • тридцять грамів сечовини на десять літрів води;
  • столова ложка хлористого калію, тридцять грамів суперфосфату на десять літрів води.

Корисні поради

  • Цибуля не терпить надлишку вологи в грунті. Такі цибулини не підлягають тривалому зберіганню. Регулярні і рясні поливи потрібні тільки до середини літа, потім обсяги поливної води поступово скорочують і повністю зупиняють за місяць до збирання врожаю.
  • У період дозрівання цибулин ріпок рекомендується чергувати органічні і мінеральні підгодівлі.
  • Підживлення з вмістом дріжджів або на їх основі потрібно вносити тільки в добре прогрітий і вологу землю, інакше їх ефективність буде на самому низькому рівні.
  • Важливо знати, що внесення свіжого гною в ґрунт не тільки викликає розвиток різних захворювань, але й гальмує формування цибулинних ріпок.
  • При використанні змішаних добрив необхідно враховувати склад грунту, щоб виключити надлишок окремих поживних елементів. «Зайві» корисні речовини завдають непоправної шкоди рослинам.

Підгодуйте цим цибулю в червні липні і побачите якою величезною вона стане! Чим підживити цибулю влітку? — відео

Супер підживлення від пожовтіння листя цибулі від шкідників — відео

Для одержання багатого врожаю великого лука і пишної зелені необхідно використовувати кореневі та позакореневе підживлення, а також численні покупні добрива і живильні суміші або самостійно приготовані за перевіреними народними рецептами. Головне, дотримуватися при цьому рекомендовану дозу і готувати корисні суміші тільки згідно інструкції.

Як використати лушпиння цибулі: 6 неочікуваних порад для здоровʼя

Цибулеве лушпиння або викидають або залишають для добрив. Щороку деякі господині беруть його для фарбування яєць на Великдень. Насправді в лушпинні цибулі є безліч корисних властивостей.

Чим унікальне цибулеве лушпиння?
Лушпиння цибулі часто викидають, але воно насправді багате на харчові волокна, сприяє травленню і допомагає підтримувати здоров’я кишківника. Воно також містить флавоноїди, зокрема кверцетин, який має антиоксидантні властивості, допомагає зменшити запалення і підтримує здоров’я серцево-судинної системи.

Крім того, лушпиння цибулі багате на вітаміни та мінерали, включаючи вітамін С, вітамін А, кальцій і калій, які сприяють імунній функції, здоров’ю зору, міцності кісток та електролітному балансу.

Антиоксидантні властивості
Лушпиння цибулі містить високий рівень флавоноїдів, таких як кверцетин, які мають високі антиоксидантні властивості. Ці антиоксиданти допомагають нейтралізувати вільні радикали в організмі, зменшуючи окислювальний стрес і знижуючи ризик хронічних захворювань, таких як хвороби серця та рак.

Протизапальні ефекти
Сполуки, що містяться в лушпинні цибулі, зокрема кверцетин, мають протизапальні властивості. Вживання екстрактів або настоїв лушпиння може допомогти полегшити запалення за таких захворювань, як артрит і запальні захворювання кишківника.

Цибулеве лушпиння як добриво для садових та кімнатних рослин

Питання про користь і правила застосування лушпиння цибулі як добрива цікавить садівників і городників, які вибирають, чим підгодувати свої рослини. У цій статті ми поговоримо про те, як використовувати лушпиння від цибулі для стимуляції росту та підтримки розвитку городніх культур та домашніх рослин.

Корисні властивості цибулиння

Цибулеве лушпиння містить цілу низку поживних речовин і їх концентрація в лушпинні навіть вище, ніж у самому овочі. А це означає, що власникам городів і любителям кімнатних квітів лушпиння цибулі в жодному разі не слід викидати. Настій на цибулинних очищеннях – доступний і простий у виготовленні засіб, який можна застосовувати не тільки як добрива, але й для захисту рослин від різних захворювань.

Застосування як добрива

  • перець та томати;
  • огірки;
  • кабачки звичайні;
  • гарбуз;
  • картопля.

Застосовувати корисне цибульне добриво допускається протягом усього періоду розвитку перелічених вище рослин, починаючи з їх посадки. Завдяки стимулюючим та відновним властивостям, таке підживлення незамінне у боротьбі з поширеними захворюваннями та шкідниками городніх культур та кімнатних рослин.

Як використовувати лушпиння цибулі для обробки?

Найчастіше цибулеве лушпиння використовується в сухому вигляді при посадці рослин. Досвідчені городники використовують як профілактичний засіб, засипаючи в лунку при висадці картоплі, що дозволяє уберегти бульби від шкідників, наприклад дротяника.

Але найефективнішим підживленням вважаються рідкі настої або відвари. На їх основі готують робочі розчини, які використовуються для кореневого підживлення рослини.

Ще один варіант використання добрива для городу як добрива – обприскування процідженими розчинами листя і стебел культур.

Рідкі настої застосовуються не тільки як добрива, але й для боротьби з такими паразитами, як попелиця, кліщі, пильщики, а також гусениці та гризуни. Обробку городніх культур здійснюють з частотою раз на 7–10 днів.

Застосування для розсади

Універсальний настій для обробки розсади готується з розрахунку 2:1, де перше значення — кількість лушпиння цибулі, а друге — кількість води. Його універсальність проявляється в тому, що одночасно з підживленням грунт знезаражується, зміцнюється коренева система рослин та підвищується їхня стійкість до впливу шкідливих бактерій, що допомагає їм краще адаптуватися до умов вирощування у відкритому грунті.

Підживлення на основі лушпиння часто використовують для зміцнення імунітету розсади. Завдяки такій обробці вона набуває стійкості до вірусних та грибкових захворювань. До того ж застосування цибульного відвару покращує обмін речовин та зміцнює стебла молодих рослин.

Використання для кімнатних рослин

Більшість рослин, що вирощуються в домашніх умовах, схильні до тих же хвороб, що і городні культури (вони також уражаються попелицею та іншими шкідниками). Застосування розчину лушпиння цибулі дозволяє не тільки удобрити кімнатні рослини, забезпечивши їх поживними речовинами, необхідними для повноцінного росту і цвітіння, а й захистити їх від шкідників. Перед обробкою заздалегідь приготовлений настій розводиться водою у співвідношенні 1:2. Підживлення рослин лушпинням проводять 2-4 рази на місяць.

Як приготувати настій і відвар з лушпиння цибулі?

Рецепт приготування настою дуже простий:

  1. 200 г. цибулиння заливають 1 л. води.
  2. Отриману суміш настоювати протягом доби.
  3. Потім ретельно проціджують, а лушпиння віджимають.
  4. Проціджений настій розводять водою з розрахунку, щоб об’єм робочого розчину досяг 10 л. і використовують для поливу або обприскування рослин.

Для приготування відвару літрову банка до країв наповнюють лусочками, а потім заливають їх гарячою водою. Через 20-30 хвилин перекладають у каструлю, куди додатково вливають 1 літр води.

Потім ємність з лушпинням ставлять на плиту на сильний вогонь. Після закипання розчин продовжують варити протягом 5-10 хвилин на повільному вогні. Після закінчення зазначеного часу каструлю знімають з вогню, вміст проціджують через шар тканини, а потім остуджують і використовують як кореневе або позакореневе підживлення.

Переваги і недоліки

До переваг застосування настоїв та відварів з лушпиння цибулі відносять:

  • дешевизну та доступність;
  • універсальність та безпека;
  • екологічну чистоту;
  • простоту виготовлення.

Основний недолік цього засобу — неможливість забезпечити повноцінне підживлення та захист від найбільш небезпечних городніх шкідників. Оптимальний ефект від застосування настою досягається у поєднанні з спеціалізованими препаратами для обробки садових рослин. До того ж, готовий розчин підходить тільки для разової обробки (для тривалого зберігання він непридатний). До мінусів цього засобу відносять також його марність у разі сильного ураження рослин хворобами та шкідниками.

Запобіжні заходи при використанні

У процесі приготування робочого добрива необхідно чітко дотримуватися зазначених вище пропорцій. Основні нюанси, на які слід звернути увагу при використанні відварів і настоїв з лушпиння цибулі, перераховані нижче:

  1. Приготовлений в домашніх умовах засіб не підлягає зберіганню, оскільки він швидко втрачає свої корисні властивості, тому його необхідно використовувати відразу після виготовлення.
  2. При посадці рослини не рекомендується додавати занадто багато сухого лушпиння в лунку, так як це може призвести до гіркоти плодів. Ця рекомендація є особливо актуальною при вирощуванні огірків.
  3. Незважаючи на відносну безпеку добрива, приготовленого з цибулинних очищень, робочий розчин бажано вносити по зволоженому грунту, щоб поживні речовини рівномірно розподілилися у грунті.

Часті помилки

До найбільш поширених помилок, які початківці городники роблять при використанні добрива з лушпиння, відносять такі:

  • використання для обробки не настояного або занадто гарячого розчину, що призводить до опіків листя та пагонів рослин. Поливати рослини настоєм можна лише розчином, що остигнув до кімнатної температури;
  • застосування настою як єдиного добрива. Для повноцінного догляду за городними культурами у поєднанні з настоєм або відваром з лушпиння цибулини рекомендується використовувати й інші види підживлення;
  • обприскування чи полив садових рослин старим (давно приготовленим) розчином.

На закінчення відзначимо, що настій і відвар лушпиння цибулі – універсальний засіб, що підходить для догляду не тільки за городними культурами, але і за квітами.

Систематична обробка рослин цим добривом, яке легко приготувати в домашніх умовах, сприяє зміцненню імунітету рослин та підвищує їхню опірність до різних захворювань.

Про автора

admin administrator