Як підрізати крила у індокачок

Авторadmin

Як підрізати крила у індокачок

Як правильно підрізати крила качках

Однією з найпопулярніших домашніх птахів у всьому світі і, зокрема, в наших краях, вважається качка. Належить вона до сімейства качиних, яке налічує, крім неї, близько 100 видів. Одомашнена перната була з дикої крякви ще до нашої ери. Є цінним джерелом м`яса і яєць.

Як підрізати крила качках

Багато людей помилково вважають, що самцем цієї крилатої є гусак: насправді ж він лише один з її родичів, але відноситься до іншого загону.

Кожен птахівник неминуче стикається з питанням, як підрізати крила качках. Про технологію процедури і про те, в якій сфері, крім фермерської, вона актуальна, читайте нижче.

Навіщо проводиться підрізання

Чи знайоме вам вираз «підсадна качка»? Так в народі називають людину, якого використовують в якості приманки. Але що ж це за перната така, якою вираз зобов`язана своєю появою? Так мисливці охрестили селезня, підсаджують людиною на болото з метою залучення інших птахів – дичини. Підсадного прив`язують до кілочка, і той своїм криком «кличе» диких родичів. Коли злітається достатню кількість особин, мисливець вилазить з укриття і стріляє.

Звичайно, перната обвита мотузками, але вона все ж має можливість вивільнитися, розмахуючи крильцями, і вирвати кол з землі. Щоб позбавити птицю можливості полетіти, їй і підрізають крила. Важливо не перегнути палицю, повністю «обескрилів» пташку і оголивши їй боки (тим самим візуально подовжуючи тулуб), і не спотворити її в очах протилежної статі.

Синє «дзеркальце» в оперенні є предметом гордості пташки, а деяким видам властива статева диференціація за кольором, тому не можна допустити, щоб вихованка втратила свою привабливість. Для цього необхідно уважно слідувати правилам і не прибрати зайвого.

Що стосується господарів пташиного двору, то вони змушені радикально вирішувати проблему, тому що їх вихованці можуть робити спроби відлітати з двору, здіймаючи вгору навіть над високою огорожею. Своєчасна підрізка убезпечить фермерів від «втекли» вихованців.

Не дозволимо полетіти

Як же зробити так, щоб мешканці пташиного двору не літали за його межі? У чому полягає різниця методи підрізування в залежності від мети, яку переслідує господар селезня? Важливо підібрати найбільш підходящий і гуманний по відношенню до вихованця спосіб. У будь-якому випадку при підготовці варто запастися високими рукавичками з міцного матеріалу і ножицями. Потрібно підготуватися до того, що перната буде чинити опір і щипати. Така реакція на підрізання у неї виникає не тому, що вона відчуває біль, швидше за качці неприємний сам факт насильницького утримання.

Важливо! Обробляти потрібно лише одне крило, щоб перната втратила відчуття рівноваги і не змогла управляти своїм польотом. При спробі злетіти вона лише впаде на бік і з часом припинить марні потуги.

Ефективний спосіб вирішення проблеми

Підрізання підійде по відношенню до підсудний качки, тому що частково здатність літати при застосуванні такого способу все ж зберігається, і мисливцеві буде досить отриманого ефекту. Якщо подивитися на фото гусячого крила, можна побачити, що воно складається з вузькою та широкою лопатей і серцевини. Далі досить звернути увагу на найдовші пір`я – махові. Вони і повинні цікавити.

Порядок дій виглядає наступним чином:

  • сядьте на табурет і міцно, але делікатно затисніть селезня ногами так, щоб утримати його, але не зробити боляче;
  • розгорніть його боком по відношенню до себе;
  • в одній руці тримайте ножиці, інший притримуйте качці крило;
  • щоб прорідити оперення, підрізати потрібно лише широку лопату, не зачіпаючи при цьому вузьку.

Деякі фахівці вважають, що підсудний качки можна обрізати два крила, адже тоді дисбаланс не порушується, але припиняється здатність до високого польоту. Цього ви і домагаєтеся в даному випадку.

«Шаховий» варіант – чи допоможе

Метод «шахів» універсальний у своєму використанні: застосуємо як до домашньої птиці, так і до «приманки»:

  • на першому пір`їнці видаляють широку лопату, як описано в методі номер один;
  • другий вкорочують наполовину, захоплюючи серцевину;
  • третє – як перше;
  • четверое – як друге і далі за аналогічним принципом.

Які ще є варіанти

Вже згадана методика ідеально підходить господарям, які ставлять собі за мету, щоб качури не літали навіть на пару метрів вгору. Особливо це стосується деяких порід: індоуткі (мускусним), наприклад, властива підвищена любов до польотів і висоті. Важливо зрізати половину з кожного махового пера до появи трубчастого стрижня.

При проведенні процедури важливо пам`ятати, що ви маєте справу з живою істотою і бути акуратними при її здійсненні. Ознайомлення з теорією тут мало, ще слід обов`язково подивитися відео, як правильно підрізати крила качці, а краще – звернутися за наочною допомогою до досвідченого птахівників.

Не можна повторювати таку стрижку частіше ніж один раз за сезон. Крім того, в більшості випадків качки втрачають полювання до польотів після першої ж стрижки. Слідчо, навіть коли після линьки (буває літньої та осінньої) пір`я відростають, потреби у повторній подрезке найчастіше не виникає. В основному, за твердженням птахівників, піддані процедурі представники сімейства качиних більше не літають за межі двору.

Матеріали статті спільно з переглядом відео на дану тематику допоможуть підрізати пір`я членам качиної зграї в домашніх умовах. Знайти інформацію не складе труднощів, досить ввести в пошукову систему «як правильно підрізати крила качках». Слід бути уважними, запасіться терпінням, тоді неодмінно все вийде!

Як правильно підрізати качкам крила: поради і фото

Підрізка крил качці – це метод, яким часто користуються мисливці. Таким чином вони позбавляють можливості літати підсадну качку. Але от часто підрізування потрібна і домашньої птиці, адже вона теж не позбавлена здатності літати. Як підрізати качці крила і зробити це правильно читайте далі у статті.

  • 1 Методи підрізування
    • 1.1 Метод перший
    • 1.2 Метод другий
    • 1.3 Третій метод

    Методи підрізування

    Перший Метод

    Він широко поширений у мисливців. Вони використовують його на підсадної качки, яку прив’язують до кілочка або деревця. Запитаєте навіщо прив’язаною бідній пташці ще й обрізати крила? А вся справа в тому, що якщо цього не зробити, то вона буде створювати дуже сильні ривки і може відірватися або витягнути кілочок. Тому її і позбавляють такої можливості.

    Потім потрібно пам’ятати, що бажано підрізування робити так, щоб це не уродовало птицю. Адже тоді вона буде відлякувати, а не залучати родичів, а це катастрофа для мисливця. Також перед цією процедурою краще запастися парою жорстких рукавиць, так як качка буде досить боляче щипатися дзьобом. А тепер давайте опишемо саму процедуру.

    Надягаємо рукавички, беремо качку і сідаємо на стілець. Птицю ставимо між ніг боком і затискаємо її колінами так, щоб їй не нашкодити, щоб вона не змогла вибратися. Потім беремо гострі ножиці і розправляємо іншою рукою вільний крило. Тепер про те, як правильно його підрізати.

    Потрібно пам’ятати, що перо складається з широкої лопаті, серцевини або стрижня і вузенькою лопаті. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд качці мисливці відрізають на всіх махових перах тільки широку лопать. Таким чином птах не може далеко і високо літати. Також важливо пам’ятати, що обрізати завжди потрібно тільки одне крило, тоді навіть злетіти буде дуже важко.

    Такий спосіб хороший для мисливців, але не дуже підходить для домашньої птиці. Це з-за того, що все-таки здатність літати частково залишається. Сил у такий птахи легко вистачити, щоб перелетіти двометрову огорожу і залетіти досить далеко від дому.

    Схема підрізання махового пір’я

    Метод другий

    По суті це більш вдосконалений перший метод. Він був розроблений також для полювання, але на відміну від першого методу птах тут літати вже не зможе. Тому цей варіант добре підходить і для домашньої качки. Підготовчі етапи перед обрізанням такі ж як і раніше.

    Підрізка першого махового пера відбувається також як і при першому варіанті, тобто забирається тільки широка лопать. Друге ж перо вкорочують на половину його довжини. Третє махове перо коротшає, так як і перше, а четверте – так як і друге. Таким чергуванням коротшають всі махові пір’я качки. Також, як і в першому варіанті процедура проводиться тільки з одним крилом.

    Третій метод

    Цей метод був розроблений спеціально для домашніх господарств. Він повністю позбавляє можливості качку літати і навіть підлітати в повітря. Обрізка проводитися тільки одного крила, як і в попередніх двох варіантах. Підготовчі заходи такі ж як і в першому варіанті.

    Схема підрізання крила за третім методом

    Обрізка в даному випадку проводиться набагато швидше. Підготовленої до процедури качці вкорочують всі махові пір’я наполовину або якщо бути точним, то вони підрізають до появи трубчастої серцевини. Важливо обрізати тільки одне крило, адже в разі обрізки обох птах збереже здатність злітати в повітря.

    Переживати за пернату після такої процедури не варто, адже пір’я відросте вже після першої линьки. Якщо ж ваші підопічні після першої обрізки не заспокоїлися і на наступний сезон також прагнуть втекти по повітрю з території вашого господарства, то процедуру слід повторити. Також варто пам’ятати, що при потребі позбавляти здатності до польотів пернатих таким чином можна не частіше за один раз в сезон.

    Відео «Фестиваль підсадних качок»

    У цьому відео, ви почуєте історію виникнення птиці, прослідкуйте за підсадними качками: як вони себе ведуть, як звуть особин протилежної статі, як виглядають.

    Як підрізати крила качкам: як правильно і в якому віці робити

    Розведення качок вважається популярним напрямом у птахівництві. Ці птахи переважно ходять землею. Проте їм характерна й здатність літати. Щоб не втратити своїх вихованців, важливо періодично підрізати їм крила. Це важливо робити з дотриманням низки рекомендацій, щоб не нашкодити птахам. Отже, як правильно підрізати крила качкам?

    Чи потрібно підрізати качкам крила

    Від природи качки наділені гарними льотними здібностями. Дикі особини, що живуть у природі, часто стикаються з потребою у переміщенні на великі відстані у пошуках їжі та води. Здатність літати часто захищає їхню відмінність від хижих тварин.

    Домашні качки стикаються з меншою кількістю небезпек у своєму житті. Однак льотні навички у них однаково присутні. Це створює небезпеку, що пернаті просто відлетять із ферми. Найчастіше це трапляється з індоутками та особами, які відносяться до пекінської породи.

    Щоб качки не літали, фермери вважають за краще обрізати їм крила. При правильному проведенні процедури вона відрізняється простотою та вважається цілком безпечною. При цьому важливо не травмувати крила, щоб не викликати у вихованців біль.

    Іноді птахівники не обрізають крила, а сильно розгодовують своїх вихованців. Качки, які відрізняються надмірною вагою, літають з великими труднощами. Однак це не надто добрий шлях. При систематичному переїданні є ризик розвитку у пернатих патологій. До того ж особин потрібно вигулювати на відкритих ділянках. Весь час тримати поголів’я у сараї складно та невигідно. Тому рекомендується періодично стежити за довжиною їхніх крил.Якщо їх підрізати, можна не переживати, що качки відлетять.

    У якому віці проводити процедуру?

    Виконувати підрізання крил у домашніх качечок стоїть у першій половині осені. Досвідчені птахівники радять виконувати його у вересні. Але при цьому варто орієнтуватись на період сезонного линяння. Обрізання зазвичай виконують після завершення цього терміну, коли з’являються нові пір’я.

    Вперше маніпуляцію найкраще виконувати у 4 місяці – у цей час у пернатих настає статева зрілість. Як правило, підрізування крил проводять 1 раз на рік. При правильному виконанні процедури пернаті не відчувають дискомфорту. При цьому вони можуть стикатися зі стресом.

    Необхідний інвентар

    Для виконання процедури варто підготувати наступне:

    • рукавички – вони повинні бути досить щільними, що сприяє захисту рук від усіляких ушкоджень;
    • гострі ножиці – допустимо використовувати спеціальні пристрої, якими можна різати метал;
    • мішковина – потрібно в тому випадку, якщо качки сильно пручаються.

    Правила підрізування

    Краще всього обрізати крила індоуткам удвох. При цьому одна людина повинна щільно затиснути птаха, а друга розтягнути крило і виконати відповідні дії. Багато фермерів остерігаються нашкодити качці і зрізати зайве.

    Щоб правильно обрізати крильця, перед проведенням маніпуляції варто ознайомитися з основними видами пір’я.

    Їх ділять на 2 категорії – криючі та махові. Другі розташовуються на тильній частині крила та допомагають птаху злітати. Це найбільші пір’їнки. Тому переплутати їх із іншими неможливо. Сьогодні відомо кілька способів обрізання:

    1. Другий спосіб застосовують мисливці та фермери. Він допомагає зберегти естетичний зовнішній вигляд качечок. Для цієї мети пір’я підрізають у шаховому порядку. Під час проведення процедури у першого махового потрібно видалити широку частину, а друге вкоротити лише з 50 %. Шляхом чергування вдається підрізати все крило.
    2. Третій спосіб вважається найбільш простим. При цьому фермер укорочує всі махові пір’їнки, за винятком 2-3 пір’їн. Ці елементи використовуються для збереження естетичних характеристик.

    Всі зазначені варіанти використовують виключно для одного крила: якщо підрізати обидва, качка все одно зуміє злетіти.Такі маніпуляції рекомендується виконувати після завершення періоду линяння та після досягнення 15-тижневого віку. Пташенятам підрізати крильця заборонено. Також не варто проводити процедуру із самками, які висиджують яйця.

    В інших ситуаціях пір’я обрізати можна. При цьому виконувати процедуру варто багаторазово. Через рік її потрібно буде повторити. При цьому боятись обрізати пір’я не варто. Маніпуляція вважається повністю безпечною і не викликає болю.

    Обробка рани у разі помилок

    Іноді під час маніпуляції фермер випадково ушкоджує судину. У такій ситуації рекомендується негайно вжити заходів. Насамперед, важливо припинити кровотечу.

    Для цієї мети допустимо використовувати такі речовини:

      «Бетадин» – являє собою йодний розчин, який має водну основу.
    1. «Мірамістин» – відрізняється вираженими знезаражуючими властивостями і допомагає загоювати пошкоджені ділянки.
    2. Перекис водню.

    При ушкодженні кровоносної судини під час обрізання крил застосовувати для обробки звичайний йод не можна. Перед проведенням процедури важливо підготувати всі необхідні препарати.

    Якщо обрізка призвела до отримання глибокої рани, і припинити кровотечу не вдається, необхідно відразу звертатися до ветеринара.

    Підрізка крил у домашніх качок вважається простою процедурою. При цьому важливо мати необхідні навички та діяти максимально впевнено. Перед проведенням маніпуляції варто підготувати всі необхідні пристрої. Це допоможе суттєво полегшити процес для птиці та фермера.

Про автора

admin administrator