Як помити квітку від пилу

Авторadmin

Як помити квітку від пилу

Як правильно “помити” фіалку, без шкоди для рослини

  • протирати листя виключно теплою водою (трохи вище кімнатної температури);
  • не допускати скупчення вологи в точці росту, ретельно промокати всі надлишки води;
  • після водних процедур потрібно відправити фіалку в темне тепле місце і не піддавати ніякому стресу до повного висихання листя, і лише потім повертати її на звичне місце.

Так, деякі квітникарі пускають свої сенполії під воду, але ми все ж не радимо використовувати такий прийом очищення листя. До душу ми рекомендуємо вдаватися лише в разі сильного запущеного забруднення або в разі вашої досвідченості в даній процедурі.

Чи можна підживлювати кімнатні рослини цукром: користь чи шкода

Трійка рослин для спальні, щоб позбутися безсоння і вранці відчувати себе бадьорим

“Не викидайте”: Лайфхаки для використання затискачів від упаковок для хліба

Які приправи найкраще підходять до макаронів: кухарі розкрили секрети

Вбивці розсади: речовини, які ніколи не треба додавати в ґрунтосуміш

Проста техніка від експертів, яка допоможе позбутися вразливості та невпевненості в собі

Є три основні причини, чому потрібно посадити перець дуже густо

Яке насіння категорично не рекомендується замочувати: важливі поради експертів

Як реанімувати герань після зими в домашніх умовах: основні моменти

Практичні доріжки на городі: бюджетно, легко та під силу кожному

Чи потрібно видаляти коронну квітку в перцю: цінна порада для рекордного врожаю

Експерти поділилися подробицями використання апельсинової шкірки для вирощування розсади

Як очистити кімнатні рослини від пилу: дієві лайфхаки

Пил – невидимий ворог, який залишається на листках кімнатних рослин, заважаючи їм дихати та отримувати світло. OBOZ.UA підготував кілька лайфхаків, як легко й ефективно видалити пил з рослин.

Один з ефективних способів очистити кімнатні рослини від пилу – використовувати спеціальну щітку. Листя і стебла можна акуратно почистити, щоб видалити пил, намагаючись при цьому не пошкодити рослину. М’яка щетина пензлика легко зчищає пил і залишає рослину чистою та доглянутою.

Ручний пилосос

Ще один метод прибрати пил з кімнатних рослин полягає у використанні невеликого ручного пилососа. Використовуйте насадку-щітку на низькій потужності, щоб обережно всмоктувати пил з листя і стебел рослини. Цей метод швидкий і ефективний, і він допомагає запобігти осіданню пилу на листі.

Також можна скористатися пульверизатором, щоб обприскати рослину теплою водою і позбутися пилу. М’який струмінь води допоможе змити пил з листя і змити його. Цей метод не тільки очищає рослину, але й підвищує її вологість, сприяючи здоровому росту.

Як мити листя кімнатних квітів від пилу, щоб блищати?

Процедура обов’язкова: ми змиваємо з листя кімнатних рослин пил, розлучення від поливу або обприскувань. Видаливши забруднення, в тому числі і мінеральні солі, ми забезпечимо квітці нормальний повітрообмін. Як кажуть у народі, «дамо дихати».

  • 7 порад про те, як чистити рослини
  • Як чистити квіти
  • Очищення кімнатних рослин від пилу та бруду
  • Найпростіший варіант – гладка поверхня
  • Обмивання і душування
  • Наведення блиску
  • Опушка і живий оксамит на листях
  • Колючі домашні улюбленці
  • Пил на листях кімнатних рослин
  • Навіщо видаляють пил з листя кімнатних рослин
  • Як вилучити пил з листя кімнатних рослин

Користь колосальна: самопочуття рослин поліпшується, вони швидше ростуть і розвиваються. Вода змиє патогенні мікроорганізми і личинки шкідників, якщо вони ще не встигли завдати істотної шкоди.

Зрештою, просто охайно виглядають і стають окрасою інтер’єру будинку. Квітка з чистим листям ефектніша, ніж екземпляр, який забули помити. Розповідаю про процедуру і невеликі секрети в подробицях.

Правила очищення рослин

Найкраще забруднення видно на великих аркушах насиченого зеленого кольору. Але це не означає, що інші мити не треба!

Частота процедури залежить від розташування квітки і вашого місця проживання. Рослина, що стоїть на підвіконні біля вікна, яке часто відкривають, буде забруднюватися швидше, ніж розміщене в глибині кімнати. Відіграє роль і тип населеного пункту: у місті мити зелених вихованців потрібно частіше.

Спостерігайте за рослиною! З’явилися сліди пилу і розлучення від води – навіщо чекати кращого випадку? Видалася вільна хвилинка – доглядаємо за розтюшками! Тим більше що багато часу це не займе.

Як чистити рослини з «пухнастим» листям?

Чи можна мити фіалки?

Окреме слово потрібно сказати про кімнатні рослини, листя яких покриті ворсинками. Це герань, всі геснерієві (глоксинії-фіалки – ахименеси) і деякі інші. Такі квіти регулярно мити не можна – листя дуже погано просихає (краплі затримуються опушенням), через що можуть виникнути проблеми. Наприклад, сонячний опік або гниття.

При цьому на них теж осідає пил, з яким треба боротися. Зі свого досвіду скажу: підтримання фіалки в декоративному вигляді – та ще задачка! Видалити пил можна м’якою пензликом, нахиливши рослину і змахуючи бруд рухом від центру.

А ось раз на 2-3 місяці влаштувати «душ» можна. Але обов’язково потрібно стежити, щоб квітка просох у теплому і затіненому місці. Без холодних протягів, зрозуміло.

Очищаємо квіти з великим листям

Миючі засоби використовувати не можна

Найлегше мити рослини з великим листям: фікус каучуконосний, монстеру, дифенбахію та інших. Потрібна тільки м’яка зволожена ганчірка або губка.

До води особливих вимог немає: головне, щоб вона була кімнатної температури. Рекомендую використовувати профільтровану, щоб не отримати нові розлучення через мінеральні солі та інші домішки, якими багата вода з водопроводу.

А як бути з тими, у яких листочки зовсім невеликі?

Після обов “язково дайте воді збігти

Відмінний варіант – влаштувати квіткову душову. Потримайте рослини під тонкими розсіяними струменями, бажано прикривши грунт плівкою. Мова йде про гарячий душ, що стимулює зростання. Для очищення можете використовувати воду кімнатної температури. Відмінний варіант – поєднати приємне з корисним.

«Секретний інгредієнт» – натуральна поліроль

Листя спатифіллуму дуже красиве! Навіть без кольорів

А тепер – невелика порада з особистої практики, що дозволяє зробити квіточки ще красивішими. Я активно використовую його на спатифіллумі і дифенбахії. Після миття натріть листя молоком або пивом, щоб отримати шикарний блиск!

Слідкуйте за найважливішим і найцікавішим у Telegram-каналі Татмедіа

7 порад про те, як чистити рослини

Догляд за кімнатними рослинами в уявленні багатьох обмежується поливом, підгодівлями і пересадкою. Що ж, цього достатньо, щоб забезпечити необхідні умови для розвитку, але турбота про гігієну дозволить досягти куди кращих результатів. І ось чому.

Як часто ви протираєте пил на полицях чи телевізорі? Чи замислювалися ви, що в такій же кількості вона осідає на листях кімнатних кольорів? Термін «фотосинтез» знайомий кожному з дитинства – так ось під шаром пилу рослинам цей життєво важливий процес дається ох з якими труднощами!

Втім, вміст рослин в таких умовах не тільки уповільнює їх розвиток, але і значно збільшує ризик ураження паразитами. Саме в зимові місяці, коли повітря в квартирах особливо сухе, чудово почуваються кліщі – спочатку непомітні, але дуже небезпечні, тварюки, здатні знищити на своєму шляху все живе, якщо господар вчасно не схаменеться. Позбутися кліщів можна, але навряд чи вам сподобається дихати хімікатами для незваних гостей.

Висновок очевидний: чим більше ви дбаєте про гігієну рослин, тим менше головного болю вас очікує в результаті.

Як чистити квіти

Перш ніж вдаватися до водних процедур, оцініть вимоги рослин до догляду. Деяким видам категорично не подобається контакт з водою під час цвітіння, а іншим протипоказано скупчення води в пазухах листя.

1. Вилучіть висохле листя і квітки, якщо це ще не зроблено. Їх взагалі краще видаляти відразу, тому що потенційне джерело цвілі в горщику нічого хорошого не обіцяє.

2. Обприскування – простий спосіб підтримувати чистоту кольорів постійно, а для більшості з них він як довгоочікуваний десерт після манної каші. Щоб після цієї процедури на листях і стовбурах не утворювалися негарні вапняні розлучення від води з крану, використовуйте кип’ячену або відстійну протягом доби. Втім, від розлучень на вікнах, вам це навряд чи допоможе, тому обприскувати квіти краще у ванній – якщо ви, звичайно, не лютий любитель мити вікна.

3. Волога губка або ганчірочка – улюблені засоби всіх поколінь у справі очищення квітів від пилу. Чесно кажучи, я не прихильниця цього методу – тільки бруд розвозити. На генеральних прибираннях у школі так і було. Але якщо вам так зручніше, намагайтеся діяти акуратно, щоб ненароком не нашкодити листям, і не забувайте якомога частіше ополаскувати інструмент обмивань. Довге вузьке листя, як у хлорофітума, зручно очищати зануренням у склянку з водою.

4. Душ дозволяє впоратися з пилом швидко і ефективно. Я вважаю за краще влаштовувати один банний день на всіх, по черзі мою рослини у ванній. Багато хто рекомендує накривати землю пакетом, щоб не залити, але на моєму віку душ поки не призводив до таких наслідків.

5. Суха чистка – альтернатива для тих, кому в душ не можна, і попередня процедура перед миттям для тих, кому можна. Квіти з ворсистим або рельєфним листям зручно очищати зубною щіткою або пензлем, це особливо актуально після пересадки – прибрати землю з листя фіалки у мене по-іншому просто не виходить.

До речі, питання про те, чи можна фіалки мити під душем, виявилося спірним: я все життя чула думку, що не можна, а зовсім недавно на одному тематичному форумі прочитала зворотне. Мила, після ремонту щітка не допомогла, – головне вживати запобіжних заходів (пункт 7).

6. Додаткові засоби від мильного розчину до спеціальних складів з магазинів нерідко доповнюють процес миття кімнатних рослин. Суперечки про мило досі не вщухають. Свого часу я навіть отримала пораду використовувати її для боротьби з щитівкою на лимоні – так і не зрозуміла, що її добило: щитівка, яка раз у раз з’являлася знову, або регулярне, хоча і ненавмисне, потрапляння мильної піни в землю.

Спеціалізовані засоби для миття квітів обіцяють не тільки ефективне очищення і блиск листя, а й підвищений захист від паразитів. Не можу судити, чи дійсно це корисно або це маркетингова хитрість. Я їх принципово не використовую, тому що вважаю, що листя має дихати самостійно – а це означає, що ніяких «захисних» складів на них бути не повинно.

7. Запобіжні заходи. У кожного виду свій період спокою, коли потрібен менший полив – в цей час краще виключити екземпляр з черги на водні процедури або обмежитися сухою чисткою рослини. Прикладом можуть служити кактуси, які в умовах сухої зимівлі не поливають з листопада по березень – душ їм буде тільки на шкоду.

Є й інший нюанс миття рослин – протяги. Так, якщо фіалку поставити з вологим листям на протяг, вона напевно придбає негарні плями, позбутися їх не вдасться. Тому після душу краще акуратно промакнути листя рослин паперовими рушниками і закрити кватирки на пару годин.

Очищення кімнатних рослин від пилу та бруду

Дотримання гігієни для кімнатних рослин – одна з головних умов їх здоров’я і привабливого виду. Пил і бруд не просто псують задоволення від споглядання зелених улюбленців, а й порушують обмінні процеси, створюють ідеальне середовище для поширення шкідників. Чистити рослини від пилу потрібно не час від часу, а регулярно. Якщо мова йде про декоративно-листяні культури, то завдання це зовсім не просте. Адже навіть у питанні гігієни рослин потрібен індивідуальний підхід до них.

Очищення листя кімнатних рослин від пилу та бруду. © Westend61

Декоративно-листяні рослини незамінні і в якості прикраси інтер’єрів, і в питанні створення здорового середовища проживання. Будучи чудовими фільтрами, що справляються з токсинами, шкідливими речовинами та алергенами, вони оздоровлюють повітря і допомагають створити комфортне середовище проживання. Але щоб рослини повноцінно виконували свою функцію живого фільтра, вони повинні перебувати в чистому стані. Адже листя рослин притягують до себе пил, кіптяву і бруд, закупорювальні гирла і перешкоджають їх нормальному диханню. Гігієна важлива і для процесу фотосинтезу – основного процесу життєдіяльності рослин, – і для попередження поширення шкідників або захворювань. Тож питання підтримки чистоти – аж ніяк не тільки естетичне. Але саме у декоративно-листяних культур дотримуватися гігієни далеко не просто.

Привабливі листки зазвичай означають наявність опушки, особливої будови або текстури поверхні. Лише деякі декоративно-листяні зірки мають глянцеве листя. А живий оксамит або велюр, війлок або атлас на них автоматично означають, що контактів листя цих рослин не люблять. Поряд з неможливістю підвищувати вологість повітря обприскуваннями, ці рослини не терплять і неакуратного поливу, потрапляння крапель води на листя, не кажучи вже про душування. Очищення такого листя заборона також стосується: там, де на гладких шкіряних листах можна обійтися дуже простою процедурою протирання вологою губкою, у опушених рослин доведеться застосовувати інші способи.

У першу чергу, при вивченні індивідуальних особливостей рослини, варто перевірити, чи переносить вона контакт з поверхнею листя, обприскування і душування, чи є для нього рекомендовані методи підтримки гігієни. Якщо такої інформації немає, варто орієнтуватися на вказівки щодо обприскувань: культури, для яких вони заборонені, не люблять і протирання або обмивання листя.

Загальні правила чищення кімнатних рослин:

  1. Очищення від пилу потрібно проводити регулярно. Пил накопичується на листях навіть у тих приміщеннях, де встановлені спеціальні прилади-вловлювачі. Залежно від того, з якою інтенсивністю збирається пил, потрібно встановити обов’язкову процедуру очищення і регулярно його виконувати. Найкраще поспостерігати за рослиною, але стандартна частота гігієнічних процедур – 1 раз на тиждень або трохи рідше.
  2. Протирання необхідне не тільки зовнішній, «верхній» стороні листя, а й зворотній стороні. Незважаючи на те, що пил і забруднення впадають в очі зазвичай з одного боку аркуша, ретельне очищення потрібно проводити з двох сторін.
  3. Крім регулярних процедур, заплануйте у своєму графіку періодичні «генеральні збирання» – душування або обмивання для рослин, на яких їх можна проводити, і аналогічну ретельну чистку для культур, які намокання не виносять. Їх поєднують з очищенням від забруднень верху субстрата і чисткою піддонів і зовнішніх частин ємностей, в яких ростуть зелені улюбленці. Такі процедури проводять і екстрено, якщо помітно, що рослина сильно забруднена, пилу накопичується так багато, що порушується робота дихальних устьїць і спостерігається затримка в рості.
  4. Не варто чекати, поки на листях з’явиться товстий шар пилу і бруду. Як тільки ви бачите, що пил стає помітний на листях не тільки з дуже близької відстані, відразу вживайте заходів. Чим менше буде забруднюватися рослина, тим краще.
  5. При будь-якому вигляді вологого прибирання на рослинах їх потрібно захищати не тільки від прямих сонячних променів, але і від холодного середовища, потоків повітря, протягів. Просушування листя проводять у теплому місці з розсіяним напівтеністим освітленням.

Обприскування листя кімнатних рослин. © bluecinema

Найпростіший варіант – гладка поверхня

Для культур, які люблять обприскування і володіють гладкою поверхнею листя, процес очищення набагато простіше, ніж для культур, листя яких бояться будь-якого контакту з водою. Але і серед цієї категорії декоративно-листяних кімнатних рослин є свій поділ: крупнолистні рослини чистити дуже легко, а ось дрібнолисті вручну протирати занадто клопітко.

Якщо у рослини великі і не бояться контактів листя, то очищення і обмивання – завдання дуже просте:

  1. Листя протирають м’якою тканиною або губкою, вибираючи серветки або відрізи тканини так, щоб вони не залишали ворсу і не травмували поверхню листа.
  2. Досить змочити обрану тканину або губку в теплій воді, ретельно віджати (сильне намокання призведе до появи на листях розлучень, замість зняття пилу ви всього лише «розмиєте» її за листям).
  3. Губкою або тканиною дбайливо, притримуючи аркуш рукою, акуратно, швидкими рухами знімають забруднення. Рухатися потрібно від черешка до кінчика листової пластини. Сильно терти листя не бажано навіть на стійких плямах бруду: процедуру проводять, не пошкоджуючи захисний шар на листях і без тиску на поверхню.
  4. Молоді, що ростуть, розгортаються листя не протирають і не очищають, оскільки процес їх розвитку можна порушити неделікатним втручанням.

Дрібнолисті або ті, хто володіє курчавою зеленню культури, вручну протирати можна, але така процедура займає багато часу і занадто клопітка для регулярних процедур, тому найчастіше для фікусу Бенджаміна, папороті, драцни і Ко застосовують звичайне душування або обмивання водою.

Обмивання і душування

Періодичне душування люблять усі кімнатні рослини, що не стоять намокання. Великолистим культурам, які можна протирати вручну, достатньо однієї такої процедури на місяць або хоча б обмивання під час генерального прибирання. Дрібнолистим рослинам душування або обмивання необхідно проводити куди частіше, оскільки воно їм замінює ручне очищення.

Найскладніше в будь-якій банній процедурі для кімнатних рослин – захистити ґрунт від намокання і забруднення. Навіть якщо мильні розчини використовувати не планують, бруд і пил разом з водою потраплять у ґрунт і в майбутньому можуть стати додатковим фактором появи проблем у розвитку рослин. Повністю захистити ґрунт неможливо, особливо у рослин, що мають густі кущики або дернинки. Але максимально перекрити відкритий грунт і мінімізувати збиток від його намокання досить легко. Для цього достатньо за допомогою поліетиленової плівки або пакету закрити весь грунт по периметру горщика, підвівши плівку якомога ближче до самої рослини. Для невеликих ємностей і компактних рослин можна просто прикрити ґрунт рукою.

Заздалегідь подбайте про температуру води. Більшість кімнатних рослин декоративно-листяного типу не любить не тільки поливу, а й обприскування водою, температура якої нижче температури в приміщенні. Але якщо тільки вибрані примхливі види воліють полив теплою водою, то для душування вона обов’язкова для всіх рослин. З підігрівом краще не переборщувати: обмивання проводять водою, температура якої на 5-10 градусів перевищує кімнатні показники. Максимальну температуру для душування рослин зазвичай обмежують 30 градусами.

Для сильних забруднень використовують мильні розчини. Використовувати для кімнатних рослин косметичне мило – не найкращий варіант. Рідке мило без добавок або звичайне господарське, дитяче мило і дитячий шампунь залишаються оптимальними засобами.

Для душування або обмивання рослину краще ставити не просто в раковину або ванну, а у велику миску або таз. Для рослин, які не бояться контактів з листям і досить міцні, можна провести душування за допомогою обмивання душем. Але для кімнатних рослин завжди краще проводити цю процедуру акуратно, вручну, з лейки або суворо контролювати напір води, зробивши його найслабшим.

Сама процедура обмивання досить проста:

  1. Рослини поливають теплою водою, обережно протираючи листя м’якою тканиною або губкою, особливу увагу приділяючи місцям з сильними забрудненнями і направляючи потоки води туди, де вони необхідні.
  2. При необхідності обробки сильно забрудненого листя мильною водою рослину акуратно нахиляють – так, щоб жодна крапля води не потрапила на приховуючий субстрат поліетилен. Мило або шампунь спінюють і губкою акуратно наносять на забруднене листя, намагаючись звести час контакту з миючими речовинами до мінімуму.
  3. Якщо застосовувалися мильні розчини, їх обов’язково змивають великою кількістю теплої води (ополаскують не окремі листя, а завжди вся рослина).
  4. Особливу увагу при обмиванні потрібно приділити нижнім листям: їх краще ополоснути додатково або переконатися в їх чистоті, додатково обприскуючи поверхню з пульверизатора.

Наведення блиску

Після зняття пилу для декоративно-листяних рослин з глянцевим листям можна вжити додаткових заходів щодо наведення блиску – застосувати спеціальні поліролі, використовувати домашні засоби для того, щоб листя виглядало сяючим і здоровим, але перед використанням засобів надання блиску переконайтеся, що така процедура для рослини допустима.

Опушка і живий оксамит на листях

Рослини з красивою текстурою листя бояться навіть найменших крапель води. І протирання, а тим більше обмивання, для них неприпустимо. Чистоту зелені таких декоративно-листяних, та й квітучих культур, підтримують зовсім іншими засобами.

Основний метод видалення забруднень з опушеного листя – акуратне ручне очищення за допомогою клаптику м’якого оксамиту, м’якого пензлика або спеціальних щіточок з делікатним натуральним ворсом.

В екстрених ситуаціях, наприклад, коли рослини постраждали від нерегулярного догляду на кухні, їх листя покрилося жирним нальотом, знаходилися в приміщенні під час ремонту, навіть на опушених листях доводиться проводити обмивання. Правда, про душування мова не йде: за допомогою мильної піни і делікатного промивання забруднення знімають, а потім дають рослинам ретельно просохнути, захищаючи від яскравого світла і знижених температур. Таке обмивання завжди є дуже серйозним стресом і рідко закінчується поверненням декоративності старого листя до вихідної. Перед тим, як мити опушене листя, завжди потрібно провести звичайне сухе прибирання від пилу і бруду, а вже потім проводити акуратне обмивання.

Очищення листя кімнатних рослин від пилу та бруду і наведення блиску

Колючі домашні улюбленці

Кактуси та інші кімнатні рослини, що володіють колючками або шипами, в тому числі сильно опушені декоративно-листяні бегонії, від скопливого пилу чистять не звичайним протиранням, а за допомогою пензликів і щіточок.

Для кактусів у процесі очищення можна використовувати більш жорсткі щітки (наприклад, зубні), але завжди краще скористатися пензлем з пружним густим ворсом, що дозволяє проводити роботу без найменших травм навіть для дуже тонких щетинок і на витривалих, і на куди більш делікатних рослинах.

Пил на листях кімнатних рослин

Коли господині починають генеральне прибирання будинку, з далеких кутів і закутків вимітається бруд. Починають блищати меблі, вікна, посуд, забувають тільки про кімнатні квіти.

Адже на їхньому листі, гілочках, втечах і стовбурах накопичується величезна кількість бруду, яка не тільки погіршує зовнішній вигляд рослини, а й негативно позначається на самопочутті і розвитку кімнатних кольорів. Найбільш вибагливі можуть і загинути.

Навіщо видаляють пил з листя кімнатних рослин

Побутовий пил, що накопичився на листях, перегороджує шлях сонячним променям і уповільнює фотосинтез. Пил на листях кімнатних рослин закупорює гирла, ускладнюючи повітрообмін. Крім того, в ній можуть міститися збудники інфекцій або личинки шкідників. Фраза «Чистота – запорука здоров’я» підтверджується в черговий раз.

Як вилучити пил з листя кімнатних рослин

Частота очищення залежить від умов у кожному конкретному випадку. На вікні з дерев’яними рамами, що виходить на грунтову дорогу, зелені вихованці будуть швидше покриватися шаром пилу, ніж на пластиковому вікні, зверненому в зелений дворик. Періодичний огляд насаджень підкаже, коли необхідно видаляти забруднення з зеленої маси.

Про автора

admin administrator