Як позбавити гіркоти баклажани

Авторadmin

Як позбавити гіркоти баклажани

Як прибрати гіркоту з баклажанів: 3 найпростіші та дієві способи

Баклажани дуже часто при приготуванні виходять гіркими, але цього можна дуже просто уникнути. Найпростіший продукт, який одразу допоможе прибрати гіркоту з баклажанів – сіль.

Редакція FoodOboz ділиться 3 найефективнішими способами позбутися гіркоти в баклажанах, які ви з легкістю зможете повторити вдома.

Це найпопулярніший і найдієвіший спосіб, завдяки якому ви дуже швидко і просто видалите гіркоту з баклажанів. Вам потрібно нарізати баклажани, щедро посипати сіллю, залишити на 30 хвилин і після добре помийте водою і висушіть.

Поріжте баклажани, викладіть у миску, залийте окропом і залиште на 5-10 хвилин. Після цього злийте воду і можна використовувати овочі для приготування страв.

Помийте та висушіть овочі, поріжте кубиком або слайсами. Викладіть на дошку чи просто на блюдо, поставте в морозилку на 30-60 хвилин. Після цього баклажани не гірчатимуть при приготуванні.

Також на OBOZREVATEL ви можете ознайомитись із рецептами:

Що робити, щоб баклажани не гірчили, як прибрати гіркоту у вже готовій страві: всі лайфгаки

Влітку, коли настає сезон, баклажани стають одним із головних овочів для приготування різноманітних страв. Але господині знають одну особливість цього овоча – він гірчить. І якщо цю гіркоту не усунути перед приготуванням, страва може бути серйозно зіпсована. Ділимося лайфгаками, які допомагають зробити баклажани негіркими.

Простим і швидким способом позбутися гіркоти в баклажанах є використання для цього солі. Причому є “мокрий” і “сухий” способи її використання, щоб баклажани не гірчили.

Баклажани розрізають і замочують на пів години і підсоленій воді, воду зливають, а овоч промивають у проточній воді. Разом із водою піде вся гіркота. Це мокрий спосіб застосування солі.

Можна обробити баклажани сухим способом. Для цього їх потрібно розрізати й добре посипати сіллю. Залишити так під пресом на хвилин 20. Потім промити добре – і баклажани готові до того, щоб їх приготувати.

А якщо без солі, чим скористатися?

  • Найчастіше гіркоти овочеві додає шкірка, тому якщо для приготування страви вона не потрібна, просто почистьте від неї баклажан.
  • Баклажан може гірчити через насіння, особливо якщо він не першої свіжості, тому достатньо буде вибрати все насіння перед приготуванням страви.
  • Можна скористатися кип’ятінням. Тут немає нічого складного, але баклажани після такого термооброблення виходять досить м’якими, тому краще використовувати їх для приготування рагу, консервації. Щоб забрати гіркоту, достатньо на кілька хвилин опустити їх у киплячу воду. Після цього просушити на паперовому рушнику, забираючи зайву вологу.
  • Заморожування баклажанів на 4-5 годин – хороший варіант, щоб зробити баклажани негіркими, але він не підійде, якщо потрібно щось швидко приготувати.
  • Якщо покласти до місткості з молоком баклажани, порізані на шматочки, на 30-40 хвилин, вони також стануть негіркими. Наприкінці обов’язково потрібно просушити їх на паперовому рушнику, щоб прибрати зайву вологу.

Як прибрати гіркоту з уже готових баклажанів

Якщо баклажані вже посмажені, потушені, запечені й гірчать, кардинально змінити ситуацію буде неможливо. Однак можна дещо покращити смак, додавши спеції або гострий соус.

Деякі кулінари радять додати соковиту зелень петрушки або збризкати баклажани невеликою кількістю лимонного соку.

Читайте також:

Як правильно прибрати гіркоту з баклажанів та надлишки жиру, щоб покращити смак овочу

Баклажани подобаються багатьом за свій незвичайний приємний смак та щільну текстуру, інформує Ukr.Media.

Також цей продукт є дуже корисним для здоров’я.

Якщо приготувати баклажани правильно, вони стануть справжньою гордістю господині. Тому важливо позбавити їх гіркого присмаку і занадто великої кількості жиру.

Які секрети у цьому допоможуть.

Солона вода

Щоб смак баклажанів був гідним, потрібно їх подрібнити на порційні шматочки. Потім у будь-яку об’ємну ємність влийте достатню кількість води.

На кожний літр рідини береться велика ложка солі.

Відправляємо баклажани, притискаємо їх чимось важким і чекаємо пів години. Залишиться лише промити їх та висушити за допомогою паперового рушника.

Окріп

Якщо баклажани будуть надто жирними, то вживати їх ніхто не захоче. Щоб впоратися з цією проблемою, потрібно попередньо обробити продукт гарячою киплячою водою.

Насіння

Багато кулінарів впевнені в тому, що присмак гіркоти дає саме насіння. Якщо його дістати до смаження, можна помітно поліпшити смак страви.

Самі баклажани після цього потрібно промити та висушити.

Вогонь

Багато господарок стикаються з тим, що м’якуш баклажанів змінює колір на темний у процесі приготування, що псує враження про страву.

Цього можна уникнути.

Досить просто вибрати правильну інтенсивність вогню під час приготування. Якщо полум’я буде сильне, то м’якуш не почорніє.

Морозильна камера

Цей метод дозволяє значно покращити смакові якості продукту. Спочатку потрібно заздалегідь подрібнити баклажани для смаження.

Після цього беремо контейнер для заморозки і на кілька годин ховаємо овочі в морозильній камері.

Потім їх потрібно розморозити та віджати.

Про автора

admin administrator