Як позбутися мурах з крилами

Авторadmin

Як позбутися мурах з крилами

Мурахи з крилами в будинку: як позбутися від комах

Мурахи з крилами – це статевозрілі самці і самки, що з’являються раз в декілька років. Велика їх частина гине, і лише одиниці зможуть створити новий мурашник.

Мурашина сім’я і її пристрій

Мурахи живуть тільки в мурашниках, які представляють собою одну велику родину. У такій сім’ї є тільки дві ступеня споріднення: матка і її діти. Причому діти – це переважно безплідні самки, які покликані тільки працювати на благо мурашника, оскільки ні на що інше не здатні. Однак саме робочі особини і роблять мурашник такій складній системою.

Забезпечується ця єдність не тільки цілеспрямованістю кожної особини, але і складним поділом праці. Професія мурашки визначається на стадії яйця і залежить від потреб мурашника в тій чи іншій спеціалізації. Майбутньоговоїна, фуражира або няньку починають годувати певної їжею, і він здобуває ті чи інші навички та особливості будови.

Літаючі мурахи з’являються тільки тоді, коли мурашник розростається і настає час розселятися членам його сім’ї. Крилаті самці і самки розлітаються, знаходять сподобалися їм місце, риють норку, яка незабаром стане мурашником, запліднюються, скидають крила і народжують дітей. Саме їм, статевонезрілі самкам і надається можливість і випадає честь будувати новий мурашник.

Мурашник може існувати кілька десятків років. За найсприятливіших умов термін його життя визначається терміном життя матки. Її функція – забезпечувати мурашник мурахами. До тих пір, поки вона в змозі це робити, мурашник і буде жити. Її, яйця і личинки охороняють як воїни, так і фуражири. Матка може жити до 20 років, робочі мурахи живуть недовго – від 1 до 3 років. Ще менший термін відміряно самцям – всього кілька тижнів. У природних умовах все населення мурашника, за винятком матки оновлюється повністю за один – два роки.

Років мурах: користь і проблеми

Літаючі мурахи – що це таке? Для багатьох саме це словосполучення здається абсурдом, оскільки їх не кожному дано бачити, це святая святих життя мурашника. Років мурах говорить про те, що мурашник, його породив, знаходиться в хорошому стані, а також про те, що настав час створювати нову сім’ю.

Для того, щоб статевозрілі особини одного мурашника могли заснувати хоча б один новий мурашник, мурах з крилами вилітає безліч. Вони летять в різні боки в надії знайти підходяще затишне місце і заснувати нове гніздо. Здається, що летючі мурахи – це самогубці, що заповнюють собою всі найближчим простір тільки для того, щоб всім загинути.

В якійсь мірі так воно і є. Загинуть майже всі. І тільки дві-три пари зможуть уникнути коліс і ніг, пташиних дзьобів, щелеп хижих комах і безлічі інших напастей. Вони викопають маленьку нірку або скористаються природними нерівностями грунту, скинуть крила і відкладуть яйця. Після цього самець гине, а самка чекає, коли з яєць виведуться робочі мурахи нового мурашника.

Років мурах триває недовго. Однак на багатьох людей він справляє незабутнє враження. Воно створюється в той момент, коли з мурашника вилітають відразу все крилаті мурахи. Оскільки років відбувається, як правило, в червні, протягом днів приблизно десяти, що вилітають самці і самки відразу з декількох мурашників, можуть створити враження чергового нашестя комах.

У природі таке нашестя приносить радість всім комахоїдних тварин. В екосистемах з цією подією пов’язують активізацію кругообігу речовин і грунтоутворювального процесів. Років мурах є індикатором стану екосистеми. Це означає, що мурах багато і їх мурашники знаходяться в хорошому стані, що можливо тільки в умовах відсутності пожеж і руйнівного впливу людини.

Мурахи створюють проблеми тільки під час їх появи в людських оселях.

Ці проблеми можуть бути розділені на наступні категорії.

1. Одиничне поява літаючих мурах в квартирі. Вважати це проблемою не можна. Окремий мураха з крилами ще більш безпомічний, ніж самотній мураха далеко від свого будинку.

2. Літаючі мурахи з’являються в квартирі у великій кількості. У більшості випадків це є проблемою прибирання в квартирі. Люди, що живуть в квартирі, мурах не цікавлять. Самки і самці з крилами зазвичай людини не кусають. Проблема збирання легко вирішується за допомогою пилососа. Однак, якщо будинок старий, цегляний або дерев’яний, з великою кількістю тріщин і порожнин, то з’являється можливість організації мурашника в стінах. Великий мурашник в людських оселях вибудувати не вдасться, але для руйнування стін, занепокоєння і алергії від накопичення хітину цього буде достатньо.

3. Поява мурах в будинку. Якщо на шляху літа мурах виявляється окремий будинок в оточенні зелених насаджень, то ймовірність виникнення в ньому мурашника сильно зростає.

Незважаючи на нешкідливість і навіть корисність мурашок з крилами, питання, як позбутися від крилатих мурах, все-таки виникає.

Часто досить прийняти екстрені заходи по механічному видаленню цих комах зі свого помешкання. Це не робочі фуражири, з крилатими особинами впоратися за допомогою пилососа, віника і ганчірки можна досить швидко.

Вдаватися до хімічній обробці житла слід тільки в крайньому випадку – якщо ваш будинок атакований зграями мурах або якщо з’явилася реальна небезпека формування мурашника.

Але найдієвіший метод – дозволити жити в вашому будинку хижим членистоногих. Павуки і багатоніжки швидко впораються з навалою. А якщо ви живете в південних регіонах, то краще завести домашнього гекона. Він здатний проникати в усі закутки і очищати будинок від різних комашок. У будинку потрібно жити за тим же принципом, що і в природі, вороги моїх ворогів, мої друзі. У природі мурахи – наші друзі, в оселях цю дружбу не завжди вдається зберегти.

Мурахи з крилами в будинку: як від них позбутися?

Літаючі мурахи, які оселилися в будинку, – це не якийсь особливий вид, а молоді особини звичайних комах. Крилами вони обзаводяться в період спарювання всього на два тижні. Шкідники не становлять небезпеки для людини. Вони рідко кусаються, а їх укус неядовіт. Однак при виявленні крилатих комах слід невідкладно приступати до боротьби з ними. Самка може влаштувати в будинку гніздо, і незабаром доведеться знищувати цілу колонію. Для виведення мурах використовують як підручні засоби, так і спеціальні препарати.

народні способи

Прості і доступні засоби допоможуть позбутися від нашестя комах в квартирі, приватному будинку або на дачі.

ЗасібСпосіб застосування

Борна кислота, дріжджі і варення У ємність кладуть по столовій ложці кислоти і свіжих дріжджів, додають склянку варення. Ретельно перемішують і розкладають на невеликі плоскі тарілки Борна кислота і фарш Перемелене м’ясо з’єднують з ложкою кислоти, викладають на блюдечка, розставляють в місцях проживання шкідників Часник або нерафінована олія З часнику видавлюють сік, змочують ватний диск в рідині, протирають мурашині стежки. Замість соку можна використовувати ароматне масло. Ці запахи неприємні мурашкам, і вони постараються знайти інше місце Сухі гілочки полину, м’яти або бузини Трави з відлякують комах запахами розвішують по всьому будинку. Замість букетиків можна запалити аромалампи з ефірними маслами перерахованих рослин Мед і свіжі дріжджі З’єднують дріжджі і мед, додають невелику кількість води, щоб вийшла густа паста. Розкладають приманку в місцях скупчення шкідників Сода і цукрова пудра Обидва продукти змішують в рівних пропорціях. Солодкий запах приверне комах, а сода отруїть їх Яблучний сік і аспартам (цукрозамінник) Штучний підсолоджувач є токсичним для мурашок. У невелику кількість порошку капають яблучний сік, щоб вийшла паста. Розкладають поблизу від місць проживання комах Камфора, мелена гвоздика, гвоздики ефірну олію, лавровий лист Всі ці продукти мають яскравими запахами, які мурашки не виносять. Це властивість використовують в боротьбі проти них: розкладають по дому пахучі речовини

Природні вороги садових мурах – лісовий вид цих комах. Якщо принести в будинок кілька особин, вони почнуть знищувати шкідників. Відчувши небезпеку, мурахи з крилами покинуть житло, а за ними підуть і лісові.

хімічні препарати

Народні способи допомагають не завжди, і тоді можна скористатися більш дієвими препаратами.

У процесі розпилення спреїв слід дотримуватися запобіжних заходів – захищати шкіру рук від контакту з токсичними речовинами за допомогою гумових рукавичок, закривати дихальні шляхи респіратором. Після обробки обличчя і руки ретельно миють з милом, а одяг перуть.

Найбільш ефективними вважаються:

  • дихлофос;
  • «Комбат»;
  • «Рейд»;
  • «Дохлокс»;
  • «Раптор»;
  • «ДельтаЗона».

Професійні винищувачі комах використовують кошти «Великий воїн» і «Рубає». Вони служать приманкою для мурах-розвідників. Отруйні речовини діють повільно, щоб мураха встиг повернутися в гніздо і приніс отруту туди.

Отруйні спреї своїми руками

Рідина для розпилення, яка допоможе позбутися від літаючих мурах , Можна зробити самостійно з підручних засобів.

РецептСпосіб застосування

В пульверизаторі з’єднують 2 частини води і 1 частина рідкого мила. Додають кілька крапель скипидару. Перемішують Розпилюють спрей на мурашиних стежках, в гніздах, пирскають на летять комах 2 частини води з’єднують з 1 частиною рідкого мила, додають трохи ефірного масла перцевої м’яти Рідина пирскають на виявлених мурах і в гнізда. Вона викликає у шкідників задуха 25 мл гелю для миття посуду розчиняють в 50 мл води Обробляють мурашині стежки, гнізда, самих комах. Такий склад викликає у шкідників зневоднення, внаслідок чого вони гинуть

Пошук і знищення гнізда

Позбутися від комах повністю, не прибравши з дому гніздо, неможливо – поступово будуть з’являтися нові особини, які заполонять будинок. Важливо знайти його. Самки вибирають затишне місце для виведення потомства, і тому шукати слід:

  • під мостинами;
  • за плінтусом;
  • за відстаючими шпалерами;
  • в коморі;
  • за шафами або великої меблями.

Виявивши гніздо, його потрібно розворушити, залити окропом, гасом, скипидаром або іншою токсичною рідиною.

профілактичні заходи

Щоб не довелося знову зустрічатися з літаючими шкідниками, слід дотримуватися простих рекомендацій в період їх активності (влітку):

  1. Обробити фундамент приватного будинку креозотом. Це захистить від проникнення комах всередину житлових приміщень.
  2. Розсипати перед вхідними дверима невелику кількість тальку, меленого перцю або кориці.
  3. Приготувати мильний розчин, перелити в пульверизатор і розпорошити рідину на одвірки і віконні прорізи.
  4. Закрити всі щілини в стінах герметиком.
  5. Зберігати солодощі (саме вони особливо сильно привертають мурах) в щільно закритих ємностях. Після готування або прийняття їжі прибирати зі столу крихти.

Якщо в будинку з’явилися літаючі мурахи, то через максимум два тижні вони зникнуть. Але крила з’являються у особин, готових до розмноження. Якщо не почати боротися з ними, шкідники залишать численне потомство, позбутися якого буде набагато складніше.

Літаючі мурахи в будинку: що це за звірі і як їх позбутися

Найчастіше можна побачити мурах, які повзають землі. Найдивовижніше, що зустрічаються особи, що літають. Це робочі мурахи, що мешкають у крихітних та маленьких отворах у піску чи землі. Їхня функція полягає у догляді за мурашником.

Опис мурах, що літають

Мураха з крилами.

Літаючі мурахи – не окремий вид мурах, а тільки особини, готові до спарювання. Невеликі комахи пересуваються повітрям за допомогою крил і гарного зору. Вони підкоряються лише королевам. Їх можна зарахувати до репродуктивним представникам.

Від типових мурах відрізняються чітко сформульованою антеною та тонкою талією. Забарвлення найбільше схоже на забарвлення королеви. Але у королеви вужча талія.

Літають вони за допомогою крилець. Роблять вони це щоб

розширити територію, створити власну колонію.

Середовище проживання мурах

Місця проживання різноманітні. Це може бути внутрішні дворики, печери, тропічні джунглі. Можуть жити як у пустелі, так і у лісі. Їм підходять низька вологість та високі температури.

Літаючих мурах немає тільки на Північному полюсі. Комахи не можуть вижити у суворих кліматичних умовах. Найчастіше віддають перевагу темним та маловідомим місцям, чудово адаптуються у піску чи землі.

Раціон літаючих мурах

Раціон літаючих комах складається з рослин, листя, гнилих фруктів, овочів, падали, грибів. Вони здатні з’їсти інших комах у разі випадкової зустрічі.

Про автора

admin administrator