Яка трансмісійна олія заливається в газель

Авторadmin

Яка трансмісійна олія заливається в газель

Як вибрати трансмісійну олію для автомобіля?

Паливно-мастильні матеріали для транспортних засобів — речовини, що забезпечують функціональність, що подовжує термін експлуатації. Серед них знаходиться трансмісійна олія. Воно має певні технічні характеристики, фізичні параметри, компонентний склад. Тому треба знати, як вибрати трансмісійну олію, щоб воно відповідало вимогам транспортного засобу.

Зміст матеріалу

  • Що таке трансмісійна олія?
  • Як вибрати продукцію?
  • Що означають цифри на упаковці?
  • Куди і скільки заливається
  • Коли необхідно міняти?
  • Скільки зберігається продукція?
  • Чому міняється колір?
  • Чому трансмісійна олія піниться?

Що таке трансмісійна олія?

Олія для трансмісій – мастильний матеріал, що використовується для нормальної функціональності наступних агрегатів автомобіля :

  • механічних і автоматичних коробок перемикання передач;
  • роздавальних коробок;
  • головних передач тяжних мостів;
  • рульового механізму;
  • редуктора.

Речовина виконує важливу роль в транспортних засобах, тому треба розуміти, як вибрати трансмісійну олію, щоб усі системи, де воно використовувалося, працювали максимально коректно, справно.

Як вибрати продукцію?

Щоб підібрати дійсно ефективний засіб, слід врахувати декілька важливих чинників. Головний полягає в рекомендаціях виробника автомобіля. Ради компанії записані в інструкції з експлуатації транспортного засобу. Втративши її, необхідно знайти відповідний документ в мережі Інтернет. Необхідно спробувати підібрати матеріал, провівши аналіз характеристик і параметрів машини.

Що означають цифри на упаковці?

Перші цифри і англійська буква W означають температурний режим можливості використання матеріалу зимою. Наявність букви W говорить про те, що олія може використовуватися взимку, наприклад SAE 80W. Вказівка SAE 80 говорить, що продукція підходить тільки для літа, ось варіант SAE80W — 80 — всесезонный.

Куди і скільки заливається

Конструкція передньопривідних автомобілів має на увазі розташування бачка в передній частині двигуна, сполученій з трансэкселом. Залежно від виробника транспортного засобу, що розробив систему трансмісії, матеріалу знадобиться 1,5-2,5 літра (може бути 2.5-3 літри). Перед тим, як трансмісійну олію залити в систему, злийте старе використане мастило, використовуючи зливний отвір, що знаходиться знизу моторного відсіку машини.

Коли необхідно міняти?

Як і заміна олії в двигуні, заміна трансмісійної олії є обов’язковою. Переважно міняти мастило необхідно раз в п’ятдесят тисяч кілометрів пробігу. Це правило містить виключення, залежні від пробігу автомобіля, способу водіння водія, умов експлуатації транспортного засобу. Перед тим, як вибрати трансмісійну олію і залити його в систему замість старого, слід врахувати вищеперелічені чинники, щоб в майбутньому машина працювала максимально справно, коректно.

Скільки зберігається продукція?

Термін зберігання не перевищує п’яти років. Він нерідко міняється у відповідності умовам зберігання матеріалу. У певних випадках вони абсолютно не відповідають правилам, визначеним виробником (висока або низька температура). Якщо подібне станеться, термін придатності істотно зменшиться. Ця зміна нерідко складає половину періоду можливості використання мастила в механізмах транспортних засобів різної конструкції.

Чому міняється колір?

Трансмісійна олія має властивість очищення внутрішніх поверхонь деталей коробок передач від різних забруднень (нальоту, плям, розлучень, відкладень). Вони власними відтінками забарвлюють матеріал певними кольорами. Процес експлуатації міняє відтінок мастильної речовини – він стає усе більш темним, що свідчить про його роботу. Перед тим, як вибрати трансмісійну олію, слід прочитати повністю його характеристику, параметри, властивості, щоб підібрати продукт, що коректно функціонує в системі трансмісії автомобіля.

Чому трансмісійна олія піниться?

Трансмісійна олія в процесі роботи може починати пінитися. Подібне відбувається, коли спостерігається підвищений знос внутрішніх компонентів, змішування різних матеріалів, надмірний рівень мастила, наявність течі, тривале використання з відсутністю заміни. У будь-якому з вищеперелічених несприятливих випадків треба знати, як вибрати трансмісійну олію і зробити його заміну. Відсутність цієї інформації автомобіль не працюватиме справно і надійно. В недалекому майбутньому, нічого не роблячи, відбуваються поломки силового агрегату.

Трансмісійна олія: властивості та особливості

Автомобільна коробка передач і рульовий механізм, також як інші трущені вузли автомобіля, потребують мастила. Однак для цього використовуються спеціальні склади з високою в’язкістю, не тільки змащуючі і охолоджувальні, а також передавальні крутячий момент.

Дивитесь у цьому матеріалі:

Відмінності продукту

Будь-яка взаємозамінність моторної і трансмісійної олії неприпустима! Рідини для трансмісій відрізняються від звичайних моторних мастил здатністю витримувати більш екстремальні режими експлуатації:

  • тиск до 4000 МПа;
  • температура до 300 0С і більше;
  • ковзання до 25 м/с.

Ще від них потрібно забезпечувати хімічну стабільність, низьке піноутворення, протидіяти підвищеному зносу, заклинюванню, окисленню і сухому тертню. Трансмісійні масла зобов’язані зводити до мінімуму ударні навантаження, зменшувати шуми і вібрації, створювані при роботі шестеренками, виключати агресію до ущільнень. Захисна плівка, створювана складом, не повинна руйнуватися при терті. Для цього в них вводять багатофункціональні та депресорні присадки на основі хлору, сірки, фосфору, дисульфідів.

Класифікація пропонованої продукції

Щоб зрозуміти, яку трансмісійну олію вибрати, необхідно розібратися в його класифікації. Згідно з чинними міжнародними стандартами воно має 7 класів (3 літніх і 4 зимових), а розрізняється за такими характеристиками:

  • базовій основі;
  • в’язкості;
  • плинності;
  • застосовуваності (якості).

Основа може бути мінеральною, напівсинтетичною і синтетичною. Для виробництва першої використовується нафта, вона недорога, добре протистоїть зносу, але швидко втрачає властивості від негативних температур. Синтетика не має таких недоліків, довго служить, але й дорого коштує. Напівсинтетика – усереднений варіант, що об’єднав як переваги, так і недоліки своїх «сусідів».

Плинність (буває від 70 до 260) і в’язкість (від 80 до 170) підбираються залежно від пори року і місця застосування. Якість (GL) передбачає поділ на 6 груп: чим вище індекс, тим воно краще. Наприклад, абревіатура GL5 80W-90 означає, що перед нами змазка для легкових автомобілів з плинністю 80 і в’язкістю 90.

Підбір трансмісійних олій у КПП

Вирішуючи, яка трансмісійна олія краща, дати однозначну відповідь неможливо. Це залежить як від виробника, так і від типу коробки перемикання передач. У вантажівках можуть використовуватися склади класів GL1-3, в легкових і мікроавтобусах не нижче GL4. Їх рекомендована плинність 85-260 для районів з теплим кліматом, 70-85 для холодних широт.

Найбільш універсальний варіант: GL4/5 75W-90. Його рекомендовано використовувати для МКПП і гідравлічних автоматів. Тільки для механіки застосовують позначення MFT, а для автоматів – ATF. Окрема група мастильних матеріалів існує для варіаторів, а в роботизовані коробки заливають спеціальні гідрожидкості на зразок DEXRON.

Вибрати відповідну трансмісійну олію в нашому магазині можна у відповідному розділі Трансмісійні масла.

Ув’язнення

Незалежно від якості та вартості пропонованих на ринку продуктів, краще вибирати ті, що наказані виробником. У нашому магазині вас чекає широкий асортимент олій.

У разі сумнівів у правильності свого вибору звертайтеся до нашого консультанта – це запобігатиме можливим помилкам і непередбаченим подальшим ремонтам техніки.

Про автора

admin administrator