Як прати речі для ручного прання

Авторadmin

Як прати речі для ручного прання

Як випрати вручну і не зненавидіти прання: корисні поради господиням

УНІАН розповість основні правила та тонкощі прання вручну, щоб ви не витрачали багато часу і сил на це заняття.

У сучасному світі, де на допомогу господиням приходять наворочені пральні машини, які самі перуть, полощуть і навіть віджимають білизну, все одно залишається потреба в ручному пранні. Адже не кинеш в машинку тонку ажурну білизну або дорогу шифонову блузу. А ще є забруднення, з якими пральна машина просто не впорається. Отже, давайте по черзі.

Для ручного прання вам знадобляться:

  • пластиковий тазик, бажано з пральною дошкою (це така хвиляста штука, по якій труть сильно забруднені речі. Вона може продаватися окремо або бути частиною самого тазу). До речі, таз краще використовувати саме пластиковий, тому що металеві можуть пошкодити ванну, та й шуму вони доставляють чимало;
  • пральний порошок або спеціальний рідкий засіб для ручного прання;
  • мило для прання;
  • плямовивідник.

Отже, ти обзавелася тазом, порошком і бажанням випрати улюблені труси. Що далі? Сортуй! Так-так, сучасним господаркам доводиться сортувати не тільки сміття, а й білизну. Це важливо. Дуже. Тому що, якщо ти випереш разом біле і, наприклад, червоне, то сам Господь Бог потім не зможе тобі допомогти. Білі речі, швидше за все, придбають такі відтінки рожевого, що їх назви ще не придумали. Тому речі вкрай важливо сортувати за кольором! Світле, темне, кольорове – все стирай окремо.

Мало того, нову річ, яка ще жодного разу не пралася, теж слід прати окремо. Раптом вона линяє і дає колір жовтувато-коричневого баклажана?

Але і це не все! Не потрібно прати разом кошлаті речі та речі з гладкої тканини. Річ у тому, що ворс зі светра з легкістю “подружиться” з твоєю чорною блузою, і потім навіть найактивніше полоскання може не допомогти.

Як випрати речі вручну / фото ua.depositphotos.com

Як випрати речі вручну?

Для видалення складних плям річ необхідно намочити й намилити забруднене місце милом для прання або використовувати засіб для виведення плям за інструкцією (зазвичай він наноситься на суху тканину). Почекаємо хвилин 10-15 і можна приступати до наступного етапу.

Замочування. Не нехтуйте цим етапом прання, він значно полегшить саме прання і поліпшить результат. Розчиніть в тазу невелику кількість порошку або рідкого засобу для прання згідно з інструкцією. Важливо! Порошок необхідно розчинити у воді повністю, тому що залишилися нерозчинені крупинки з концентратом діючої речовини можуть залишити сліди на тканині. Зазвичай речі замочують від півгодини до двох годин.

Після замочування приступаємо безпосередньо до прання. Якщо пляма відійшла, то річ можна випрати в тій же воді, в якій вона і замочувалася. Якщо ні, то рекомендується змінити воду, розбавити в ній вже більшу кількість порошку (згідно з інструкцією) і випрати вручну, приділяючи особливу увагу забрудненим місцям: комірам сорочок, пахвам, плямам. Тут, до речі, саме час скористатися дошкою для прання. Просто потри об неї мокру і намилену річ, але не перестарайся. Не потрібно терти до бризок, дірок на одязі та поту на лобі.

Важливо відзначити, що замочувати й прати речі слід в теплій або прохолодній воді (температура прання також зазвичай вказується на ярлику одягу). Робити це варто не тільки заради того, щоб не пошкодити тканину, але і щоб не нашкодити чутливій шкірі рук. До речі, якщо ви збираєтесь багато і часто прати руками, то робити це можна в рукавичках – так ваші ручки будуть в безпеці.

Коли річ випрана, її в обов’язковому порядку слід добре виполоскати. Для цього краще використовуватися холодну або ледь теплу воду – так процес піде швидше. Полощіть речі кілька разів доти, поки вода не стане прозорою.

Речі, які вимагають ручного прання, також потребують і дбайливого віджимання. Не потрібно скручувати й розтягувати речі так, ніби ви їх хочете розірвати. Досить легкого віджиму такими “жмакаючими” рухами. Деякі ж речі, наприклад в’язані светри, взагалі віджимати протипоказано. Їх необхідно покласти в раковину або розстелити на спеціально сітці, щоб вода просто стікала з них – інакше вони розтягнуться і втратять форму.

Отже, основні етапи ручного прання:

  • Сортувати;
  • Запирати;
  • Замочувати;
  • Стирати;
  • Полоскати;
  • Ніжно віджимати.

Чи можна прати речі для ручного прання в машинці?

Звичайно, немає нічого простішого, ніж закинути брудний одяг в машинку, натиснути пару кнопок і забути про прання на годину-другу, занурившись з головою в події улюбленого серіалу. Але все ж. Чи можна прати речі для ручного прання в машинці? Це питання хвилює багатьох господинь. Але відповісти на нього можете тільки ви самі. Звичайно ж речі для ручного прання можна випрати в машинці, але тільки в делікатному режимі та без віджиму. Але 100% гарантії, що річ залишиться в хорошому стані немає. Все-таки делікатні речі, наприклад, ажурну спідню білизну, краще прати руками.

Вас також можуть зацікавити новини:

Правильна прання одягу: як часто і правильно це потрібно робити?

Вироби з щільної бавовняної тканини переносять прання при температурі до 95 °C, але краще якомога рідше експериментувати з гарячою водою, інакше волокна тканини швидко зруйнуються, а на улюбленій сорочці з’явиться дірка. Білі речі можна прати при температурі до 65 °C, для кольорових виробів підходить температура від 30 до 40 °C (при пранні в гарячій воді одяг може вицвісти). Оптимальний режим віджиму — до 800 оборотів в хвилину.
Кольорові і білі речі стирайте окремо. Перш ніж покласти одяг в машинку, перевірте, чи не линяє вона. Змочіть куточок або внутрішній шов вироби мильною водою та проведіть по ньому сухим ватним диском. Якщо на ньому залишиться чіткий кольоровий слід, таку річ краще прати вручну.

Одяг з плямами перед пранням замочити в теплій воді з додаванням засобу для виведення плям. Кольорові речі краще надовго не замочувати, інакше тканина втрачає яскравість.

Як сушити

Після прання струсніть одяг, щоб розгладити складки, і розвісьте на мотузці або сушарці для білизни. Речі з бавовни можна відправити у сушильну машину: так ваш улюблений махровий халат стане м’яким навіть без кондиціонера.

В’язані вироби з бавовни повинні сохнути на плоскій поверхні — наприклад, на сушарці для білизни, накритому рушником. Якщо повісити мокрий бавовняний светр на мотузку, він може розтягнутися і втратити форму.

Не пересушуйте бавовняну одяг, інакше замучитеся прасувати заломи на тканини. Якщо річ все-таки сохла занадто довго, перед прасуванням збризніть її водою. Гладити бавовна можна на високій температурі з парою.

Щоб речі швидше сохли і були м’якими, можна обзавестися сушильною машиною. Ви просто завантажуєте білизну в барабан і дістаєте теплим і сухим. Такі апарати не займають багато місця: в італійського бренду Candy є вузька модель, яка легко вписується в тісні комори, комори або невеликі ванні кімнати. Її навіть можна встановити прямо на пральну машинку.

Сушильні машини Candy обладнані спеціальним резервуаром для збору води, тому їх не треба підключати до зливу. Якщо ви кожен день перете і сушіть речі, переживати за рахунку не доведеться: апарат працює на тепловому насосі і економно витрачає енергію.

Як правильно прати речі: 28 грубих помилок при пранні

Як правильно прати речі:

  1. Не вивертати речі
  • Якщо для більшості одягу краща прання з зовнішньої сторони, то ніжні блузки, бавовняні речі, светри, а особливо джинси перед пранням необхідно вивертати.
  • Таким чином менше пошкоджується тканина, коли відбувається процес прання і віджимання, а на речах не утворюються катишки.
  1. Не звертати увагу на написи на етикетці
  • На етикетці кожної речі чітко вказано, яким чином її слід приводити в порядок. Але часто, проігнорувавши знак «хімчистка», ми кидаємо одяг в машинку, тим самим практично гарантовано піддаючи її псування.
  • Вже краще спробувати випрати річ з такою етикеткою вручну, ніж в машинці, навіть використовуючи делікатний режим.
  1. Забувати про антибактеріальних засобах для прання
  • Звичайні засоби для прання не знищують мікробів, а ми цілий день перебуваємо серед людей, в самій різній обстановці і далеко не завжди – стерильною.
  • Тому, якщо враховувати те, як потрібно правильно прати речі, то варто не тільки знезаражувати свої руки і тіло миттям з милом, але й одяг, додаючи при пранні антибактеріальні засоби.
  1. Завантажувати білизну в машинку без попереднього прання
  • Згадаймо, як ще з часів пральних дощок і тазиків наші бабусі і мами замочували на кілька годин білизну перед тим, як прати його. Так «відходила» безліч забруднень.
  • І сьогодні, незважаючи на суперсучасні машини, експерти радять не ігнорувати етап попереднього прання, особливо якщо мова йде про постільній білизні, яке «поглинає» безліч шкірних виділень, косметичних і гігієнічних засобів, які ми застосовуємо перед сном, і т. п.
  1. Нехтувати чищенням пральної машинки
  • Незважаючи на зовнішній блиск барабана, необхідна ретельна чистка зсередини, якщо ми хочемо, щоб наша помічниця служив довго і надійно.
  • Тому не варто економити на засобах для чищення від накипу, не забуваючи при цьому про чистоту ущільнювачів на дверцятах, а ще – фільтра, який непогано було б очищати кожного разу, закінчивши чергову прання.
  1. Перевантаження пральної машинки
  • Не потрібно забивати барабан «під зав’язку» — завжди залишайте вільний простір, щоб ваша прання пройшла якісно.
  • В іншому випадку навряд чи машинка впорається з усіма забрудненнями, так що не дивуйтеся і не обурюйтеся, діставши по закінченні прання не зовсім випрані штани і сорочки, ще й з плямами так і не розчинилося прального порошку.
  1. Зловживання відбілювачем
  • Якщо ви хочете знати, як правильно прати речі, то важливо запам’ятати, що користуватися відбілювачами потрібно дуже акуратно. Це як раз той випадок, коли потрібно строго дотримуватися зазначені дозування.
  • Якщо переборщити з ним – можна завдати шкоди структурі тканини, руйнуючи і послаблюючи її. Крім цього, необхідно переконатися, що змішування відбілювача з водою пройшло рівномірно, щоб не витягти в підсумку одяг з «вицвілими» плямами.

У зазначених дозах

  1. Класти багато прального порошку
  • Так само, як і з відбілювачем, при засипанні прального порошку (гелю, капсул, таблеток і т п.) необхідно дотримуватися обсягів, які зазвичай вказані на упаковці.
  • Перевищення норми не призведе до кращого очищення білизни від забруднень, а лише додасть піни, яка може зіграти злий жарт і зробити білизна липким на дотик навіть після того, як воно виполощется.
  1. Недбале ставлення до шкарпеток
  • Кожній господині знайоме здивування, відчуте в той момент, коли вона недораховується шкарпеток в парах після прання. Шукати їх, як правило, доводиться в районі ущільнювача, де шкарпетки часто застряють.
  • Допоможе спеціальна сіточка-мішечок або ж стара, що вийшла з ужитку наволочка. Склавши в них шкарпетки перед пранням, ви гарантовано отримаєте їх усі назад чистими. Так само можна чинити з нижньою білизною.
  1. Не чистити одяг від шерсті
  • Коти і собаки залишають шерсть на м’яких поверхнях, на одязі господарів. Уникнути цього неможливо, а ось очистити речі перед тим, як закласти їх у пральну машину — можна і потрібно.
  • В іншому випадку не уникнути забитого фільтра і необхідності його додаткової чистки.
  1. Не контролювати режими віджиму
  • Для кожного виду тканини існують свої межі і межі, яких можуть досягати обороти, на яких виконується віджимання. Якщо простирадлах і рушникам тисяча – дарма, то для делікатних тканин – це вірний швидкий знос, а то й пориви безпосередньо в процесі віджимання.
  • Десь посередині знаходяться бавовняні тканини. Словом, необхідно підбирати відповідні режими, якщо ми не хочемо швидко перетворити улюблену річ у ганчірку.

Звертайте увагу на бірки

  1. Нехтування пранням обновок
  • Навіть якщо річ куплена не в секонд-хенді, а в бутіку – ми не можемо бути впевнені, що її вже хтось не приміряв. А отже, на обновці могли залишитися частинки шкіри, можливо, ураженої яким-небудь захворюванням.
  • Не кажучи вже про агресивних барвниках, як і про те, який піддається обробці одяг перед тим, як її відправлять в магазин. Тому випрати нову, щойно куплену річ, абсолютно не завадить.
  1. Не обробляти олійні та бензинові плями
  • Якщо помістити в машинку речі з подібними плямами (сюди ж можна додати спирти і розчинники), то результат буде плачевним, плями просто розповзуться, ставши ще більше і уродливее.
  • Необхідно попередньо по максимуму попрацювати над плямою: запрати його вручну, застосувати плямовивідник. І тільки після подібної обробки вже річ прати в машинці.
  1. Залишити незастегнутими блискавки
  • Незастегнутая блискавка – це додатковий ризик зіпсувати відразу кілька речей. Зубчики можуть захопити сусідню одяг, а коли справа дійде до віджиму – легко пошкодити не тільки її, але і стінку барабана. Та й сама блискавка з не меншою ймовірністю деформується.
  • Так що не варто лінуватися і економити час на перевірку і застібання блискавок.
  1. Прання іграшки
  • Мова не йде про те, що цього робити категорично не можна. Просто необхідно не звалювати в машинку всі іграшки підряд, а уважно оглянути їх і відібрати ті, що напевно не постраждають при пранні.
  • Погодьтеся, прикро буде дістати улюбленого доччиного зайчика чистенького, але безглазого.
  1. Не сортувати речі перед пранням
  • Перед тим, як завантажити одяг в машинку, необхідно розсортувати її. Не варто прати світле з темним, щоб потім не розчаровуватися, якщо раптом одяг злиняє.
  • Тип тканини також необхідно звертати увагу, адже для кожного з них призначені свої режими прання і віджимання.
  1. Застібати ґудзики
  • Тут ситуація зворотна щодо блискавки. Якщо застебнути гудзики перед пранням, не виключено, що вони можуть просто відірватися.
  • Шкідливо це для ниток, якими гудзики пришиті до одягу: вони значно сильніше стираються.
  1. Прати в машинці купальники
  • Матеріал, з якого виробляються купальники, як правило – стовідсоткова синтетика. Їй абсолютно не показана прання в пральній машині, та ще й в гарячій воді. В такому випадку річ може втратити форму, злиняти і просто розтягнутися.
  • Для купальних костюмів досить ручного прання, а вода при цьому може бути прохолодною.
  1. Не перевіряти кишені перед пранням
  • Прикро, коли результат прання нівелюється маленькими расползшимися шматочками паперу, серветок і т. д. Доводиться чистити не тільки всю випраний одяг, але і частини пральної машини. А все із-за того, що перед пранням ми забули зазирнути в кишені і залишилися в них серветки, записки, листочки розмокли і розповзлися. Перевірка кишень повинна стати непорушним правилом прання.
  1. Не звертати уваги на температуру води
  • Це, як не дивно, одна з найбільш частих помилок. На етикетці кожної речі позначена рекомендована температура прання, і слід обов’язково дотримуватися цих рекомендацій, щоб речі не сідали, не втрачали форму і яскравість кольору.

Увагу на температуру

  1. Не дотримуватися безперервність процесу
  • Якщо у вас накопичилося речей на дві-три закладки, не потрібно давати машинці «відпочинок», як часто надходять господині.
  • При завантаженні відразу ж після першого прання машинка використовує тепло, що залишився від попередньої прання, і таким чином витрачається менше електроенергії.
  1. Забувати про користь тенісних м’ячиків
  • Про це ноу-хау чули, мабуть, усі господині, але не багато застосовують на практиці дуже простий рада.
  • Пуховик краще прати разом з парочкою тенісних м’ячиків – тоді пух не буде скочуватися, а піна набагато краще виполощется.
  1. Прикладати дуже багато зусиль
  • Намагаючись відтерти пляма, ми часом щосили трьом тканина одягу – нам здається, що чим більше зусиль, тим краще результат. Але, як правило, таке запекле тертя тільки швидше зношує тканина.
  • Краще скористайтеся засобом для виведення плям, а якщо необхідно потерти – робіть це з акуратністю.
  1. Пом’якшувати рушники
  • Деякі господині при пранні рушників користуються смягчителям тканин.
  • От як раз для рушників це засіб абсолютно не потрібно, оскільки знижується їх здатність вбирати вологу.
  • А адже рушники саме для цього і призначені.

Не вимагають особливого пом’якшення

  1. Невідпиратипір’я
  • Часто, виправши пухові ковдри або подушку, господині вважають справу зробленою. Але проблема в тому, що щільність пера, наповнює їх, може не дати порошку повністю виполоскаться.
  • Тому краще провести повторну прання, яка допоможе прибрати можливі надлишки.
  1. Залишати речі в барабані
  • Буває, що одразу після прання нам колись вийняти білизну з машинки. Але це не означає, що його можна залишати там надовго.
  • Чим швидше ви звільните барабан, тим легше буде прасування. І, найважливіше – ви уникнете неприємний запах, який може з’явитися у разі тривалого перебування білизни в барабані.
  1. Використовувати невідповідний порошок
  • Іноді з метою економії господині використовують для машинок порошок, призначений для прання ручним способом, оскільки його ціна нижче.
  • Але, економлячи на порошку, ми ризикуємо витратити на покупку нової пральної машинки, оскільки надто пишна та рясна піна, яку дає такий порошок, шкідлива для машинки і може стати причиною виходу її з ладу.
  1. Не вирівнювати машинку
  • Коли пральна машинка стоїть на нерівній поверхні, вона піддається дуже сильної вібрації, що зменшує термін її служби.
  • Щоб не допустити цього, вирівняйте положення машинки, скориставшись дощечками або склавши газету в кілька разів. Таким чином ви захистите також підлогу від можливих пошкоджень.

Може привести до поломки
Спробуйте уникати перерахованих вище помилок, щоб правильно прати речі. І прання стане приємною, а речі і пральна машинка прослужать вам довго.

Пуховики

Як прати

Перш за все вивчіть інформацію на вшивном ярличку: можливо, вашому пуховики підходить тільки суха чистка. Якщо прати можна, то відстебніть капюшон і зніміть хутро. Перевірте, чи немає в кишенях або на підкладці дірок, інакше після прання доведеться вигрібати з машинки втік наповнювач.

Застебніть пуховик на блискавку і кнопки, виверніть навиворіт і покладіть в машину з парою‑трійкою кульок для прання. Замість них можна використовувати звичайні тенісні м’ячики. Вони не дозволять наповнювачу збитися в грудку.

Для прання краще використовувати спеціальний рідкий засіб: звичайний порошок важче виполіскується і залишає на тканині плями. Прати пуховик при температурі не вище 30 °C з додатковим полосканням, а віджим встановіть на 600 оборотів в хвилину.

Як сушити

Після прання розстебніть застібки і виверніть пуховик на лицьову сторону. Сушити можна на плічках, але куртку періодично доведеться струшувати, збиваючи наповнювач.

Якщо в квартирі прохолодно, куртка з натуральним пухом буде довго сохнути, а наповнювач почне пріти. В такому випадку виручить сушильна машина: куртку в ній можна сушити на мінімальній температурі. Попередньо відіжміть річ вручну або в пралці, щоб з пуховика не капала вода.

Машинне прання

Слідкуйте за завантаженням барабана пральної машини. При пранні бавовни він повинен бути вільний на долоню, для синтетики – наполовину, для вовни та делікатних тканин – на дві третини.

Занадто великий обсяг завантаження знижує якість прання, перешкоджає вимиванню порошку та інших сполук з волокон одягу.

Режим встановлюйте у відповідності з рекомендаціями на одежних ярликах. Кожній групі підходить вода певної температури: делікатного і кольоровому, схильному до линяння білизні — прохолодна, білому бавовняному — гаряча, решті — тепла.

Кольоровий льон рекомендується прати при 60 градусах, віскозу — при 50; вовна, трикотаж, батист і шовк — при 30; твіл, незабарвлений льон або бавовна, а також білизна для новонароджених і пелюшки — при 95. Бамбукове, сатинове і жакардову постільну білизну, а також комплекти з поліестеру, бавовни з гарним принтом — при 40 градусах.

Якщо просто хочете освіжити одяг, виберіть швидку або щоденне прання. Для мереживного або шовкового білизни — делікатну.

Якщо одяг має сильне забруднення, слід додатково виставити режим попереднього прання. У цьому випадку не забудьте додати пральний порошок або рідкий засіб у відсік для попереднього прання. Він знаходиться в лотку для порошку і позначений символами A, 1 або I.

При пранні махрових рушників або пуховиків покладіть в барабан кілька спеціальних кульок для прання або тенісних м’ячиків. Вони перешкоджають звалювання і роблять речі більш «повітряними».

Якщо треба відіпрати одяг від паливно-мастильних матеріалів, ні в якому разі не кладіть її відразу в машинку. Смола та інші речовини тільки забруднять барабан і зіпсують пральну машинку. Такий одяг потрібно попередньо замочити або обробити спеціальними засобами, які допоможуть видалити основну частину забруднень. І тільки потім відправляти в машинне прання.

Вовна

Як прати

Одяг з вовни примхлива у догляді: якщо виперіть улюблений светр в занадто гарячій воді, він зменшиться на кілька розмірів, а відновити колишній вигляд не вийде. Деяким речам прання і зовсім протипоказана — приміром, жакет з кашеміру краще віддати в хімчистку, інакше можете відразу з ним попрощатися.

Прати вовняний одяг треба в делікатному режимі, щоб температура води не перевищувала 30 °C. Віджимати такі речі в машинці можна тільки на мінімальних обертах.

Для прання використовуйте не порошок, а спеціальні делікатні засоби: вони дбайливо видаляють забруднення і пом’якшать волокна, щоб одяг не кололася. В крайньому випадку підійде м’який шампунь, але тоді доведеться додати додатковий цикл полоскання.

Як сушити

Після прання не викручуйте вовняний одяг вручну: від грубого поводження вона втратить форму. Щоб видалити надлишки води, покладіть светр на чисте махровий рушник, скрутіть в рулон і покатайте. Рушник вбере воду, а светр після цієї процедури висохне швидше.

Щоб речі з вовни не розтягувалися, сушіть їх на горизонтальній поверхні. Можна використовувати сушильну машинку, але переконайтеся, що у неї є відповідний режим. Якщо на ярлику одягу зображення сушарки закреслено, краще не ризикувати: річ може покритися катишкамі або зменшитися в розмірі. Шерсть чудово вбирає запахи, тому сохнути речі повинні в добре провітрюваному приміщенні, подалі від кухні.

Гладити краще на мінімальній температурі, вивернувши одяг навиворіт. Щоб на тканині не з’явилися блискучі сліди, гладити її слід через вологу марлю, акуратно прикладаючи праска.

Вибір засобів

Для ручного прання можна використовувати як пральний порошок, так і рідкі засоби. Пральний порошок впливає на забруднення більш агресивно, його застосовують для постільної білизни та одягу з сильними забрудненнями. Перед тим як занурити речі у мильний розчин, переконайтеся, що гранули порошку повністю розчинилися у воді. Інакше на одязі можуть залишитися білі або жовті розводи.

Гелі застосовують для вовняних і шовкових речей. Вони добре розчиняються у воді і легко виполіскуються після прання.

Щоб полегшити процес чищення, незайвим буде додати у воду для замочування трохи кисневмісних плямовивідника. Він м’яко впливає на тканину і допомагає видалити навіть застарілі плями.

Джинсова тканина

Tomo Jesenicnik / Shutterstock.com

Як прати

Джинси прекрасно переносять прання в машинці при температурі до 40 °C. Щоб вони не полиняли, краще використовувати рідкий засіб для кольорових речей. Віджим можна встановити на 600 оборотів в хвилину, а щільної тканини підійде навіть режим з 800 оборотами.

Якщо джинси відверто брудні, перед пранням замочити їх на півгодини в теплій воді з додаванням спеціального засобу. Акуратно потріть забруднені місця і відправляйте в машинку. Залишати джинси в тазі з водою на весь день не варто: є ризик, що тканина злиняє, а на фурнітурі з’явиться іржа.

Перед тим як покласти річ в машинку, застебніть блискавку і гудзика, виверніть навиворіт і переконайтеся, що в кишенях нічого немає. Нові джинси спочатку можуть линяти, тому періть їх окремо від інших речей.

Як сушити

Сушити джинси краще вертикально, підвісивши за пояс. Попередньо розправте їх, щоб не було явних заломів. Джинсова тканина не особливо вимоглива, так що можна надіслати такі речі і в сушильну машину.

Якщо брюки короткуваті, є спосіб, який дозволяє трохи збільшити їх довжину. Наступіть на нижній край мокрих джинсів, візьміть пояс в руки і акуратно потягніть за нього вгору. Повторіть процедуру кілька разів, а потім повісьте річ сушитися.

Обтягуючі брюки після прання можна взагалі не гладити, вони чудово розправляться на тілі. Прямі і розкльошені моделі краще пропрасувати з вивороту режимі, відповідному для бавовни.

Підготовка речей

Перед пранням необхідно відсортувати одяг. Розділіть її на білу, кольорову і темну. Якщо прати чорний одяг з кольорового або білого, остання може придбати інший відтінок, від якого практично неможливо позбутися. Відкладіть в сторону речі і для делікатного прання.
Також відкладіть окремо вовняні вироби, махрові рушники, синтетичні речі і бавовняну одяг. Вони вимагають особливого режиму прання. Постільна білизна, кухонні рушники, верхню і дитячий одяг, джинси, штори і тюль теж не поєднують з іншими речами.

Перевірте кишені: вони повинні бути порожніми. Залишені в одязі речі можуть пошкодити барабан машинки, закупорити фільтр або зіпсувати саму тканину.

Блискавки, замочки і кнопки потрібно застебнути. Шнурки і стрічки – зав’язати. Зйомні декоративні елементи і узлісся обов’язково потрібно зняти перед пранням. В процесі вони можуть легко відірватися; крім того, зазвичай вимагають особливої обробки.

Якщо на одязі є сильні забруднення, можна скористатися домашніми засобами. Потрібно замочити речі в теплій воді, додавши в неї дві столові ложки лимонної кислоти, соди, кухонної солі або 6-8 таблеток аспірину, і залишити їх на три години. Після цього – прополоскати і випрати, як зазвичай. Будь-який з цих засобів допоможе впоратися з більшістю забруднень.

Синтетика

Як прати

Прати синтетичний одяг в машинці рекомендується в делікатному режимі. Речі з тканини, яка імітує шовк, краще скласти в мішки для прання, щоб не з’явилися затяжки. Відповідна температура 30-40 °C, а гранично допустимий режим віджиму — 600 оборотів в хвилину. До порошку можна додати кондиціонер з антистатичним ефектом: так одяг не буде липнути до тіла і бити струмом.

Речі з флісу періть рідкими засобами і не віджимайте ні в машинці, ні вручну. Дайте воді стекти і повісьте одяг сушитися. Вона швидко висохне навіть без попереднього викручування.

Мембранні речі на зразок лижних курток і штанів можна прати в машині, але діяти треба акуратно. Встановіть делікатний режим з мінімальним віджимом, а для прання використовуйте лише засоби, призначені для мембранної тканини.

Як сушити

Синтетичні сорочки і блузки розвісьте на сушарці для білизни, а джемпери та кардигани повинні сохнути в горизонтальному вигляді, щоб зберегти форму. Синтетику можна відправити в сушильну машинку, але переконайтеся, що у неї є відповідний режим. Такі тканини бояться гарячої води і повітря, так що апарат повинен звертатися з ними гранично ніжно.

Гладити синтетику можна на мінімальній температурі, інакше тканина може розплавитися. Речі краще прасувати з вивороту і тільки через марлю — її можна злегка змочити, щоб швидше розгладити складки.

Як часто потрібно прати різну одяг

Зрозуміло, запускати машинку з-за однієї-двох речей не дуже раціонально, але і збирати їх місяцями також неправильно. Якщо брудний одяг лежить довго, бруд в’їдається в волокна, на тканини розмножуються бактерії, цвіль, що сильно ускладнює завдання.

Оптимальний варіант — влаштовувати прання один раз в тиждень. При цьому необхідно враховувати кілька моментів. Негайно обробляються речі, на які були посаджені плями, а також вологі. Якщо зовсім немає часу, то останні варто хоча б повісити сушитися.

Різні предмети перуть через певну кількість надеваний:

  • ліфчики – через 3 або 4;
  • піжами – 3;
  • джинси – 5-6;
  • сорочки – 1;
  • білизна – 1;
  • шкарпетки – 1;
  • брюки, спідниці та шорти – 3-4;
  • жакети і піджаки – 3-4.

Куртки потрібно приводити в порядок з періодичністю раз в 2 місяці.

Давайте розберемося, як часто слід прати спортивний одяг. Тут загальна рекомендація — після кожного тренування. Виняток не робиться навіть для речей з чорних тканин, адже на них залишається запах.

З іншого боку, спортивний костюм і просторі шорти, як і футболки, дозволено одягти двічі, за умови, що попереднє заняття не було інтенсивним.

Шовк

ben bryant / Shutterstock.com

Як прати

Натуральний шовк — тканина примхлива, тому такий одяг краще прати вручну. Забудьте про відбілювачі і жорсткі плямовивідники, вони можуть зіпсувати речі. Для прання використовуйте спеціальні гелі для делікатних тканин або звичайний шампунь.

Шовку підходить вода температурою до 40 °C. Замочіть одяг максимум на 15 хвилин і періть дбайливо, не тріть з усієї сили і не розтягуйте полотно. Ретельно прополощіть одяг, щоб після висихання на ній не було розлучень. Полоскати треба кілька разів, поступово знижуючи температуру води.

Як сушити

Шовк не можна викручувати: мокру тканину легко пошкодити. Дбайливо відіжміть, дайте воді стекти, а потім висушіть річ з допомогою махрового рушника (як вироби з вовни).

Сушити шовковий одяг краще в горизонтальному положенні. Можна скористатися сушаркою для білизни або мотузкою, але тоді слід підкласти під речі шар щільної тканини (хоча б той же махровий рушник). Прищіпки під забороною, від них залишаться сліди.

Гладьте одяг з шовку на мінімальній температурі з вивороту. Відпарювати або збризкувати її водою не варто: з’являться плями і розводи. Щоб позбавитися від них, доведеться заново випрати і висушити річ. Коли погладите виріб, дайте йому охолонути, інакше знову виникнуть складки.

Льон

Як прати

Незабарвлений льон можна прати при температурі до 90 °C, а кольоровим виробів підходить вода прохолодніше — 30-40 °C. Такі речі переносять віджимання на 600 оборотів в хвилину, але вручну викручувати не варто: можете перестаратися і розтягнути або порвати тканину.

Відбілюючі засоби з хлором для льону не підходять. Якщо потрібно видалити стійке пляма, використовуйте кисневі кошти. Замочіть з ними одяг перед пранням та встановіть режим додаткового полоскання.

Якщо на лляній речі є вишивка, краще не ризикувати і прати такий виріб вручну, щоб воно не злиняло. Надовго замочувати і люто терти ділянку з візерунком не можна, так ви тільки зіпсуєте одяг.

Як сушити

Щоб речі з кольорового льону не полиняли, сушіть їх в півтіні, а не на відкритому сонці. Чекати, коли тканина повністю висохне, не треба. Льон зручніше прасувати, коли він трохи вологий.

Для прасування підходить та ж температура, що і для бавовни. Світлі речі можна прасувати з лицьового боку, а темні — строго з вивороту, інакше вони покриються лоснящимися смугами. Вишивку теж краще прасувати навиворіт, щоб вона не втратила обсяг.

Складки на речах з мнуть тканин начебто льону та бавовни буває складно усунути. Допоможе хороша сушарка. Машинки минулих поколінь могли зіпсувати одяг, а сучасні доглядають за білизною і дозволяють вам менше працювати праскою. У сушильних машин Candy є навіть спеціальний режим для сорочок, запобігає появі складок. Одяг після нього взагалі не треба прасувати — дістаєте і вішаєте в шафу.

Ще один плюс сушарки в тому, що не потрібно захаращувати квартиру або ванну речами і цілодобово чекати, поки вони висохнуть. Якщо у вас смартфон на Android з NFC, керуйте машиною Candy через мобільний додаток. За допомогою голосових команд можна вибрати потрібну програму, запустити сушку і перевірити, чи справно працює апарат.

Вибрати сушильну машину

Які тканини можна прати? Перевіримо…

Якщо ви зібралися прати дуже дорогу Вам річ, не полінуйтеся перш, ніж приступити до прання, перевірити дає усадку тканина. Для цього треба взяти невеликий клапоть (якщо виріб куплено готовим, вирізають шматочок з бокових швів). За величиною його вирізують шматок картону. Клапоть тримають у теплій воді близько півгодини. Висушивши, кладуть на картон, щоб побачити, чи дала тканина усадку. Якщо вона «сідає» і це дуже критично, а без прання не обійтися. перед пранням доведеться розпороти підшивку, а також деякі складки одягу, плісе.

Щоб перевірити міцність фарбування кольорових тканин, нагрівають міцний розчин мила, в нього на 10 хв поміщають клапоть тканини, злегка труть його, споліскують в холодній воді і залишають в ній на 20 хв, після чого віджимають і висушують клапоть на сонці або праскою. Якщо вода не забарвилася і забарвлення тканини не змінилася, виріб можна прати, не боячись його зіпсувати. Відомий і інший спосіб. Клапоть тканини замочують у концентрованому розчині нашатирного спирту (він напевно є у Вашій домашній аптечці), і якщо після полоскання і сушіння колір клаптя не змінився, значить, у міцності забарвлення можна не сумніватися.

Related posts

Як використовується Стіродур для утеплення будинків?

У сучасному світі питання енергоефективності та збереження тепла у будинках набуває все більшого значення. Один із.

Паркетна дошка інженерна: все, що ви хотіли знати

Паркетна дошка інженерна — це виготовлена з декількох шарів деревини та інших матеріалів підстилаюча підлогова покрівля.

Монтаж Сантехніки «Під Ключ»: Забудьте Про Головний Біль та Зайві Турботи!

Коли настав час встановлювати нову сантехніку або робити ремонт в ванній кімнаті чи кухні, одне питання.

Про автора

admin administrator