Як правильно доглядати гладіолуси

Авторadmin

Як правильно доглядати гладіолуси

Гладіолуси не люблять рясний полив і можуть згнити. Найкраще їх поливати 1-2 рази на тиждень, але не під корінь, а зробити невелику траншею навколо рослини і поливати в неї. Удобрювати найкраще гладіолуси кілька разів. Перша підгодівля повинна бути, коли рослини зійдуть, і них з'явиться два-три справжніх листка.

Гладіолуси дуже люблять ґрунт, насичений поживними речовинами. Вони чудово ростуть на удобрених чорноземних, суглинкових і супіщаних ґрунтах. Якщо у вашому квітнику бідний глинистий або піщаний ґрунт – це легко виправити за допомогою внесення добрив.

Коли посадити гладіолуси? Ідеальним часом вважається друга половина весни, адже саме тоді земля прогрівається до + 10 ° С.

Ранні сорти починають викопувати з середини вересня, пізні – з жовтня. Фахівці радять відміряти після цвітіння близько 40-45 днів – і тоді починати викопувати. Обрізавши стебла, гладіолуси обережно викопують «із запасом», намагаючись не пошкодити й не загубити дочірні рослинки.

Якщо бульбоцибулини гладіолуса після викопування брудні, із землею, їх треба помити у проточній воді. Для профілактики цибулини варто обробити рожевим (0,3%) розчином марганцівки, потримавши у ньому 20−30 хвилин. Після цієї процедури цибулини треба просушити. У кімнатних умовах цей процес триває 30−40 днів.

Великі цибулини рекомендується висаджувати на відстані 10-15 см між ними, середні — 10 см, а між дітками — 3-7 см. На дно ямки обов'язково потрібно насипати пісок. Найкраще великі цибулини і дітки поруч не садити, адже великі просто будуть пригнічувати маленькі.





Ну а зараз залишилося доглядати за пророслими гладіолусами. Поливати – у міру просихання ґрунту, при цьому краще недолити, ніж перелити. Розпушувати ґрунт потрібно акуратно, щоб не пошкодити цибулину. Перевіряти міжвузля і місця прикріплення листя до стебла на …

Про автора

admin administrator