Як правильно Лазаревське чи Лазаревське

Авторadmin

Як правильно Лазаревське чи Лазаревське

Лазаревське, пляж «Дельфін». Опис та відгуки

Одним з найбільш популярних напрямків длятуристів, які прагнуть влітку на морський відпочинок в Краснодарський край, є курортне селище Лазаревське. Пляж «Дельфін» (один з кращих в цих місцях) проте не так широко відомий. Він маленький, комфортний, та й людей тут не так багато, як зазвичай буває в межах Великого Сочі. Звичайно, в пік сезону і тут народу прибуває, але все ж відвідування цього пляжу надихає на позитивні відгуки побували тут туристів. Вони з задоволенням повертаються сюди ще раз.

Лазаревське

Пляж «Дельфін» знаходиться на самому північномукурорті, що входить до складу Великого Сочі. Тут багато санаторіїв і пропозицій по здачі житла в приватному секторі, красива природа і цікаві історичні місця. До центру міста звідси приблизно шістдесят кілометрів. Дістатися туди можна автобусом номер 155. Пляжі тут, не в приклад центру Сочі, широкі, великі. Тому тут люди не лежать, як оселедці в бочці. Бувають берега з дрібною галькою, змішаної з піском, тому вхід в воду набагато зручніше. Непогані бюджетні кафе, красива набережна, безліч вечірніх розваг, походи в Мамедова ущелині, до дольменам і водоспадів, відвідування чайних плантацій – цим запам’ятається курортникам Лазаревське. Пляж «Дельфін» є однією з таких прихованих пам’яток курорту.

Як дістатися

Щоб потрапити на цей шматочок Чорноморськогоузбережжя, потрібно дістатися до Лазаревського. Там знайдіть однойменну селищу вулицю. Вона названа на честь героя російсько-турецьких воєн, адмірала Лазарева. Якщо ви пройдете в частину вулиці до 196 будинку, то звідти легко спуститися на цей міський пляж. Можна вибрати ще й інший шлях, дивлячись де саме в Лазаревському ви відпочиваєте. Зручний спуск до моря знаходиться між вулицями Бризовая і Бєлінського. Вхід сюди безкоштовний.

Інфраструктура і сервіс

Коли ви приїдете в Лазаревське, пляж «Дельфін»,швидше за все, сподобається вам більше, ніж все інше узбережжі селища. Він маленький – протяжністю всього в двісті п’ятдесят метрів. Не такий широкий, як інші тутешні пляжі. Зате його люблять місцеві жителі, а це повинно послужити відпочиваючим своєрідним лакмусовим папірцем того, що тут добре. До того ж віддаленість від центру призводить до того, що не всі приїжджі сюди доходять.

До недавнього часу цей пляж бувнеоблаштованість, але люди із задоволенням тут засмагали і купалися. Тепер же паралельно морю проклали набережну. На пляжі є навіси для тіні, лежаки, парасольки, роздягальні. Працює прокат різноманітного обладнання для відпочинку. Шезлонги і парасольки можна взяти в оренду. Пляж дрібна галька, вода чиста. Але якщо вам проблематично входити в воду по гальці, тут в будь-якому кіоску можна купити спеціальне взуття для купання. Територія купання огороджена буями. Що важливо, на пляжі є душі з прісною водою і туалети. Більш того, деякі з цих зручностей призначені спеціально для людей з інвалідністю.

Лазаревське, пляж «Дельфін». Відгуки

Туристи запевняють, що це узбережжі дуже зручнодля відпочиваючих з дітьми. Вхід в воду досить пологий, глибина починається не відразу, як це зазвичай буває на сочинських пляжах. До того ж на березі є гойдалки і водні гірки, що спускаються прямо в море. Діти дуже люблять це місце. Та й для дорослих пляж відмінно обладнаний – нудьгувати ніхто не буде. Любителі активних видів відпочинку пишуть, що тут можна покататися на «банані», «плюшки», водному скутері. Туристам подобається, що прямо на набережній є маса кафе і магазинів, так що бажаючі провести цілий день на морі можуть не повертатися до себе в готель чи гостьовий будинок, а поїсти практично на пляжі. Ціни досить помірні. У поєднанні з тишею, екзотичною природою і відсутністю напливу людей, це місце справляє гарне враження на відпочиваючих.

Лазня – відпочинок з користю для здоров’я

Банні процедури – справа нехитра: роздягнувся, зайшов, сів і паришся. Але, виявляється не все так просто: потрібно знати, як правильно ходити в лазню.

У цій статті ми опишемо, як фахівці спа-салонів рекомендують проводити лазневі процедури, а також розповімо про правила поведінки в російській лазні, римській парній та японській офуро.

Зміст

Процедура

Відвідування лазні вимагає простих, на перший погляд, знань: як підготувати себе до парної, в чому йти в лазню, і, нарешті, як правильно паритися.

Як підготуватися до розпарювання

Ви запланували похід в лазню та вже озброїлися всілякими аксесуарами для водних процедур. Однак, не варто забувати про те, що до відвідування парної потрібно підготуватися.

  • за дві години до паріння бажано злегка перекусити, але не наїдатися;
  • напередодні та в день походу в лазню не варто пити алкоголь;
  • йдучи в баню, слід одягнути у вільний одяг з натуральних тканин;
  • дівчатам не рекомендується надягати купальник із синтетичних матеріалів, щоб на розпареній шкірі не виникло подразнень;
  • перед парної варто прийняти теплий душ;
  • перед безпосереднім заходом в парилку потрібно зняти прикраси, щоб вони не обпекли шкіру;
  • голову необхідно покрити косинкою (шапочкою), на ноги взути тапочки.

Процедура розпарювання в різних лазнях проводиться по-різному. Наступні правила допоможуть зорієнтуватися в тому, як правильно паритися і чого не варто робити в російській, японській і римській лазнях.

Правила поведінки в російській лазні:

Правило 1. Прикраси зніміть, видаліть залишки макіяжу, на голову обов’язково одягніть шапочку.

Правило 2. Зайшовши в парну, не хапайтеся за віник. Спочатку посидьте внизу, зігрійтеся, а коли звикнете до температури, підніміться на полицю та полежіть на ній 5-10 хвилин. Відчули, що пропотіли? Сполосніть теплою водою в душі і 5 хвилин відпочиньте. Далі можна здійснювати другий захід – з віником.

Правило 3. Плескаючи на жар воду, не перестарайтеся, оскільки висока температура та велика вологість ускладнять дихання. Оптимальні показники температури – 60-80° С, вологості – 20-40%.

Правило 4. Парення віником починайте з ніг і поступово піднімайтеся вище. Така послідовність покращує кровообіг і стимулює обмінні процеси.

Правило 5. Намагайтеся дотримуватися стандартної схеми паріння: два-три заходи на 10-15 хвилин, між ними відпочинок – 10 хвилин.

Правило 6. Час перебування в парилці при останньому відвідуванні має бути не більше 5 хвилин.

Правило 7. Після парилки обов’язково сполосніться під теплим душем.

Правило 8. Приймаючи холодні водні процедури після лазні, не допускайте переохолодження.

Правило 9. У перервах між заходами поповнюйте свій організм рідиною. Пити можна безалкогольні напої, трав’яні чаї, квас або соки.

Правила поведінки в японській лазні:

Правило 1. Перед входом в приміщення зніміть вуличне взуття та взуйте тапочки: тільки після цього ви можете зайти в роздягальню;

Правило 2. У туалет заходьте в спеціальних тапочках,що знаходяться біля входу в кабінку. Після виходу знову взуйте свої, а ці залиште на тому ж місці, в іншому випадку ви ризикуєте стати предметом насмішок відвідувачів лазні.

Правило 3. Перед заходом в купіль прийміть теплий душ.

Правило 4. До загального басейну після основних процедур заходьте обов’язково без нижньої білизни (нагота в японській лазні вважається ознакою чистих думок).

Правила поведінки в римській лазні:

Правило 1. Перед відвідуванням парної та басейну обов’язково приймайте душ.

Правило 2. Не заходьте в парну з мокрою головою, так як це збільшує навантаження на кровоносні судини.

Правило 4. Волосся зберіть в пучок і прикрийте хусткою/рушником.

Правило 5. Знайдіть зручне місце і розташуйтеся в ньому в положенні лежачи – це допоможе розслабити всі м’язи тіла.

Правило 6. Не перевищуйте максимально допустимий час перебування в парилці, щоб не створити надмірне навантаження на серцево-судинну систему.

Правило 7. У перервах між заходами пийте рідину: трав’яний чай з медом, несолодкий фреш, негазовану мінеральну воду.

Правило 8. Після парення і супутніх процедур (скрабування, масаж, пілінг) обов’язково прийміть теплий душ.

Застосування віників для російської лазні

Парення в російській лазні передбачає наявність банних приладів.

В першу чергу варто відзначити, що для зручності прийняття процедур приміщення повинно бути обладнане спеціальними дерев’яними полицями, на яких відвідувач може не тільки сидіти, а й лежати. Інші необхідні дерев’яні аксесуари – купіль з крижаною водою, діжка, цебер, черпак, запарник для віників та інше.

Дерев’яні прилади для лазні

Правильна лазня – та, в якій обов’язково проводиться масаж віником. Такий антицелюлітний масаж має особливу цілющу силу: він знімає втому м’язів, активізує кровообіг, нормалізує тиск, очищає і оновлює шкіру. Для парення використовуються березові, липові, дубові віники, а також віники з листя горобини, лікувальних трав. Відмінним оздоровчим ефектом володіють і хвойні віники – вони допомагають при ревматизмі і швидко заспокоюють нервову систему. До слова, це єдині віники, які заготовлюються круглий рік.

Сухий аксесуар перед масажем потрібно розпарити. Запарити віник нескладно: його потрібно розправити, ополоснути в теплій воді, після чого опустити на 2 хвилини в холодну воду. Далі досить на 15-20 хвилин замочити у воді, нагрітій до 40° С.

Індивідуальні приналежності для парення ви приносите з собою. Плануючи похід в лазню, обов’язково придбайте повстяну або фетровий шапку-дзвіночок – вона захищає голову від перегріву, а волосся від пересушування. Не забудьте також за мило, шампунь, мочалку.

І кілька слів про пар. Пар в російській лазні виходить шляхом періодичного поливання (бризкання) водою верхньої частини печі, на якій розташований ряд каменів. Найпопулярнішим сьогодні є камінь жадеїт. Перевага його в тому, що він забезпечує «легкий» пар і довше тримає тепло. Крім того, жадеїт надає особливий, омолоджуючий ефект.

Спа процедури в лазні

У лазні не просто миються. Основний ритуал, як правило, доповнюється приємними і корисними спа процедурами: масажами, розтираннями, скрабуванням тощо. Різні маски, скраби допомагають очистити шкіру від відмерлих клітин епідермісу, пори – від накопичення бруду і шкірного жиру. Після таких процедур ваша шкіра стане м’якою, гладкою і шовковистою, як у немовляти.

Засоби для спа процедур можна придбати готові, а можна зробити самому. Існує маса рецептів масок і скрабів на основі натуральних компонентів. Особливо гарні скраби для тіла, що містять гімалайську сіль, мед – масажі з їх використанням не тільки очищають шкіру, але й забезпечують антицеллюлітний ефект. У маски для обличчя часто додають шоколад, оливкову олію, косметичну глину, в маски для волосся – реп’яхову олію.

Приємним і корисним відвідування парної зроблять трави. Їх можна використовувати при масажі віником, попередньо розсипавши подрібнену і суху суміш на шкіру, у вигляді настоїв, який розбризкують на камені та на стіни, а також як відвари для пиття. До слова, розбризкувати в парильні можна не тільки трав’яні настої, а й ефірні масла, які теж добре впливають на весь організм.

Як часто можна відвідувати лазню?

Теоретично баню можна відвідувати хоч кожен день, але така «старанність» позбавлена здорового глузду. По-перше, прийняття душу вранці та ввечері протягом тижня досить для того, щоб підтримувати гігієну тіла. Крім того, часте розпарювання шкідливе для організму. Розумним варіантом вважається відвідування лазні один раз в тиждень – в цьому випадку процедура буде дуже корисною та забезпечить повноцінне задоволення.

Протипоказання

Ми звикли вважати, що лазня абсолютно нешкідлива і надає лише сприятливу дію на організм людини. Проте, відвідування парної має певні обмеження, нехтування якими може завдати шкоди здоров’ю.

Отже, відвідувати баню не можна, якщо у вас:

  • підвищена температура тіла;
  • онкологія;
  • серцево-судинні захворювання;
  • перенесений інсульт/інфаркт;
  • виразкова хвороба;
  • запальні процеси на шкірі;
  • гострі запальні захворювання вух, очей;
  • епілепсія;
  • туберкульоз.

Головні болі після лазні теж можуть стати приводом до обмеження. Щоб з’ясувати причину проблеми, слід обов’язково проконсультуватися з фахівцем.

Вагітній жінці медики не рекомендують відвідувати баню, так як підвищення температури тіла матері може привести до порушення обмінних процесів в організмі плода і порушення діяльності центральної нервової системи.

Чи можна ходити в лазню дітям, батьки вирішують в індивідуальному порядку. Приймаючи рішення, варто враховувати, що дитячий організм набагато чутливіший до високих і низьких температур. В принципі, якщо дитина здорова, він може приймати лазневі процедури, але обов’язково під наглядом дорослих. Оптимальним віком для першого відвідування лазні педіатри вважають дитячий вік від трьох років, при цьому тривалість процедури не повинна перевищувати більше двох хвилин.

Пологи в лазні

Традиція народжувати в лазні була широко поширена в стародавній Русі. Основною причиною цього була тіснота селянських приміщень. Крім того, вважалося, що народжуючи в лазні, жінка очищається водою не тільки фізично, а й душевно. Сьогодні пологи в лазні набули нового змісту і перетворилися на популярні домашні пологи. Майбутні мами, будучи впевнені, що умови вдома якнайкраще сприяють швидким і повноцінним пологам, відмовляються від послуг пологових будинків і народжують вдома, в тому числі в лазні, сауні тощо.

Безперечно, у домашніх пологів є свої плюси, це:

  • звична обстановка;
  • мінімум медичного втручання;
  • максимум уваги вагітній;
  • можливість перерізати пуповину через час;
  • перебування дитини на грудях у матері з перших секунд.

Однак такі пологи мають ряд серйозних мінусів:

  • місце для пологів нестерильне;
  • відсутня оперативна медична допомога та обслуговування;
  • є небезпека ускладнення, особливо під час перших пологів.

Висновок

Лазня – це час, проведений з користю для тіла та душі. Похід в баню забезпечує гігієну, новий приплив сил і бадьорості, знімає напругу і стрес, поліпшує настрій.

Головне, при відвідуванні парної не перетворити задоволення в проблему. Тому, щоб процедура не принесла неприємних сюрпризів, візьміть собі на замітку цю статтю. І пам’ятайте: невиконання правил поведінки під час паріння може завдати організму шкоди!

“Проект” чи “проєкт”? Як правильно писати за новими правилами української мови та чому

Повномасштабне вторгнення росії в Україну в рази збільшило кількість україномовних людей, настільки сильне у багатьох відторгнення російської мови. Але це викликало й велику кількість помилок, адже неможливо одразу осягнути всі тонкощі української мови.

Однією з найпоширеніших помилок є написання “проєкт” або “проект”. Як писати правильно, розповідає Gosta Media.

Це слово має іншомовне походження та пишеться через -ject-, що українською мовою передається буквою “є”. Однак після 1933 року москва розпочала геноцид українців та стала наближати літературну українську мову до норм російської мови. Тоді слова “проєкт”, “проєкція” та інші подібні почали писати через “е” як “проект”, “проекція”.

Новий український правопис виправляє цю несправедливість і в першу чергу повертає написання слова “проєкт” через “є”.

Але є хороша новина для тих, кому складно звикнути одразу до таких змін — зараз ще триває перехідний етап і поки що написання “проект” через “е” не вважається помилкою, у тому числі на ЗНО.

Нагадаємо, раніше “Телеграф” розповідав, як правильно писати “на жаль” чи “нажаль”, — це ще одна дуже поширена помилка.

Про автора

admin administrator