Як правильно обрізати клематиси 2 групи обрізки

Авторadmin

Як правильно обрізати клематиси 2 групи обрізки

Клематиси II групи Влітку після першої хвилі цвітіння обтинають торішні гілки, а восени однорічні. Якщо хочете отримати раннє цвітіння, то цьогорічні вітки можна вкоротити на третину. Решту гілок скручують кільцями й вкривають.

Підрізування клематиса починають в перший рік після посадки. Щоб знизити навантаження на кореневу систему, слід до настання зими підрізати втечу ліани до 30 см. Крім того, щорічно здійснюють санітарну обрізку рослини. Видаляють пошкоджені, хворі, слабкі гілки, а восени видаляють невизревшіе, тонкі пагони.

Клематіс любить сонячні, добре освітлені місця – тільки на таких він дасть пишне цвітіння і хороший приріст. Але врахуйте, що ноги (коріння) у нього повинні бути в прохолоді, тому ретельно замульчуйте їх повітропроникним (це дуже важливо, щоб не спровокувати загнивання) шаром мульчі.

Клематіс любить об'ємний полив, але не переносить застою води. Йому подобається, коли зрошують листя, але робити це потрібно рано-вранці або ввечері, після заходу сонця. Поливати клематіс слід 1-2 рази на тиждень.

Після цвітіння можна видалити тільки мертві або пошкоджені пагони. Група 2. Клематиси цієї групи цвітуть як на пагонах минулого року, так і на нових пагонах, що виростають у поточному сезоні. Навесні видаляються тільки мертві або пошкоджені пагони.

Клематис даної групи майже не вимагає обрізки. Восени видаляють поламані стебла, лозу нахиляють до землі і щільно вкривають. До другої групи належать рослини, у яких найбільша кількість квітів розпускається на пагонах поточного сезону і утворюються бутони, але в меншій кількості, на пагонах минулого року.





До другої групи обрізки відносяться клематиси, які в перший раз цвітуть на пагонах минулого року (на початку літа), а їх друге цвітіння вже відбувається на пагонах поточного року (восени). Таким чином, клематиси 2 групи обрізки потрібно обрізати від землі на рівні 120-150 см (новий …

Про автора

admin administrator