Як правильно прищипувати калібрахоа для пишного цвітіння

Авторadmin

Як правильно прищипувати калібрахоа для пишного цвітіння

​Калібрахоа (Calibrachoa)

Каліброхоа – яскрава декоративна квітуча рослина з безліччю квітів-дзвіночків. Дуже чарівно виглядають квіти з пагонами, що спадають в кашпо, розміщені на балконі, лоджії або веранді. Красиві рослини, маючи рясне цвітіння, витончено прикрашають присадибні ділянки, ландшафтний дизайн. Гідність квітів – невибагливість, яка не потребує спеціальних умов вирощування.

Створюючи чудовий фітодизайн присадибних ділянок, а також приміщень можна зробити за допомогою ампельних кольорів каліброхоа. Культура в природних умовах – багаторічник з пагонами, що стелиться, виростає на території Уругваю, Аргентини, Бразилії. Південна Америка – найпоширеніша площа проживання квітів. Також каліброхоа ботанічних сортів зростає у регіонах Мексики. Природні дикорослі культури містять відмінні характеристики – лише багаторічник та відтінок квітів фіолетовий.

Культурні сорти рослини – однорічні ампельні садові квіти, що містять різноманітні сортові форми. Налічується на сьогоднішній день вісімнадцять сортів, що відрізняються один від одного пелюстками віночків.

На вигляд каліобрахоа нагадує петунію, але ці квіти все ж таки мають відмінність. Так у рослини калібрахоа стебла дерев’яніють і гілкуються, формуючи дуже довгасті пагони, деякі з них досягають два метри. Наступна відмінність кольорів, те, що листя у калібрахоа істотно дрібніше від 3 до 4 см і по ширині 1 см, містять ланцетну форму. Також відмінна риса калібрахоа – вміст жовтого зіва і шийка.

Стебла ампельної калібрахоа опускаються, виростаючи в кашпо, а ті рослини, які ростуть у відкритому ґрунті, покривають ґрунт. Верхівки стебел застосовують для збереження рослини взимку. Щільні зеленого кольору листя затьмарюють квіти під час пишного цвітіння.

Активність росту рослини проявляється в літню пору, формуються маленькі квіточки по діаметру від 3 до 4 см. Пелюстки з’єднуються в трубку, завдяки чому утворюються маленькі бутони, що нагадують вид дзвіночків. Бутони культурних рослин фіолетового, коричневого, рожевого. червоного, жовтого, білого та синього кольору.

На даний момент створені гібридні рослини Петхоа, фундаментом для їх створення послужили петунії та калібрахоа.

Калібрахоа відноситься до сімейства пасльонових також як пепіно, цифомандра, петунія, запашний тютюн, капсікум, скополія карніолійська.

Сорти калібрахоа

Найпопулярнішими сортами рослин є:

Камбул – група сортів для вирощування в умовах відкритого ґрунту та на балконах. Рослини однорічні утворюють кущі за висотою від 25 до 35 см. Пагони виростають близько одного метра. Рослини містять білі, рожеві, сині, червоні чи жовті бутони.

Мільйон дзвіночків (Million Bells)

Цікаве найменування належить групі сортів завдяки тому, що квіти каліброхоа містять вигляд дзвіночків. Є квіти з ароматним запахом, схожим на запах фруктів. Кущі містять довгі пагони, що повисають, по довжині близько півтора метра. Вони рясно посипані дрібними квітками. З сімейства пасльонових ця група наділена найпишнішим цвітінням.

Double та Compact Double

Відмінною рисою різноманітних сортів є менш рясне цвітіння. Однак мальовничі бутони мають багато пелюсток. Сорти є махровими та густо махровими.

Прекрасні гібридні рослини, що містять махрові квітки:

Дабл Пінк Стар (Double Pink Star)

Рослина має рожеві квітки, що виділяються тим, що поява перших бутонів відбувається в періоді розсади. Протягом усього сезону рослини радують гарним зростанням та пишно цвітуть.

Каліта Дабл Оранж (Calita Double Orange)

Рослина є дуже чарівним гібридом. Помаранчеві квітки – ефектно виглядають, маючи безліч червоних жилок.

Калібрі Дабл Віолет (Colibri Double Violet)

Рослини з фіолетовими махровими квітками. Ці рослини напівампельні калібрахоа. Виростають кущики кулясті у діаметрі від 20 до 30 см.

Міні Феймос Уно Дабл Оранж Флейм (Mini Famous Uno Double Orange Flame)

Рослинам чудово підходять підвісні кашпо, так як вони невеликі з неповторним зовнішнім виглядом квітки. Гібрид містить віночок короткий і трохи пом’ятий. Відтінок віночка червоно-жовтий, що нагадує полум’я багаття.

Калібрахоа: догляд у домашніх умовах

Вибір місця та освітлення

Ідеальне місце для вирощування рослини належить захищеним від вітряної погоди балконам або верандам.

Для пишного цвітіння потрібне сонячне тепло.

Нетривалий дощ і сильний вітер не завадять, за рахунок міцного стебла. Значний за силою вітер та зливи зможуть поламати пагони та зіпсувати витончені квітки. Тому в погану погоду необхідно квіти розміщувати в домашніх умовах або оберігати прикривши.

Полив

Рослині неприпустиме перезволоження ґрунту. Полив робити потрібно під корінь при пересиханні ґрунту. Бажано застосовувати воду, підігріту на сонечку. У літню пору при жарі необхідно робити полив три рази протягом дня. Під час поливу ґрунт необхідний зволожений, а не сирий.

Квіти подобається щоденне обприскування, яке допускається тричі на добу. Обприскування рекомендується робити таким чином, щоб вийшло дрібне розпилення і не допускати утворення великих крапель води на рослині.

Необхідний ґрунт

Ідеальний ґрунт для калібрахоа – універсальний або біогрунт. Для створення розкішного куща необхідний дренаж, можна застосувати гравій або керамзит, по товщині шару 5 см.

Вибираючи вазон потрібно пам’ятати – для однієї рослини потрібно 3-4 літри землі.

Період спокою

Калібрахоа – багаторічник, але розводять його однорічником, тому що на другому році цвітіння менш пишне. При настанні осені кущик не викопують, просто слід його залишити зимувати для того, щоб було можливо нарізати живці у відповідний для цього час.

Розміщують рослини восени у приміщенні з температурою 5-10℃. При періоді спокою слід підтримувати підвищену вологість та роблячи полив помірний. Підгодовувати рослину не слід.

Підживлення

Калібрахоа необхідно годувати один раз протягом тижня органічним або мінеральним добривом, змінюючи їх періодично.

Щоб було пишне цвітіння, необхідно підгодовувати рослину добривами з фосфором, калієм, азотом. Якщо призупинило зростання слід ввести стимулятор зростання.

Формування куща

Квітки рослини тримаються приблизно сім днів. Зів’ялі квітки потрібно обірвати, завдяки такій дії будуть закладатися нові бутони. Необхідна рослині обрізка та прищипка для активного розгалуження, а також сприяє рясному цвітінню.

Розмноження

Розмножується рослина за допомогою живців. Їм необхідно створити температуру 21-24℃ та підсвічування взимку.

Правила розмноження живцями:

  • Зрізаємо живці з 4 або 6 листям, далі залишаємо два верхні листочки.
  • Висаджуємо живці відразу щойно зрізані, заглиблюємо близько чверті по довжині, відстань робимо один від одного приблизно 2 см.
  • Поміщаємо саджанці в освічену тепличку.
  • Регулярно обприскуємо.
  • Підтримуємо температурний режим у межах 21-24℃.
  • Не допускаємо перезволоження ґрунту.
  • Пересаджуємо саджанці окремо через два тижні.
  • Прищипуємо верхівку пагонів, забезпечуючи тим самим найкраще розгалуження.
  • Пересаджуємо рослини у вазони для постійного зростання через 45 днів.

Шкідники калібрахоа

Рослина піддається нападу таких шкідників як попелиця, павутинний кліщ, трипси.

Для боротьби із шкідниками використовують інсектициди: Актара, Актеллік, Санмайт. Застосовувати інсектициди для знищення павутинного кліща слід двічі, тричі з інтервалом сім днів.

Хвороби калібрахоа

Рослина схильна при невідповідному догляді таким захворюванням:

Чорна ніжка, визначається за такими ознаками прикоренева частина стебел розм’якшується і темніє. Причиною виникнення цієї хвороби є часто висаджені рослини, важкий та перезволожений ґрунт. Для позбавлення рослини від захворювання слід пагони заражені разом із землею видалити, а іншим зробити обробку фунгіцидами і дотримуватися помірного поливу.

Борошниста роса проявляється білим нальотом на квітках, листі. Причиною її виникнення є вологість повітря при жаркій порі року, різкі коливання температури. Щоб допомогти рослині слід видалити уражені ділянки, а іншим зробити обробку сірою.

Хлороз визначається тим, що листя набуває жовтизни і рослина зрідка цвіте. Причиною захворювання є велика кількість кальцію та недостатня кількість заліза у ґрунті, надмірний полив. Щоб позбавити рослину захворювання слід підгодувати добривом, в яке входить залізо та відрегулювати правильний полив.

Важкі моменти при вирощуванні калібрахоа:
  • Листя жовтіє при низькій температурі, надмірному поливанні та нестачі заліза в ґрунті.
  • Скручування листя при сухому повітрі та поганому освітленні.
  • Листя нижнє жовтіє при перезволоженні, нестачі азоту в ґрунті, невеликій кількості землі.

Приділіть трохи турботи, завдяки чому рослина порадує квітковим водоспадом, усипаним безліччю мініатюрних дзвіночків.

Успіхів вам у вирощуванні красивих квітів калібрахоа!

Калібрахоа (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Думаєш, що калібрахоа нагадує петунію? Так і є! Ці квітучі кущики справді найближчі родичі. І якщо тобі потрібен ампельний багаторічник для кашпо чи саду, калібрахоа – саме твій варіант!

Загальна інформація

Як не дивно, калібрахоа відноситься до пасльонових. До нас вона потрапила прямо з Південної Америки, і з того часу стала шалено популярна для прикраси ділянок і балконів. Довгий час вважалося, що це і є різновидом петунії, але приблизно 30 років тому вчені довели, що у них зовсім різна структура ДНК.

Квітки не надто великі, максимум до 3 см. Але їх так багато, і вони так густо покривають крону, що це не має жодного значення. Більше того, один із найпопулярніших сортів називають «мільйон дзвіночків».

Стебла та пагони калібрахоа досить гнучкі і довгі, а ближче до землі вони поступово здерев’янюють. Листя дрібне і злегка ворсисте, простий довгастої форми. Найпоширеніший відтінок бутонів – фіолетовий, але серед селекційних сортів багато білих, жовтих, червоних, помаранчевих, рожевих та навіть блакитних різновидів.

Види калібрахоа

Серед калібрахоа є найкрасивіші прості та махрові сорти. У першому випадку бутони розпускаються гарними яскравими дзвіночками, зокрема – строкатими. А у махрових квіток – пелюстки зібрані в кілька рядів.

Алоха

Обширна та різноманітна серія, до якої входять найефектніші кольорові сорти – фіолетові, малинові, жовті та рожеві. Кущики розростаються до 45 см.

Каліта

Найбільш пишне і буйне цвітіння на гілках, що гілкуються, потрібно шукати саме в цьому різновиді. Це найкращий вид для посушливих та спекотних регіонів.

Кабаре

Ця серія примітна розкішним цвітінням навіть за нестачі світла. Якщо не формувати та не обрізати такий кущик, ампельні пагони витягуються до 1 м.

Хула

Чудовий ампельний сорт, який радує цвітінням до другої половини осені. Крім того, тут зустрічаються найоригінальніші строкаті забарвлення.

Канкан

Дуже витривалі декоративні кущики рясно цвітуть навіть за несприятливих умов. Це оптимальний варіант для новачків.

Каліпетит

Це зовсім крихітні представники свого роду, не більше 20 см. Зате це компенсується дуже високою щільністю кущика та раннім цвітінням. Гарний варіант для вазонів.

Хамелеон

Головна особливість цієї групи – в унікальному забарвленні. Протягом сезону плямисті пелюстки можуть змінювати відтінок на ще більш химерний.

Догляд за калібрахоа

Серед рослин, придатних для новачків, калібрахоа точно потрапить у першу десятку. Рослина абсолютно невибаглива і не завдає клопоту.

Температура

Заморозки – чи не єдине, чого не переносить південна калібрахоа. Тому висаджувати рослини в ґрунт або виносити на вулицю можна лише тоді, коли вже точно устояла температура близько 22 градусів.

Освітлення

Обов’язково вибирай сонячні ділянки або такі самі вікна. Але пам’ятай, що треба уникати протягів та сильноговітру. В обідню годину, коли сонце найагресивніше, квіти краще притіняти або заносити в приміщення.

Полив

Поливати калібрахоа варто лише в міру висихання ґрунту. Рослина дуже чутлива до перезволоження, яке легко провокує появу грибка та гнилі. Обов’язково використовуй теплу воду та поливай квітку поступово. Краще навіть кілька кроків потроху.

Грунт

Калібрахоа вимагає багато ресурсів для рясного цвітіння, так що грунт обов’язково повинен бути пухким та поживним. Якщо ти готуєш суміш самостійно, додай трохи вапна для регуляції кислотності. При висадженні в кашпо на один кущ потрібно близько 2,5 кг ґрунту.

Добрива та підживлення

Обов’язково підживлюй калібрахоа мінеральними добривами раз на 7-10 днів. Дуже зручно використовувати готові суміші у рідкому вигляді або в гранулах. Крім фосфору та калію квітці знадобиться залізо та натрій.

Обрізка

Рослину можна прищипувати і акуратно обрізати пагони, що витягуються, щоб сформувати красиву кулю. Найкраще робити це навесні або при пересадці у відкритий ґрунт.

Зимівка

Якщо ти хочеш зберегти садовий кущ на наступний рік, його потрібно акуратно викопати до холодів та пересадити у просторий горщик. Залиш калібрахоа зимувати в прохолодному місці приблизно за +12 градусів без поливу, але з хорошим і тривалим освітленням.

Посадка та розмноження

Калібрахоа чудово розмножується насінням, особливо якщо спочатку ненадовго замочити їх у стимуляторі зростання. Висаджуй їх у контейнери або відразу в торф’яні пігулки та залиш під плівкою при хорошому освітленні. Май на увазі, що зійдуть далеко не всі насіння, так що їх можна висаджувати щільно.

Не допускай пересихання ґрунту в тепличці, і вже за тиждень з’являться перші сходи. А через 1,5 місяці зможеш поступово розсадити їх у вазонах або підготувати до пересадки у відкритий ґрунт.

Дорослу рослину можна розмножити живцями: це набагато швидше і точно зберігає сортові якості. Наприкінці весни ріж здорові верхні пагони приблизно 7 см завдовжки, видали нижнє листя і висади їх у поживний вологий грунт.Скоро вони укоріняться, і приблизно через 2 місяці їх можна пересадити до саду.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Через густоти декоративного куща при перезволоженні та переохолодженні калібрахоа легко страждає через грибки, борошнисту росу та чорну ніжку. Обов’язково видали всі підозрілі ділянки, а занадто хвору квітку краще знищити повністю із земляною грудкою. Скористайся фунгіцидами та просуши землю.

Основні шкідники – трипси та попелиця. Їх складно помітити, але вони активно поїдають листя. Крім того, у глибині можуть ховатися кладки білокрилок та павутинний кліщ. Комплексні інсектициди допоможуть тобі впоратися із цією напастю!

Калібрахоа – фото

За калібрахоа завжди цікаво спостерігати, адже з одного підвісного кошика можуть спускатися буквально сотні кольорів. Дивись!

Про автора

admin administrator