Як правильно проходити Причастя

Авторadmin

Як правильно проходити Причастя

Василій: – Православні ж постять від початку доби перед сповіддю та причастям, тобто з опівночі перед сповіддю та причастям нічого не їдять, не п'ють, а подружні пари утримуються від статевих стосунків. о. Євген: – Не можна навіть курити чи жувати гумку.

Після півночі вже не їдять і не п'ють, бо прийнято приступати до Причастя натщесерце. Вранці читаються ранішні молитви та молитви до Святого Причастя. Перед підходом до Святої Чаші слід зробити земний уклін і повторювати за священиком молитву перед Святим Причастям.

Навіщо під час літургії чи молитви ставати на коліна? Ставати на коліна – це символіка упокорення і знак покути перед Богом. Саме тому під час сповіді людина стає на коліна. Однак під час причастя і потім цього робити не потрібно, адже після щирого каяття Господь духовно підносить людину, а на коліна її ставить гріх.

До Святого Причастя можемо приступати тоді, коли маємо на серці легкі повсякденні гріхи. Євхаристія змиває ці гріхи. У Євангелії Ісус говорить дуже чітко: “Якщо не споживатимете мого тіла, не матимете життя у собі” (Ів. 6, 53).

1. У ніч після Причастя спати не можна – розгубиш всю благодать. Тут наявне механічне розуміння Таїнства, де благодать сприймається, як якась енергія, яку можна черпати автоматично. Вдень благодать працює, а увісні витрачається даремно.





Причастя є таїнством, яке поєднує християн реально із Богом. В шостій главі Євангелія від Іоанна Ісус Христос розповідає про Себе як про Хліб життя: “Я – хліб живий, що з неба зійшов: хто їстиме цей хліб, буде жити вічно; а хліб, котрого Я дам, є Плоть Моя, котру Я віддам за життя …

Про автора

admin administrator