Як правильно трудові договори чи трудові договори

Авторadmin

Як правильно трудові договори чи трудові договори

Чинне законодавство не містить жодних вимог щодо нумерації договорів (у т. ч. трудових), як і не відносить номер договору до обов'язкової інформації. Тобто, коли договір укладають, нумерувати його необов'язково.

Особа, яка виконує роботу за трудовим договором, набуває статусу «працівника» і на неї поширюються гарантії, пільги та компенсації, визначені законодавством про працю. За трудовою угодою особа набуває статусу «підрядника» або «ви- конавця» з правами, визначеними цивільним законодавством та договором [3].

Якщо трудовий договір укладається в усній формі, підставою для видання наказу про прийняття на роботу є заява працівника, яку найчастіше оформлюють рукописним способом на стандартному аркуші паперу формату А4 або на бланку з трафаретним текстом.

Трудовий договір укладається, як правило в письмовій формі. Контракт укладається лише у випадках, прямо передбачених законами України. Трудовий договір не має таких обмежень. Контракт може бути укладений тільки на певний строк, який встановлюється угодою сторін.

Строковий договір – це договір, що укладається на певний визначений строк (ч. 2 ст. 23 КЗпП). Він може закінчуватися як конкретною датою, так і часом настання певної події, наприклад виходом з відпустки працівника, робоче місце якого зайняли.





Щоб укласти трудовий договір в Україні, обов’язково потрібно надати: 1. паспорт громадянина України; 2. ідентифікаційний код; 3. трудову книжку. Роботодавець може додатково попросити такі документи: 1. диплом, що підтвердить кваліфікацію працівника; 2. санітарну …

Про автора

admin administrator