Як правильно зрізати бадилля у буряків на зберігання

Авторadmin

Як правильно зрізати бадилля у буряків на зберігання

Коли та як правильно зрізати бадилля зібраного буряка: покрокова інструкція

Обрізання бадилля буряка, зібраного на городі, може бути простим, але дуже важливим кроком для збереження його якості й смаку, а також для тривалого зберігання плодів, особливо протягом зимових місяців. OBOZREVATEL розповів, коли та як це правильно робити, щоб мати щедрий врожай.

Коли обрізати бадилля буряка

Оптимальний час для обрізання бадилля – одразу після того, як ви принесли буряк з городу. Це запобігатиме потенційному зламу стебла та забезпечить збереження якості коренеплоду.

Як обрізати бадилля буряка

Залиште приблизно 5-7 сантиметрів бадилля на кожному буряку недоторканим. По-перше, це допоможе коренеплоду утримувати вологу, запобігаючи його передчасному висиханню. По-друге, це полегшує сортування та обробку буряків.

Після обрізання бадилля, огляньте й видаліть всі залишки листя або сміття, які можуть чіплятися за коренеплоди. Відтак це зменшить ризик гниття та розвитку потенційних захворювань.

Після обрізання бадилля, зберігайте буряк у сухому та прохолодному місці. Рівень температури та вологості у вашому сховищі впливатиме також на визначення тривалості зберігання врожаю.

Щоб запобігти пошкодженню коренеплодів, обережно з ними поводьтеся, особливо під час обробки та зберігання. Буряк є напрочуд делікатним, тому непотрібні удари лише погіршать його якість.

Завжди враховуйте специфічні умови та вимоги, пов’язані з сортом буряка, який ви вирощуєте. Різні сорти буряка мають відмінні оптимальні строки та методи обрізки, тому важливо адаптувати свій підхід відповідно до них.

Раніше OBOZREVATEL розповів, як прискорити дозрівання перцю та баклажанів.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Борщ буде завжди насиченим і червоним: як правильно зберігати буряки взимку, щоб вони не псувалися

Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!

Докладніше про те, як правильно зберігати буряки взимку, щоб вони не псувалися, читайте в нашому матеріалі.

Оптимальні умови зберігання

Буряк любить прохолоду та вологість. Оптимальна температура для зберігання – від 0 до +2°С, а вологість – 85-90%. Такі умови створюються у льоху, підвалі, холодильнику або на балконі.

Підготовка буряків до зберігання

Перед зберіганням буряки необхідно перебрати, видаливши пошкоджені та гнилі плоди. Також потрібно зрізати бадилля, залишивши невеликий пеньок довжиною 2-3 см.

Способи зберігання буряків

У льоху буряки можна зберігати в ящиках, лотках або мішках. На дно ємності необхідно насипати пісок або торф, щоб овочі не стикалися один з одним. Буряк укладають шарами, пересипаючи кожен шар піском. Зверху ящики чи мішки потрібно накрити щільною тканиною, чи плівкою.

Якщо немає льоху, буряк можна зберігати у квартирі. Для цього підійде прохолодне місце, захищене від сонячних променів та батарей. Буряк можна зберігати в ящиках із піском, як у льоху. Також можна покласти буряк у холодильник.

Буряк можна заморожувати у свіжому чи вареному вигляді. Свіжий коренеплід потрібно ретельно вимити, нарізати та розфасувати по пакетах чи контейнерах. Варений буряк потрібно остудити, очистити від шкірки та нарізати. Заморожені буряки можна зберігати до 12 місяців.

Поради щодо зберігання буряків

  • Щоб буряк довше зберігався, не мийте його перед закладкою на зберігання.
  • Якщо ви зберігаєте буряки в ящиках, не забувайте періодично перекладати його, щоб вони не загнили.
  • Якщо ви заморожуєте буряк, не використовуйте занадто щільну упаковку, щоб вона не зламалася.

Дотримуючись цих порад, ви зможете зберегти буряк на зиму і насолоджуватися її смаком та користю протягом усього року.

Читайте також:

Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!

Про автора

admin administrator