Як приймати алкомед

Авторadmin

Як приймати алкомед

Кальцій Д3 нікомед як правильно приймати

Медикамент застосовується при станах, асоційованих з недоліком кальцію або вітаміну D.

для дорослих

Існують наступні показання:

  • терапія і профілактичні заходи, спрямовані на заповнення дефіциту кальцію і вітаміну D;
  • в складі комбінованого лікування остеопорозу та переломів;
  • профілактика остеопорозу.

для дітей

Для дитячої категорії пацієнтів діє ідентична система показань до застосування. Медикамент пропонується тільки пацієнтам старше 3 років.

Показання для вагітних і годуючих збігаються з переліком ситуацій, коли препарат приймають інші категорії пацієнтів.

Засіб не можна використовувати при:

  • гіперкальціємії;
  • нефролітіазі;
  • ниркової недостатності;
  • саркоїдозі;
  • гіперкаціуріі;
  • фенілкетонурії;
  • гипервитаминозе D;
  • туберкульозі;
  • непереносимості компонентів препарату.

Також протипоказано застосування у дітей до 3 років. Медикамент не рекомендований до прийому пацієнтами з глюкозо-галактозної мальабсорбції і сахарази-ізомальтазной недостатністю.

З великою обережністю ведеться застосування під час лактації, при вагітності або ниркової недостатності.

побічні явища

При прийомі будь-яких препаратів, що містять кальцій в різній формі, а також вітамінно-мінеральних комплексів, існує ризик виникнення гіперкальціємії і гіперкаліціуріі.

Також застосування «Кальцій-Д3-Нікомед» може супроводжуватися й іншими негативними наслідками, наприклад:

  • шкірні реакції (екзема, кропив’янка, пітниця, свербіж, почервоніння, висип);
  • травні розлади (запор, нудота, блювота, діарея);
  • хворобливі відчуття в області епігастрії;
  • диспепсичні розлади.

Побічні явища при прийомі комплексу діагностували вкрай рідко, тим не менш, не можна виключити можливість їх виникнення (відгуки про застосування препарату можна прочитати в кінці статті).

І для апельсинових, і для м’ятних таблеток «Кальцій-Д3-Нікомед» актуальний загальний список протипоказань.

Препарат не можна приймати при наявності наступних діагнозів або станів:

  • непереносимість компонентів, що входять до складу комплексу;
  • гіперчутливість по відношенню до продуктів, що містять арахіс або сою;
  • туберкульоз (в активній стадії);
  • гіпервітаміноз;
  • гіперкальціємія;
  • гіперкальціурія;
  • саркоїдоз;
  • нефролітіаз;
  • дисфункція нирок;
  • дитячий вік (до 3 років).

Одним із серйозних протипоказань до прийому вітамін є гіперкальціємія, що дуже небезпечно для здоров’я.

Використання в період лактації і виношування малюка допустимо з дозволу акушера (гінеколога) або педіатра.

Пацієнтам з патологіями нирок дозволено приймати «Кальцій-Д3-Нікомед» тільки під контролем дільничного терапевта (або іншого кваліфікованого лікаря).

При неправильному використанні препарату може розвинутися гіперкальціємія або гіперкальціурія, або виникнути такі побічні реакції:

  • запор, діарея;
  • здуття живота;
  • порушення травлення;
  • нудота і блювота.

Препарат також може спровокувати алергічну реакцію при індивідуальній непереносимості компонентів. Зазвичай вона проявляється такими симптомами:

Якщо після прийому добавки піднялася температура, погіршився стан або з’явилося відчуття задухи, необхідно терміново викликати швидку допомогу.

Чому так важливий кальцій?

Незважаючи на користь даної речовини, існують наслідки тривалого застосування ліків. Варто дуже уважно ставитися до прийому препарату людям, які страждають на ниркову недостатність, хворобою щитовидної залози, а також перехворіли остеопорозом. Справа в тому, що тривалий прийом препарату може викликати кальцинування м’яких тканин при цих захворюваннях.

Препарат не викликає звикання, так як не є наркотичною речовиною.

Звикання після прийому препарату

Орієнтовна вартість в аптеках:

  • КАЛЬЦІЙ-Д3 Нікомед Форте 0,5 400МЕ N120 табл / ЛИМОН 600 руб
  • КАЛЬЦІЙ-Д3 Нікомед 0,5 200МЕ N60 табл / АПЕЛЬСИН близько 330 руб
  • КАЛЬЦІЙ-Д3 Нікомед 0,5 200МЕ N120 табл / КЛУБНИКА-КАВУН близько 480 руб

Вказані середні ціни в України.

Кальцій Д3 Нікомед є найпоширенішим препаратом, який досить часто призначають лікарі. Це пов’язано з тим, що в складі ліки міститься мікроелемент кальцій, а також вітамін Д3. Завдяки комбінованому складу вдається поліпшити всмоктуваність кальцію.

Вік Чоловіки Жінки

1-3 роки 700 мг 700 мг

4-8 років 1000 мг 1000 мг

Статті по темі:

  • Для чого потрібен лізин, застосування л-лізину в якості Бада
  • Чому шкідлива молочна продукція і чим замінити …

9-13 років 1300 мг 1300 мг

14-18 років 1300 мг 1300 мг

19-50 років 1000 мг 1000 мг

51-70 років 1000 мг 1200 мг

71 років 1200 мг 1200 мг

Отримання більшої кількості, ніж рекомендована кількість кальцію з продуктів харчування і добавок збільшує ризик побічних ефектів, тому краще уникати вживання занадто багато кальцію.

Медикаментозна терапія обговорюється з лікарем після діагностики порушень. В якості профілактики дефіциту призначаються полівітамінні комплекси з вмістом кальцію і коригування харчування. При серйозної недостатності рекомендований курс комбінованих препаратів з Ca і колекальциферол (вітамін D3). Тільки в такому комплексі мінерал засвоюється в організмі.

Між органічних і неорганічних кальцієм існують відмінності. У першому випадку мікроелемент надходить за допомогою рослинної їжі. Організм легко його поглинає, тому необхідності в високих дозах немає.

Неорганічний представлений у вигляді цитрату, карбонату кальцію і доломіту. Всмоктування одного з даних речовин відбувається повільно.

Краще віддати перевагу прийому органічного. Але при ГВ лікар може призначити той препарат, який підійде годує найбільше. Науково доведено, що кальцій малат без проблем засвоюється організмом.

Кальцій, поряд із залізом, міддю, йодом, нікелем і фтором є найважливішим мікроелементом, що беруть участь в будові і розвитку організму людини. Функції, які виконує кальцій:

  • формує кісткову тканину і зубну емаль;
  • підтримує рівень згортання крові;
  • підвищує тонус м’язів;
  • виводить важкі метали з організму;
  • бере участь у функціонуванні нервової системи.

Достатній рівень Са в організмі запобігає появі тромбів і знижує артеріальний тиск. Він робить зуби і кістки міцнішими, зміцнює стінки судин і сприяє профілактиці захворювань кісткової системи.

Включення трутневого гомогенату в протівоостеопоротіческій препарат Остеомед Форте, що містить цитрат кальцію (250 мг), вітамін Д3 (1,5 мг) і вітамін В6 (0,5 мг), стало революційним рішенням. Трутневий гомогенат тут не просто допоміжна речовина, а найважливіший анаболічний компонент, який допомагає кальцію потрапити за потрібною адресою, а не осісти в м’яких тканинах. Завдяки йому, кальцій у складі Остеомеда Форте знаходить не тільки ефективність, але і безпеку.

До переваг кошти Остеомед Форте потрібно віднести порівняно невисоку дозування кальцію. Виробник зробив акцент не на його кількості, а на якості: цитрат кальцію – найбільш засвоюваних і нешкідлива форма цього мінералу. Краще менше, та краще, за призначенням і прямо в ціль!

Додавання вітаміну В6 прискорює мінералізацію кісток за рахунок поліпшення засвоєння і транспорту магнію в клітини. А магній – вірний супутник і помічник кальцію в справі мінералізації кісток.

Остеомед Форте не просто безпечним шляхом збільшує мінеральну щільність кісткової тканини, але і сприяє закриттю порожнинних утворень в кістках, що є новим словом в лікуванні остеопорозу. Кальцій Д3 тут працює на всі сто. Остеомед Форте – це повернення блудного кальцію додому! Це розумний кальцій не в кров, а в кістку!

Застосування та дози

Одиниці препарату можна піддавати розжовування або розсмоктуванню. Прийом здійснювати під час їжі.

Курс терапії встановлюється лікуючим фахівцем, але він повинен становити не менше 4-6 тижнів.

для дорослих

У профілактичних цілях проти остеопорозу дорослі використовують по 1 таблетці двічі на добу, при комбінованому лікуванні цієї недуги, добова частота прийому збільшується до 2-3 разів на день.

для дітей

Діти старше 12 років, як і дорослі, вживають по 1 таблетці 2 рази на добу. Діти від 5 років до 12 п’ють по 1 або 2 одиниці препарату на добу і для категорії дітей від 3 до 5 років дозування визначає лікар. Пацієнтам молодше трьох років лікарський засіб не призначається.

Відгуки пацієнтів

Люди, які брали «Кальцій-Д3-Нікомед» відзначають високу ефективність препарат і швидке досягнення лікувального ефекту.

Це пояснюється тим, що кальцій в формі карбонату легше засвоюється в порівнянні з іншими різновидами кальцію, і в набагато більшій концентрації проникає в кісткову тканину.

Особливу ефективність засіб проявило в лікуванні остеопорозу. Пацієнти говорять про поліпшення рухової активності, зниженні больового синдрому і швидшої адаптації до звичного життя.

Що стосується побічних ефектів, то їх відзначили всього лише 7% пацієнтів. В основному, людей турбували висип і легке почервоніння шкіри, які з’являлися виключно на початку терапії, і проходили самостійно через 3-4 дні.

За відгуками працюючих лікарів, зупинити вибір на одному засобі складно, так як це прямі аналоги, їх вартість майже однакова. Лікарі відгукуються про використання БАДів позитивні.

Пацієнти відзначають, що з початком терапії швидко поліпшується самопочуття, міцніше стають нігті, зуби.

Користь препарат несе і для волосся, вони перестають ламатися, менше випадають. Через активного впливу на організм, ліки треба приймати тільки за призначенням лікаря, не допускаючи передозування прийому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Медикаменти кальцію здатні знижувати рівень абсорбції тетрациклінів із шлунково-кишкового тракту. Це обумовлює необхідність приймати препарати тетрациклінового ряду не менше, ніж за 2 години до або через 4-6 годин після прийому медикаменту.

Для запобігання зниженню абсорбції коштів бісфосфонатів їх рекомендовано використовувати не менше, ніж за 1 годину до Кальцію-Д3 Нікомед.

ГКС знижують всмоктуваність кальцію, з цієї причини терапія ГКС може вимагати збільшення доз Кальцію-Д3 Нікомед.

При поєднаному використанні діуретиків тіазідной спрямованості зростає ймовірність появи гіперкальціємії, оскільки вони підвищують канальцеву реабсорбцію кальцію.

При комбінованому застосуванні тіазиднихдіуретиків з медикаментом необхідно проводити регулярний контроль концентрації кальцію в плазмі крові.

Кальцій зменшує інтенсивність дії левотироксину, знижуючи його абсорбцію.

Абсорбція антибіотиків хінолонового ряду знижується при суміщеному застосуванні з медикаментами кальцію.

вартість

Кількість табл. в упаковціСередня вартість в УкраїниСередня вартість в Україні
упаковка з 20 штук198 гривень48 гривень
упаковка з 30 штук197-216 гривень59 гривень
упаковка з 50 штук274-323 рубля97 гривень
упаковка з 100 штук409-442 рубля133 гривень

Передозування

При передозуванні можуть виникнути такі прояви:

  • анорексія;
  • блювота;
  • м’язова слабкість;
  • запор;
  • спрага;
  • біль в ділянці живота;
  • ушкодження нирок (виключно при тривалому застосуванні в дуже великих дозах);
  • психічні розлади;
  • кальциноз м’яких тканин (при тривалому вживанні у великих дозах);
  • аритмія;
  • млявість;
  • поліурія;
  • больові відчуття в кістках.

Як лікування застосовують промивання шлунка, заповнення втрати рідини, прийом діуретиків, ГКС.

Кальцій-Д3 Нікомед Форте

Таблетки жувальні (лимонні).

Склад на одну таблетку

кальцію карбонат – 1250 мг (еквівалентно елементарному кальцію – 500 мг) колекальциферол (вітамін Д3) – 10мкг (400 ME) у вигляді концентрату холекальциферолу 4 мг.

сорбітол, ізомальт, повідон, магнію стеарат, аспартам, олія лимонна, моно- та дигліцериди жирних кислот.

Круглі, двоопуклі таблетки без оболонки білого кольору з ароматом лимона. Можуть мати невеликі вкраплення і нерівні краї.

Кальцієво-фосфорного обміну регулятор.

Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору в організмі (кістках, зубах, нігтях, волоссі, м’язах). Знижує резорбцію (розсмоктування) і збільшує щільність кісткової тканини, заповнюючи недолік кальцію і вітаміну Д3 в організмі, необхідний для мінералізації зубів. Кальцій бере участь у регуляції нервової провідності, м’язових скорочень і є компонентом системи згортання крові.

Вітамін Д збільшує всмоктуваність кальцію в кишечнику.

Застосування кальцію і вітаміну Д3 перешкоджає збільшенню вироблення паратиреоїдного гормону (ПТГ), який є стимулятором підвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).

Вітамін Д3 всмоктується в тонкому кишечнику. Кальцій всмоктується в іонізованій формі в проксимальному відділі тонкого кишечника за допомогою активного, Д-вітамін залежного транспортного механізму

  • Для профілактики і комплексної терапії остеопорозу та його ускладнень (переломи кісток).
  • Для заповнення дефіциту кальцію та / або вітаміну Д3. Протипоказання
  • Гіперкальціємія (підвищена концентрація кальцію в крові).
  • Гіперкальціурія (підвищений вміст кальцію в сечі).
  • Нефролітіаз.
  • Гіпервітаміноз вітаміну Д.
  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.
  • Тяжка ниркова недостатність.
  • Активний туберкульоз.
  • Саркоідоз.Препарат в лікарській формі таблетки не застосовується у дітей віком до 3-х лет.Прімененіе з обережністю: вагітність, період лактаціі.Прімененіе під час вагітності та в період годування груддю
    Добова доза не повинна перевищувати 1500 мг кальцію і 600 ME вітаміну Д3 . Гіперкальціємія, що розвивається на тлі передозування в період вагітності може викликати дефекти розумового і фізичного розвитку дитини. Вітамін Д і його метаболіти можуть проникати в грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію і вітаміну Д з інших джерел у матері та дитини. Спосіб застосування та дозиДорослим: для профілактики остеопорозу – по 1 таблетці 2 рази на день; в комплексній терапії остеопорозу – по 1 таблетці 2-3 рази на день. Для заповнення дефіциту кальцію і вітаміну Д:
  • Дорослим і дітям старше 12 років – по 2 таблетки на день.
  • Дітям з 3 до 12 років – по 1 таблетці в день або за призначенням врача.Таблеткі можна розжовувати або розсмоктувати і приймати під час їжі. Побічна дія
    Алергічні реакції, дисфункція шлунково-кишкового тракту (запори або діарея, метеоризм, нудота, біль в животі), гіперкальціємія і гіперкальціурія (підвищений вміст кальцію в крові або сечі) ПередозуванняСимптоми передозування: анорексія, спрага, поліурія, зниження апетиту, запаморочення, непритомність, слабкість, нудота, блювота, гіперкальціурія, гіперкальціємія, гіперкреатинемія. При тривалому застосуванні надмірних доз кальциноз судин і тканин. Лікування: введення в організм великої кількості рідини, застосування петльових діуретиків (наприклад, Фуросеміду), глюкокортикостероїдів, кальцитоніну, бісфосфонатів. У разі виявлення ознак передозування зверніться за допомогою. У разі розвитку клінічних симптомів передозування, слід визначити концентрацію кальцію і креатиніну в крові. У разі підвищеної концентрації кальцію або креатиніну в сироватці крові слід знизити дозу препарату або тимчасово припинити лікування. У разі гиперкальциурии перевищує 7,5 ммоль / добу (300 мг / добу), необхідно зменшити дозу або припинити прийом. Взаємодія з іншими лікарськими препаратами
  • Активність вітаміну Д3 може знижуватися при його одночасному застосуванні з фенітоїном або барбітуратами.
  • При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану, тому що препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів.
  • Препарати кальцію і вітаміну Д3 можуть збільшувати всмоктування тетрацикліну з шлунково-кишкового тракту. Тому інтервал часу між прийомом препарату тетрациклінового ряду і Кальцій-Д3 Нікомед Форте повинен бути не менше 3 годин.
  • Для запобігання зниженню всмоктування препаратів бісфосфонатів або фториду натрію, рекомендується приймати Кальцій-Д3 Нікомед Форте не раніше, ніж через 2 години після їх прийому.
  • Глюкокортикостероїди зменшують всмоктуваність кальцію, тому лікування глюкокортикостероїдами може потребувати збільшення дози Кальцій-Д3 Нікомед Форте.
  • Одночасне лікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії можуть знижувати всмоктування вітаміну Д3.
  • При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, тому що вони збільшують канальцеву реабсорбцію кальцію. Фуросемід та інші петльові діуретики, навпаки, збільшують виведення кальцію нирками.
  • У пацієнтів, які одночасно приймають серцеві глікозиди і / або діуретики, необхідно контролювати концентрацію кальцію та креатиніну в сироватці крові.Особие вказівки
  • Кальцій-Д3 Нікомед Форте містить аспартам, який в організмі трансформується в фенілаланін. Тому препарат не повинні приймати хворі, які страждають на фенілкетонурію.
  • Щоб уникнути передозування, необхідно враховувати додаткове надходження вітаміну Д3 з інших джерел.
  • Прийом продуктів харчування, що містять оксалати (щавель, шпинат) і фітин (крупи) знижує всмоктуваність кальцію, тому не слід приймати Кальцій-Д3 Нікомед Форте протягом двох годин після прийому щавлю, шпинату, круп.
  • Кальцій-Д3 Нікомед Форте повинен з обережністю використовуватись у іммобілізованих хворих з остеопорозом в зв’язку з ризиком розвитку гіперкальціеміі.Форма випускаТаблеткі жувальні (лимонні).
    За 30, 60 або 120 таблеток у флакон з поліетилену високої щільності, запакованій нагвинчуваною кришкою, під якою знаходиться кільце для відриву ущільнюючої прокладки, що забезпечує контроль першого розтину. Частина етикетки прикріплюється до флакону спеціальною липкою стрічкою, яка дозволяє піднімати етикетку. Інструкція по застосуванню у вигляді складного листка поміщається під рухому частину етікеткі.Срок придатності3 роки Не застосовувати препарат після закінчення терміну годності.Условія зберігання Зберігати флакон щільно закритим при температурі не вище 25 ° С в сухому місці. Зберігати в недоступному для дітей місці! Взаємодія з іншими Без рецепта лікаря. Виробник Нікомед Фарма АС, Норвегія.Адрес виробника Нікомед Фарма АС Драмменсвейен 852, N-1385 Аскер, Норвегія Nycomed Pharma AS Drammensveien 852 N-1 385 Asker, Norway Адреса представництва в України / СНД: 119049 Київ, вул. Шаболовка, д.10

аналоги

На сьогоднішній день фармацевтичний ринок пропонує дуже великий вибір засобів-аналогів Кальцію Д3 Нікомед.

Компливит

Засіб містить в своєму складі достатньо довгий перелік діючих речовин, що представляють собою вітаміни і мінерали. Саме на їх заповнення і спрямована дія даного медикаментозного кошти.

Ідеос є структурним аналогом Кальцію Д3 Нікомед. Вони мають аналогічні діючі компоненти і ідентичний механізм дії. Перелік станів, при яких призначаються препарати, також збігаються.

Це засіб також має в складі карбонат кальцію, однак другим діючим компонентом в даному випадку виступає холекальциферол. Реалізується медикамент у вигляді жувальних таблеток. Застосовується при нестачі кальцію і вітаміну D3.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Алкодез ® ІС (Alcodez IC) ATC-класифікація

фармакодинаміка . Антиалкогольний, дезінтоксикаційний, гепатопротекторний засіб. Активує ферменти печінки, які беруть участь у метаболізмі етанолу (алкогольдегідрогеназу та ацетальдегіддегідрогеназу), що сприяє прискоренню процесу виведення етанолу та ацетальдегіду з організму, знижуючи їх токсичний вплив. Підвищує стійкість гепатоцитів до продуктів перекисного окиснення ліпідів, індукованого впливом різних токсичних агентів, зокрема етанолу. Запобігає накопиченню жирів у гепатоцитах, що запобігає утворенню жирової інфільтрації печінки. Перешкоджає утворенню фібронектину і колагену, що гальмує процес розвитку цирозу печінки.
Активує холін- і ГАМК-ергічну нейромедіаторні системи, внаслідок чого покращуються функції мислення і короткої пам’яті. Перешкоджає виникненню рухового збудження, спричиненого етанолом. Чинить неспецифічну антидепресивну та анксіолітичну дію, знижує потяг до алкоголю. Скорочує час купірування абстинентного синдрому, знижує психічні і соматичні прояви похмільного синдрому.
Фармакокінетика . Метадоксин швидко абсорбується в травному тракті, має високу біодоступність (60–80%). Зв’язування з білками плазми крові становить близько 50%. Метаболізується в печінці до активних метаболітів — піридоксину та піролідон-карбоксилату. Т½ метадоксину при прийомі внутрішньо або парентеральному введенні становить 40–60 хв. 45–50% метадоксину виводиться із сечею протягом 24 год, 35–50% — із калом протягом 96 год.

Показання Алкодез ІС

зменшення вираженості токсичної дії алкоголю.
Гостра алкогольна інтоксикація (легкої та середньої тяжкості).
Алкогольний абстинентний синдром.
Хронічний алкоголізм.
Комплексна терапія хвороб печінки, особливо алкогольної етіології.

Застосування Алкодез ІС

препарат призначають дорослим внутрішньо.
Для зменшення вираженості токсичної дії алкоголю : 2 таблетки за 30–60 хв до вживання алкоголю або 1 таблетка за 30–60 хв до вживання алкоголю та 1 таблетка протягом 30 хв після вживання алкоголю.
При гострій алкогольній інтоксикації легкої та середньої тяжкості, алкогольному абстинентному синдромі : по 1 таблетці 2 рази на добу за 15–30 хв до прийому їжі, дозу можна підвищити до 3 таблеток на добу. Курс терапії — 3–7 днів залежно від стану хворого.
При комплексній терапії хвороб печінки та хронічному алкоголізмі : по 1 таблетці 2 рази на добу за 15–30 хв до прийому їжі. Максимальна добова доза — 3 таблетки. Курс терапії — не менше 90 діб.
Діти . Не слід застосовувати у дітей через відсутність досвіду застосування в цій віковій групі.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Кальцій-Д3 Нікомед з апельсиновим смаком (Calcium-D3 Nycomed orange) ATC-класифікація

фармакодинаміка . Вітамін D3 збільшує всмоктування кальцію в кишечнику.
Застосування кальцію та вітаміну D3 перешкоджає підвищенню рівня паратиреоїдного гормону, яке спричинене дефіцитом кальцію та призводить до підсилення кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).
Клінічне дослідження у госпіталізованих пацієнтів з дефіцитом вітаміну D показало, що щоденний прийом 2 таблеток кальцію по 500 мг та вітаміну D у дозі 400 МО протягом 6 міс нормалізував рівень 25-гідроксильованого метаболіту вітаміну D3 і зменшував прояви вторинного гіперпаратиреозу та рівень ЛФ.
Фармакокінетика .
Кальцій
Всмоктування . Приблизно 30% прийнятої дози кальцію всмоктується через ШКТ.
Розподіл та біотрансформація . 99% кальцію концентрується у твердих структурах організму (кістки, зуби); 1% кальцію міститься у внутрішньому та позаклітинному середовищі. Приблизно 50% кальцію в крові знаходиться у фізіологічно активній іонізованій формі, майже 10% знаходиться у комплексі з цитратами, фосфатами та іншими аніонами, а решта 40% входить до складу білків, в основному альбумінів.
Виведення . Кальцій виводиться з калом, сечею та потом. Виведення нирками залежить від клубочкової фільтрації та канальцевої реабсорбції кальцію.
Холекальциферол
Всмоктування . Вітамін D3 легко всмоктується у тонкій кишці.
Розподіл та біотрансформація . Холекальциферол та його метаболіти циркулюють у крові у зв’язаному стані зі специфічним глобуліном. У печінці холекальциферол перетворюється шляхом гідроксилювання на 25-гідроксихолекальциферол. Далі він перетворюється на активну форму 1,25-дигідроксихолекальциферол у нирках. 1,25-Дигідроксихолекальциферол є метаболітом, що відповідає за посилене всмоктування кальцію. Вітамін D3, який не піддався метаболізму, депонується у жировій та м’язовій тканинах.
Виведення . Вітамін D3 виводиться з калом та сечею.

Показання Кальцій-Д3 Нікомед з апельсиновим смаком

профілактика та лікування дефіциту кальцію та вітаміну D.
Додаткове застосування вітаміну D та кальцію як доповнення до специфічної терапії остеопорозу у пацієнтів з ризиком розвитку дефіциту кальцію та вітаміну D.

Застосування Кальцій-Д3 Нікомед з апельсиновим смаком

препарат призначений для перорального застосування. Таблетку слід розжувати або розсмоктати.
Дефіцит кальцію та вітаміну D .
Дорослі та пацієнти літнього віку: 1 таблетка 1–3 рази на добу.
Діти віком від 5 років: 1 таблетка 1–2 рази на добу за рекомендацією лікаря.
Доповнення до терапії остеопорозу .
Дорослі: 1 таблетка 2–3 рази на добу.
Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дози.
Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не слід застосовувати препарат (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).
Пацієнти літнього віку . Рекомендовано застосовувати такі ж самі дози, що й для дорослих.
Діти . Препарат застосовувати для лікування дефіциту кальцію та вітаміну D дітям віком від 5 років за рекомендацією лікаря.

Протипоказання

– гіперчутливість до активної речовини або інших компонентів препарату;
– тяжкий ступінь ниркової недостатності (швидкість клубочкової фільтрації – захворювання та/або стани, пов’язані з гіперкальціємією та/або гіперкальціурією;
– сечокам’яна хвороба (нефролітіаз);
– гіпервітаміноз D.
— туберкульоз в активній фазі.

Побічна дія

небажані ефекти за частотою виникнення класифікують таким чином: нечасто (≥1/1 000, З боку імунної системи .
Невідомо: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, набряк гортані.
З боку обміну речовин .
Нечасто: гіперкальціємія, гіперкальціурія.
Дуже рідко: молочно-лужний синдром (часті позиви до сечовипускання, постійний головний біль, постійна відсутність апетиту, нудота або блювання, нетипова втома або слабкість, гіперкальціємія, алкалоз, ниркова недостатність) спостерігається лише при передозуванні (див. ПЕРЕДОЗУВАННЯ).
З боку травного тракту .
Рідко: запор, диспепсія, метеоризм, нудота, болі у животі, діарея.
З боку шкіри і підшкірної клітковини .
Дуже рідко: свербіж, висипання, кропив’янка.
Особливі групи пацієнтів .
Пацієнти із нирковою недостатністю : можливий ризик розвитку гіперфосфатемії, нефролітіазу та нефрокальцинозу (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Особливості застосування

під час тривалого лікування препаратом необхідно контролювати рівень кальцію та креатиніну в сироватці крові і функцію нирок, особливо у пацієнтів літнього віку при поєднаній терапії з серцевими глікозидами або діуретиками (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ) та у пацієнтів з високою схильністю до утворення зубних каменів. У випадку появи ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок необхідно знизити дозу або припинити прийом препарату.
Препарат необхідно з обережністю застосовувати у пацієнтів з гіперкальціємією або ознаками порушень функції нирок та контролювати рівень кальцію і фосфатів. Слід брати до уваги ризик кальцифікації м’яких тканин. У пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня вітамін D3 у вигляді холекальциферолу не може нормально метаболізуватися, тому слід застосовувати інші форми вітаміну D (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).
Одночасне надходження вітаміну D з інших джерел, зокрема з лікарських засобів або продуктів, що містять кальцій (наприклад молоко), може спричинити гіперкальціємію та молочно-лужний синдром з подальшим порушенням функції нирок. Додаткові дози кальцію або вітаміну D слід приймати під наглядом лікаря. Таким пацієнтам необхідно регулярно контролювати рівень кальцію у сироватці крові і функцію нирок.
Кальцій-Д3 Нікомед протипоказано застосовувати пацієнтам із саркоїдозом та гіпопаратиреоїдизмом через ризик підвищення метаболізму вітаміну D3 у його активну форму. Необхідно проводити моніторинг рівня кальцію в сироватці та сечі у таких пацієнтів.
Кальцій-Д3 Нікомед з обережністю застосовувати іммобілізованим хворим з остеопорозом через ризик розвитку гіперкальціємії.
Препарат Кальцій-Д3 Нікомед містить сахарозу, яка може бути шкідливою для зубів. Препарат також містить ізомальт (E 953). Тому пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість фруктози, сахаразо-ізомальтазну недостатність або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід застосовувати препарат.
Препарат Кальцій-Д3 Нікомед містить менше 23 мг натрію на таблетку, тобто по суті є вільним від натрію.
Застосування у період вагітності або годування грудьми
Вагітність . Препарат Кальцій-Д3 Нікомед можна застосовувати у період вагітності при дефіциті кальцію та вітаміну D. Добова доза не має перевищувати 2500 мг кальцію та 4000 МО вітаміну D. Дослідження на тваринах показали, що вітамін D у високих дозах проявляє репродуктивну токсичність. Вагітним слід уникати передозування препарату, оскільки тривала гіперкальціємія має несприятливі наслідки для плода. Немає підтверджень, що вітамін D у рекомендованих дозах може спричинити тератогенний ефект у людини.
Годування грудьми . Препарат Кальцій-Д3 Нікомед можна застосовувати у період годування грудьми. Кальцій, вітамін D3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну D з інших джерел в організм дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами
Відомих даних щодо впливу препарату Кальцій-Д3 Нікомед на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами немає.
Діти . Препарат застосовувати для лікування дефіциту кальцію та вітаміну D дітям віком від 5 років за рекомендацією лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

активність вітаміну D3 може знижуватися при його одночасному застосуванні з рифампіцином.
Діуретики тіазидного ряду знижують виведення кальцію з сечею. При поєднаній терапії необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці крові, оскільки підвищується ризик виникнення гіперкальціємії.
Кальцію карбонат може перешкоджати абсорбції препаратів тетрациклінового ряду. Препарати тетрациклінового ряду необхідно приймати щонайменше за 2 год до або через 4–6 год після прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед.
Гіперкальціємія може потенціювати токсичність серцевих глікозидів (можливе виникнення аритмій та ін.) при застосуванні препаратів кальцію та вітаміну D. Одночасне застосування у пацієнтів, які приймають серцеві глікозиди та високі дози кальцію, не рекомендовано. У разі необхідності поєднаної терапії із серцевими глікозидами необхідно використовувати низькі дози препарату. Необхідно проводити контроль роботи серця за допомогою ЕКГ та рівня кальцію в сироватці крові пацієнтів.
Для запобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів рекомендується приймати Кальцій-Д3 Нікомед не раніше ніж через 1 год після їх прийому.
При одночасному застосуванні кальцію ефективність левотироксину може бути знижена за рахунок зменшення його абсорбції. Левотироксин необхідно приймати щонайменше через 4 год після прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед.
При одночасному застосуванні кальцію може порушуватись абсорбція хінолонових антибіотиків. Хінолонові антибіотики необхідно приймати за 2 год до або через 6 год після прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед.
Солі кальцію можуть знижувати абсорбцію заліза, цинку та стронцію ранелату. Тому препарати заліза, цинку та стронцію ранелату необхідно приймати щонайменше за 2 год до або після прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед.
Лікування орлістатом потенційно може порушувати всмоктування жиророзчинних вітамінів (наприклад вітаміну D3).

Передозування

симптоми . Передозування може призвести до гіперкальціємії та гіпервітамінозу D. Симптомами гіперкальціємії є: анорексія, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, підвищена втомлюваність, психічні розлади, полідипсія, поліурія, біль у кістках, нефрокальциноз, нефролітіаз, порушення серцевого ритму у тяжких випадках. Тяжка форма гіперкальціємії може призвести до коми та летального наслідку. Стійкий високий рівень кальцію в організмі може призвести до необоротного ураження нирок та кальцифікації м’яких тканин.
У пацієнтів, котрі приймають велику кількість кальцію та лугів, які абсорбуються, може виникати молочно–лужний синдром; такі пацієнти потребують госпіталізації.
Лікування . Симптоматична та підтримувальна терапія. Слід припинити застосування препарату. Слід також припинити терапію тіазидними діуретиками та серцевими глікозидами (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ). Потрібно промити шлунок пацієнтам із порушенням свідомості та ввести в організм велику кількість рідини. Залежно від тяжкості передозування може виникнути необхідність застосування петльових діуретиків, бісфосфонатів, кальцитоніну, кортикостероїдів окремо або сумісно. Потрібно контролювати рівень електролітів сироватки крові, функцію нирок і діурез. У тяжких випадках слід проводити моніторинг показників ЕКГ та центрального венозного тиску (ЦВТ).

Умови зберігання

флакон зберігати щільно закритим при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Про автора

admin administrator