Як простерилізувати банки у мультиварці

Авторadmin

Як простерилізувати банки у мультиварці

Зміст:

Як стерилізувати банки: корисні поради

Звісно, будь-яку консервовану продукцію сьогодні можна без жодних проблем придбати в магазинах. Але це геть не те ж саме, що й домашні смачні заготовки. Зроблені власноруч варення, джеми, кабачкова та баклажанна ікра, мариновані огірки й помідори, томатний сік, лечо, аджика — це не тільки смачно, але й економно.

Щоб уся ця смакота зберігалася якомога довше, треба лише належним чином підготувати для неї скляні банки та кришки до них. Ми навчимо, як це зробити.

Чому ми повинні стерилізувати банки

На те є кілька причин:

  • стерилізація убиває бактерії, віруси, плісняву та інші шкідливі мікроорганізми, які можуть призвести до збудження хвороб або порушення якості продукту;
  • стерильні банки дозволяють продуктам зберігатися довше;
  • у деяких випадках продукти в нестерильних банках можуть піддатися процесам ферментації. Простіше кажучи — забродити. Стерилізація цьому запобігає;
  • стерильні банки допомагають зберегти смак, аромат та якість продуктів.

Як стерилізувати банки на парі над каструлею

Наповніть каструлю водою приблизно наполовину і дайте закипіти. Покладіть у каструлю кришки, а зверху помістіть друшляк або сито. Поставте зверху сухі банки шийкою вниз.

Можна також скористатися спеціальним стерилізатором. Це пристосування виглядає як пласка кришка з одним або кількома отворами, куди вставляються банки.

Маленькі банки мають побути над парою близько 6-8 хвилин, банки об’ємом 1-2 л — 10-15 хвилин, а банки на 3 л й більше — 20-25 хвилин.

Коли на внутрішніх стінках банок з’являться великі краплі води, стерилізацію можна закінчувати. Зніміть банки й поставте на чистий сухий рушник шийкою донизу. Кришки теж перекладіть на рушник внутрішньою стороною вниз.

Як стерилізувати банки в духовці

Поставте банки на деко або решітку у холодну духовку. Те, як ви їх покладете, — шийкою вверх або вниз, не має великого значення. Банки в духовку можна ставити відразу після миття.

У духовку можна класти кришки, що закручуються. Але не стерилізуйте кришки з гумою — вона може розплавитися. Їх варто прокип’ятити у воді 10–15 хвилин.

Закрийте духовку та встановіть температуру 100–110 ° C. Тримайте банки всередині близько 20 хвилин. Час стерилізації не залежить від їх об’єму. Вимкніть духовку та залиште там банки на кілька хвилин, щоб вони трошки охололи. Діставати їх слід сухим рушником.

Як стерилізувати банки на парі над чайником

Вам знадобиться чайник, у якому опускається ручка.

Наповніть звичайний чайник водою приблизно наполовину і закип’ятіть його. Покладіть кришки в чайник. Якщо вони не пролазять в отвір, то простерилізуйте їх у каструлі з киплячою водою.

Поставте суху банку в отвір чайника шийкою донизу. Якщо банка маленька, то помістить її на носик чайника. Або поставте у чайник товкачку й повісьте банку на неї.

Тримати банки над парою потрібно стільки ж часу, як і при стерилізації над каструлею. Потім їх слід просушити на рушнику.

Як стерилізувати банки на парі в мультиварці або пароварці

Наповніть чашу мультиварки або пароварки водою й покладіть туди кришки. Встановіть насадку для приготування на парі й поставте на неї сухі банки шийкою донизу. Увімкніть режим «Варіння на парі». Деякі мультиварки не працюють в «паровому» режимі з відкритою кришкою. У такому разі ввімкніть інший режим.

Після закипання води банки потрібно стерилізувати стільки ж часу, як і при стерилізації над каструлею або чайником. Помістіть банки та кришки на чистий сухий рушник і дочекайтеся, коли вони повністю висохнуть.

Як стерилізувати банки в мікрохвильовій печі

Налийте в банки на 1,5-2 см води й поставте їх у мікрохвильову піч. Оберіть максимальну потужність і встановіть час на 3-5 хвилин.

Вода має закипіти, а банки — вкритися великими краплями. Злийте воду і поставте банки просушитися шийкою донизу на чистий і сухий рушник.

Як стерилізувати банки в окропі

Поставте банки шийкою вгору у велику каструлю. Покладіть поруч кришки. Налийте у каструлю і банки холодну воду так, щоб вона покривала шийки. Якщо банки не вміщаються у каструлю за висотою, то покладіть їх на бік.

Доведіть воду до кипіння і стерилізуйте банки 15-20 хвилин. Потім перекладіть їх на чистий рушник шийкою донизу, щоб вони висохли.

Смачні джеми на зиму:

Полуничний джем із трьох інгредієнтів

Цей домашній полуничний джем містить лише три інгредієнти: свіжу полуницю, цукор і лимонний сік. Нема потреби додавати пектин в цей джем; просто приготуйте його до правильної температури та перевірте на консистенцію.

Дешева літня дивина — томатний джем

Джем з абрикос, ревеню, яблук, вишень ви вже спробували. Але є ще одна рослина, з якої джем виходить просто божественний! Це — томати!

Казкове поєднання: малиновий джем з м’ятою

Якщо ви у пошуках незвичних варіацій консервації, то цей малиновий джем з м’ятою вас точно влаштує. Жодної банальності!

Джем з аґрусу та чорної смородини

Цей простий ягідний джем має чудовий темно-червоний колір чорної смородини, але ніжний смак аґрусу.

Список справ до кінця літа: сливовий джем

Сливовий джем — один із тих домашніх джемів, які можна приготувати з серпня по вересень з найкращих і соковитих плодів!

Не лише над парою: 3 способи стерилізації банок, про які ви не знали

Коли починається пора консервації, для кожної господині стає актуальним запитання, як стерилізувати банки і кришки. Адже без цієї важливої процедури процес приготування заготовок на зиму не обійдеться. Стерилізація потрібна для того, щоб очистити банки від мікроорганізмів, що у свою чергу захистить заготовки від псування і допоможе їм простояти у закритому вигляді якомога довше.

Більшість господинь звикли стерилізувати банки лише одним способом – тримаючи їх певний час над парою. Але це не єдиний варіант, як можна знищити усі мікроорганізми і не дати їм потрапити у заготовки. Давайте розберемося, як іще можна стерилізувати банки.

1. Як стерилізувати банки в духовці

Для цього потрібно помити їх і поставити у холодну духовку. При цьому не має значення, поставите ви їх дном донизу чи доверху. Кришки відправляємо в духовку разом з банками, якщо вони металеві, нормально переносять високі температури і не мають резинки всередині.

Далі потрібно закрити духовку, встановити температуру на 100-110 градусів і залишити банки там на 20 хвилин.

Після того, як цей час мине, не спішіть одразу відкривати духовку – трішки зачекайте, щоб банки прохололи. Діставайте їх сухим рушником, щоб не обпекти руки. При цьому категорично не можна торкатися розігрітих банок мокрим рушником, адже вони можуть не витримати різкого перепаду температур і лопнути.

2. Як стерилізувати банки у мікрохвильовій печі

Для цього потрібно поставити банки у мікрохвильовку, попередньо наливши всередину кожної з них від 1,5 до 2 сантиметрів води. Потрібно обрати максимальну потужність і увімкнути мікрохвильову піч на 3-5 хвилин.

Вода під час цього процесу повинна закипіти. Коли мікрохвильовка вимкнеться, обережно дістаньте банки, злийте воду, яка ще у них залишиться, і поставте їх сохнути, перевернувши.

При цьому варто пам’ятати, що кришки стерилізувати у мікрохвильовці не можна.

Більшість з нас робить неправильно: 3 речі, які не можна прати за температури 40 градусів

3. Як стерилізувати банки у мультиварці

Таким самим чином можна скористатися і пароваркою. Всередину ємності прибору потрібно налити трохи води і покласти туди кришки. Далі зверху встановити насадку для приготування на парі, на яку поставити перевернуті банки. Увімкнути режим приготування на парі.

Коли вода закипить, потрібно, щоб банки перебували у такому положенні від 6 до 20 хвилин залежно від їхньої величини. Так, рекомендується дотримуватися наступного правила:

  • маленькі банки потрібно стерилізувати на парі 6-8 хвилин,
  • банки 1-2 літра – 10-15 хвилин,
  • об’ємом 3 літра і більше – 20 хвилин.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Як стерилізувати банки, щоб консервація стояла довго і не “стріляла”: 5 надійних способів

Наскільки довго стоятиме ваша консервація залежить від того, чи правильно ви простерилізували банки. Адже через помилки допущені у цьому процесі, ви можете залишитись без заготовлених овочів і фруктів на зиму.

Про те, як правильно стерилізувати банки для консервації, читайте у матеріалі Styler.

Чому банки “стріляють”

Якщо у консервацію потрапляють мікроорганізми, вони провокують процеси, через які зриває кришку у банці. Запобігти цьому може стерилізація банки.

Також важливо перевірити тару для консервації – усі банки мають бути цілими, без тріщин чи сколів. Також не можна використовувати старі чи ржаві кришки.

Перед стерилізацією банки треба добре вимити. Найкраще з цим справляються гірчичний порошок, сода або господарське мило. Краще не використовувати магазинної хімії, бо від неї доведеться довго відмивати банки.

Стерилізація над каструлею

Це найпоширеніший та найпростіший спосіб. Візьміть широку каструлю й наповніть її на половину водою і доведіть до кипіння. Тоді викладіть кришки у воду, а на каструлю поставте решітку з духовки або друшляк. А вже зверху виставте сухі банки горлечком вниз.

Як довго стерилізувати банки:

  • до 1 л – 6-8 хв
  • 1 – 2 л – 10-15 хв
  • 3 л і більше – 20-25 хв

Як у середині банок появляться великі краплі, стерилізацію можна закінчувати. Акуратно за допомогою рушника зніміть банки та виставте їх на чисту поверхню горлечком вниз.

Стерилізація над чайником

Для цього способу бажано використовувати чайники, які треба нагрівати на плиті. Електрочайники – малоефективні.

Як тільки чайник закипить, опустіть чисту банку на носик і акуратно за допомогою рушника притримуйте її. По часу стерилізації треба дотримуватись вище вказаних термінів.

Цим методом зручно стерилізувати півлітрові банки, оскільки їх можна повісити на носику чайника, а не постійно притримувати.

Запорукою якісної консервації є правильна стерилізація банок (фото: Freepik)

Стерилізація у духовці

У ще холодну духовку виставте банки, а тоді нагрійте її до 100-110 градусів і стерилізуйте 20 хв. У цьому випадку час стерилізації не залежить від величини банки. Після цього вимкніть духовку й залиште у ній банки, аж поки не охолонуть.

У духовці також можна стерилізувати кришки, але тільки ті, що закручуються. А от з гумками можуть розплавитися. Їх краще стерилізувати у каструлі 10-15 хв.

Стерилізація у мультиварці і пароварці

Фактично тут такий самий процес стерилізації, як і над каструлею. Треба наповнити чашу мультиварки або пароварки водою і покласти туди кришки. А на насадку для приготування на пару виставити банки горлечком вниз.

Увімкніть позицію “Варіння на пару” і засічіть час після закипання води. Користуйтесь вище вказаними термінами для стерилізації різних об’ємів банок. Потім висушіть їх на рушнику.

Стерилізація у мікрохвильовці

Наповніть банки водою, щоб покривала дно на 2 см і поставте у мікрохвильову. Виберіть максимальну потужність і встановіть час 3-5 хв. Тоді акуратно вийміть банки, злийте воду й висушіть їх на рушнику.

Перевагою цього методу є те, він забирає найменше часу. Але у мікрохвильовій можна стерилізувати лише невеликі банки, оскільки трилітрова просто не поміститься. А ще у мікрохвильовій не можна стерилізувати кришки.

Про автора

admin administrator