Як зробити насіння з огірків у домашніх

Авторadmin

Як зробити насіння з огірків у домашніх

Як зібрати насіння огірків в домашніх умовах

Досвідчені дачники вже давно не витрачають гроші на купівлю огіркового насіння і при цьому завжди отримують відмінний урожай.

Як вже стало зрозуміло, йдеться про збирання насіння своїми руками з плодів сорту, який полюбився. Розкажемо, як це зробити правильно і як вибрати відповідний огірок.

Якщо все зробити правильно, то насіння зійде раніше, проростання буде 100%-не, а рослина більш стійка до хвороб і шкідників.

Вибираємо огірок

1. Рослині, на якій зростатиме насіннєвий огірок, потрібно забезпечити належне харчування.

2. Зривають його під час збирання врожаю в середині або наприкінці вересня, коли плід стане не просто великим, але ще й пухким.

3. Залишаємо огірок на підвіконні під сонячним промінням приблизно на місяць, щоб він став жовтим або помаранчевим. Також плід може покритися сіточкою.

4. Щоб дістати насіння, овоч розрізають навпіл і очищають серцевину ложкою.

5. Цю масу потрібно залити склянкою холодної води і перемішати, надлишки, що спливли вгору, з порожнім насінням можна викинути.

Потім суміш зливають через сито, знову заливають склянкою води та додають 1 ст. л. солі, після чого залишають на 20 хвилин, потім остаточно промивають насіння, проціджують розчин і відправляють на просушування.

Важливо! Насіння збираємо тільки з сортових рослин, а не з гібридів (F1).

Посів кімнатних огірків – готуємось збирати врожай у домашніх умовах!

Автор: Володимир https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=31 Правки: 11 березня 2024 Перша редакція: 18 грудня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 1808 разів 💬 0 коментарів

Вибір ємності та сорту

Сіяти насіння ми будемо в стаканчики об’ємом 400 мл, а коли сіянці підростуть, ми розсадимо їх по горщиках ємністю 5 л, рясно поливатимемо і підсвічуватимемо фітолампою: взимку огіркам не вистачає світла.

Для вирощування у кімнатній культурі підходять не всі огірки. Нам потрібен ранній і довгоживучий партенокарпічний (самозапильний) сорт, який добре переносить недостатнє освітлення. Найбільше підходять сорти, на пакуванні яких стоїть позначка – для зимових плівкових теплиць.

Ми сіятимемо саме такий сорт. Він називається Лютояр.

Ґрунтосуміш для огірків

Ґрунтосуміш для вирощування огірків нам надали наші партнери. Як добриво ми додали до неї гумат.

У домашніх умовах у вологолюбних огірків ґрунт пересихає дуже швидко, і щоб цього не відбувалося, до нього потрібно додати якийсь вологоємний матеріал. Це може бути, наприклад, торф або кокосове волокно, але ми внесли в ґрунт гідрогель Акватерра, в результаті чого ґрунтосуміш стала вологою і пухкою.

Посів кімнатних огірків

Ми наповнили ґрунтом 4 стаканчики і приступили до посіву. Один кінець у насінини огірка округлий, а другий трохи загострений, і саме з нього підуть корінці. Ми заглиблюємо насіння загостреним кінчиком вниз на 3 товщини насінини і загортаємо.

Якщо передбачається ризик регулярного пересихання верхнього шару ґрунту, можна посадити насіння трохи глибше. Але якщо глибина загортання буде недостатньою, це призведе до того, що сіянці не зможуть самостійно звільнити сім’ядолі від оболонки, і їм доведеться допомагати.

Верхній критичний температурний показник для проростання насіння огірків – 30 ⁰C, а нижній – 20 ⁰C, але оптимальна температура утримання посівів до появи сходів – 25-27 ⁰C. У міру зростання розсади ми розповідатимемо вам про кожен етап розвитку огірків.

У домашніх умовах можна вирощувати і томати, але це більш примхлива культура: у неї довший розсадний період і вищі вимоги до освітлення.

Про автора

admin administrator