Як рахувати термін для оскарження рішення суду

Авторadmin

Як рахувати термін для оскарження рішення суду

Апеляція на вирок, ухвалу чи постанову суду першої інстанції, якщо інше не передбачено КПК, може бути подана протягом п'ятнадцяти діб з моменту їх проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, – в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Відповідно до статті 395 КПК особа має право подати апеляційну скаргу через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення, протягом 30 днів із дня проголошення вироку.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо ж Ви оскаржуєте ухвалу, то апеляційну скаргу слід подати протягом1 5 днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції – протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого зазначеним Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Закон України «Про виконавче провадження» встановлює, що державний виконавець по рішеннях суду немайнового характеру повинен провести виконавчі дії у двомісячний термін, а по інших виконавчих документах – протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження (стаття 25 Закону).





Терміни, відведені на опротестування рішень, дещо відрізняються в залежності від виду судочинства. Так, для цивільного такий термін оскарження встановлений 30 днів з моменту оголошення рішення або його вручення. Протягом цього ж терміну апелянт може змінити або …

Про автора

admin administrator