Як росте малюк по місяцях

Авторadmin

Як росте малюк по місяцях

Розвиток дитини по місяцям

Розвиток дитини – це неймовірно захоплива подорож, яка починається з перших днів життя і триває протягом всього року. Протягом цього часу, дитина проходить важливі фази фізичного, психологічного та соціального розвитку. Давайте розглянемо особливості розвитку дитини по місяцях до її першого дня народження. Перший рік життя дитини розділяється на місяці, кожен із яких приносить нові досягнення та зміни.

Фізичний розвиток дитини в 1 місяць

Фізичний розвиток дитини в перший місяць є дуже важливим і включає в себе багато перших, дуже важливих досягнень. Важливо пам’ятати, що діти розвиваються унікальними темпами, і тому можуть існувати деякі відмінності в розвитку. Вага дитини протягом першого тижня життя може зменшуватись – до 10% від маси тіла при народженні – фізіологічна втрата маси тіла, вважається абсолютною нормою протягом першого тижня життя і не має лякати батьків. Ріст в перший місяць зазвичай дещо збільшується. Рухи дитини на початку життя є нескоординованими та випадковими. Важливою характеристикою є м’язовий тонус. Памʼятаймо, що в 1 місяць потрібно відвідати плановий огляд невролога, для оцінки нервово-мʼязового тонусу.

У деяких дітей може бути гіпотонія (недостатній м’язовий тонус), в інших – гіпертонія (занадто сильний м’язовий тонус). Обидва стани можуть бути нормальними, але лікарі спостерігатимуть за ними. До кінця першого місяця дитина може більше відкривати очі та дивитися на предмети навколо. Проте зір в їх віці ще не розвинувся повністю, і вони можуть бачити найкраще на відстані від 20 до 30 см (ця відстань відповідає відстані між обличчям мами і грудьми під час годування). В 1 місяць дитина може реагувати на деякі звуки. Вона може виявити цікавість, якщо почує голос матері або інший звук, і навіть спробує дивитися в бік звуку. Фізичний розвиток дитини характеризується тим, що вона ще не може самостійно утримувати голову, але важливо тренувати цю навичку, викладаючи дитину на животі. У перший місяць дитина витрачає більшу частину часу на сон і годування. Сон важливий для розвитку мозку та фізичного відновлення.

Ці фізичні досягнення – це тільки початок довгого шляху розвитку дитини. Важливо надавати дитині багато можливостей для вивчення світу навколо і підтримувати її в цьому важкому, але захопливому процесі росту і розвитку.

Особливості розвитку в 2-3 місяці

Другий і третій місяці життя дитини – це період активного розвитку, під час якого відбуваються значні зміни у фізичному та психологічному стані малюка. Дитина вже виявляє більший інтерес до навколишнього світу і може реагувати на голоси батьків. Вона може обертати голову в бік джерела звуку і навіть спробувати “розмовляти” у відповідь, видавши звуки та гомін. Дитина стає більш активною і може спробувати підтримувати голову у вертикальному положенні. Рухи стають більш координованими, і вона може почати обертати голову в різні сторони під час лежання на спині або животі.

Якщо цього не робили раніше, то на 2-му місяці життя рекомендовано пройти додаткові скринінгові обстеження, які показані всім діткам без винятку: Нейросонографія, УЗД внутрішніх органів, Ехо-КГ та УЗД кульшових суглобів, при виявленні якихось змін педіатр має можливість скерувати вас до вузького спеціаліста.

Особливості розвитку дитини в 2-3 місяці характеризуються тим, що вона може почати відкривати та розгортати долоні, дивитися на свої руки і навіть намагатися захопити щось. Орієнтовно в 2 місяці батьки можуть спостерігати підвищене слиновиділення – це ознака того, що слинні залози дитини почали активно працювати. Другий-третій місяць – це час, коли багато дітей починають усміхатися, реагуючи на обличчя батьків та їхні жести. Сміх та радість стають більш виразними. Дитина може проявляти більше цікавості до предметів, які знаходяться поблизу. Вона може намагатися захопити або доторкатися до різних текстур та форм. В цей період дитина все ще спить багато, але режим сну може стати більш регулярним. Годування залишається ключовим елементом розвитку та забезпечення нормального зростання. Дитина може починати розвивати координацію між очима, спостерігаючи за рухами своїх рук та інших об’єктів. Цей період розвитку характеризується вмінням дитини більше реагувати на світло і кольори, виявляючи інтерес до яскравих предметів. У цей період деякі діти можуть проявляти інтерес до жування руки та експериментувати із смаками, шляхом смакування різних предметів.

Що вміє дитина в 4 місяці

На 4-му місяці життя дитина досягає ряду важливих фізичних і психологічних досягнень. Цей період розвитку характеризується зростанням мобільності та більшим взаємодією з навколишнім середовищем. Дитина може активно обертати голову в обидві сторони під час лежання на животі. Вона може реагувати на звуки і рухи, повертаючи голову в бік джерела зацікавлення. Дитина вже може тримати голову стійко і тривалий час під час лежання на животі або сидячи підтримуючись на руках дорослого. Вона може спробувати захопити різні предмети, які знаходяться поруч, і намагатися тримати їх у руках. Рухи рук стають більш координованими. Дитина може реагувати на голоси та обличчя батьків сміхом та усмішками. Вона може стати більш виразною у вираженні радості та задоволення. Однією з особливостей розвитку дитини в 4 місяці є те, що вона стає більш зацікавленою у взаємодії з іншими людьми та предметами. Вона може дивитися на обличчя батьків, коли ті говорять з нею, і може спробувати відтягнути або затиснути предмети, що їй подобаються. Сон і годування залишаються важливими аспектами дня. Дитина може продовжувати вночі спати та розвивати більш стабільний режим годування. Дитина реагує на різні звуки, включаючи музику, розмови та звуки природи. Вона може сприймати різницю між голосами та ритмами. Малюк може показувати свій дослідницький інтерес і спробувати жувати свої ручки або інші предмети, не варто їй цього забороняти. Завдання батьків – убезпечити зовнішнє середовище і дати можливість дитині досліджувати навколишній світ.

Розвиток дитини в 5-6 місяців

Дитина від 5 до 6 місяців переживає значний розвиток у всіх аспектах свого життя. У цей період вона стає більш активною, співпрацюючи з навколишнім світом і навчаючись новим навичкам. Між 5 і 6 місяцем дитині показано повторне проведення УЗД кульшових суглобів та консультація дитячого ортопеда. Також, на 6-му місяці життя має бути проведений ще один плановий огляд дитячого невролога.

Дитина може піднімати голову та верхню частину тіла у положенні лежачи на животі. Вона може спробувати сісти підтримуючись на руках дорослого. Малюк може дотягуватися до предметів, щоб захопити їх і вивчати. Він може намагатися повз або ковзати на животі, хоча це ще досить неспрокачані рухи. Дитина більше фіксує погляд на предметах та обличчях. Вона може дивитися на свої руки та намагатися грати ними. З’являється більше інтересу до кольорів і різних текстур. Малюк може виражати радість голосними виразами обличчя та гомоном. Він може реагувати на ім’я та намагатися імітувати звуки. Розвиток дитин в 5-6 місяців характеризується початком розуміння основних жестів та міміки дорослих. Дитина може бути зацікавлена кольоровими картинками у дитячих книжках. Захоплення розгляданням книжок сприяє розвитку мовлення та інтелекту. Дитина може реагувати на музику, рухаючи руками або ногами. Ритмічна музика може сприяти розвитку рухових навичок. Годування продовжує бути важливим елементом дня, але тепер може вводитися додаткова їжа, така як фруктові пюре або овочеві пюре, згідно з рекомендаціями педіатра. Дитина може мати більш стабільний режим сну і спати довше нічною порою. Малюк може показувати свої емоції більш виразно і виявляти зацікавленість або незадоволення.

Особливості розвитку в 7-8 місяці

Вік від 7 до 8 місяців є періодом інтенсивного фізичного, когнітивного і емоційного розвитку для дитини. В цей період вона набуває нових навичок та досягнень. Дитина може сидіти без підтримки на короткий час і більше контролювати своє тіло. Вона може повзати на животі, рухаючись вперед, намагаючись дістати предмети, що її цікавлять. Дитина може тримати предмети, перекладаючи їх з руки в руку. Малюк вже більш докладно спостерігає за дрібними предметами та деталями. Він може слідкувати за рухомими предметами та людьми навколо. Дитина показує більше інтересу до інших дітей та дорослих. Вона може виявляти радість, коли бачить рідних та друзів, та спробувати спілкуватися мімікою та звуками. Дитина може продовжувати розвивати свої комунікативні навички, намагаючись імітувати звуки та повторюючи прості слівця. У цей період можна розпочинати вводити більше різноманітної їжі в раціон, так як малюк може проявляти інтерес до жування та смакування їжі. Етап розвитку дитини на 7-8 місяці супроводжується вивченням навколишнього світу шляхом дотику та захоплення різних предметів. Її цікавість може бути спрямована на різні текстури, розміри та форми. Малюк може стати більш вправним у користуванні руками та пальцями, вивчаючи, як захоплювати та маніпулювати предметами. Режим сну може стати більш стабільним, і дитина може спати триваліше вночі. Дитина виявляє більше емоцій, включаючи радість, цікавість, роздратування і зацікавленість в навколишньому світі.

Що повинна вміти дитина в 9 місяців

Розвиток дитини в 9 місяців характеризується важливими фізичними і психологічними досягненнями. Вона стає більш активною і самостійною у вивченні світу навколо. Дитина може сидіти стабільно без підтримки. Вона може активно повзати, рухаючись вперед або назад. Малюк може триматися за меблі або інші предмети та намагатися стати на ніжки. Дитина може більше сприймати мовлення та реагувати на звуки навколишнього світу, намагатися вимовляти прості слова або звуки та розуміти деякі слова та команди. Малюк може захоплювати різні предмети та вивчати їх, перевертаючи, стукаючи або захоплюючи руками, намагатися самостійно їсти, тримаючи ложку або намагаючись захопити їжу руками. Він може вказувати на предмети, які хоче мати. Дитина може більше фіксувати погляд на дрібних деталях та предметах. Вона може спостерігати за рухом предметів та слідкувати за ними.

Розвиток дитини в 10-11 місяців

У віці 10-11 місяців дитина досягає багатьох важливих розвиткових пунктів, які підготовлюють її до переходу до та інтенсивного розвитку у перший рік життя. Малюк може вже вставати, тримаючись за меблі або руки дорослих, і спробувати ходити. Дитина може вивчати нові звуки, сприймаючи мовлення навколишніх дорослих. Вона може намагатися повторювати слова і використовувати прості жести та міміку для спілкування. Малюк може реагувати на емоції інших людей та намагатися розуміти їх. Дитина може досліджувати навколишній світ шляхом захоплення та дослідження предметів. Вона може намагатися розкривати, відкривати і захоплювати різні предмети, самостійно їсти, використовуючи ложку або намагаючись захопити їжу руками. Він може намагатися піднімати склянки або келихи для пиття. На цьому етапі розвитку сон дитини стає більш стабільним і тривалим. Малюк може виявляти різні емоції і реагувати на них. Дитина може докладно фіксувати погляд на предметах та інших дітях.

Дитина в 1 рік

Дитина в 1 рік досягає важливого пункту у своєму розвитку і стає все більше самостійною і активною у вивченні світу. Дитина може ходити або рухатися, тримаючись за підтримку. Вона може вже стояти самостійно на короткий час. Малюк може тримати різні предмети, включаючи кубики, м’ячі, або книжки. Однією з особливостей розвитку дитини в 1 рік є те, що вона може намагатися вимовляти перші слова і звуки. Вона розуміє прості команди та слова. Може виявляти свої потреби та бажання за допомогою жестів, вказівок та звуків. Дитина виявляє інтерес до інших дітей і дорослих, може грати в спільних іграх. Вона може почати реагувати на інші емоції та спілкуватися мімікою та жестами. Малюк активно досліджує навколишній світ, випробовуючи предмети на смак, доторк і звук. Він може вивчати різні текстури та форми. Дитина може самостійно їсти деякі продукти, тримаючи ложку або намагаючись їсти руками. Може виявляти власні вподобання в їжі. Режим сну може стати більш стабільним, але дитина все ще потребує достатньої кількості сну.

Важливо пам’ятати, що розвиток дітей може значно варіюватися, і багато досягнень буде залежати від індивідуальних особливостей. Важливо надавати дитині багато можливостей для дослідження та вивчення світу, надихаючи її на нові досягнення.

Розвиток дитини за місяцями

Життя з новонародженою дитиною може бути чарівним часом, повним солодких дитячих запахів та обіймів, але це також і один із найінтенсивніших періодів адаптації, через які ви обидва будь-коли проходитимете.

Ваша дитина вчиться основним функціям життя: як спати, їсти, спілкуватися та рухатися. йВи теж пристосовуєтеся. Ви вчитеся заспокоювати дитину; увійдіть в рутину постійних годівель, сну та зміни підгузків, а також знайдіть найкращий спосіб укласти дитину спати і саме так, як їй подобається, коли її тримають на руках. Ви обидва пройшли довгий шлях, і вам ще доведеться багато чого навчитися разом. А наш путівник допоможе вам детальніше вивчити розвиток дитини по місяцях.

Розвиток дитини у перший місяць життя

Ваша місячна дитина все ще дуже малоактивна — спить, їсть і більше нічого не робить. Цього слід було чекати. Ваша мета – висипатися, коли це можливо, стежити за тим, щоб ваша дитина зростала належним чином, і продовжувати дізнаватися сигнали дитини про їжу та сон, щоб ви могли сприяти послідовному розкладу дитини в майбутньому.

До кінця місяця може здатися, що ваша дитина прокинулася і стала набагато більш залученою і пильною. Рухи місячної дитини можуть здаватися більш скоординованими та плавними. Крім того, ваше маля працюватиме над спілкуванням з вами через міміку і, звичайно ж, плач.

Ви помітите, що ваша місячна дитина спостерігає за вашим обличчям, коли ви тримаєте його близько і слухаєте ваш голос. Ви допомагаєте розвивати мозок своєї дитини, кажучи, співаючи, читаючи та граючи – взаємодія є ключем до створення здорової основи для вашого малюка. Ось кілька етапів розвитку дитини у цьому віці:

  • Вираз обличчя. Ви побачите, як ваша дитина більше експериментуватиме з різними виразами обличчя – підтискаючи губи, піднімаючи брови, розширюючи або примружуючи очі і насупуючи брови.
  • Розпізнавання запаху. Цей процес починається з народження: дитина може розпізнати ваш запах, а якщо ви годуєте грудьми, унікальний запах вашого грудного молока.
  • Реакція на гучні звуки. Ваша дитина реагуватиме на гучні звуки переляком або плачем, як діти старшого віку.
  • Зрілий слух. Дитина чутиме все, що ви можете чути, і навіть повертатися на знайомі голоси та звуки. Ваша дитина дізнається голоси батьків і може навіть перестати плакати, щоб слухати, коли ви говорите!
  • Поліпшення зору. Зір вашої дитини продовжує покращуватись. Ви можете помітити, що очі вашої дитини час від часу косять – це нормально. Немовлятам цього віку подобається розглядати висококонтрастні візерунки, особливо чорно-білі, тому що їх найлегше побачити.
  • Головний контроль. М’язи шиї вашої дитини стають сильнішими, і він може на короткий час тримати голову прямо. Лежачи на животі, ваша дитина може навіть підняти голову і повернути її з боку на бік.

​Розвиток дитини у 2 місяці

Ваша 2-місячна дитина швидко росте і може досягти кількох важливих аспектів розвитку, таких як триваліший сон, перехід до більш передбачуваного режиму годівлі і, що цікаво, посмішка!

Продовжуйте давати дитині багато часу лежати на животі – це допомагає їй набратися сил і навчитися краще контролювати голову та шию. Швидше за все, найближчим часом ваша дитина не спатиме всю ніч. Але деякі двомісячні діти можуть спати по п’ять або навіть шість годин поспіль. Ось деякі віхи, яких може досягти ваша 2-місячна дитина:

  • Більш скоординовані рухи очей. У цьому віці рухи очей дитини стають більш сфокусованими та цілеспрямованими. Наприклад, малюк може відстежувати об’єкт, який рухається перед ним, і він здатний краще зосередитися на своєму улюбленому вигляді – вашому обличчі!
  • Міні-віджимання. Завдяки тому, що ви проводите весь цей час на животі, ваша дитина може навіть почати віджиматися від статі, лежачи на животі. У цьому віці деякі немовлята можуть піднімати голову та груди, спираючись на передпліччя, але інші не роблять цього, поки їм не виповниться 4 місяці.
  • Слух. Дитина безперечно дізнається ваш голос і любить слухати, як ви кажете, співаєте (незалежно від того, добре ви це робите чи ні!), або читаєте. Вони можуть навіть повернути голову, щоб спробувати подивитись на вас, коли почують ваш голос.
  • Воркування. Не чекайте, що ваша дитина почне говорити слова прямо зараз, але до кінця двох місяців ваше маля може почати імітувати форму і звуки вашого рота з досить чарівним воркуванням або подібними звуками.
  • Посмішка. Приготуйтеся до того, що ваше серце розтане, коли ваша дитина почне усміхатися вам десь у цьому віці. На вашому шляху буде багато мармеладних усмішок — вважайте їхньою нагородою за всю тяжку роботу.
  • Руки до рота. Приблизно зараз ваша дитина може навчитися підносити руки до рота. І може почати смоктати кулак у першій спробі самозаспокоєння.

Розвиток дитини у 3 місяці

Ваша тримісячна дитина наближається до дуже важливої ​​віхи: вона залишає стадію новонародженого і офіційно стає немовлям. У цьому віці він розвиватиме нові навички, такі як хапання іграшок (або ваших рук). У цей момент не чекайте, що ваша дитина зможе схопити що-небудь з високою точністю, але він відкриватиме і закриватиме свої крихітні кулачки і битиме по іграшках, що висять.

По суті, цей місяць є перехідною точкою від мимовільних рефлексів новонароджених та безперешкодного графіка до довільних рухів та більш передбачуваних графіків сну та прийому їжі. Нижче погляньте на те, що на вас чекає:

  • Ручне управління. У цьому віці ваша дитина почне дійсно використовувати свої руки, щоб отримати те, що вона хоче. Він почне тягтися до предметів, намагаючись схопити їх.
  • Підвищення зорово-моторної координації. Всі ці навички рук пов’язані з покращенням зорово-моторної координації дитини. Це означає, що вони можуть координувати рухи рук із чимось, що вони бачать, наприклад, бачити іграшку та тягнутися до неї.
  • Сила ніг. Поряд із тонізуванням м’язів тулуба діти підвищують силу ніг. Подивіться, як вони справді витягуються і б’ють ногами, коли лежать на животі чи спині, і як вони «стоять», коли ви ставите їхні ноги на тверду поверхню.
  • Балаклея. Ваш новонароджений, ймовірно, видавав тихі звуки, що воркують, які чарівні. Але з 3-х до 4-х місяців «розмова» вашого малюка стане більш витонченою. Ви можете почути, як ваша 3-місячна дитина починає лепетати, видаючи звуки на кшталт «ма-ма» чи «ба-ба».
  • Усвідомлення батьків. Цього місяця малюк набагато краще впізнаватиме знайомих людей і навіть предмети. Тримісячна дитина може посміхатися звуку вашого голосу, повертатися на звуки і уважно стежити за об’єктами, що рухаються, і особами.
  • Перевертання. До кінця місяця ваша дитина може спробувати перевернутися з живота на спину. Немовлята зазвичай опановують цю навичку приблизно 5 місяців, але вони можуть почати практикуватися і зараз.

Розвиток дитини на 4 місяці

Приготуйтеся побачити важливі успіхи у соціальному та емоційному розвитку вашої дитини цього місяця. До 4-місячного віку відбувається значний розвиток мозку, і ви побачите, як це відбивається на тому, як ваша дитина все частіше може розпізнавати важливих людей, виражати радість та смуток, а також повідомляти про настрої та бажання. Ось деякі віхи, яких може досягти ваша 4-місячна дитина:

  • Впізнавання знайомих предметів. Поряд із впізнанням вашої особи малюк також почне впізнавати знайомі об’єкти. Заохочуйте цю навичку, вказуючи на предмети у вашому оточенні, наприклад, на собаку або улюблену ковдру.
  • Гра з іграшками. Це початок багатьох довгих років спотикань про іграшки на підлозі. Це того варта: дитина, що грає, насправді старанно працює, створюючи нові зв’язки у своєму мозку і освоюючи велику і дрібну моторику.
  • Сум, коли гра зупиняється. Тепер, коли ваша дитина дізналася, що таке гра, він може показати розчарування або навіть заплакати, коли настав час зупинитися. Насправді це соціальна та емоційна віха, яку треба відсвяткувати!
  • Робота над мовою. Ваша дитина може наслідувати звуки, які ви видаєте, і навіть вашу міміку. Щоб сприяти розвитку мови, розмовляйте з 4-місячною дитиною щоразу, коли можете, розповідаючи про свої щоденні екскурсії та заняття по дому.
  • Віджимання на ліктях. Під час лежання на животі ваша 4-місячна дитина, швидше за все, зможе піднятися на ліктях і утримувати вагу голови та грудей. Це зазвичай називають “міні-віджимання”, і якщо ви займаєтеся йогою, ви дізнаєтеся в цьому позу кобри!

Розвиток дитини в 5 місяців

5-місячна дитина може похвалитися сильними емоціями: метушитися, коли ви виходите з кімнати, винагороджувати вас неохайними поцілунками і верещати від задоволення, коли ви говорите забавними голосами. Фізично вашій дитині, ймовірно, подобається сидіти (підпираючись подушками) і незабаром вона зможе перевернутися в обох напрямках. Дитина може спати довше і насолоджуватися більшими, але менш частими годуваннями.

Маля стає більш товариським і виявляє інтерес до інших людей, але зберігає свої найбільші посмішки для людей, яких він знає і любить найбільше, таких як ви. У 5 місяців ваша дитина знає своє ім’я і може повернутися до вас, коли ви її скажете. Будьте готові до таких особливостей розвитку:

  • Гра. У 5 місяців ваша дитина, ймовірно, любить грати. І найпрекрасніше те, що гра допомагає йому вчитися, розвивати навички та загострювати його почуття. Тримайте іграшки перед дитиною, щоб вона могла практикуватися в тому, щоб дотягнутися до них і брати їх.
  • Перевертання. Хоча не всі немовлята повністю освоять цю навичку, деякі будуть перевертатися вперед-назад приблизно в 5 місяців. Можливо, вашій дитині сподобається її новонабута здатність, або їй може не сподобатися вигляд, коли вона перевернеться. У будь-якому разі заохочуйте їх.
  • Сидіння. Більшість 5-місячних дітей ще не можуть сидіти без підтримки, але вашому малюку може подобатися сидіти, спираючись на подушки. Це також може допомогти вашій дитині розвинути силу корпусу, необхідну для сидіння.
  • Рухомі предмети. Малюк може брати більші та легкі для захоплення предмети, такі як м’які м’ячі та блоки. Передача речей з однієї руки в іншу зазвичай відбувається не раніше, ніж за кілька місяців, але дитина починає краще хапати речі.
  • Розуміння причини та наслідків. У віці 5 місяців дитина знаходить здатність розпізнавати причину та слідство. Це означає, що він може навмисно кинути іграшку і посміхатися над звуком, який вона видає, або зрозуміти, що якщо він заплаче певним чином, ви підберете іграшку самі.​

Розвиток дитини в 6 місяців

Тепер ваша дитина повністю залучена до світу. Він усміхається, сміється та веде з вами бесіду за допомогою бурмотіння. Маля вже в русі – до цього або наступного місяця він, швидше за все, перевернеться на животик і назад, сидітиме без сторонньої допомоги і підтримуватиме свою вагу ногами досить добре, щоб підстрибувати, коли ви її тримаєте. Ваша дитина може використовувати згрібаючі хватки, щоб підтягувати предмети ближче, а також може тримати іграшки та перекладати їх з однієї руки до іншої. Цікава 6-місячна дитина може хапатися за сережки, що бовтаються, і намисто – і стежте за своїми окулярами, тому що дитина може стягнути їх з вашого обличчя! Ось деякі віхи, яких може досягти ваша 6-місячна дитина:

  • Реагування на емоції. Ваша дитина любить вас, і коли ви нещасні чи відчуваєте стрес, ваша дитина відчуває це і може навіть відображати ваші емоції. Якщо ви плачете, малюк може вибухнути власним виттям.
  • Спілкування із вами. Дитина може почати бурмотити у відповідь, коли ви з нею розмовляєте. Заохочуйте спроби вашої дитини говорити, перемовляючись, читаючи дитині та слухаючи її. Крім того, дитина може знати своє ім’я і навіть реагувати на неї.
  • Вивчення. 6-місячній дитині буде цікаво пізнавати світ: вона озиратиметься, тягтиметься до предметів і намагатиметься всі (і ми дійсно маємо на увазі все) затягти до рота. Переконайтеся, що предмети, які можуть викликати ядуху, знаходяться поза досяжністю.
  • Координація рук. Координація рук вашої дитини стає більш розвиненою, і вона може робити такі речі, як передавати предмет із однієї руки до іншої.
  • Підстрибування. Хоча ваша дитина ще не готова стояти самостійно, вона може підтримувати свою вагу ногами, якщо ви її тримаєте, і їй може подобатися підстрибувати вгору та вниз.

Розвиток дитини в 7 місяців

Ваша дитина, швидше за все, намагається рухатися, як може – перекочується в обидві сторони, підтягується в положення сидіння, навіть намагається повзати. Маля також розвивається емоційно, і це може призвести до початку тривоги розлуки. Маленькі діти не розуміють сталості об’єкта, тому, коли вони не можуть бачити об’єкт, він не існує.

Старші діти починають розуміти, що речі і люди існують навіть тоді, коли їх немає поруч, і це робить їх ще неспокійнішими, коли ви йдете. Тривога розлуки може утруднити відхід до сну та викликати сльози у вас обох, коли ви залишаєте дитину, йдучи на роботу. Вона може неодноразово виникати у вашої дитини в дитячому та ранньому віці, але хороша новина полягає в тому, що тривога розлуки є ознакою нормального та здорового емоційного розвитку. У цьому віці ви помітите такі особливості:

  • Поліпшення зору. Зір вашої дитини покращився, і тепер вона може легше відслідковувати об’єкти, що рухаються, і бачити предмети, які знаходяться далі. Крім того, ваша 7-місячна дитина тепер може бачити у повному кольорі!
  • Координація рук. Ваша дитина все ще працює над координацією рук і, ймовірно, може тримати більші предмети, такі як іграшки та кубики, і перекладати їх з руки в руку. Але ваша дитина ще не має спритності, щоб брати дрібні предмети, такі як горох.
  • Розуміння мови. Ваша дитина краще розуміє мову, у тому числі те, що передає ваш тон, а також певні слова, наприклад, «ні» та їхні назви. У 7 місяців дитина може використовувати свій голос, щоб висловити радість чи невдоволення, і може белькотати вам.
  • Соціальна гра. Взаємодія з вами та іншими людьми є важливою для вашої дитини. Розважайтеся з класичними іграми, такими як хованки, або разом досліджуйте книги та іграшки.

Розвиток дитини в 8 місяців

У віці 8 місяців ваша дитина може вже повзати або вчитися повзати, переходячи зі становища сидячи в положення рачки і назад, а також підтягуючись в положення стоячи. Деякі честолюбні немовлята можуть навіть «гуляти», намагаючись зробити свої перші невпевнені кроки, тримаючись за меблі. Ваша дитина може бурмотати так активно, ніби вона дійсно говорить. Заохочуйте вашого малюка, розмовляючи, граючи та читаючи разом.

Ваша дитина багато дізналася про те, як влаштований світ. 8-місячна дитина може спостерігати за тим, як щось падає, та шукати речі, які, як вони бачать, ви ховаєте. Тепер, коли вони розуміють сталість об’єкта, ваша дитина знає, що щось існує, навіть якщо вона цього не бачить. Ось деякі віхи, яких може досягти ваша 8-місячна дитина:

  • Повзання. Ваша дитина швидше за все почне повзати невдовзі після того, як зможе добре сидіти без підтримки. У багатьох дітей це відбувається приблизно в 8 місяців, але не турбуйтеся, якщо ваша дитина ще не почала повзати. Деякі діти не повзають, поки їм не виповниться 1 рік, а деякі одразу переходять до ходьби.
  • Стояння. Ваша дитина може практикуватися в тому, щоб підтягуватися на меблі і стояти, тримаючись за неї. Деякі діти починають підстрибувати у своїх ліжечках, спираючись на борти. Стояння це наступний крок на шляху до ходьби, який для деяких дітей починається вже в 9 місяців!
  • Відчуття кохання. Незабаром у вашої дитини може розвинутися прихильність до спеціальної ковдри, іграшки або плюшевої тварини. Не турбуйтеся, якщо ваша дитина прив’язується до “коханого” – насправді це здорова ознака розвитку дитини до року. Ваша дитина переходить від залежності від вас як основного джерела комфорту до іншого джерела підтримки.
  • Вимова слів. Немовлята починають лепетати до 8 місяців, а деякі, можливо, вже починають вимовляти такі слова, як «мама» та «тато». Справжня комунікація не почнеться, доки вона не наблизиться до 12 місяців. Однак доти ваша дитина закладає основу для мови, тому важливо продовжувати говорити та читати дитині.
  • Підвищений контроль рухів. Ваша дитина може легко передавати предмети, наприклад, іграшки, з однієї руки до іншої. Він також може вистачати дрібні предмети і підносити їх до рота.
  • Здатність вказувати. Немовлята часто починають показувати пальцем у віці до року, тому стежте за цим забавним етапом. Заохочуйте вашу дитину, показуючи на предмети та описуючи їх, і якщо ваша дитина вказує на щось пальцем, обов’язково помічайте і реагуйте.

Розвиток дитини в 9 місяців

Є тільки одне слово, щоб описати вашу 9-місячну дитину: зайнятий. У цьому віці діти навчаються нових навичок, таких як махання і плавання, белькотання нових звуків і навіть слів. Ваша дитина може розуміти такі слова, як «так» і «ні», хоча це не обов’язково означає, що вона слухатиме вас, якщо ви скажете їй не робити щось.

Насправді ваша дитина може постійно перевіряти кордони, щоб побачити вашу реакцію. Засовувати собаці палець в око, кидати їжу зі стільчика для годування і стукати іграшками по підлозі – все це способи, за допомогою яких дитина експериментує. Спостереження за вашою реакцією та передбачення того, що відбудеться наступного разу, є важливими кроками у розвитку вашої 9-місячної дитини, тому нехай це втішить вас, коли ви прибираєте їжу з підлоги – знову!
У цьому віці ви помітите такі особливості:

  • Повзання. До 9 місяців ваша дитина може стати експертом у повзанні. У деяких дітей різні стилі повзання – ви можете помітити, що ваша дитина більше схожа на армійського повзуна, повзає на животі або повзає з піднятою ногою.
  • Вставання. Ваша дитина, ймовірно, може підтягуватися до положення стоячи, використовуючи меблі або навіть тримаючись за руки. Деякі діти вже зараз починають практикуватися у самостійному стоянні. Будьте готові до кількох падінь – це частина процесу.
  • Ходьба. Як тільки ваш малюк навчиться стояти, він почне ходити. Ці перші кілька кроків будуть захоплюючими, і вони знаменують собою перехід від дитинства до юнацтва. Більшість дітей починають ходити віком від 9 до 15 місяців, але поспішати нікуди.
  • Розмахування. Ваша дитина може працювати над тим, щоб помахати вам вітанням і прощанням, махнувши вам рукою у глибокій (і дуже милій) спробі помахати.
  • Хлопки. Ви також можете помітити, як ваша дитина ляскає у долоні. Щоб плескати в долоні, потрібна серйозна зорово-моторна координація. Заохочуйте зусилля дитини, співаючи пісні, в яких є рухи, що плескають у долоні.

Розвиток дитини в 10 місяців

У 10 місяців ваша дитина дійсно починає виявляти свою індивідуальність. Він радий спілкуванню з вами і може бути дуже виразним у тому, як він взаємодіє. Тепер ваша дитина може бути наполегливішою зі своїми братами, сестрами та іншими людьми, і їй може подобатися паралельна гра — із задоволенням граючи разом (але не з) іншою дитиною. Неформальні дитячі ігри можуть стати чудовим способом заохочення вашого малюка до розвитку соціальних навичок. Просто пам’ятайте, що діти у цьому віці надто малі, щоб зрозуміти, як заводити друзів, ділитися, чергуватись чи співпрацювати.

Ваша дитина тепер розуміє прості інструкції, хоча й не завжди їм слідуватиме. Бажання досліджувати сильніше, ніж бажання слухати ваші попередження! У немовлят дуже мало самоконтролю чи імпульсивного контролю. Вони можуть когнітивно почати розуміти, що означає «ні», але це не означає, що вони постійно контролюватимуть свою поведінку. У цьому віці на вас чекає:

  • Час ходити. Як тільки ваш малюк навчиться стояти, він почне ходити. Ці перші кілька кроків будуть захоплюючими, і вони знаменують собою перехід від дитинства до юнацтва.
  • Гра по-іншому. Ваша дитина може досліджувати іграшки по-різному — трясти, стукати та кидати їх, щоб подивитися, що станеться. Багато 10-місячних дітей люблять складати іграшки один на одного і брати речі з контейнерів.
  • Використання символів для спілкування. До 10 місяців у вашої дитини справді з’являється бажання спілкуватися з вами, але її навички вербального спілкування можуть трохи відставати. Використання мови жестів може допомогти подолати цей розрив.
  • Наслідування слів. Ваша дитина може намагатися вимовляти слова, які ви вимовляєте, а також імітувати мовні патерни і тони, які ви використовуєте. Через це лепет вашої 10-місячної дитини може більше бути схожим на реальну мову.
  • Використання жестів. Зараз або найближчими тижнями ваша дитина може почати вказувати на те, що вона хоче, махати рукою «поки-поки» і качати головою взад-вперед на знак «ні».

Розвиток дитини в 11-12 місяців

Вітаємо, ви це зробили! Ваша дитина знаходиться на порозі дитячого віку. Тепер йому є сильні переваги — до іграшок, книг, їжі та людей. Тривога розлуки може посилитись у цьому віці (у більшості дітей вона досягає піку у віці від 10 до 18 місяців). Дайте малюкові час звикнути до нових вихователів і завжди прощайтеся з ним, щоб він знав, що ви йдете. Прощайтеся коротко і ласкаво і постарайтеся не засмучуватись, якщо ваша дитина плаче, тому що вона реагує на ваші емоційні сигнали.

Ваша дитина також може почати віддавати перевагу одному з батьків іншому. Не треба турбуватися – це нормально та поширено. Ніхто точно не знає, що це означає, але постарайтеся не приймати це на свій рахунок. Батьківські уподобання вашої дитини, швидше за все, згодом змінюватимуться. Ось деякі віхи, яких може досягти ваша 11-місячна дитина:

  • Подорожі на ногах. Освоївши стояче становище, ваша дитина почне подорожувати, тримаючись за меблі та використовуючи її для балансу при переміщенні з одного місця на інше. Зрештою, ваша дитина зробить кілька кроків, не утримуючись.
  • Використання слів. Можливо, ваша дитина вимовляє свої перші слова та використовує їх регулярно. Це перше слово може бути “мама” або “тато”, або щось зовсім інше – “вгору”, “ні”, “о-о”, “ба-ба”, “привіт” і “поки”. загальний.
  • Дотримання простих вказівок. Ваша дитина може розуміти і дотримуватися простих вказівок, таких як «візьми м’яч» або «йди, візьми свою ковдру». Тепер малюк знає більше слів і дивитися на потрібну картинку або предмет, коли ви говоритимете про нього. Заохочуйте малюка, розповідаючи, що ви робите.

Підсумок

У це може бути важко повірити, але дуже скоро вашому малюку виповниться 1 рік. З Днем народження! Ви знаходитесь в процесі перетворення з немовляти на малюка. Звичайно, в той час як навички вашої 12-місячної дитини зростали як на дріжджах, її концентрація уваги безумовно не встигає за нею. Визнайте його вікові обмеження і знайте, що ваше маля, ймовірно, не захоче довго сидіти на місці, вирішуючи головоломку або слухаючи казку. І вже точно не тисніть на однорічну дитину. У міру того, як ваша дитина росте, росте та її здатність зберігати інтерес протягом більш тривалих періодів часу.
Тепер ви можете бути впевнені, що ви вивчили всі етапи розвитку дитини до 12 місяців. У наступній статті ми розповімо вам про зміни малюка протягом наступних кількох років.

Про автора

admin administrator