Як розрахувати скільки потрібно плінтуса для підлоги

Авторadmin

Як розрахувати скільки потрібно плінтуса для підлоги

Як Розрахувати Плінтус На Підлогу

Чому для свого будинку вибирати плінтус із пластику для підлоги?

Все завдяки унікальній продуктивності:

  1. Плінтус має абсолютно гладку поверхню, яка переносить вплив побутової хімії.
  2. Панелі для лінолеуму не потребують особливого догляду, їх дуже просто встановити і прослужать довгі роки.
  3. Якось додатково перед укладанням не потрібно обробляти оздоблювальний матеріал.
  4. Матеріал характеризується високим рівнем вологостійкості, не іржавіє, не гниє і не пересихає, наприклад, дерево.
  5. При відмінностях рівня вологості та температури в приміщенні розміри пластикових плінтусів та їх форма залишаться однаковими.
  6. Великий вибір кольорів, різного дизайну, фактур, імітації дерева, мозаїки тощо.
  7. Досить низька ціна матеріалу.
  8. Наявність спеціального кабельного каналу для електричних проводів низького струму.
  9. Опорна площина, за допомогою якої плінтус кріпиться до підлоги та вертикальних поверхонь, у деяких моделях обладнаний гумовим бордюром.

Для поверхні, обробленої плиткою, це знахідка, оскільки плінтус приховує задирки і невеликі прорізи і не дає конденсату осідати на стінах.

Як розрахувати плінтус для підлоги: розміри та види

Чи можна придбати штучні матеріали для оздоблення, не знаючи, який його розмір? Питання риторичне. природно це робити в коренях, неправда. Тож для того, щоб обчислити кількість дощок, необхідних для прикраси кімнати, крім периметра кімнати, потрібно також знати лінійні розміри.

Найпростіший показник. це довжина планки з пластику, яка не відрізняється особливою різноманітністю.

Його стандартна довжина. 2,5 метра. Можливо, ця цифра пов’язана з питанням комфорту при транспортуванні матеріалу. Принципова зміна зазнала поперечного перерізу дощок. Ширина приблизно 1,5-2,2 см, а для висоти вона може становити 15 см, якщо виріб передбачає кабельний канал. Найпопулярніший розмір. 5,5 (6,5) на 2,2 (2,3) див. На ринку можна знайти кілька видів матеріалу для обробки підлоги біля стін.

Найбільш популярні серед споживачів пластикові окантовки з кабельним каналом. Пояснити вибір не важко, оскільки виріб має спеціальну канавку, в яку зручно розташувати кабельні вироби, електричні дроти та шнури.

Їх розміри дозволяють дискретно приховати навіть не один, а кілька комунікацій:

  1. Товсті антенні шнури.
  2. Кабель для телефону.
  3. Провід з великою кількістю провідників.
  4. Проводка для сигналізації.

Всередині ряду виробів є порожнина, через яку можна протягнути електричний кабель, діаметр якого перевищує 1 див. Завдяки такому рішенню стає можливим уникнути неохайності у вигляді павутини проводів, зробити приміщення будь-якої зони охайним та естетичним. Не можна не погодитися з тим, що вигляд електричних проводів, шнурів, кабелів, розкиданих по всьому будинку, відштовхує, створює потворне враження на тлі навіть дорогого витонченого паркету.

Установка пластикових виробів здійснюється за допомогою додаткових елементів:

Виріб завжди поставляється з усіма необхідними аксесуарами для установки. Обладнання повинно бути розраховано заздалегідь. Кінцеві ковпачки використовуються біля дверної конструкції, куточки використовуються для з’єднання 2 плінтусів у кутку, а з’єднувачі використовуються для з’єднання 2 плінтусів один з одним. Вибирайте ПВХ-стрічки дуже обережно. Окрім необхідних. Характеристики потрібно враховувати колір, який ідеально підходить до певного інтер’єру.

Як розрахувати погонний метр плінтуса

Фахівці для розрахунків рекомендують використовувати наступні інструкції:

Після приїзду додому фахівці рекомендують повторно провести вимірювання та двічі перевірити все. Також не слід забувати про придбання фурнітури.

Плінтус розрахунок: калькулятор

Є 2 варіанти проведення розрахунків. Перший варіант передбачає використання калькулятора. Отже, потрібно взяти калькулятор і в першу чергу розрахувати периметр. Все треба виміряти і додати. Дізнаємося довжину смуги обраного плінтуса. Проводимо розрахунок. Наприклад, якщо периметр приміщення становить 21 м, а смужка виробу має довжину 2,5 м, то ви повинні розділити перше значення на друге.

Число, яке дасть калькулятор, і відображатиме кількість смуг плінтуса, які потрібні для прикраси:

  • Лінолеум;
  • Ламінат;
  • Плитка або інші покриття.

Стандартна довжина плінтуса (відео)

Використовуючи інформацію в статті, ви можете легко визначити необхідну довжину плінтуса. І тоді ремонт буде в радість. Бажаю вам успіху!

Як підібрати плінтус для підлоги – на що орієнтуватися за кольором

Фінішним етапом при виконанні будь-яких робіт з підлоговими покриттями є встановлення плінтусів по периметру кімнати. Проте не кожен знає, як підібрати плінтус для підлоги, щоб він не тільки виконував свої практичні функції, але й служив у якості декоративного елементу, що доповнює інтер’єр приміщення.

Про те, як підібрати підлоговий плінтус, на що звернути увагу при купівлі, а також які нюанси слід враховувати при роботі з різними видами покриттів, поговоримо далі в матеріалі, доповненому фото і відео.

Основним призначенням плінтусів, для якого вони були придумані, є маскування технологічних зазорів між підлоговим покриттям і стінами, а також надання кутам естетичності. Водночас не менш важливим аспектом застосування підлогових плінтусів є розстановка акцентів на певних предметах, маскування деяких об’єктів, в разі необхідності, словом – додання інтер’єру завершеності.

Деякі дизайнери використовують забарвлення, аналогічне плінтусам, щоб приховати поворотні двері, для чого наносять його по нижній частині дверного полотна.

Існує безліч видів плінтусів з різних матеріалів. Зокрема, плінтуси виготовляють з пластику, МДВ, ЛДФ, гіпсу, скла, мозаїки, керамограніту та натурального дерев’яного шпону або масиву дерева. І все ж матеріал грає не головну роль, якщо ви вирішуєте, який вибрати плінтус для підлоги. Дуже важливими факторами також є форма, розмір і забарвлення цих декоративних елементів, про що детальніше йде мова далі.

Як на вибір плінтуса впливає матеріал підлогового покриття

Щоб грамотно організувати фінішну обробку підлоги, слід враховувати, до чого підбирати плінтус для підлоги, тобто матеріал виконання підлогового покриття відіграє при цьому важливу роль. Не варто поєднувати покриття і плінтуси, що мають різну фактуру, адже це не тільки неорганічно виглядає, а ще й недоцільно з точки зору бюджету.

Існують певні правила, як підібрати плінтус для підлоги, щоб він був доречним:

  1. Плінтуси зі шпону або масиву дерева. Найбільш доречні такі вироби в поєднанні з підлогами, виконаними з цінних або дорогих порід деревини, зокрема, мова йде про паркетні або палубні дошки.
  2. Плінтуси з ПВХ. Такий матеріал отримав широке поширення для оздоблення підлог, застелених лінолеумом, як найбільш активно застосовуваним підлоговим покриттям. Актуальність пластикових плінтусів в такому випадку цілком зрозуміла, адже за фактурою вони дуже схожі з цим покриттям. Крім того, не менш презентабельний вигляд такі плінтуси мають в тандемі з ламінатом або ковроліном. До того ж ПВХ-плінтуси належать до розряду недорогих виробів.
  3. Металеві плінтуси. Планки з хромованого або звичайного металу найкраще підійдуть для завершення облицювання підлоги керамогранітними плитками, створюючи стиль хай-тек.
  4. Плінтуси з ЛДФ. Вироби цієї категорії оптимально поєднуються з ламінатом, ковроліном, деревом і навіть керамічною плиткою. Вони недавно з’явилися у продажу, однак, уже встигли завоювати симпатії споживачів. Плінтуси з ЛДФ можна фарбувати самостійно в будь-які кольори, надаючи інтер’єру необхідні акценти.
  5. Керамічні плінтуси. Безумовно, такий тип обробки застосовується тільки в поєднанні з кахельною або керамогранітною підлогою в приміщеннях із підвищеним рівнем вологості. І не слід спеціально підбирати плінтус під конкретний тип плитки, оскільки виготовляються вони з одного матеріалу і в одній колірній гамі. Читайте також: “Який встановити плінтус у ванній на підлогу – плюси та мінуси різних видів”.

Вплив інтер’єру на вибір кольору плінтуса

В ті часи, коли на ринку не було розмаїття будівельних матеріалів, ніхто особливо не замислювався, якого кольору повинні бути плінтуса на підлозі – купували такі ж, як і відтінок підлогового покриття. Тепер проблема більше не актуальна, оскільки вибрати плінтус для підлоги за кольором нескладно серед великого різноманіття забарвлень і фактур. Тепер можна дозволити собі втілити у життя свої найсміливіші фантазії.

На перший погляд, незрозуміло, чому плінтусам надають таке велике значення. Та грамотний підбір кольорової гами здатний, як надати приміщенню об’єм, так і приховати деякі елементи інтер’єру, які ви б не хотіли виділяти.

Для яких елементів потрібно підбирати плінтуси

Оскільки кожен інтер’єр багатий різними елементами, принцип, як вибрати підлоговий плінтус може залежати від різних причин.

Вплив на підбір плінтусів можуть мати такі елементи:

  • стелі;
  • стельові балки;
  • стіни;
  • наличники;
  • віконні рами;
  • дверні полотна;
  • меблі;
  • деталі інтер’єру та аксесуари (у тому числі дрібні деталі у вигляді ваз, подушок або освітлювальних приладів).

При роботі зі стельовими плінтусами слід дотримуватися тих же правил, що і для підлогового обрамлення, адже за своїми естетичними функціями вони практично ідентичні.

Що враховувати при виборі плінтуса за кольором для дерев’яних підлог

Фахівці інтер’єрів розробили цілу систему умов, як підібрати плінтус для підлоги за кольором.

У випадку з дерев’яними підлогами варто враховувати основний відтінок підлогового покриття.

Якщо в приміщенні домінуючими кольорами підлогового покриття обрані теплі світлі відтінки берези, клена, бука, акації або ясена, вся обстановка набуває тепла і затишку. Більш нейтральним відтінком є бежевий колір.

Такі тони покриття можуть поєднуватися з плінтусами різних відтінків, доступних у продажу. Крім того, світлі підлоги не лімітують заміну меблів, яку можна робити без огляду на колір покриття. Ще одним плюсом світлої підлоги є зручність догляду за нею – розводи або подряпини на такому покритті помітні набагато менше.

Отже, для підлогових покриттів теплих відтінків в рівній мірі добре підійдуть як світлі, так і темні плінтуси, з огляду лише на переважаючі елементи інтер’єру.

При підборі обрамлення для підлоги, що має помаранчевий або червонуватий відтінок, важливо враховувати той факт, що деревина вишні, махоні або горіха вимагає грамотного підходу до оформлення навколишнього інтер’єру. Зокрема, відтінок вишні на підлозі буде гармонійно звучати в поєднанні з жовтим, зеленим або темно-коричневим кольором.

Варто пам’ятати, що підбирати колір плінтуса потрібно тим ретельніше, чим яскравіше виявляє себе оранжевий або червоний колір підлоги. Як правило, щоб інтер’єр виглядав витончено і природно, найкраще вибирати плінтус на тон вище, або нижче, ніж основний колір підлоги.

При цьому слід пам’ятати, що за кольором обрамлення має бути співзвучним ще й з деякими предметами інтер’єру. Найчастіше оранжевий або червоний колір підлоги обирають шанувальники колоніального стилю в інтер’єрах.

Насичені темні відтінки, зокрема коричневого дуба, привносять в інтер’єр атмосферу захищеності та домашнього затишку. Як правило, дизайнери вибирають такі покриття в поєднанні з меблями в стилі кантрі.

Темна підлога буде гармонійною в інтер’єрах різних стилів, однак, такий інтенсивний колір вимагає наявності великої кількості світла в приміщенні.

Оптимально, якщо в тандемі з коричневою підлогою використовуються кремові, жовті, білі, жовтуваті або зеленуваті відтінки. А ось зупиняти вибір на чорному кольорі не варто, оскільки це привнесе в обстановку похмурості та пригніченості.

Отже, у випадку з підлоговими плінтусами, слід вибирати один з перерахованих відтінків. При цьому, не забуваючи, що така окантовка повинна перекликатися з забарвленням окремих предметів в інтер’єрі, як і з кольором підлоги.

Як підбирати колір плінтуса лінолеуму

Великий вибір забарвлень і фактур лінолеуму часом робить дуже непростим процес вибору кольору підлогового пластикового плінтуса. Якщо лінолеумне покриття імітує дерев’яне полотно з відповідним забарвленням, то підібрати відповідне обрамлення цілком можливо. При цьому застосовують ті ж принципи, що і при роботі з дерев’яними підлогами, описаними вище. Зовсім інакше справа йде, якщо лінолеум має незвичайну фактуру, імітує мармурову крихту або натуральний камінь, наприклад. Читайте також: “Як встановити плінтуса на лінолеум – рекомендації від спеціалістів”.

В такому випадку дизайнери рекомендують два способи розв’язання задачі:

  1. В окремих випадках забарвлення лінолеуму настільки унікальне, що неможливо підібрати під нього відповідну окантовку. Для цих цілей у продажу доступні спеціальні плінтуси, оснащені пазами на лицьовій стороні. У ці пази після укладання покриття вставляють планки, виготовлені з того ж лінолеуму, що і підлога. Отримані плінтуси ідеально поєднуються з готовим підлоговим покриттям і є ексклюзивними.
  2. Укладаючи лінолеум з кількома відтінками в забарвленні, для окантовки вибирають той колір, який найбільш поєднується з елементами декору. Тобто, плінтус повинен за кольором перекликатися ще й з меблями, віконними рамами та наличниками. Для таких незвичайних кольорів, як, скажімо, гравійна крихта, при підборі окантовки слід орієнтуватися на основний інтер’єр кімнати.

Вплив забарвлення стін на вибір плінтуса

Фантазія дизайнерів інтер’єрів воістину безмежна. Новим віянням є підбір забарвлення плінтусів в тон стін приміщення. Такий прийом дозволяє не тільки гармонійно вписати обрамлення підлоги в інтер’єр, але й візуально збільшити висоту стелі, що особливо актуально в багатоквартирних будинках з низькими стелями.

Найчастіше такий прийом використовується в поєднанні зі стінами, обклеєними шпалерами під фарбування, або просто розкритими фарбою будь-якого відтінку. Щоб досягти повного збігу, плінтуси покривають тим же засобом, що і стіни. Оптимально для цих цілей підходять плінтуси, виготовлені з ЛДФ, які добре піддаються фарбуванню в домашніх умовах.

Як варіант, плінтуси підбирають під колір шпалер, якими обклеєні стіни. Якщо забарвлення не однотонне, то вибирають переважаючий колір, і під нього підбирають під колір плінтуса. У цьому випадку допускається, щоб стіни та обрамлення дещо відрізнялися за відтінком.

Зазначимо, що різні за кольором плінтуси можуть мати дещо інший візуальний ефект. Так, якщо обрамлення кімнати за кольором майже зливається з підлогою та стінами, то приміщення набуває додатковий об’єм, тобто здається більше. І навпаки, якщо колір плінтуса різко контрастує з підлогою та стінами, кімната виглядає не такою об’ємною, але більш витягнутою.

Таким чином, не залишається сумнівів, що будь-який плінтус під двері або під підлогу повинен не тільки підбиратися з урахуванням типу підлогового покриття, але й враховувати колірну гаму самого укладочного матеріалу, а також інших елементів декору, наприклад віконних рам, балок, дверних полотен, оформлення стін або стелі, предметів меблів або освітлення.

Найбільш гармонійними будуть встановлені по периметру кімнати плінтуси, якщо вони підібрані з урахуванням правил і рекомендацій, зазначених в даному матеріалі. Звичайно, всі можливі варіанти поєднання покриттів з оформленням в одній статті неможливо привести, але основні принципи ми все ж змогли викласти.

Слідуючи принципам, якими користуються досвідчені дизайнери, а також ґрунтуючись на власному почутті стилю, ви зможете підібрати оптимальне поєднання кольорів, щоб ваш інтер’єр радував вас довгий час.

Плінтус для підлоги: як вибрати і встановити

Один з ключових елементів це плінтус для підлоги, який відіграє важливу роль у завершенні ремонту. Без нього роботи виглядають незавершеними, а інтер’єр залишається недоробленим. Давайте розглянемо цей малий за розміром, але надзвичайно важливий елемент. Поговоримо про різновиди, розміри та спробуємо розібратися з процесом його встановлення.

Якому матеріалу віддати перевагу

Ви ще не звикли до великої різноманітності оздоблювальних матеріалів? Тоді ми йдемо до вас, щоб розповісти про те, з чого може виготовлятися плінтус. А вибрати дійсно є з чого, адже сировиною виступають як натуральні, так і штучні матеріали.

Дерев’яний плінтус. Класика жанру і старожил на ринку оздоблювальних матеріалів. Виготовляється з деревини і є абсолютно натуральним, екологічним і нешкідливим для домочадців.

Ідеально підходить для обробки дерев’яної підлоги, ламінату, паркету. Але, як і будь-яка деревина, цей вид плінтуса не любить впливу вологи, тому в ванній і на кухні його краще не використовувати. Після монтажу цей вид плінтуса потребує додаткової обробки – його потрібно розкрити лаком.

Шпонований. Відрізняється від попереднього тим, що зверху виріб покрито тонким шаром натуральної деревини цінних порід, а під ним більш дешева деревина (наприклад, сосна, ялина).

Пластиковий плінтус. Знаходиться в доступній ціновій категорії, тому любимий багатьма. Стійкий до вологи, і може бути використаний навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю, не гниє і не іржавіє. Підходить для ламінату, лінолеуму, керамічної плитки, ковроліну. Не вимагає фінішного покриття і простий у догляді. Особливістю плінтуса з ПВХ є те, що всередині він має порожнину для прокладання кабель-каналів та електричних проводів, а зверху закритий декоративною накладкою – виріб виглядає як єдине ціле, а шви навіть не видно.

З МДФ. Має привабливий зовнішній вигляд і широку палітру кольорів, міцний і довговічний, легкий у догляді, не боїться бруду і УФ-променів. Може бути пофарбованим або незабарвленим (в цьому випадку його доведеться обробляти лаком самостійно).

Алюмінієвий. Виглядає стильно, тому ідеально підходить для обробки сучасних інтер’єрів, наприклад, хай-тек. Він відрізняється прекрасними експлуатаційними характеристиками – міцний, зносостійкий, довговічний, не боїться впливу вологи, бруду, легко очищається, не вимагає обробки після установки, простий у догляді.

Поліуретановий. Гнучкий, щільно прилягає до стіни, не утворюючи щілин, не боїться вологи, температурних змін, не гниє і не піддається корозії. Висота варіюється від 7 до 20 см. Підходить для будь-якого підлогового покриття. Має кабель-канал для прокладки слабкострумових кабелів.

Корковий. Не особливо поширений в нашій країні, але стане справжньою знахідкою для любителів пробкових підлог.

Ковроліновий. Він виготовляється з відрізів ковроліну, що укладається на підлогу, і встановлюється в попередньо закріплений профіль на стіні. На підлозі виходить монолітне покриття, яке плавно переходить на стіни.

Як бачите, для будь-якого типу підлогового покриття на будь-який бюджет можна підібрати плінтус для підлоги. Всі вони мають свої експлуатаційні характеристики. Але основна увагу все ж приділяється зовнішньому вигляду виробу. І вибирається те, що більше сподобається.

Як підібрати плінтус для підлоги

До цих пір ведуться суперечки про те, як правильно вибрати плінтус, під які елементи інтер’єру його підбирати. Одні кажуть, що потрібно його поєднувати з підлогою, інші – з дверима. Однозначної відповіді немає, а тим часом дизайнери всього світу вступають у негласне змагання – хто краще впише «окантовку» в інтер’єр приміщення. Насправді варіантів не дуже багато.

В тон з підлоговим покриттям. Плінтус вибирається такого ж кольору, як і підлога. У цьому випадку нижня частина кімнати виглядає як єдине ціле, без контрастних акцентів. А якщо говорити про ковроліновий плінтус (який виконаний з такого ж матеріалу, що і підлога), то складається враження, що підлогове покриття укладено з нахлестом на стіну.

На тон-два темніше підлоги. Така окантовка злегка підкреслить межі простору, але не стане занадто виділяти їх.

Під колір дверей. Теж поширений варіант установки плінтуса – коли він вибирається такого ж кольору, як і двері.

Під колір стін. Найчастіше такий варіант вибирають, коли не потрібно підкреслювати геометрію приміщення (наприклад, якщо в квартирі вузький коридор). Він не підкреслює контури кімнати і не порушує створену дизайнером картинку.

Плінтус можна вибрати хоч під колір рамки настінної картини. Головне, зробити це гармонійно, щоб елементи інтер’єру перегукувалися між собою і доповнювали один одного.

Як встановити плінтус: монтаж різних варіантів

Напевно, не потрібно говорити про те, що установка плінтуса на підлогу здійснюється на завершальному етапі ремонту, коли стіни та підлоги декоровані обробним матеріалом. В цілому це дія здійснюється без особливих проблем. Відмінності спостерігаються лише в способі кріплення плінтусів, виготовлених з різних матеріалів.

Пластиковий. Відкривається кабель-канал, крізь нього свердлиться отвір вставляється дюбель і встановлюється назад кабель-канал. Для складання використовуються куточки і з’єднувальні елементи (закривають стик двох частин).

Дерев’яний. Прибивається цвяхами до дерев’яної підлоги. Кути підрізають під 45 градусів.

Алюмінієвий. Просто приклеюється на рідкі цвяхи. Поверхня стіни повинна бути ідеальною.

З МДФ. Встановлюють цей плінтус на клямри. Це кріплення прибивається до стіни з кроком максимум 0,5 м і плінтус потім просто вставляється на нього.

Вибір плінтуса для підлоги – справа непроста, але цікава. Доведеться провести в магазині не один десяток хвилин, представляючи його в інтер’єрі і оцінюючи кожен варіант. Якщо дозволяє час, то можна придбати кілька зразків відповідних за кольором і матеріалом плінтусів, а вже вдома, приклавши їх до підлоги, вибрати найкращий варіант.

Про автора

admin administrator